Poštovné

Založil bartas, 31.12.2010, 20:55:20

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Omezuje vás poštovné při nákupu Lega?

Ne, je zanedbatelné.
Občas ano, musím se rozmýšlet, zda nakoupím.
Ano, často je důvodem, proč nekoupím.
Nakupuji zásadně osobně.

bartas

Zaujala mne část novoročního přání jednoho německého BL shopu:

"From 2011 we have cheaper shipping rates for worldwide orders (outside Germany
and EU), for more information see my store terms/splash page!"


a k tomu v kontrastu zpráva o poplatcích České pošty:

"Cenné balíky zdraží až o 12 korun. Lidé od ledna zaplatí 68 korun za balík o hmotnosti do dvou kilogramů, 75 korun do pěti kilogramů, 89 korun do deseti kilogramů, 103 korun do patnácti kilogramů a 117 korun do dvaceti kilogramů. Vše jsou částky bez příplatku za udanou cenu."

(Celá zpráva zde: http://aktualne.centrum.cz/finance/doprava/clanek.phtml?id=686812 )

Přitom mi připadne, že například poplatky cenných balíků po Evropě a mimo Evropu posílané Českou poštou (např. lehčí balík do Finska stál 700 Kč, do Vídně 424 Kč) jsou plně srovnatelné s poštovným , se kterým se setkávám při zasílání ze zahraničí do ČR .

Vzhledem k tomu, že již tradičně každá monopolní či oligopolní organizace v ČR, u níž se zákazník nemůže bránit, si již tradičně "upravuje" ceny, jak se jí líbí, se ptám, za jak dlouho budeme zemí s nejdražšími cenami za služby?

Jindroush

Smazal jsem vše lego-offtopic. Téma je ve správné diskusi, tak prosím diskutujte na tím, co se dá udělat s posíláním. Třeba existuje levnější cesta než ČP a jen nikoho nenapadlo ji hledat. ČP nemá papírový monopol na většinu svých služeb, už dávno.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)