LEGO Technic Indoor Racing

Založil Shmade, 29.09.2008, 22:25:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Togaran

Bohužel jsem dneska celý den zabil malováním stropu, ale celou dobu jsem se těšil na obrázky a videa, - kde nic tu nic... doufám, že se brzy pochlubíte :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Colonel32

Citace od: ass kdy 08.11.2008, 18:32:08
Tak dnešní závod byl super, byla sranda, a to je hlavní. :) Destruction derby nakonec bylo vostrý. ;D Děkuji Shmadeovi za závod a doufám, že příště nebudu nejpomalejší.  :)

skoda ze zrejme neexistuje zaznam te prvotni bouracky, ta byla naprosto luxusni.

Shmade

Video bude, jen to musim sestříhat, což chvilku zabere... Lidí tam fotilo dost, takže myslim, že tu brzy budou...


Jinak já jsem se dnes výborně bavil díky všem soutěžícím i divákům kteří se podíleli na atmosféře závodui, podle počtu hlasovacích lístku z Exhibice, kde hlasovalo 18 lidí, jich bylo celkem dost. :) Díky.


Jinak dodám jisté shrnutí výsledků závodu, ale asi až zítra. Teď jdu odpočívat, po čtyřech hodinách spánku jsem už dnes grogy.

Colonel32

Citace od: Shmade kdy 08.11.2008, 19:47:14

Jinak dodám jisté shrnutí výsledků závodu, ale asi až zítra. Teď jdu odpočívat, po čtyřech hodinách spánku jsem už dnes grogy.

vzhledem, k tomu, ze jsem sel spat ve 4 a  7:15 vstaval na vlakovou burzu vim naprosto presne, jak se citis  ;D

TomB

Tak díky moc za závod, pobavil sem se a to destruction derby s assovým kadilakem a xtepnovým něčím ;D bylo dost hustý.
Jen z hloubi srdce doufám že vám to příště natřu a neskončím zas na 4. místě :(
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

eNTy

Chtěl bych se přidat s děkovačkou Shmadeovi ze perfektní závody, byla to sranda. Nakonec jsem rád, že jsem nejel autem, protože zjevně parkování není moje silná stránka. Zas bych tam byl ale rychle  ;)

Shmade

#126
Tak zde si můžete prohlédnout finální výsledky včetně nejlepších dosažených v jednotlivých disciplínách.
Jen pro objasnění proč má Krteček v disciplíně skok méně bodů než TomB a Jamesek i když překonal stejnou vzdálenost - je to proto, protože na to potřeboval více pokusů.


Edit: oprava tabulky - zapomněl jsem do celkového počtu bodů započítat jednu disciplínu, na pořadí se nic nemění a platí to jak bylo vyhlášeno na místě, kde to bylo spočítáno dobře, já jak jsem to upravoval a přidával časy v disciplínách, tak mi to nějak vypadlo. Díky Colonelovi32, který mě na chybu upozornil.

eNTy

Tak jsem doma přemostil ten "current limiter" v PF battery boxu. Jsem rád, že jsem to neudělal pro závod, protože auto jede ještě tak 2x rychleji a bez opravdového proporcionálního řízení neřiditelné. Přichystám krátký článeček jak to provést jak v PF, tak i v obou starších 9V BB (tam to jde i bez pájení). Pro jiné, než buggy motory to nemá smysl, takové proudy neberou.

peter

I já děkuji za uspořádání těchto závodů. Zábava byla veliká a tak doufám, že se někdy uskuteční další, nebo přímo podobné mistrovství jako bylo loni a letos v trialu, tedy více závodů.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

#129
O dalším závodu už uvažuju, respektive o nějaké menší sérii závodů...

Takže dneškem počínaje můžete nabízet místa, kde by se případné další závody daly uspořádat aby to nebylo pořád na stejném místě...  Místo by to mělo být minimálně velikosti zhruba jako bylo teď. Takže přemýšlejte, všelijaké kulturáky, tělocvičny, či podobná místa v místě vašeho bydliště určitě budou...  Než návrh podáte, tak si buďte jisti, že by majitel objektu pořádání povolil, případně za jakých podmínek...     Návrhy podávejte do 12.12. 2008, pak proběhe hlasování.

