Výstava v muzeu Svitavy (aneb jak to všechno začalo pozn. peki)

Založil franta, 14.11.2006, 08:03:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaký se vám líbí název výstavy?

LEGO - SVĚT Z KOSTEK
KOSTKY A KOSTIČKY
--nehlasovat--
KOSTKY.ORG
KOSTKY V CZ
LEGO - HRAČKA I HOBBY
LEGO JAKO ŽIVOTNÍ STYL
LEGO - KOSTKY A ZPŮSOB ŽIVOTA
SVĚT Z KOSTEK

niessnet

Citace od: Colonel32 kdy 26.11.2006, 00:43:34
lego se nesnasi se slunecnim svetlem

To by asi Legu neudělalo dobrou reklamu, vezmu-li v úvahu fakt, že si s ním děti hrajou převážně ve dne.  ;D
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Colonel32

A my delame reklamu legu?

Ja myslel, ze mame propakovat sberatele a stavitele, a ne cizi produkt...


spis nez varovani nehrat si s legem jsem to myslel jako varovani nevystavovat lego do vytriny, kde na ni kazdy den smazi slunce

betakaroten

Ano, žádné vitríny - stavět, přestavovat, budovat!
Docela zajímavě vypadají kostky, kde byla část stěny na slunci a část ve stínu - to bychom tam "na okraj" dát mohli.

niessnet

Citace od: Colonel32 kdy 26.11.2006, 12:58:24
A my delame reklamu legu?

Ja myslel, ze mame propakovat sberatele a stavitele, a ne cizi produkt...


spis nez varovani nehrat si s legem jsem to myslel jako varovani nevystavovat lego do vytriny, kde na ni kazdy den smazi slunce
Ale to chápu, já to myslel tak, že by se to firmě Lego nemuselo líbit, že upozorňujeme na nedostatky jejich materiálů.  8)
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Colonel32

jeste abychom se my legu omlouvali za to, ze nam vadi, ze delaji kostky, ktere zloutnou.

tak, samozrejme ze nejde o to udelat vystavu: "Co vsechno dela lego spatne", ale kdyz oni sami varovani na krabicku nenapisou, tak jak jinak by se o tom meli lide dozvedet?

niessnet

Citace od: Colonel32 kdy 26.11.2006, 16:06:28
jeste abychom se my legu omlouvali za to, ze nam vadi, ze delaji kostky, ktere zloutnou.

tak, samozrejme ze nejde o to udelat vystavu: "Co vsechno dela lego spatne", ale kdyz oni sami varovani na krabicku nenapisou, tak jak jinak by se o tom meli lide dozvedet?
:) Ale já proti tomu nic nemám, jen jsem to suše okomentoval.
Dál bych to už tady zbytečně neřešil.
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Benelli_2000

Taxem si to prošel, pročetl a poskládal z různých názvů tohle:
LEGO: Svět z kostek

Jinak rád přispěji, pokud bude čím, ale Peeters se už nabídl, takže vám nic závratného nabídnout nemohu  :'(

Leda bych postavil nějaký MOC, tak se o to kolem vánoců pokusím.

Ještě mohu zkusit nějaké diorámo se stovkou modrokabátníků. Vím, že stovka není moc, ale narozdíl od jiných armád, je tahle uniformovaná  ;D  :D
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

Colonel32

pokud bys postavil pevost (neco ve stylu Eldorada nebo Imperial Trading Postu) a osadil to stovkou modrokabatniku, tak by to skvele doplnilo diorama (zvlast, pokud se sejdou Caribbean Star a Black Pearl)

Peetrs

Citace od: Benelli_2000 kdy 26.11.2006, 20:08:17
Ještě mohu zkusit nějaké diorámo se stovkou modrokabátníků. Vím, že stovka není moc, ale narozdíl od jiných armád, je tahle uniformovaná  ;D  :D

Stovka modrokabátníků je dost dobrá! Já jich tolik nedám dohromady ani náhodou. Už mě napadlo, že bychom mohli postavit proti sobě, moje piráty, proti tvým modrokabátníkům, to by myslím byla velkolepá bitva.

Colonel32

Piraty, modrokabatniky, cervenokabatniky, kostlivce, a ostrovany.... jo, to by bylo super, mozna uz by bylo nacase zacit resit piratskou vitrinu ve zvlastnim tematu (nebo piratske vitriny?)

Benelli_2000

OK, my se na to s Peetersem vrhneme :-)
Myslím, že jsme schopni něco spunktovat.
V hlavě mám dvě dioráma a 1 MOC, ale nefím, jak mi budou stačit dílky.
Uvidím - doufám, že se povede.

Já začnu rychleji shánět dílky na MOC, který mi leží v hlavě už děsně dlouho a
Peeters už má černou perlu ready.
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

Benelli_2000

#131
Abychom to tu zbytečně nezasírali...
Chcete-li se jí zůčastnit a přispět svým výtvorem, který by se týkal PIRÁTŮ, tak je zde nové vlákno, týkající se možné expozice pirátů, islanderů, vojáků:

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=9162
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

Colonel32

navrhoval bych, aby admin udelal posekci v "akce" venovanou jednotlivym vitrinam, at to neni takhle rozhazene

Benelli_2000

Citace od: Colonel32 kdy 27.11.2006, 22:28:32
navrhoval bych, aby admin udelal posekci v "akce" venovanou jednotlivym vitrinam, at to neni takhle rozhazene

OK, ok - mám teda ty v sekci Castle/Pirates deletnout?
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

tazzy

Ještě bych si dovolil navrhnout vytvořit DVD s fotkami různých MOCů lidí, kteří se nemohli dostavit, akcí, hospod apod. příjemně ozvučené. Mohlo by se to pustit v televizi během výstavy, jak se budou lidi dívat na případné exponáty, aby bylo něco v pozadí.

