Máte někdo 8416

Založil DaKan, 17.05.2006, 15:06:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

DaKan

Chtěl bych se zeptat na váš názor na set 8416. Prolezl jsem už všechno možné na internetu, ale když už je tady kostky.org, tak využiju možnost a zeptám se pro jistotu i vás.
Rozhoduji se, co si mám na narozeniny koupit. Jestli 8416 nebo 7019. Reakcí na 7019 tu už bylo spousta, ale na 8416 jsem žádnou nenašel.

expertik

Citace od: DaKan kdy 17.05.2006, 15:06:06
Chtěl bych se zeptat na váš názor na set 8416. Prolezl jsem už všechno možné na internetu, ale když už je tady kostky.org, tak využiju možnost a zeptám se pro jistotu i vás.
Rozhoduji se, co si mám na narozeniny koupit. Jestli 8416 nebo 7019. Reakcí na 7019 tu už bylo spousta, ale na 8416 jsem žádnou nenašel.

Mne osobne Tvoja otázka príde prinajmenšom divná, pretože porovnávaš hrušky a jablká...oba tieto setu sú zaujímavé, akurát každý z iného pohľadu...napr. mne osobne By sa viac páčil ten "forklift" a niekomu, kto Technic nemusí tak tá pevnosť....

Tomášek

Citace od: expertik kdy 17.05.2006, 15:36:18
Mne osobne Tvoja otázka príde prinajmenšom divná, pretože porovnávaš hrušky a jablká...oba tieto setu sú zaujímavé, akurát každý z iného pohľadu...napr. mne osobne By sa viac páčil ten "forklift" a niekomu, kto Technic nemusí tak tá pevnosť....
On se ale ptá na hezkost setu, on ty 2 neporovnává....ptá se jen na to, jestli má někdo nejaké szkušenosti s 8416.....
Procházím DARK AGE.

expertik

Predpokladám, že sa to nepýta preto aby si na to potom nikdy nespomenul ale preto, ktorý z týchto dvoch setov si má kúpiť na narodky "tudíš" to porovnáva, čo sa mu z toho alebo onoho hľadiska bude viac pozdávať.....
Ale odpoveď by som mohol formulovať aj tak, že oba sety sú zaujímavé...

Numbi2

8416 mi přijde funkčně trošku jednodušší, ale jinak slušná zásobárna TECHNIC kostek, nosníků, zubatých koleček, atd. ... prostě všechno, čeho pravý TECHNIC ;) nemá nikdy dost

záleží, jakou část chceš rozšířit, osobně bych to viděl spíše na 8455, je to taky studless, dílků +- stejně, celá plejáda pneumatic dílů a hlavně jsem ji teď viděl v hypermarketu se slevou za 2640,- ... v konkrétním případě bych měl jenom trochu strach, aby byla komplet (otevřená krabice)
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

expertik

Citace od: Numbi2 kdy 17.05.2006, 15:55:12
8416 mi přijde funkčně trošku jednodušší, ale jinak slušná zásobárna TECHNIC kostek, nosníků, zubatých koleček, atd. ... prostě všechno, čeho pravý TECHNIC ;) nemá nikdy dost

záleží, jakou část chceš rozšířit, osobně bych to viděl spíše na 8455, je to taky studless, dílků +- stejně, celá plejáda pneumatic dílů a hlavně jsem ji teď viděl v hypermarketu se slevou za 2640,- ... v konkrétním případě bych měl jenom trochu strach, aby byla komplet (otevřená krabice)


K tomuto názoru sa prikláňam, čo by technik maniak. Tá pevnosť je skôr o hraní sa na bitky a vojny, čo ja osobne nepodporujem. :-)

DaKan

CitaceK tomuto názoru sa prikláňam, čo by technik maniak. Tá pevnosť je skôr o hraní sa na bitky a vojny, čo ja osobne nepodporujem. :-)
Já se taky docela dost považuji za technic maniaka - posledních 5 setů, které jsem si koupil jsou Technic - pokud do nich nezapočítám lego z pudingů.

Citace8416 mi přijde funkčně trošku jednodušší, ale jinak slušná zásobárna TECHNIC kostek, nosníků, zubatých koleček, atd. ... prostě všechno, čeho pravý TECHNIC Mrk nemá nikdy dost
Díky moc za reakci, něco podobného jsem potřeboval vědět (i když soupis součástek jsem prolezl už mnohokrát). 8416 se mi hodí, protože mám už i 8435 - oba mají stejně velká kola - a já bych chtěl postavit nějaký pořádný jeřáb.

Hlavně mě zajímaly vaše subjektivní pocity - jak je hratelný, bitelný, jestli to něco uzvedne - a jestli se při těžším nákladu nepřevrátí a takové další informace, které z obrázku nevyčtu.



