Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

Citace od: MLT kdy 04.12.2022, 22:29:14Já jen zmíním, že LEGO "plave" a pokud to nebudeš mít něčím pořádně zatíženo, bude ti to plavat, hýbat se, "levitovat".... zkus nejprve něco menšího nebo pár kostiček a uvidíš, co se bude dít


https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=73090b#T=S&O={%22iconly%22:0}

juggleman

Dobry den, je PROSIM nekde navod, co musi clovek split, aby se stal AFOLEM?
Chapu, ze moje vytvory jen tak:
https://www.youtube.com/@tomasullrich/videos
na to asi nestaci :)
Dekuji!

racco42

Citace od: juggleman kdy 08.12.2022, 22:39:36Dobry den, je PROSIM nekde navod, co musi clovek split, aby se stal AFOLEM?
Chapu, ze moje vytvory jen tak:
https://www.youtube.com/@tomasullrich/videos
na to asi nestaci :)
Dekuji!
Viz registrace AFOLů na nákupy AFOL Days

peki

Citace od: juggleman kdy 08.12.2022, 22:39:36Dobry den, je PROSIM nekde navod, co musi clovek split, aby se stal AFOLEM?
Chapu, ze moje vytvory jen tak:
https://www.youtube.com/@tomasullrich/videos
na to asi nestaci :)
Dekuji!

AFOLEM jsi (respektive si musíš odpovědět sám, pokud odpovíš 3x Y):
Adult ? Y/N
Fan ? Y/N
Of
Lego ?Y/N

Ty se ptáš asi na trochu něco jiného. Být "registrovaný" na seznamu RLUGU kostky, a tím požívat určité výhody. LUGBULK slevy na AFOL days atd.

Potom je to o tom být aktivní, účastnit se např. nějaké akce kterou pořádáme. Mně se tvoje výtvory líbí určitě budou zajímavé i pro návštěvníky nějaká výstavy kterou kostky/kostkaři budou pořádat. 

Pool

Trochu OT a daleko od Lega, ale neznáte někdo nějaký volně šiřitelný program, který dokáže dobře automaticky spojovat fotky, myslím jako do panoramatu. Měl jsem na to dobrý software přímo od Canonu, ale ten už pod W11 nefunguje :-[ .

milanv

Pokud chceš:

* opensource, tj. legálně zdarma (i pod Windows)
* trošku vyžadující se naučit, zato
* neskutečné možnosti a kvalita výsledku

tak je odpověď snadná: hugin

Víceřadá panoramata, automatické srovnání fotek (žádné zadávání popořadě apod.), skutečné HDR, tj. práce s několikanásobným rozsahem jasů než zvládne jedna fotka apod.

Já tím dělám pro kostky, výstavy,prezentace modelů apod. ledacos a spokojenost maximální.
Pán na Žlutém hradě

Pool


Hardegon

#1147
Citace od: horde kdy 16.12.2022, 00:09:32Původní příspěvek byl smazán. Shrnutí:
plky plky.. plky plky.. nadávka a plky plky..

Jak píšeš, hodím poslední perlu sviním, ale než odsud nadobro zmizíš... Ty vodorovný dvojtečky jsou fakt hrozný nešvar, který čitatele dráždí.

Colonel32

Empatie neboli vcítění je definováno jako ,,schopnost vstoupit do situace a emoční polohy jiného člověka a tímto způsobem jej chápat citově i kognitivně" (citace z wikipedie)

Obecně ale empatie je hlavně o tom, že člověk dokáže vnímat a respektovat, že někomu jinému něco vadí. Což většina lidí zvládá bez problémů, pokud jde o věc, která by vadila i jim samotným. Horší to ale je s empatií vůči jiným úhlům pohledu, tedy schopnost vnímat a respektovat, že někomu jinému něco vadí, přestože mně by to nevadilo. Ideálním příkladem jsou fóbie. Iracionální panický strach z něčeho konkrétního. Např. v mém případě je to velmi netradiční fóbie z kostí. Ideální způsob jak jí spustit je náhodná kost ležící na místě kde jí nečekám. Na procházce v lese, jé to je nějakej divnej list... aha to není list to je lebka. Mrazí mi v hlavě už jen teď když to píšu. V reálu to znamená, že je potřeba kost obejít několikametrovou oklikou. Přestože racionálně vím, že mi kost, která leží na zemi nemůže nic udělat, když se k ní přiblížím, tak začnu cítit intenzivní pocit strachu, že pokud se k ní přiblížím, tak se zblázním.

