SVĚT KOSTEK OLOMOUC 15-16. 10. 2022

Založil Chairudo, 18.05.2022, 15:23:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Propojené události

poMOCník

Citace od: bcgroi kdy 19.10.2022, 10:38:05Zajímavý komentář. K tomu bych si dovolil říct pár věcí.

Byl jsem na ochozu, kde většinou nebylo tak moc narváno, takže lidi měli možnost se podívat na co chtěli. Asi tak polovina dětí, přestože měly možnost vidět vše naprosto bez problémů, prostě jen proběhla kolem a moc se nezajímaly o to, co je na stolech (nejen u mě). V některých případech je dokonce sami rodiče doslova donutili výstavu jen proběhnout, i když by děti měly zájem se podívat déle. Byl to zvláštní zážitek vidět, jak málo lidí se tam skutečně přišlo na něco podívat a velká část se jen tak motala kolem a překážela. Je to asi rodina od rodiny, ale za mě osobně tak 30 % lidí se skutečně dívalo a zajímalo, zbytek tam vlastně vůbec nemusel být.
Když se někdo chtěl podívat, stačilo moment počkat nebo zvednout dítě nad hlavu. V tom problém absolutně nevidím, jako dítě jsem nikdy neměl problém počkat si na něco, co mě opravdu zajímá. Ten nezájem a znuděnost tam byly v některých případech vidět poměrně hodně.
Co se týče zodpovědnosti... No, můžu říct, že jsem byl velice rád za ten železný plot. Bez něj bych do toho nakonec ani nešel. Když jsem viděl to množství nezvládnutých dětí, nedělal bych bez plotu nic jiného, než že bych dokola opakoval, ať nesahají na moje věci. Některé děti dokonce prolézaly pod páskou mezi ploty a jedno dítko se málem dostalo přímo až ke stolu, kdyby si ho moje žena nevšimla, sama nevystartovala a nezahnala ho zpět. Nikdy bych nepustil náhodné děti ke svému LEGU ani omylem, na to ho mám až moc rád.

To rozhodně neměla být výzva k vystavování bez plotů. Naopak, v tomhle množství lidí už jsou pásky, jak tu bylo řečeno, naprosto nedostačující. Ale jestli si vzpomínáš, tak u tebe jsme taky byli jako VIP. Neříkám, že všechny zajímá všechno, ale když jako dítě vůbec ani nevidíš stůl natož co je na něm, přirozeně si na to, co tě zajímá, ani nepočkáš. Protože jednoduše ani nevíš, že to tam je.

Ještě pokud jde o zábrany: Asi jsem v minoritě, ale já jsem byl zrovna spokojený jen s tou páskou, protože ta tak nějak označovala prostor, ale nikomu nebránila se přiblížit k modelu. Můj kostel je velice pevný a nebojím se, že by se mu něco stalo, i když do něj někdo strčí. Naopak to, co je detailní a náchylnější je interiér, ten je ale chráněn zdmi kostela. Tím, že před kostelem nebyl plot, mohli se návštěvníci přiblížit a strčit hlavu dovnitř, jinak by z interiéru nic neměli. (To mi připomíná, že na příště už musím dořešit to osvětlení!)

bcgroi

#151
Citace od: poMOCník kdy 19.10.2022, 11:03:36
Citace od: bcgroi kdy 19.10.2022, 10:38:05Zajímavý komentář. K tomu bych si dovolil říct pár věcí.

Byl jsem na ochozu, kde většinou nebylo tak moc narváno, takže lidi měli možnost se podívat na co chtěli. Asi tak polovina dětí, přestože měly možnost vidět vše naprosto bez problémů, prostě jen proběhla kolem a moc se nezajímaly o to, co je na stolech (nejen u mě). V některých případech je dokonce sami rodiče doslova donutili výstavu jen proběhnout, i když by děti měly zájem se podívat déle. Byl to zvláštní zážitek vidět, jak málo lidí se tam skutečně přišlo na něco podívat a velká část se jen tak motala kolem a překážela. Je to asi rodina od rodiny, ale za mě osobně tak 30 % lidí se skutečně dívalo a zajímalo, zbytek tam vlastně vůbec nemusel být.
Když se někdo chtěl podívat, stačilo moment počkat nebo zvednout dítě nad hlavu. V tom problém absolutně nevidím, jako dítě jsem nikdy neměl problém počkat si na něco, co mě opravdu zajímá. Ten nezájem a znuděnost tam byly v některých případech vidět poměrně hodně.
Co se týče zodpovědnosti... No, můžu říct, že jsem byl velice rád za ten železný plot. Bez něj bych do toho nakonec ani nešel. Když jsem viděl to množství nezvládnutých dětí, nedělal bych bez plotu nic jiného, než že bych dokola opakoval, ať nesahají na moje věci. Některé děti dokonce prolézaly pod páskou mezi ploty a jedno dítko se málem dostalo přímo až ke stolu, kdyby si ho moje žena nevšimla, sama nevystartovala a nezahnala ho zpět. Nikdy bych nepustil náhodné děti ke svému LEGU ani omylem, na to ho mám až moc rád.