Jinak jsem rád za kladné ohlasy, zábava to byla.

A dávejte fotky... já mám 40 minut videa, ale musím to zpracovat...

Shmade

Fotky od "fotografů" ještě nejsou, tak jsem něco vytahal aspoň z toho co fotil jeden kamarád, který se tam satvil na skok + něco z mobilu. Chtěl jsem pro nezůčastněné zatím udělat aspoň galerii soutěžních vozů...   Takže:

Shmade

Startovní číslo 1 - Peter

Shmade

Startovní číslo 2 - Jamesek

Shmade

Startovní číslo 3 - Xtepn01

Shmade

Startovní číslo 4 - TomB

Shmade

Startovní číslo 5 - Ass

Shmade

Startovní číslo 6 - Krtecek

Shmade

Startovní číslo 7 - Shmade

Lord.obiv

Už se nemůžu dočkat až uvidím to video :)
Nejvíce se mi líbí auta s číslem 2, 3, 5 a 7 ostatní jsou samozřejmě taky dobrá ;)
Jo a ještě jeden dotaz: jakto že peter skočil jen 1cm a ass 0cm ???
Budiž LEGO

Shmade

Co se stalo u skoku uvidíš na videu :)  ...holt některá auta uvízla na odrazové rampě dříve než mohlo dojít k vlastnímu "skoku" i tak bych s touto disciplínou do budoucna určitě počítal, nejen, že jsme se nasmáli, ale ukázalo se, že skákat se s Lego autem dá...   

Více fotek zatím nemám :(

ass

Citace od: Shmade kdy 10.11.2008, 19:38:51
ale ukázalo se, že skákat se s Lego autem dá...

Shmade a xtepn01 vyvrátili moji teorii, že auto z lega neskočí, to, co předvedli, bylo neuvěřitelný.

Lord.obiv

Když jsem přemýšlel tak mě napadlo, jestli náhodou nemají výhodu ti co mají bugy motor nad těma co mají ten XL ::)
Budiž LEGO

otaznik

Citace od: Lord.obiv kdy 10.11.2008, 20:49:33
Když jsem přemýšlel tak mě napadlo, jestli náhodou nemají výhodu ti co mají bugy motor nad těma co mají ten XL ::)
Podmínky byly stejné pro všechny. Byl to první závod, druhý bude v tomto určitě vyrovnanější.

Colonel32

Citace od: Lord.obiv kdy 10.11.2008, 20:49:33
Když jsem přemýšlel tak mě napadlo, jestli náhodou nemají výhodu ti co mají bugy motor nad těma co mají ten XL ::)
Mozna maji, ale zadne pravidlo (koupeni si a) pouziti buggy motoru nezakazovalo.

Shmade

#144
Já jsem i zpětně po závodu přemýšlel jestli by mělo smysl vytvoření kategorií pro příští závod, ale nakonec jsem došel k názoru, že žádné kategorie nebudou, bude to tak jak to bylo teď. A to z hlavně z těchtodůvodu, že když si prohlédnete časy v jednotlivých disciplínách, tak zjistíte, že jsou vesměs velmi vyrovnané a že k rozdílům na základě použitých motorů tolik nedocházelo. Ono totiž jak použití Buggy, tak i XL spolu nese jak plusy tak i mínusy do jednotlivých disciplín. Výběr motoru nechám tedy do budoucna na každém, ať si vybere co mu pro jeho vůz vyhovuje. A nakonec jen dodám doměnku, že podle mě pouze jediný účastník neměl při stavbě na výběr z obou motorů...  a to Krteček, který s XL obsadil 3. místo. Kdyžtak mě opravte pokud takových bylo víc, nebo se pletu úplně?   