Colonel32

pockej, az (jestli) moderatori skutecne tu sekci vytvori, ale spis by to tam stejne presunuli oni

Blanka

Ahoj, jmenuji se Blanka, jsem ředitelka muzea ve Svitavách, začala jsem sledovat vaši diskuzi a potěšil mě váš zájem. Ono je to opravdu tak, že jakou si tu výstavu uděláte, co na ní budete mít, záleží jen na vás. My máme praxi s instalací podobných výstav (výstava papírových modelů, Matchboxů)  a slibuju, že uděláme vše pro to, aby byla co nejlepší - je to i náš zájem. 
S bezpečností nemusíte mít strach, máme tu elektronické zabezpečení, videosystém, dozor, vše bude navíc umístěno v uzavřených  vitrinách. Vitriny po stěnách jsou nepřenosné, mobilní jsou 1x1m a dají se spojovat. Video není problém, stejně tak komisní prodej. Dobrý nápad je použít staré katalogy, dají se instalovat na stěny do clip rámů. Popisky bychom udělali jednotné na počítači, měl by na nich být rozhodně uveden také majitel. 
Důležitá je i propagace, aby ji vidělo co nejvíce lidí. Začala jsem už o ní pomalu mluvit s novináři - je vám už jasný název, co byste chtěli mít na plakátech a pozvánkách?
Budu se snažit sledovat dále vaši diskuzi a reagovat na vaše dotazy a podněty.
Blanka
Blanka

Micho

Citace od: Blanka kdy 29.11.2006, 16:17:24
Ahoj, jmenuji se Blanka, jsem ředitelka muzea ve Svitavách ...

Tak to Vás srdečne vítame v našom virtuálnom kolektíve.  :D 8)

Vďaka za ďalšie upresňujúce informácie. Je z toho jasné, že sa budú musiť niektoré veci pohnúť rýchlejším krokom. Na ten názov výstavy by sa mohlo urobiť hlasovanie. Najprv vybrať vhodné názvy a dať ich s nejakým rýchlym termínom.  ;)

Najviac mi tu chýba hlavný organizátor za fórum, tu mám pocit, že rozhodujúci je frantov názor.  ;)

franta

Kdybych to uměl, tak bych udělal anketu na název soutěže, Protože nevím jak, shrnuji názvy, které se již většinou v diskusi objevili a zkusme si nějak vybrat ten konečný, Jsou to :
LEGO - SVÉT Z KOSTEK
KOSTKY A KOSTIČKY
KOSTKY.CZ
KOSTKY.ORG
KOSTKY V CZ
LEGO _ HRAČKA I HOBBY
LEGO JAKO ŽIVOTN9 STYL
LEGO _ KOSTKY A ZPUSOB ŽIVOTA
SVĚT Z KOSTEK
Pravda, nejlepší by z toho bylo udělat anketu. Pěkný den.

rdk

Anketa vyrobena - hlasujte! 8)

franta


Jindroush

Smazal jsem volbu Kostky.cz, protože připomíná doménu, která není registrovaná na nás.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Ravenhorn

Hm koukám že vede Lego   hračka i Hobby a přitom se mě to vůbec nelíbí. Mi to nepříjde zrovna dobré, jako ńekteré, které mají v názvu svět a kostky.
Castle, Pirates a Star Wars.

Aki

Citace od: Ravenhorn kdy 30.11.2006, 10:48:55
Hm koukám že vede Lego   hračka i Hobby a přitom se mě to vůbec nelíbí. Mi to nepříjde zrovna dobré, jako ńekteré, které mají v názvu svět a kostky.
je to o tom co z toho člověk vyčte.
V prvním případě to více vypovídá o nás.
Druhý název by byl super pro výstavu, kterou by organizovalo TLC.  8)

Mtron

mohl bych ještě jeden název ? kdo si hraje nezlobí - KOSTKY.ORG díky  >:D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

TomG

Akorat, ze TLC to ma docela na haku. Takze tim nazvem delame reklamu predevsim jim. Co udelat nazev bez napisu LEGO a lego zminit az v popisku co to ma byt za akce.
Only the best can survive.

Aki

Citace od: TomG kdy 30.11.2006, 12:17:40
Akorat, ze TLC to ma docela na haku. Takze tim nazvem delame reklamu predevsim jim.
Jistě a přesně proto jsem hlasoval pro první z těch dvou diskutovaných variant.  8)

Na výraz Lego v názvu už reagoval (i za mne) Otazník.  8) 8)

Hansel

#147
Pokud to má být propagace české komunity AFOLů, zdá se mi nejrozumnější kostky.org. Není v tom ale slovo LEGO, tak se nabízí otázka, do jaké míry je to identifikovatelné. Ostatní názvy propagují čistě značku LEGO bez výraznější vazby ke komunitě.

Edit: Čtu rychle a blbě. Co zde píšu vlastně zmínil TomG výše. Takže jsem pro dát LEGO až do podtitulu: Kostky.org aneb LEGO v zemích českých (něco méně stupidního, ale tímto systémem)
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

***Banana.com

V souladu s mým příspěvkem 21.11. jsem hlasoval Hračka i Hobby

Colonel32

LEGO - HRACKA I HOBBY
- pripraveno ve spolupraci se serverem KOSTKY.ORG-