NXT software

Založil ViloB, 07.02.2014, 11:27:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

ViloB

Pozdravujem
Mohol by mi prosím vás dakto pomôcť ?
Zháňam software k NXT
Najlepšie kopia z originál CD z daného setu
Neviem to nájsť
Všade je už len NXT 2

Moon

Ahoj,
rozdíl mezi kostkami NXT a NXT 2.0 není prakticky žádný čili nejnovější sw je pro ně schodný (pokud se mýlím tak mě opravte ???). Nejlépe ho asi aktualizuješ pomocí NXT-G (2.0). Doma mam obě kostky (už dlouho jsem je nevytáhl :-\) a obě jsem připojoval k NXT-G 2.0 a obě s nim komunikovaly v pohodě. (včetně uprade SW). ;)
Přijdte si zahrát MineCraft: mc.urnaweb.cz:8888 Moje BS galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Mooning

ViloB

Lenže NXT ma trocha iné senzory ako NXT 2. Chcem to mať originál. Kľudne aj to CD kúpim. Alebo by sa tu aspoň mohol nájsť dakto kto mi to pošle stiahnuté na vilo@wolf.sk
Vopred vďaka za pomoc.

MiHo

#3
Kostka je úplně stejná typ 53788. Obsahuje jí jak set  8527 (Mindstorms NXT) tak i set 8547 (Mindstorms NXT 2.0)
Ta kostka se pořád prodává na lego.com pod číslem setu 9841 jako náhradní díl pro set 8527 i 8547.

Set 8527 obsahuje Light Sensor, Sound Sensor, Touch Sensor a Ultrasonic Sensor.
V setu  8547 je místo   Light Sensoru dán Color Sensor. Sound Sensor tam není a místo něj je druhý Touch Sensor. 

Mám oba sety a mezi kostkami a senzory není rozdíl.

Light Sensor i Sound Sensor pracují se SW NXT 2.

Firmware do kostky se používá vždy nejnovější, protože jsou v něm odstraněny chyby z předešlých verzí. Když nainstaluješ na počítač SW pro NXT (1) tak ti bude hned doporučovat, aby jsi udělal upgrade na nejnovější verzi.

Nebo ti jde o programy k modelům ze setu  8527 ?

ViloB

ano
ide mi o programovanie modelov zo setu NXT (8527)

alcarmo

Osobně doporučuji naučit se programovat v něčem "mocnějším" než je NXT-G, to je spíš takové hraní s bločky. Nabízí se například NXC, což je napodobenina programovacího jazyka C.  Hlavně pak není potřeba originálního software a vystačíte si s BrickX Command Center. ;)