To rozhodně neměla být výzva k vystavování bez plotů. Naopak, v tomhle množství lidí už jsou pásky, jak tu bylo řečeno, naprosto nedostačující. Ale jestli si vzpomínáš, tak u tebe jsme taky byli jako VIP. Neříkám, že všechny zajímá všechno, ale když jako dítě vůbec ani nevidíš stůl natož co je na něm, přirozeně si na to, co tě zajímá, ani nepočkáš. Protože jednoduše ani nevíš, že to tam je.

Ještě pokud jde o zábrany: Asi jsem v minoritě, ale já jsem byl zrovna spokojený jen s tou páskou, protože ta tak nějak označovala prostor, ale nikomu nebránila se přiblížit k modelu. Můj kostel je velice pevný a nebojím se, že by se mu něco stalo, i když do něj někdo strčí. Naopak to, co je detailní a náchylnější je interiér, ten je ale chráněn zdmi kostela. Tím, že před kostelem nebyl plot, mohli se návštěvníci přiblížit a strčit hlavu dovnitř, jinak by z interiéru nic neměli. (To mi připomíná, že na příště už musím dořešit to osvětlení!)


No jasně, neříkám, že bych ty lidi rád nepustil blíž, jenže jim prostě nevěřím (na rozdíl od vás například, kde mám jistotu) a mám k tomu dobrý důvod (viz ukradený vagon, že).
V rámci zájmu... Já nemluvím o těch, kteří se nikam nedostali, já mluvím o těch, kteří doslova stáli u plotu, viděli vystavené věci a tvářili se, jakoby tam ani nechtěli být. Nevím, přijde mi to prostě trochu smutné, když to porovnám se svými zážitky z dětství.

Kanak

#152
Citace od: poMOCník kdy 19.10.2022, 09:45:50Oba dny se situace naprosto obrátila v momentě, kdy jsem se zeptal, jestli nechtějí prolézt dozadu jako VIP a prohlídnout si nějaký lákavý model v klidu. Jak se dostaly do té klidné uličky vzadu, najednou je zajímalo úplně všechno. U modelů si navzájem ukazovaly co všechno tam je, bavily se s vystavovateli, po chvíli se ukázalo, že ačkoli jsem za ně zodpovědný, když jsem je tam pustil, nemusím je nijak hlídat. Se svým VIP privilegiem dostat se až k modelům a bez zábradlí nebo pásky přijaly i zodpovědnost. (věk 3, 6, 8, 8, 12)


Kanak (neumí používat citace:-)

Jako Olomoučák jsem počítal s tím, že se objeví nějací známí a jejich dětem nebude stačit jen pozdrav a zamávání. Vzal jsem s sebou jednu Ikea krabici s dílky, aby si prcci mohli zkusit postavit nějakou raketku nebo autíčko. Nakonec jsem zaměstnal i nějaké příbuzenstvo jiných stavitelů. Občas jsem pustil do výroby i nějakého návštěvníka.
Napadlo mě to až na výstavě, když jsem se zakecal s jedním tatínkem a jeho děti dávaly najevo, že náš rozhovor je tak úplně nezajímá. Těch "neznámých" dětí se u nás nakonec vystřídalo asi dvacet. Všechno je zajímalo a chovaly se slušně. Jen jsem jim nedal do ruky minifigy. Téměř všechny jejich výtvory jsem umístil někam na základnu. Když docházel stavební materiál, zase jsem to rozebíral. Rozdával jsem nějaké omalovánky (samozřejmě rakety a auťáky).
Zkusím na to příště myslet a připravil bych víc materiálu.
Odhaduji, že u našeho modelu by dalo zabavit aspoň na chvilku přibližně 15-20 dětí za hodinu.

kladovec

Ahoj, i já se připojuji s poděkováním pořadatelům a Tomášovi. Za mě velká spokojenost a jsem nadšen, že se vše povedlo. Těch pár zmíněných drobností, které se projevili a které se zde již probíraly, mi víkend nemohly nikterak zkazit. Takže ještě jednou mockrát díky všem.