Až absurdní situace nastala, když jsem jednomu kamarádovi pomáhal přerýt starý kompost, protože se mu tam usídlily slepejšci a on má fóbii z hadů (ano, vím že z botanického hlediska je to ještěrka, jenže k čemu mi ta informace pomůže, když on se jich bojí stejně). A přestože on si byl vědom toho, že má fóbii z hadů, pořád projektoval svůj vlastní mindset, kdykoli jsem nějakého ulovil a dal do bedny k exportu do lesa, tak se ptal "a proč se toho nebojíš?". Pak jsem v jeden okamžik narazil na kost a tak jsem mu oznámil, že teď je zase na řadě on, aby odstranil kost a já že pak budu pokračovat v hadech. A přestože byl relativně civilní, tak jsem přímo cítil tu auru "já to teda dám pryč, ale nechápu co ti na tom vadí".

ditetemnaporad

#1149
Citace od: Colonel32 kdy 16.12.2022, 12:03:12Např. v mém případě je to velmi netradiční fóbie z kostí. Ideální způsob jak jí spustit je náhodná kost ležící na místě kde jí nečekám.

A co třeba Kostíci v ledničce, které jsi nekoupil?  >:D

Jinak mne napadla jiná citace z wikipedie: " Energie je skalární fyzikální veličina, která popisuje schopnost hmoty (látky nebo pole) konat práci." A jaká to je škoda, když přijde vniveč.

Colonel32

#1150
Virtuální kosti to nedělají. Lego kosti samozřejmě taky v pohodě. Jen skutečné nebo fotografie skutečných a záleží na situaci. Vypreparovaná kostra v muzeu o které vím předem je jednodušší než obratel v lese. Některé kosti jsou úplně v pohodě (kuřecí stehna, kuřečí křídla, hovězí morkové). Obecně nejhorší obratle a lebky a želva zespodu.   


Ale rozhodně byl bych na tento typ humoru děsně opatrný.

HuPe

Nevíte někdo kolik stojí misprint kepi v červené? Našel jsem ho na Ebayza 1500 ale nevím jestli to je dobrá cena. (na bricklinku je za 3000kč) Co myslíte?

Colonel32

https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=30135#T=S&C=5&O={%22color%22:%225%22,%22iconly%22:0}

Myslíš tohle? To ale není "misprint". Misprint je chybný tisk (nikoli výlisek) a díl vyrobený ve vzácné barvě  samo o sobě není chyba, ale záměr. Z nějakého důvodu lego často používá červenou pro testování formy ( viz např. červený duch. https://www.youtube.com/watch?v=cYIE69Nlwq4 26:36+). S cenou je to složité v tom, že cenu určuje trh a tedy ochota nějakého člověka zaplatit poptávanou cenu vs. potřeba prodejce prodat. A u takhle vzácné věci člověku chybí nějaké srovnání, za kolik se to prodává obvykle. Obávám se, že na otázku jestli je červené kepi za 1500 dobrá cena ti tu nebude schopný odpovědět nikdo.

Jen varuji, že pokud by lego v budoucnu vydalo nějaký set, ve kterém by se červené kepi objevilo jako běžný díl, tvoje investice přijde vniveč.

HuPe

#1153
Jo super. Dík

Jo a ještě jsem se chtěl zeptat kde bych měl hledat seznam LEGO akcí pro českou republiku? (Když jsem to hledal na internetu hledá to jen starý)

Pool

Citace od: HuPe kdy 26.12.2022, 12:59:08Jo super. Dík

Jo a ještě jsem se chtěl zeptat kde bych měl hledat seznam LEGO akcí pro českou republiku? (Když jsem to hledal na internetu hledá to jen starý)


https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=54091.0

Nejsou tam akce mimo LUG, tedy třeba soukromníků či podnikatelů.


Clermont

Mám dotaz, potřeboval bych si koupit něco z Brickmanie na BL za 600Kč, ale ten jeho limit 2000  :'(
Nebude tam teď někdo kupovat že bych se připojil? Nebo se spojit 3-4 lidi?

Díky

Colonel32

Je to dobrý nápad nakupovat od nejnamyšlenějšího prodejce v čechách?

Store terms:
"Czech republic - minimalni nakup uz ted 2000 czk z duvodu - uzivatele Jakubs197 ( je to zakomplexovanec muzete mu podekovat :-) zadne vyjimky"

Lidem kteří mu dají neutrální nebo negativní hodnocení nadává do dětí, idiotů nebo že mají IQ nula.


Neutral - Package lost and refunded after almost two months of complaints!
Reply from seller:
ï told you after dhl confirm me oficial lose i refund you !!!! you have IQ 0...

Complaint - Thumbs down!!!Daumen runter!!!
Reply from seller:
danke danke low iq person


Jinak na Kostkách je k němu velmi výživné vlákno:
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=39158.0

Clermont

No víš, to máš těžké.
Když má věci které nikdo jiný nemá a mají být NEW. Tam si myslím moc neriskuji.
A stejně tak si v tom vlákně můžeš přečíst o lidech co od něho brali a jsou spokojeni.