Llevelyn

No, studless konstrukce nic moc.. takže já bych volila více použitelnou pevnost vikingů.. >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

JardaL

Citace od: Numbi2 kdy 17.05.2006, 15:55:12


záleží, jakou část chceš rozšířit, osobně bych to viděl spíše na 8455, je to taky studless, dílků +- stejně, celá plejáda pneumatic dílů a hlavně jsem ji teď viděl v hypermarketu se slevou za 2640,- ... v konkrétním případě bych měl jenom trochu strach, aby byla komplet (otevřená krabice)

Jo jo, zopakuji již opakované. Prostě je to studless, co dodat. Ale proč výše uvedená citace: - také jsem majitelem 8455 (už nějaký ten rok) a myslim si, že oproti 8416 je mnohem dokonalejsi a do dalsiho rozvoje i vyhodnejsi. I když samozřejmě záleží na tvojí vlastní strategii. A ještě k ceně - Německo třeba Dresden již minimálně od Vánoc za max. 65€ (před Vánoci i za 55€, to jsem fakt brečel, když jsem vzpoměl za kolik kupoval já), což je za takový set cena exkluzivní.

P.S: Nevím jak ostatni, ale studless v zasadě nejsou špatný a dávaj úplně nový možnosti, ale ty miliony čudlíků jsou ubíjející. A hlavně - když postavim studless, už mě neláká ani nebaví nějak ho vylepšovat upravovat. To se mi s normálnim technicem nikdy nestalo. CO já se napřestavoval, než to bylo podle mých představ. :-))
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

otaznik

8416 mám a je to pro mě jeden z nejlepších studless Technic setů:

Mínusy:
- nemá žádný "motor"

Plusy:
+ skvěle udělaný mechanismus plošiny a jejího vysouvání
+ alternativní model

Numbi2

Citace od: JardaL kdy 17.05.2006, 22:18:38
A ještě k ceně - Německo třeba Dresden již minimálně od Vánoc za max. 65€ (před Vánoci i za 55€, to jsem fakt brečel, když jsem vzpoměl za kolik kupoval já), což je za takový set cena exkluzivní.

65 € ??? ??? ??? -> :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

2DaKan: zapomeň na vikingy, zapomeň na vysokozdvižku ... jdi do 8455 ;D a máš suprový set za půlku původní ceny
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

DaKan

Citace2DaKan: zapomeň na vikingy, zapomeň na vysokozdvižku ... jdi do 8455 Škleb a máš suprový set za půlku původní ceny
V předchozí reakci jsem zapomněl napsat, že 8455 už mám - za 2300 Kč, ale zato už ho mám od října minulého roku a do Německa bych se stejně nemohl nijak dostat.
Já jsem právě přemýšlel o vikingské pevnosti proto, že mám tři velké sety z westernu (6761, 6755 a 6765) a připadalo mi, že mají podobné kostky a že by se mohl hodit.
Citace8416 mám a je to pro mě jeden z nejlepších studless Technic setů:

Mínusy:
- nemá žádný "motor"

Plusy:
+ skvěle udělaný mechanismus plošiny a jejího vysouvání
+ alternativní model
Ale po tomhle jsem se už asi rozhodl, že si vezmu 8416. Pokud myslíš to "motor" jako tu napodobeninu, která se hejbe když s tím jedu po zemi, tak těch už mám na 24 válcový motor. Akorát by mě zajímalo, jak vypadá alternativní model - nějak jsem ho nikde nenašel.

Poco

Citace od: DaKan kdy 18.05.2006, 16:19:35
Ale po tomhle jsem se už asi rozhodl, že si vezmu 8416. Pokud myslíš to "motor" jako tu napodobeninu, která se hejbe když s tím jedu po zemi, tak těch už mám na 24 válcový motor. Akorát by mě zajímalo, jak vypadá alternativní model - nějak jsem ho nikde nenašel.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=165259 ;)

DaKan

Díky moc Poco za odkaz.

DaKan

Tak jsem si včera koupil tu 8416 a hned jsem si ji i postavil. Ten mechanismus zvedání je doopravdy hodně promakaný. Teď už si lebedí s ostatními studless Technic stavebnicemi v "garáži".

A ještě se musím pochlubit cenou - 1350 Kč - ujde ne? ;D

MildaPajda

Citace od: DaKan kdy 26.05.2006, 16:17:57
A ještě se musím pochlubit cenou - 1350 Kč - ujde ne? ;D

kde? za ty prachy ji chci taky!!!.. .;)
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

DaKan

Byla poslední :-\. A žádný jiný Technic už tam slevněný neměli :(.

Llevelyn

HEH.. a co tedy měli slevněného.. a kde? >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))