Chairudo

Citace od: bcgroi kdy 19.10.2022, 11:11:33V rámci zájmu... Já nemluvím o těch, kteří se nikam nedostali, já mluvím o těch, kteří doslova stáli u plotu, viděli vystavené věci a tvářili se, jakoby tam ani nechtěli být. Nevím, přijde mi to prostě trochu smutné, když to porovnám se svými zážitky z dětství.

Dnes už je jiná doba, dnes se sedí u počítače a paří se až do rána  ;D
Když tě pak legomilující táta vytáhne na výstavu, tak jen v duchu počítáš kolik tanků jsi mohl ve hře sestřelit :)

Z části to také ukazuje jak jsme všichni jiní. Některé děti ale i dospělí jsou už od určitého věku mnohem všímavější a vnímavější, a někteří prostě méně.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yoshimaka

Ještě pár postřehů - co se týká těch kovových zábran, tak ty byly úžasné (pouze mi to ztěžovalo moje pendlování mezi 2 stanovišti  ;D ). Tam, kde byla páska/provaz, tam byla návštěvníky zkoušena pevnost a pružnost zábran takovým způsobem, že se místy nedalo rozlišit, kde končí model a zdali ta páska již není součástí modelu.

Další věc, kterou, nevím, si všichni uvědomují - zkoušel jsem se podívat na několik modelů z výšky malého dítěte - je to frustrující - nic moc nevidíte. Takže kde to šlo (a místy i nešlo), tam děti šplhaly (v lepším případě) po rodičích, v horším případě pak po zábranách či židlích, občas i velmi krkolomým způsobem. Samozřejmě, že zrovínka tato situace by měla být pevně v gesci rodičů, ale ti byli často velmi zaujati modelem více, než vlastním potomkem, který se potom dopouštěl ilegální akrobacie.
Lust och fägring stor

poMOCník

Citace od: yoshimaka kdy 19.10.2022, 13:43:24Ještě pár postřehů - co se týká těch kovových zábran, tak ty byly úžasné (pouze mi to ztěžovalo moje pendlování mezi 2 stanovišti  ;D ). Tam, kde byla páska/provaz, tam byla návštěvníky zkoušena pevnost a pružnost zábran takovým způsobem, že se místy nedalo rozlišit, kde končí model a zdali ta páska již není součástí modelu.

Další věc, kterou, nevím, si všichni uvědomují - zkoušel jsem se podívat na několik modelů z výšky malého dítěte - je to frustrující - nic moc nevidíte. Takže kde to šlo (a místy i nešlo), tam děti šplhaly (v lepším případě) po rodičích, v horším případě pak po zábranách či židlích, občas i velmi krkolomým způsobem. Samozřejmě, že zrovínka tato situace by měla být pevně v gesci rodičů, ale ti byli často velmi zaujati modelem více, než vlastním potomkem, který se potom dopouštěl ilegální akrobacie.

Tohle už jsme s kovovými zábranami zažili v Plzni. A přesně z toho důvodu, co píšeš, jsme tu akrobacii zlegalizovali. Na zábradlí tak viselo několik dětí najednou.

bcgroi

#157
Citace od: yoshimaka kdy 19.10.2022, 13:43:24Ještě pár postřehů - co se týká těch kovových zábran, tak ty byly úžasné (pouze mi to ztěžovalo moje pendlování mezi 2 stanovišti  ;D ). Tam, kde byla páska/provaz, tam byla návštěvníky zkoušena pevnost a pružnost zábran takovým způsobem, že se místy nedalo rozlišit, kde končí model a zdali ta páska již není součástí modelu.