Kdybych se měl stresovat u každé věci jako je třeba nyní nákup trochu barevného plastu na BL, tak jsem už dávno u Chocholouška  ;) 

peter

#1158
Já od tohoto prodejce beru pravidelně a nikdy jsem s ním neměl žádný problém. Vždy se mnou komunikoval naprosto korektně a všechno proběhlo v pořádku.

Jediné co mne u posledních obchodů trochu vadilo, že má (resp. měl, teď nevím jestli to stále platí) dvě podmínky nákupu. Jednou je ten minimální nákup, což většinou nebývá problém, ale tou druhou je myslím minimální průměrná cena dílů na lot, nebo tak nějak. Díky tomuto druhému pravidlu jsem pak musel často odebírat některé dílky, abych se dostal na potřebnou cifru. Sice chápu proč tam tuhle druhou podmínku zavedl, ale je to pak vcelku náročné objednávku uzavřít.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

april.lix

Citace od: peter kdy 04.01.2023, 08:34:19Já od tohoto prodejce beru pravidelně a nikdy jsem s ním neměl žádný problém. Vždy se mnou komunikoval naprosto korektně a všechno proběhlo v pořádku.

Jediné co mne u posledních obchodů trochu vadilo, že má (resp. měl, teď nevím jestli to stále platí) dvě podmínky nákupu. Jednou je ten minimální nákup, což většinou nebývá problém, ale tou druhou je myslím minimální průměrná cena dílů na lot, nebo tak nějak. Díky tomuto druhému pravidlu jsem pak musel často odebírat některé dílky, abych se dostal na potřebnou cifru. Sice chápu proč tam tuhle druhou podmínku zavedl, ale je to pak vcelku náročné objednávku uzavřít.

  Koukal jsem do svý historie na BL a od tohoto prodejce
mám od 2016-2022 17 uzavřenejch obchodů (přes 70k) a bez problémů.
Objednávám minimálně za 5k (pak má slevu 5%) a tím se v pohodě
zaplatí poštovný a ještě zbyde...
Balení je trochu svérázné, ale já chci díly a ne zip sáčky  :D
Poslední roky už nakupuju jen nový díly.


milanv

Tenhle obchod mě naučil, ze kterých dalších zemí je rozumně drahé poštovné, abych raději objednal tam. Takže jsem mu vlastně vděčný za svůj rozhled po Evropě :)

Jenomže, a to je důvod, proč se ozývám, ani tak bych nikdy ani slůvkem nenaznačil, že je to podvodník nebo cokoli na ten způsob. Nechci, aby to tu tak vyznělo. Naopak. Dodávka vždycky dojde a chyb není o tolik víc než od jiných obchodů. Jenže mám pocit, že nestíhá: i základní objednávku chystá strašně dlouho a když je s ní pak jakákoli práce navíc, tak nejenže umí být nepříjemný, ale hlavně se to táhne a nás ty urgence zaměstnávají na týdny. A to se netýká jen řešení chyb, ale čehokoliv, co na straně jejich obchodu vyžaduje nějakou práci. Na to nemáme čas, obzvlášť když stavíme na zakázku. Potřebujeme spolehlivé a vstřícné partnery, kterým pak také rádi zaplatíme i ledacos navíc. Holt, tak to u nás na středozápadě chodí :)

Pokud někdo nakupuje čistě soukromě, žádné věci navíc s největší pravděpodobností řešit nebude (faktury do účetnictví apod.) a bude OK když mu to přijde o 14 dní později s pár chybami, které si nechá vyřešit kupónem, tak podle mě je velká šance, že bude v zásadě spokojený. Jo, a samozřejmě nesmí koukat na balení dílů a nesmí se mu nic stát při přepravě a... no zkrátka nesmí se stát vůbec nic, pak to bude OK.
Pán na Žlutém hradě

Colonel32

Citace od: peter kdy 04.01.2023, 08:34:19Vždy se mnou komunikoval naprosto korektně a všechno proběhlo v pořádku.

Já jsem od něj taky nakupoval jednou.

Pak jsem reklamoval poškozené díly a ještě jsem navrhl, že mi to může dát ve formě kreditu na příští nákup.

Vrátil peníze ve formě peněz, řekl že dělám problémy, protože normální lidi nákupy nereklamují a natrvdo mi zakázal u něj nakupovat.