Jednalo se o první závod, takže určité věci se ještě dolaďovat budou, ale výběr motorů bude i nadále volný, nebo se snad cítí nějaký závodník ukřivděný? :)

Krtecek

Citace od: Shmade kdy 10.11.2008, 21:48:52
Já jsem i zpětně po závodu přemýšlel jestli by mělo smysl vytvoření kategorií pro příští závod, ale nakonec jsem došel k názoru, že žádné kategorie nebudou, bude to tak jak to bylo teď. A to z hlavně z těchtodůvodu, že když si prohlédnete časy v jednotlivých disciplínách, tak zjistíte, že jsou vesměs velmi vyrovnané a že k rozdílům na základě použitých motorů tolik nedocházelo. Ono totiž jak použití Buggy, tak i XL spolu nese jak plusy tak i mínusy do jednotlivých disciplín. Výběr motoru nechám tedy do budoucna na každém, ať si vybere co mu pro jeho vůz vyhovuje. A nakonec jen dodám doměnku, že podle mě pouze jediný účastník neměl při stavbě na výběr z obou motorů...  a to Krteček, který s XL obsadil 3. místo. Kdyžtak mě opravte pokud takových bylo víc, nebo se pletu úplně?   

Jednalo se o první závod, takže určité věci se ještě dolaďovat budou, ale výběr motorů bude i nadále volný, nebo se snad cítí nějaký závodník ukřivděný? :)

Nejprve bych chtěl také poděkovat Sebikovi za super závody a už se těším na další :-)
Je to tak Sebik má pravdu . . . jen abych to upřesnil asi týden před závodem jsem si sel koupit buldozer abych se mohl souteze zúčastnit takže jsem v podstatě musel použit XL motor protože jsem jinej nemel a překvapilo mě, ze jedinej já mezi prvnima čtyřmi mel XL motor. Podle mě ani tak moc nezáleží na typu použitého motoru ale na tom jak jsou udělané převody atd . . . Jediné co mě celkem zklamalo bylo hodnoceni vzhledu což mě posunulo o příčku dolu, ale to se nedá nic dělat závod je závod :-) příště si dam více záležet na vzhledu.

TomB

mám návrh na pravidla....
Co kdyby se mohlo použít více receiverů, ale na jednom kanále.
Co vy na to??
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Shmade

#147
No řešilo by to problém s proudovým omezebním na výstupu při použití více motorů pro pohon... Respektive by se to nemuselo řešit přes mechanické relé jako měl na autě Xtepn01 a možná ještě Jamesek tam měl něco podobného, aspoň myslím - nebo to byla převodovka? Já jsem si ty auta ani pořádně neprohlídnul. :(
Já bych osobně byl klidně pro  >:D, ale zas aby to mohlo znevýhodnit ty, kteří dva recievery, respektive dva Buggy motory, kterých se to hlavně týká nemají...    Ať se vyjádří i ostatní... 

Shmade

Pro příště mě zatím napadla změna v části Exhibice, kde by se už nejednalo pouze o statické vystavení vozů a jejich ohodnocení, ale postubně by měl každý dejme tomu minutu, aby sám mohl o svém vozu pohovořit a pak předvést jak mu to jezdí a tak... že by mohlo dojít k exhibici nejen ve smyslu výstavy :)

A u sekce okruh by samotným jízdám ve více lidech předcházelo zahřívací kolo, které by odhalilo kdyby měli dva závodníci nastavený stejný kanál - což se možná stalo mě a TomBovi při finální jízdě...  Holt chybami se člověk učí. :)

Jamesek

Citace od: Shmade kdy 11.11.2008, 17:02:46
Pro příště mě zatím napadla změna v části Exhibice, kde by se už nejednalo pouze o statické vystavení vozů a jejich ohodnocení, ale postubně by měl každý dejme tomu minutu, aby sám mohl o svém vozu pohovořit a pak předvést jak mu to jezdí a tak... že by mohlo dojít k exhibici nejen ve smyslu výstavy :)

A u sekce okruh by samotným jízdám ve více lidech předcházelo zahřívací kolo, které by odhalilo kdyby měli dva závodníci nastavený stejný kanál - což se možná stalo mě a TomBovi při finální jízdě...  Holt chybami se člověk učí. :)

Mechanické relé jsem měl taky (dokonce přes stejný polarity switch jako Xtepn01) .. ;)

Prezentační exhibice jednoznačně pro - možná jako další disciplína po výstavce (snad výhoda pro ty co mají hezký model, ale špatné prezentační schopnosti). Jen doufám, že pak nebude volná jízda nebo promenáda v plavkách ;)

Zahřívací kolo fajn, ale spíše před startem závodu jednoznačně sdělit kdo má mít který kanál a zkontrolovat to.

Ps. fotky snad zítra.