Další věc, kterou, nevím, si všichni uvědomují - zkoušel jsem se podívat na několik modelů z výšky malého dítěte - je to frustrující - nic moc nevidíte. Takže kde to šlo (a místy i nešlo), tam děti šplhaly (v lepším případě) po rodičích, v horším případě pak po zábranách či židlích, občas i velmi krkolomým způsobem. Samozřejmě, že zrovínka tato situace by měla být pevně v gesci rodičů, ale ti byli často velmi zaujati modelem více, než vlastním potomkem, který se potom dopouštěl ilegální akrobacie.

Mně třeba vůbec nevadilo, že na ty kovové ploty děti lezly, alespoň dobře viděly. Co mi vadilo, byla absolutní ignorace pásky, jak už jsi psal. Ono taky na to, aby dítě vysoké 80 cm vidělo na model, musely by být položené doslova na zemi a dospělí by pak zase museli dřepnout. To podle mě nejde nikdy vyřešit úplně pro všechny.

Chairudo

Kovové zábrany jsou na takové davy určitě lepší a příště budu bojovat za to ať jsou všude.
Myslím že po tomto víkendu si Flora taky uvědomuje že jsou potřeba a nebudou mít problém něco málo investovat do více zábran. Lezení na ně je klasika, aspoň děti vidí modely z větší výšky :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robkteryten

Děkujeme za možnost zúčastnit se tak velké akce. Tome povedlo se vám to na jedničku! Pár drobnosti tu k zlepšení je, jako voda a zábrany, a trochu tepla - tedy u nás  zimy. Trochu jsme tu klimatizaci z podlahy odnesli... takže  za rok, jestli bude s čím přijet tak rádi dorazíme.

Chairudo

Jen trochu bokem kdo by jste měli zájem na čas pronajmout nějaké vaše stavby do zahraničí a trochu si přivydělat na další projekty, mrkněte sem  :)  https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=54020.new#new
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Petronel

Super akce, do detailu zorganizovaná a Chairudo to vše velmi dobře zvládl. ;) Díky moc!

Mínusy snad jen:
-až moc lidí na "malém" prostoru
-měl jsem občas trochu hlad a žízeň  ;D
-na příště potřebujeme lepší zábrany jak již bylo psáno
-Olomouc je daleko ;D

Ještě jednou díky.

Petronel

Citace od: peki kdy 17.10.2022, 13:40:31
Citace od: Foton kdy 17.10.2022, 13:16:39.....
Mrzí mě, že jsem neviděl kuličkodráhu v akci (měl jsem model "na hraní" a bylo třeba vysvětlovat obsluhu).
....

On se nám tu rozmohl takový nešvar. A i starších letitých členů. Nikdo nic nedokomentuje, na kostkách nepublikuje. Na výstavě se potom člověk diví jaké jsou nové zajímavé stavby. Pokud vám jde o mement překvapení OK (rád tomu budu věřit), tak jste překvapily a teď to zdokumentujte. Není potřeba X snímků v HD kvalitě s popisem o 30 stránkách A4.
Mnohdy je to možnost jak se domluvit s dalšími na spolupráci ostatním ukázat nové možnosti.
Jak říkáme nemusí pršet stačí když kape  ;D 
Velmi trefné, to mi také vadí. Na kostkách je toho málo a poslední rok-dva se tu stavby kostkařů objevují ještě daleko míň. Bohužel musím však s pokorou a sklopenou hlavou uznat, že i já mám tento skluz a kostkám "dlužím" publikaci hned několika výtvorů, včetně i těch, které byly na výstavě.

Teď už si na to čas udělám a určitě to nenechám vyšumět. Ať si z toho ostatní vemou příklad. >:D

sharkabrick

Ahoj všem,
dovolte mi abych i já se přidala s poděkováním.
Hlavní poděkování patří Tomovi, práce s organizací musela být nekonečná, ale výsledek byl úžasný a neuvěřitelná návštěvnost buď ti Tome největším poděkováním.
A druhé poděkování všem vystavovatelům, krásné modely a vytvoření nabité atmosféry bylo jen díky Vám.
Pár výtek co tu zaznělo nemá cenu již opakovat.