Ale je to už několik let a je možné, že se od té doby posunul.

ditetemnaporad

#1162
Nechci se plést, ale Brickmania jsou defakto 2 lidi. Pokud víte, v jakém objemu dílků/stavebnic se pohybují, musí Vám to jejich nestíhání být jasné, respektive spíše to, že mají nastavené podmínky, které jim usnadňují život (například eliminace malých objednávek). To se pak odráží i v komunikaci, která je minimálně v elektronické formě hodně úsečná. Osobní jednání je ale úplně o něčem jiném a rozhodně vždy dodrželi to, co bylo dohodnuté, případně včas řekli, že to nezvládnou. Toť má zkušenost se sháněním několika starších setů.

Anatyt

Potvrdzujem ditetemnaporadove skúsenosti. Keď sme aj niečo reklamovali, tak síce komunikácia bola dosť strohá, ale všetko vždy kladne vybavené!

Chairudo

Pokud je problém a člověk s ním jedná rozumně, tak se problém taky rozumně vyřeší.
Mám u něj desítky, možná i stovku objednávek a vždy vše ok nebo se napravilo.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

demeno

Citace od: Colonel32 kdy 04.01.2023, 01:20:12Je to dobrý nápad nakupovat od nejnamyšlenějšího prodejce v čechách?

Store terms:
"Czech republic - minimalni nakup uz ted 2000 czk z duvodu - uzivatele Jakubs197 ( je to zakomplexovanec muzete mu podekovat :-) zadne vyjimky"

Lidem kteří mu dají neutrální nebo negativní hodnocení nadává do dětí, idiotů nebo že mají IQ nula.


Neutral - Package lost and refunded after almost two months of complaints!
Reply from seller:
ï told you after dhl confirm me oficial lose i refund you !!!! you have IQ 0...

Complaint - Thumbs down!!!Daumen runter!!!
Reply from seller:
danke danke low iq person


Jinak na Kostkách je k němu velmi výživné vlákno:
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=39158.0



Zdravim Kolonela jako majitel obchodu vam muzu odpovedet  mozna jsme namysleny, ale vy mate komplex. kupoval jste pred 10 lety a a porad mne tu pomplouvate

Colonel32

Citace od: demeno kdy 05.01.2023, 10:43:34Zdravim Kolonela jako majitel obchodu vam muzu odpovedet  mozna jsme namysleny, ale vy mate komplex. kupoval jste pred 10 lety a a porad mne tu pomplouvate

"Pomluva (v obecném významu také někdy drb, klep či kleveta) je trestným činem, který spáchá ten, kdo o jiném uvede takový nepravdivý údaj, který může značně ohrozit jeho vážnost před druhými osobami."

Podívejte se, vy urážíte každého zákazníka, se kterým se nedohodnete, že je dítě, idiot nebo že má IQ nula. Děláte to doteď. Své tvrzení jsem podložil vašimi komentáři z Bricklinku. Tz. to nevnímám jako pomluvu. Pokud jde o obvinění z toho, že jsem zakomplexovaný, tak ho odmítám. Jsem pouze autista s extrémním smyslem pro upřímnost a proto mám už z podstaty sklony dostávat se do konfliktů s lidmi, kteří trpí totální absencí sebereflexe. Kdyby vy jste své chování za posledních deset let nějak změnil, tak bych neměl potřebu na to co bylo před deseti lety jakkoli upozorňovat.


Pool

Citace od: demeno kdy 05.01.2023, 10:43:34Zdravim Kolonela jako majitel obchodu vam muzu odpovedet  mozna jsme namysleny, ale vy mate komplex. kupoval jste pred 10 lety a a porad mne tu pomplouvate

Pověst si může lehce člověk zkazit svými činy, napravit ji pak je už mnohem těžší ;) . Já jsem u vás nakupoval 6 let zpět a byl to u něho můj první a poslední nákup u vás. Nejhorší nákup co jsem vlastně doposud na BL zažil, co se kvality kostek týče, téměř půlka byla na vyhození >:( . Byl to jeden z mých prvních nákupu a neměl jsem moc srovnání co dodávají ostatní, a díky tomu jsem vám nedal negativní hodnocení, dnes už bych neváhal a hned vám ho napařil.

yoshimaka

Colonel v rámci LB v sekci Castle uvedl následující link na nizozemský obchod se samolepkami. Má s ním někdo osobní zkušenost? Prodejce funguje dobře? Jsou ty samolepky kvalitní? Díky za konkrétní zkušenosti.
https://www.brickstickershop.com/Castle-Shields
Lust och fägring stor

Colonel32

Zkušenost nemám. Zkoušet jsem hledat nějaké recenze a nenarazil jsem na nic negativního. V dohledné době plánuju vyzkoušet, protože jsou věci které bych pomocí originálních samolepek nevyřešil, aniž bych se nezbláznil.