...a i kytky voněly líp...

Založil Llevelyn, 01.04.2006, 22:20:22

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Bryk

Myslím, že některé nové sety sérií town (jeřáb, sanitka, bagr, hasičské auto) trains (nákladní vlak) a racers jsou opravdu pěkné, také série creator je super a tam bych to tedy neviděl tak černě, nicméně absolutně nerozumím zájmu o série typu Bonicle a Exo Force. Také hodně mě zklamaly stavebnice ze série Knights and Kingdom (jednobarevní rytíři, meče málem delší než minifig, samý oblouk a odlehčené konstrukce). Nějaký pátek už mám právo chodit jednou za čtyři roky k volbám, takže se u mě dostavuje (jako u většiny z Vás starších) nostalgie po setech zejména z konce 80. let, ale je docela možné, že ty dnešní děcka spíše než po townu sáhnou po bioniclu a pro nás to bude naprosto nepochopitelné, něco jako když jsem se před více než 10 lety snažil tátovi vysvětlit proč mě baví hrát počítačovou střílečku Doom. Pokusil se to pochopit, ale bezúspěšně  :)

Benelli_2000

#31
Mě osobně nejvíc překvapilo, že nové LEGO town vlastně town není. Není to ani city. Je to jen pár setů, ze kterých ale nikdy město neuděláte.

V osmdesátých a devadesátých létech jste z LEGA mohli postavit dokonalé město se vším všudy. Proto se také tyto sety mohly hrdě nazývat TOWN. Ve městě jste mohli mít vše od pizzerie po letiště.

Dnešní CITY, nebo jaxe ten paskvil několika setů nazývá nabízí jen čtyři témata:
Policajty, zdravotníky, hasiče a stavební stroje. Z toho má jako být město? Si ze mě někdo dělá prd*l?

Kouzlo starého townu tkvělo v tom, že nabízel i normální domky, chatky, vilky, pizzerie, opravny aut, motorek, náklaďáků, či velké sety, jako přístavy, letiště, nebo základnu pro raketoplán. Dříve jste své město mohli obohatit pizzerií, ši jen telefonní budkou. Policejní, hasičská a zdravotnická zařízení z 80tých a devadesátých let nedosahovala nesmyslně obřích rozměrů jako nyní (několik pater a pod tím ještě baseplate). Stavby z osmdesátých let byly přímo kouzelné a svou velikostí nevybočovaly z řady. Policejní i hasičské stanice byly jen jednopatrové a přeci obsahovaly vše, co bylo potřeba - 2 auta a heli. Prostě krása.

A dnes? Dnes nám (spíš Vám, jelikož City nesbírám) nabízí jen Policajty, hasiče, nemocnici a bagry. A z toho si máme postavit město? Město, kde nejsou žádní civilisté, žádné obytné domy a žádné obchody, benzínky, či servisy, se NEDÁ NAZÝVAT MĚSTEM ! ! !
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

***Banana.com

#32
Citace od: Benelli_2000 kdy 24.08.2006, 00:39:33
Kouzlo starého townu tkvělo v tom, že nabízel i normální domky, chatky, vilky, pizzerie, opravny aut, motorek, náklaďáků, či velké sety, jako přístavy, letiště, nebo základnu pro raketoplán. Dříve jste své město mohli obohatit pizzerií, ši jen telefonní budkou. Policejní, hasičská a zdravotnická zařízení z 80tých a devadesátých let nedosahovala nesmyslně obřích rozměrů jako nyní (několik pater a pod tím ještě baseplate). Stavby z osmdesátých let byly přímo kouzelné a svou velikostí nevybočovaly z řady. Policejní i hasičské stanice byly jen jednopatrové a přeci obsahovaly vše, co bylo potřeba - 2 auta a heli. Prostě krása.

Perfektně napsáno a vyjadřuje to přesně i můj názor. V letech 1984-1996 bylo opravdu z čeho vybírat. Za snad nejlepší považuji rok 1993. V katalogu bylo toto:
Duplo 4-18  - 5 setů
Duplo 11/2-5  - 14 setů
Duplo 2-5 - 28 setů
Duplo 2-6 - 20 setů
Duplo Toolo - 6 setů
DUPLO CELKEM 73 setů!

Basic 3+ - 9 setů
Basic 5+ - 24 setů
Basic 7+ - 3 sety
BASIC CELKEM 26 setů!

Pirates - 14 setů
Castle - 14 setů
Paradisa - 7 setů
City - 49 setů
Vlaky - 14 setů
Lodě - 3 sety
Space 16 setů ve třech řadách SP,BT,IP
Technic - 25 setů
Model Team - 4 sety
Promo Legoland - 6 setů

CELKEM SPOČTENO  251 SETŮ V JEDNOM KATALOGU!!! 12 TÉMATICKÝCH ŘAD!

Všechny velké sety, které se mi líbí, jsou v podstatě v tomto katalogu, chybí tam jen monorail 6399, který byl v roce 1990. K tomu myslím není vůbec nic co dodat, to byla zlatá doba LEGA, zlatý rok, a přísámbůh, že kromě Technicu jednou ty sety z roku 1993 budu mít doma všechny! ;D Kromě Dupla a Technicu mi také skoro všechny prošly rukama, a to mně jen utvrdilo v myšlence tento rok zkompletovat, ač je to long-distance run. ;D

PRO POROVNÁNÍ - KATALOG 2006 183 SETŮ, z toho cca. 80 v absurdních řadách typu Exoforce, Bionicle, které více než Lego připomínají levné čínské robokreace...

rasik8

Možná že to tu už někde bylo,ale mě vadí,že už nejsou hlavní hrdinové z City
(Polda Bill,stavbař Péťa) :(
Moje Brickshelf galerie http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Legac
Trains,trains,trains,...,ale jen 9v  http://mafiapage.wz.cz - stránky o MAFII - hře na PC

otaznik

Citace od: Legac kdy 24.08.2006, 18:14:41
Možná že to tu už někde bylo,ale mě vadí,že už nejsou hlavní hrdinové z City
(Polda Bill,stavbař Péťa) :(
Cože? To jsem nějak nechytnul.  ;D

Tomášek

Citace od: otaznik kdy 24.08.2006, 19:33:16
Citace od: Legac kdy 24.08.2006, 18:14:41
Možná že to tu už někde bylo,ale mě vadí,že už nejsou hlavní hrdinové z City
(Polda Bill,stavbař Péťa) :(
Cože? To jsem nějak nechytnul.  ;D
Myslel jsem si, že to byli jen hrdinové z LEGO Akce !  ??? ??? ???.....že by doopravdy existovali, si nepamatuji... :-\
Procházím DARK AGE.

tazzy

Jo jo byli z juniorized townu, nemyslim že byli jenom v Akci byli i v katalozích..