Mé postřehy z ochozu jsou takové:
- lidi vypadali nadšeně a zaujatě, myslím že není nad to slyšet hele ... (a pojmenování Vašeho modelu či jeho části)
- děti i přes "počítačovou" dobu, byly max. hraví a pokud k legu jako u nás u stolu měli přístup, chtěli si sahat a hrát (a já tak mám v plánu na příště zvětšit a víc zpřístupnit naši herní zónu) a zajistit hlídače, neboť jsme neměli možnost se od her vůbec hnout :D
- na ochozu spíš pospíchali rodiče, aby vše stihli a ne děti, ti chtěli vše vidět z blízka a k dosažení výšky stolu, samozdřejmě používali navýšení pomocí zábran
- u nás jsme měli pocit, že kovové zábrany byly až moc dominantní (ono by jste skrz mříž nechtěli koukat), ale to se týká jen nejmenších návštěvník (do cca 8mi let) a to jest jen ..% z návštěvníků kterým se nedá přizpůsobit vše.

Nás osobně nejvíc zaujala kuličkodráha, horská dráha s mimoňi a zoo (na kterou roky sbírám zvířata, ale pak vždy tvořím jiný nápad)

No a nejvíc pro nás byly jen pozitivní reakce a zájem návštěvníků. Domů jsem přijela vyšťavená a vymluvená, ale nemohla usnout neboť už mi v hlavě šrotovalo jak rozšířit jeden drobný model jenž obrovsky zaujal.
Tak zas příště Sharka a veVerka

peki


fuente

AHOJ, DĚKUJI ZA SUPER AKCI.
Posílám společné foto, ať si každý vybere kde je nejhezčí :-)

ogar49

Citace od: peki kdy 17.10.2022, 13:40:31On se nám tu rozmohl takový nešvar. A i starších letitých členů. Nikdo nic nedokomentuje, na kostkách nepublikuje. ...

Horská dráha

peki

Postřehy:
akce supr. Ta návštěvnost bula neuvěřitelná. Chvilkami jsem byl rád že jsem mezi stoly za exponáty :) Výstavu jsem si prohlédl až druhý den ráno před otevřením. Jak bylo řečeno dříve překvapila mne řada modelů které na kostkách nejsou odprezentovány. Chěl bych požádat všechny stavitele aby sem občas nějakou fotku popis daly. Hardegon/kostky potřebuj nové věci k chlubení se vlastním peřím a opravdu není za co se stydět.

Zábrany:
já bych šel proti proudu (platí pro situace kdy je u exponátu stále někdo přítomen), židle mi u perníčků a elfů stačili. Provázek/páska je málo. Bylo fajn že si návštěvníci mohli občas na model "skoro" sáhnout. Bylo fajn pozorovat jak se některé děti snaží ukazovat, ale přitom pečlivě dávají pozor aby nic neporazily. Ano někdy emoce převládla a někdo se občas něčeho dotknul, ale opravdu bez úmyslu škodit nebo loupit. U Danovo diorámatu za mnou si ale jeden chlapeček vzal parní mašinku a začal vytahovat mimo stůl celou vlakovou soupravu. Karambolu jsem zabránil na poslední chvilku.

Určitě by jsem doporučil nějakou domluvu aby na stanovištích (ne nutně u každého modelu) někdo byl a věnoval se návštěvníkům. Dotazům k modelu bylo vždy hodně.   

Obrazovka/prezentace:
Lego film supr
Lego továrna fajn
Prezentace kostkařů na začátek pěkné/účíme se) doporučoval by jsem formát rozhovoru jako to dělala Lego továrna. Je potřeba měnit intonaci hlasu, působit přirozeně jako když se bavíme mezi sebou, v táhnou to toho více obecenstvo

Příště by jsem doporučil:
jak nakupovat kostky
jak vznikají modely na výstavu
proč být členem kostek
zkrátka udělat si také takovou propagaci

Propagace kostek:
máme jaké peňouze vyrobíme více propagačního materiálu o kostkách

Omladina a její rozumné zapojení
s potěšením pozoruji, že máme celkem slušně početnou skupinku dětí KFOL? Chěl by jsem poprosit pro příště aby jsme se domluvili a děti vždy večer pomohli uklidit herní koutky. PO výstavě jsem tam poslal svojí Zuzku ať se domluví s ostatníma. Po hodine jsem tam šel mrknout a zjistil jsem že Zuzka "nepochopila" co po ní chci a na kostky nikdo nešáhl. Takže jsme to tam pak ve 4 z toho 2 dospěli a 2 děti trochu rovnali a dost toho potom zbylo ještě na Chairuda. Jsou to takové drobnosti, ale opravdu to hodně pomůže.

