Novodobí podvodníci na BL

Založil MLT, 17.01.2014, 16:54:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MLT

Nevím zda jste to zaregistrovali, ale na BL se začala vyskytovat od nového roku celá řada podvodníků.

Já sám jsem se setkal s takovými třemi obchody, a to mám ve sledování asi jen 5 setíků.

První (po pár dnech zavřený obchod) nabízel 10179 v MISBU asi za 22 tisíc. Mrzelo mne, že se to tam objevilo někdy ve 2 ráno a že mi utekl.
Ale následující den prodával druhý kus - to jsem už zbystřil..... a začal se o obchod zajímat.
Klasika - založen dva dny před tím, v nabídce jen samé UCS a exklusive, vše MISB a za polovinu ceny. Trvalo to 3 dny a obchod zavřeli.

Najednou se objevil další obchod, rovněž s 10179 pod 20 tisíc, MISB atd. Vše se opakuje.

14.1. mi skočí do meilu prodej DSII - 10143 - za 416 Eur. Hned jsem ji koupil a čekal  ;) Bylo mi jasné, že něco není v pořádku. Ihned následoval email (žádná faktura s přepravou, pojištěním atd. - asi nezná BL) s podmínkami pro platbu. V meilu jsem byl několikrát upozorněn, že je třeba zaplatit ještě ten den a poslat mu kopii o provedené platbě, aby to hned odeslal, jelikož následující 2 týdny nebude - jede na dovolenou.
Nebýt těch dvou předchozích a podezřelých obchodů, asi by jsem to normálně zaplatil.... a měl kulový  >:(
Schválně jsem jeden den nereagoval, obdržel jsem zhruba různých 10 meilů, jako že mi dá slevu, nebude účtovat dopravu atd. Bylo to evidentní !!!
Druhý den se mu tam objevili 2 kusy 10181 v MISBu a další "zajímavé" a levné věci - rychle to vždy zmizelo, respektive se to prodalo.....
Já jen "pozoroval" co bude dále.
Druhý den jsem mu schválně napsal, A´t mi pošle klasickou fakturu přes BL a že chci platit přes PAYPAL. Začal se různě vymlouvat, jako že nyní nemůže PAYPAL využívat atd. Skončilo to tak, že když prokoukl moje podezření, stačí mu prý poslat jen zálohu (aby měl na poštovné a mohl mi to před svojí dovolenou poslat - hodnej kluk - a já nemusel čekat) a až to v pořádku obdržím, že mu to doplatím. Že má velký zájem zde obchodovat, jelikož je zde veliká řada kupujících atd., a že má strašně moc zajímavých setů.
Na moji nabídku, že mu zaplatím zálohu 600,- Kč (odhad nákladů na poštovné) již nereagoval....
Další zajímavost - pořád psal něco o lodní přepravě - obchod byl ze Španělska

Tak jsem se teď koukl, zda už nemá od někoho nějaké hodnocení, když toho tolik prodal, že by jsem se pokusil dotyčné kupující oslovit jak to vše proběhlo.

Bohužel, níže posílám odkaz na zmíněný obchod.

http://www.bricklink.com/store.asp?p=bricksorama

Tímto chci jen upozornit, aby jste si skutečně dávali pozor, protože ani já jsem na BL něco takového nepředpokládal.

Tentokrát jsem sice o peníze nepřišel, na druhou stranu je to pro mne důležitý poznatek.
Až se objeví "něco" za zajímavou cenu, je třeba si obchod řádně prověřit, případně chvíli počkat s úhradou a uvidí se.... ;)

mesje

Takyto chytraci sa mi tiez z casu na cas objavia vo wanted liste - vzdy nula hodnoteni a podozrivo lacny set. Teoreticky tam moze prist niekto neznaly a preto dava lacno set a nema ziadne hodnotenia, ale bricklink je natolko specializovana siet, ze tazko tam pride amater. Ja som skusmo na par takychto ponuk reagoval, cela diskusia skoncila v momente, ked som ziadal fotku daneho setu v pozadi s miestnymi novinami. To este nic nedokazuje (dotycny moze takuto ziadost poslat realnemu predavajucemu z danej krajiny a fotku nasledne pouzit), ale predajcovi to aspon komplikuje odrb...

MLT

Citace od: mesje kdy 17.01.2014, 17:11:10
ked som ziadal fotku daneho setu v pozadi s miestnymi novinami.

To mne nenapadlo  ;D

Díky za tip

Anatyt

Citace od: MLT kdy 17.01.2014, 16:54:09
Další zajímavost - pořád psal něco o lodní přepravě - obchod byl ze Španělska

Dúfam, že si nemyslíš, že "shipping" je lodná preprava...  ;D

arnold

Citace od: Anatyt kdy 17.01.2014, 17:32:42
Citace od: MLT kdy 17.01.2014, 16:54:09
Další zajímavost - pořád psal něco o lodní přepravě - obchod byl ze Španělska

Dúfam, že si nemyslíš, že "shipping" je lodná preprava...  ;D


Tak takhle jsem se dlouho nazasmál  :D :D

MLT

Citace od: Anatyt kdy 17.01.2014, 17:32:42
Citace od: MLT kdy 17.01.2014, 16:54:09
Další zajímavost - pořád psal něco o lodní přepravě - obchod byl ze Španělska

Dúfam, že si nemyslíš, že "shipping" je lodná preprava...  ;D



shipping.............by boat..............

MLT

Tak už je tam zase nový obchod....také ze Španělska.

Tak jsem si u něj koupil UCS FALCON 10179 za 550 Eur :-) a budu čekat.

Pochopitelně že jméno je naprosto shodné jako již u obchodů zavřených.

Nevíte někdo, kam se to dá pro urychlení a aby nenalétli ostatní na BL nahlásit ???

Pokud víte, klidně to můžete i udělat, já teď odjíždím a u PC budu až v noci.


Doplním odkaz na obchod :
http://www.bricklink.com/store.asp?p=rudyboy