Pití:
bylo již řečeno. Je potřeba petky aby si to člověk dones na stanoviště. Klidně se můžeme domluvit, že omladina bude odnášet prázdné flašky do nějakého pytle, aby nebyl nepořádek v hale.

   

Tomik

Chtěl bych se také přidat k poděkování Tomášovi za uspořádání a organizaci výstavy. Když jsme tam v sobotu ráno stáli na značkách, vůbec jsem si nedokázal představit, že bychom výstaviště naplnili a světe div se, už za pár hodin se místy nedalo hnout. Velmi oceňuju ocelové zábrany, které udržely nenechavé ruce v bezpečné vzdálenosti od modelů i v době, kdy jsem nebyl za stolem. Zároveň dětem posloužily jako prolézačky a ty nejmenší se díky nim mohly podívat na modely z trochu větší výšky. Celkově mi přišlo, že návštěvníci byli slušní a zajímali se o to, co je na stolech vystavené. Už se těším na další ročník, jen nevím, zda se nám takovou návštěvnost ještě podaří překonat - laťka je postavená hóóódně vysoko.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

#169
Dámy a pánové držte si klobouky :)
A čtěte prosím až do konce :)

Děkuji všem za poznatky, vše zaznamenávám :)

V první řadě opět obrovské díky všem co jste za námi letos do Olomouce přijeli a pomohli vytvořit tak úžasnou akci. Bylo to náročné všechno připravit a ukočírovat, ale rozhodně to stálo za to a doufám, že v příštích letech se sejdeme ještě ve větším složení a opět si akci užijeme.
Když nepočítám stánky s občerstvením a asi 20 lidí z realizačního týmu Flory, tak se na letošním chodu akce podílelo asi 140 lidí.

Výstava se konala na ploše cca 2500m2 + cca 1500m obchůdků, občerstvení a další Lego zábavy.
Výstavu měli návštěvníci otevřenou přes víkend po 17 hodin a v průměru se na akci zdrželi 3,5 - 4,5 hodiny.

Vystavovatelé:
67 domácí
6 zahraniční
30 doprovod a výpomoc rodiny
+ pasivně přes společné projekty, což musím ještě spočítat.

Doprovodný program:
- 5 lidí + Peter - LEGO team - připravili aktivity pro všechny, stěna, talk show, ukázka jak se staví LEGO sochy a jojo bude snad u každého v okrese doma :)
- Tomík, Samy405 a LEGO team připravili suprové přednášky a spoustu LEGO informací které návštěvníci s radostí hltali.
- 6 lidí Starwars team - i když záporňáci, tak bavili všechny kolem sebe.
- promítání LEGO příběhu který vždy sledovala půlka sálu
- 5 lidí Bricks4Kidz - aktivity pro děti -
- 20 lidí Phoenix - vozíčkáři - aktivity pro děti a drobný prodej
- hromady kostek na hraní
- stanoviště s RC autíčky
- soutěž o nejlepší model výstavy
- Prodej Lega: Phoenix, Capi cap, Jezurka, Vašek s Vojtou a Dan s Domčou.
- a v né poslední řadě spousta aktivit co jste sami pro návštěvníky připravili, jako ovládání kolejišť, kuličkodráhy, RC modely, horská dráha a mnoho dalšího díky čemu jste dali výstavě úplně jiný rozměr :)


Fotky:
Profi fotograf: https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/albums/72177720302967285
Matthes_CS: https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/albums/72177720302967285
Foton: https://photos.app.goo.gl/kDhLhwbKANdz4vWN6
Měli jsme také živý vstup v ČT24 + pár reportáží pro rádia a noviny.

A teď to číslo co zajímá asi všechny a důvod, proč bylo v pavilonu takové horko:

O víkendu nás navštívilo 20.971 platících návštěvníků, cca 40-50 volných vstupů (nepočítám nás a zprůměrováno odhadem z předchozích let asi 800 dětí do 3 let.
Zaokrouhleno cca 21.800 návštěvníků, tedy téměř 11.000 lidí denně. - Rozdíl mezi sobotou a nedělí byl minimální, jen v sobotu ráno se návšěvníci na akci nahrnuli a vytvořili uzel, neděle byla průběžnější po celou dobu, ještě po 15. hodině prošlo vstupem kolem 1200 lidí za hodinu.
Myslím, že to je historicky největší návštěvnost co kdy Flora za den zažila a to jsme se báli, aby přišlo dost lidí, aby se akce s cca 800k náklady zaplatila.
- zájem byl tedy obrovský, návštěvníci byli nadšení a po letošním pozitivním ohlasu může být příští rok stejně parádní.

- nedostatky jako zábrany, pití, saunu a další evidujeme a řešíme, je to poprvé v nových prostorách a na příště to vylepšíme, budu rád za každé další poznatky co by se dalo udělat jinak a lépe.
- Bohužel u tak velké akce se objevil i prostor pro nějaké "ztráty"... náhrady řeším. Už se na akci nepohybujeme sami a musíme na to myslet, na příště musíme všichni trochu více dbát na bezpečnost, aby se to co letos už neopakovalo.

Citace od: Tomik kdy 21.10.2022, 08:18:17laťka je postavená hóóódně vysoko.
Přesně tak, první rok na Floře jsme naskočili sedmimílovým krokem a i když není nutné kvalitu akce dál posouvat, bylo by super ji udržet na podobné úrovni, ať se máme my i návštěvníci pořád na co těšit.
Zakládám rovnou vlákno na příští rok, který by mohl být i třídenní a prosím tam o diskuzi, vaše reakce a váš názor jakou na to máte chuť.

Vyúčtování:
Příští týden odjíždím na pár týdnů do zahraničí a Floře potrvá cca měsíc spočítat všechny náklady, účtenky na elektřinu, brigádníky....... počítejte tedy s vyúčtováním za Kostky cca v půlce Listopadu.
Mezitím vám všem napíšu o čísla účtů kam platby v druhé půlce Listopadu rozešlu.


Soutěže:
Hlasování o nejlepší vánoční dárek:
- Letos poprvé jsem zkusil minisoutěž s dárečkem pod stromeček, na příští rok zase něco vymyslím a doufám, že se zapojí více Afolů :)

Hlasování o nejlepší model výstavy:

Velké modely:
1. místo bezkonkurenčně Borun s pohádkovým lesem
2. místo Thorinex se Zoo
3. místo Kladovec - Krupp Bagger 288
4. místo Bombero - Pravěk
5. místo Skywalker 007 - SW Geonosis
6. místo Samy405 - kolejiště

Střední modely:
1. místo 444martin - kuličkodráha
2. místo Ogar49 - Horská dráha
3. místo Petronel - Akvárium
4. místo fuente - robotická zoo
5. místo martindavid - překládka kontejnerů
6. místo Jaroslav Procházka - Ninjago city
7. místo Peter - Karosa ŠD11

Malé modely:
1. místo Borekity - Tank
2. místo Toltomeja - Japonské město
3. místo Mcmatus - lehké opevnění
4. místo veverka - podmořský chrám
5. místo Ferina - Lokomotiva Potkan
6. místo Sharkabrick - Zebra
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yoshimaka

Tak to jsou neskutečná čísla. Gratuluji Tomášovi za organizaci a nám všem za skvělou reprezentaci. Odhadoval jsem maximálně 15tisíc lidí a ono je to o třetinu víc :) A to jsem měl ještě zpětnou vazbu lidí, kteří se mi "omlouvali", že nezvládnou dojet se podívat. Takže rezervy, zdá se, ještě jsou  :laugh:  :laugh:  :laugh: 
Lust och fägring stor

Kanak

Citace od: peki kdy 21.10.2022, 06:01:41Postřehy:

Omladina a její rozumné zapojení
s potěšením pozoruji, že máme celkem slušně početnou skupinku dětí KFOL? Chěl by jsem poprosit pro příště aby jsme se domluvili a děti vždy večer pomohli uklidit herní koutky. PO výstavě jsem tam poslal svojí Zuzku ať se domluví s ostatníma. Po hodine jsem tam šel mrknout a zjistil jsem že Zuzka "nepochopila" co po ní chci a na kostky nikdo nešáhl. Takže jsme to tam pak ve 4 z toho 2 dospěli a 2 děti trochu rovnali a dost toho potom zbylo ještě na Chairuda. Jsou to takové drobnosti, ale opravdu to hodně pomůže.
   
Přiznávám, že jsem v sobotu pomocníky propustil zbytečně brzy. Až po upozornění, že je potřeba v neděli ráno rozebrat stavby v dětském koutku, jsem povolal posily. Večer už jsem měl plnou hlavu balení a tohle mi úplně vypadlo z hlavy.
Možná by se tento bod mohl "nenápadně" propašovat do harmonogramu:-)

martindavid

Absolutní mazec taková čísla návštěvnosti snad nikdo nečekal

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

HD

Wow, gratuluji všem zúčastněným k tomuto velkému úspěchu.

Jen drobrá poznámka když tu mluvíte o tom promítání - příště bych příběh lega a obecně ozvučenou videoprojekci s periodickým opakováním dal do damostatného sálu, víckrát jej už vidět a slyšet nemusím, hrálo to na můj vkus moc nahlas. I tak jsem si akci užil, a když jsem se zrovna bavil s návštěvníky, a do toho zahřmělo "tři sta tisíc?", tak jsem se jen usmál, počkal, a pak pokračoval dál.
:)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Foton

Citace od: HD kdy 21.10.2022, 14:39:19Wow, gratuluji všem zúčastněným k tomuto velkému úspěchu.

Jen drobrá poznámka když tu mluvíte o tom promítání - příště bych příběh lega a obecně ozvučenou videoprojekci s periodickým opakováním dal do damostatného sálu, víckrát jej už vidět a slyšet nemusím, hrálo to na můj vkus moc nahlas. I tak jsem si akci užil, a když jsem se zrovna bavil s návštěvníky, a do toho zahřmělo "tři sta tisíc?", tak jsem se jen usmál, počkal, a pak pokračoval dál.
:)

Souhlas, každý přece ví, že se to mělo natřít 3x, ne 2x! Není třeba to slyšet po desáté.  A to jsme byli ZA tou obrazovkou.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peter

Naprostá pecka. Osobně jsem návštěvnost odhadoval kolem 18-20k, podle toho, jak jsem si představil v davu, kolik je cca 1k lidí, takže jsem se vcelku trefil. Každopádně neskutečné číslo. Jen tak mimochodem, na poslední ofiko akci, kde jsme jako LEGO měli zastoupení, která navíc byla prefesionálně organizovaná, a sice Comic Con Prague z letošního dubna přišlo "jen" 18,5k návštěvníků ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Chairudo

Citace od: peter kdy 21.10.2022, 15:49:00Naprostá pecka. Osobně jsem návštěvnost odhadoval kolem 18-20k, podle toho, jak jsem si představil v davu, kolik je cca 1k lidí, takže jsem se vcelku trefil. Každopádně neskutečné číslo. Jen tak mimochodem, na poslední ofiko akci, kde jsme jako LEGO měli zastoupení, která navíc byla prefesionálně organizovaná, a sice Comic Con Prague z letošního dubna přišlo "jen" 18,5k návštěvníků ;D

Takže příští rok přijedete zase, doufám  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ivansliz

Ahoj,
tuto sezónu jsem se osobně s modely v Olomouci nezúčastnil, ale dělal jsem ve svém širokém okolí maximální propagaci tak, jak to dělám pokaždé, když něco v Olomouci je. :) Nicméně toto píšu hlavně proto, abych pochválil propagaci výstavy ze strany hlavních organizátorů (asi hlavně Chairudo?). Neboť mě v tomto roce překvapilo, jak značný zájem a jaké povědomí lidé kolem mě měli a to i ti, kteří se nad námi povýšeně "pousmívají" (znali den výstavy i otvíračku dřív, než jsem jim vůbec něco řekl, někteří i sami za mnou chodili a oznamovali mi, že tu je výstava, co na ní bude apod. :D ). Takže předpokládám, že snad i návštěvnost byla maximální.  8) Jste skvělí!  :-*
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Chairudo

Díky ale za to je asi z větší strany zodpovědná Flora a počasí :D
Kromě stejné reklamy jako dělám vždy investovali nechutnou částku do reklamy a toto je výsledek :)

Snad se k nám příští rok připojíš a uděláš propagaci kostek i na místě  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr