Falošné LEGO

Založil Justin, 03.12.2013, 17:55:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

papluh

Citace od: supermachina kdy 23.11.2017, 13:04:57
....mimochodom, aky mate nazor, ked si kupit lego za 50% ceny v zlave? Ved aj vtedy okradate TLG a vela pracujucich, ktori to musia vyrobit, zabalit a roznosit po zakaznikoch ....

Ak je to v akomkoľvek obchode mimo LEGO Store/Shop tak LEGO to už má dávno zaplatené za veľkoobchodnú cenu (na linke LEGO-importér/veľkosklad-predajca alebo LEGO-veľkopredajca) a teda zľavu si nesie obchodník. Väčšina z tých -50% sa aj tak objavuje vo sieťach, kde je LEGO len jeden z dodávateľov a rôzne zľavy sa tam dávajú v rámci ich marketingu alebo rotácie skladu, čo sú veci plne v zodpovednosti obchodu a nie LEGO...


Citace od: milanv kdy 23.11.2017, 13:09:37
Citace od: david.zeman kdy 23.11.2017, 11:56:09
Bylo by dobré, kdyby se odmítnutých Ideas projektů ujaly solidní firmy co dělají do kostek a normálně nabídli odkup nápadu designerům
To je sice už mimo téma falešné lego, ale hodně zajímavé. Nevím totiž, jak se k tomu staví firma LEGO samotná.
Tiež si myslím, že by to malo ísť inde.
Inak je to tu https://ideas.lego.com/terms sekcia (i.) Assignment
V skratke, už len podaním sa vzdávaš komerčného použitia na 3 roky a kopec legálnych "drobností" ..

Brickuška

Já už dlouho sleduju tuhle diskuzi, ale tak nakonec jsem si řekla, že přidám trochu infa od lidí, kteří k nám chodí.

Rozhodně se nejedná jenom o nějaké bohaté, co bez mrknutí oka vyvalí tisíce, nebo lidé zapálení zrovna pro Lego. Chodí k nám spousta "obyčejných" lidí si tu pro jedno zvířátko, tu pro figurku, tu pro pár kostek, nebo malý setík. A mnohokrát jsem slyšela, jak si koupili (nebo dostali) nějakou napodobeninu a teď... nedrží to pohromadě, a nebo to drží až moc (nejde oddělit), kostky nevydrží tolik co Lego (např. se lámou)... jedna paní mi říkala, jak jim dítě doma obrečelo, že po sestavení se autíčko rozpadá v ruce... všichni došli k názoru, že je lepší koupit origo Lego a třeba menší set (k Vánocům třeba set s MOC 499,-), který má tu požadovanou kvalitu, než vyhazovat peníze za nějaké napodobeniny, které těm dětem tak dlouho nevydrží a musí kupovat další. A to i v případě, že Lego nedělá tématiku, kterou si dítě přeje - raděj koupí alternativní hračku s tématikou, kterou chce dítě + nějaké Lego.

Co se týče ztrácení kostek - doporučuju si vyhradit nějaký prostor, případně potom hrací plochu projít s vysavačem s ponožkou na hubici... všechny kostky jsou rázem na světě a žádná už v budoucnu nebude vysáta! ;)
Lega v domě se mění na Brickušku ;) e-shop a kamenná prodejna na adrese Bolevecká 114, Praha 15, přidejte si nás na Facebooku, ať nezmeškáte žádné informace, soutěže či akce!

STARHAWK

#392
Citace od: Legavdome.cz kdy 23.11.2017, 13:51:26
kostky nevydrží tolik co Lego (např. se lámou)...
V lego bordely, ktory deti pouzivaju na vystavach na skladanie som videl tonu uplne polamanych ORIGINAL lego kociek - takze zase sa netvarme, ze lego je neznicitelne a napodobeniny sa praskaju. Neviem co s tym tie detvaky robia, ale tak znicene lego som teda nevidel u seba.

A zalezi aj na tom ktory vyrobca (legalna napodobenina) /napodobnovac to je - su kvalitnejsi a menej kvalitnejsi.

Citace od: Legavdome.cz kdy 23.11.2017, 13:51:26
A to i v případě, že Lego nedělá tématiku, kterou si dítě přeje - raděj koupí alternativní hračku s tématikou, kterou chce dítě + nějaké Lego.
Dceram sme kupili Unico (tusim tak sa vola vyrobca) "duplo" Masa a Medved a kvalita je celkom ok - moze sa to legalne predavat v EU takze co sa tyka skodlivosti plastu tak to musi splnat presne to co lego
Dokonca nemame problem to spojit s origo Duplom, elanor to prerobila na zimnu verziu. Navyse som kupil aj mini sety len s figurkou a par kockami aby som mal do zasoby ked tie prve znicia. Vpodstate jedine co na nich nicia je print (hlavne macov nos) a oheglanost klbov a tento problem je rovnako aj u lega - aj origo duplo osuchaju/ohrizu print. (pre hnidopichov: ohrizat non-lego farbu je rovnako zdraviu skodlive ako ohrizat lego farbu)

Dalej sme objednali "duplo" gulickovu drahu. Toto je cina ale mam pocit ze ten origo EU vyrobca to ma taktiez z ciny z tej istej fabriky len si to zabali do EU vyhovujucich obalov a bla bla a da tomu "certifikaty" ze to je zdraviu neskodne - uvidim ked mi ten set pride ako s tym budem spokojny a ked sa mi ten system bude pacit, skusim kupit aj toho EU vyrobcu a fakt to porovnam ci tam bude nejaky viditelny rozdiel, alebo je to len ako pisem hore ze objednanim z ciny to len proste ide priamo od prvovyrobcu a nema to len EU stempel

// OT kvalita: nekvalita ciny VS EU si pozrite co sa k nam za posledne mesiace dostalo z Holandska aky bordel (Fipronil, Kurence, Konske meso) - bordel sa prepere cez Holandsko, dostane to stempel a uz je to "kvalitny tovar" z EU

Taktiez treba rozlisovat ucel kociek. Ci to je pre deti kde sa s tym budu intenzivne hrat, alebo pre AFOLa ktori to 1-2x postavy a potom vystavy do plice, scenerie a pod.

Pri tej prvej je skor rozumnejsie ist do zlavneneho origo lega eventualne aj legalnych klonerov (vid Masa). Ale pri tej druhej uz to take jedno-jednoznacne nie je - jedno je moralne hladisko samozrejme a vernost a druhe je dostupnost/cena niektorych veci co clovek chce mat len na policke vystavene (modulary za 50e)

Lego ale podla mna v poslednom case podkopava svoju zakaznicku zakladnu (nedostupnost setov, malo AFLO friendly pristup - mohol by byt lepsi, hrozny webshop a nedorucovanie z neho na SK, zakaznicka podpora s ktorou sa clovek musi hadat ako tu citam na fore, KVALITA leg isla dole - stale je to dobre ale porovnajte niektore kocky zo starsej sady - mam fotku tan bricku co je priesvitny oproti svetlu naproti starsiemu - asi hrubka plastu alebo kvalita? ...), takze si ciastocne za takyto menej puristicky postoj k non-legu moze same.

Z non-lega som naposledy este kupil COBI WW2 lietadlo - mozno z toho niekedy rozpisem dojmy.

papluh

#393
Citace od: STARHAWK kdy 23.11.2017, 15:29:03
Citace od: Legavdome.cz kdy 23.11.2017, 13:51:26
kostky nevydrží tolik co Lego (např. se lámou)...
V lego bordely, ktory deti pouzivaju na vystavach na skladanie som videl tonu uplne polamanych ORIGINAL lego kociek - takze zase sa netvarme, ze lego je neznicitelne a napodobeniny sa praskaju. Neviem co s tym tie detvaky robia, ale tak znicene lego som teda nevidel u seba.

A zalezi aj na tom ktory vyrobca (legalna napodobenina) /napodobnovac to je - su kvalitnejsi a menej kvalitnejsi.


Je to technológia, samozrejme že sa vždy stanú nepodarky, len treba na to pozreť a) či je to systémová chyba a b) ako sa to rieši.

To v tých stoloch bol z >90% jeden diel, ružové 2x8-10 plate. Tie tam boli nasypané asi pred 1,5 rokom. Čo som si všimol tak hromadný rozpad nastal po poslednej výstave, tj niekedy po roku. Navyše tie diely sú namáhané úplne inak ako niečo čo je v zbierke alebo pri jednom dieťati.

Z toho sa dá povedať, že
- "AJ LEGO praská" ale v nejakom hromadnom merítku sa to prejaví na konkrétnej várke a nie celej produkcii
- tie ružové praskali aj napr v niektorých kockách na  aute z Simpsons House - napísal som na support a vymenili komplet diely aj tie nepopraskané daného typu, takže sa to nepovažuje za "normálne"
- takže to vyzerá na nejakú technologickú chybu a nie úmysel ...
- podobný záťažový test zatiaľ nikto s LEPINom a pod nerobil


Citace od: STARHAWK kdy 23.11.2017, 15:29:03
KVALITA leg isla dole - stale je to dobre ale porovnajte niektore kocky zo starsej sady - mam fotku tan bricku co je priesvitny oproti svetlu naproti starsiemu - asi hrubka plastu alebo kvalita? ...)


keďže brick musí byť rozmerovo rovnaký ako ten starý a steny vnútry nie sú vydlabané tak logicky hrúbka asi nie
Tak isto logicky kvalita vyzuálna vs kvalita funkčná nieje to isté. To že sa rozhodnú použiť iné farbivo neznamená zmenu priárnej funkčnosti. A naopak máš diely ktoré sú pekne farebné a nedržia...

supermachina

Teraz si mi pripomenul, ze uz viackrat som chcel kupit nejaky set a na oficialnej stranke ma poslali do p-cka, ze na slovensko neposielaju tovar...pisal som im, ze zaplatim aj hocijake postovne...a aj tak nie. Mam smolu...to je tiez taky prijemny pristup, ze ked nieco chcem, co sa na slovensku nepredava, tak bud budem zobrat cez fora, kto sa zlutuje alebo od priekupnikov co na tomto komunistickom systeme zaraba
Aha, bol to set 41999...a do dnesneho dna ho nemam

papluh

Citace od: supermachina kdy 23.11.2017, 16:07:42
Teraz si mi pripomenul, ze uz viackrat som chcel kupit nejaky set a na oficialnej stranke ma poslali do p-cka, ze na slovensko neposielaju tovar...pisal som im, ze zaplatim aj hocijake postovne...a aj tak nie. Mam smolu...to je tiez taky prijemny pristup, ze ked nieco chcem, co sa na slovensku nepredava, tak bud budem zobrat cez fora, kto sa zlutuje alebo od priekupnikov co na tomto komunistickom systeme zaraba
Aha, bol to set 41999...a do dnesneho dna ho nemam
uvidíme ako sa vysporiadajú s tým novým nariadením EU o zákaze geoblocking-u pri nákupoch v rámci EU, niežeby tam neboli zadné vrátka, ale bude to ťažšie
http://www.zdnet.com/article/eu-agrees-to-end-geoblocking-to-boost-single-digital-market/


milanv

Citace od: papluh kdy 23.11.2017, 13:33:38
Inak je to tu https://ideas.lego.com/terms sekcia (i.) Assignment
V skratke, už len podaním sa vzdávaš komerčného použitia na 3 roky a kopec legálnych "drobností" ..
Jo, to je na Ideas, tam to je jasné. Já myslel obecněji - kdyby někdo chtěl ne pár kamarádům, ale opravdu jako byznys ve větším měřítku rozjet prodej vlastních modelů z LEGO jako stavebnice. Vím jenom o tom člověku s Trabantem, a ten je asi dostatečně malý, aby se mu LEGO nějak věnovalo nebo aby o něm byť jen vědělo.
Pán na Žlutém hradě

supermachina

Citace od: papluh kdy 23.11.2017, 17:34:14
Citace od: supermachina kdy 23.11.2017, 16:07:42
Teraz si mi pripomenul, ze uz viackrat som chcel kupit nejaky set a na oficialnej stranke ma poslali do p-cka, ze na slovensko neposielaju tovar...pisal som im, ze zaplatim aj hocijake postovne...a aj tak nie. Mam smolu...to je tiez taky prijemny pristup, ze ked nieco chcem, co sa na slovensku nepredava, tak bud budem zobrat cez fora, kto sa zlutuje alebo od priekupnikov co na tomto komunistickom systeme zaraba
Aha, bol to set 41999...a do dnesneho dna ho nemam
uvidíme ako sa vysporiadajú s tým novým nariadením EU o zákaze geoblocking-u pri nákupoch v rámci EU, niežeby tam neboli zadné vrátka, ale bude to ťažšie
http://www.zdnet.com/article/eu-agrees-to-end-geoblocking-to-boost-single-digital-market/
Myslim si, ze TLG  uz nieco vymysli aby sa nemuseli zaoberat takou rozvojovou (podla ich pristupu) krajinou ako SR

mesje

Citace od: papluh kdy 23.11.2017, 17:34:14
Citace od: supermachina kdy 23.11.2017, 16:07:42
Teraz si mi pripomenul, ze uz viackrat som chcel kupit nejaky set a na oficialnej stranke ma poslali do p-cka, ze na slovensko neposielaju tovar...pisal som im, ze zaplatim aj hocijake postovne...a aj tak nie. Mam smolu...to je tiez taky prijemny pristup, ze ked nieco chcem, co sa na slovensku nepredava, tak bud budem zobrat cez fora, kto sa zlutuje alebo od priekupnikov co na tomto komunistickom systeme zaraba
Aha, bol to set 41999...a do dnesneho dna ho nemam
uvidíme ako sa vysporiadajú s tým novým nariadením EU o zákaze geoblocking-u pri nákupoch v rámci EU, niežeby tam neboli zadné vrátka, ale bude to ťažšie
http://www.zdnet.com/article/eu-agrees-to-end-geoblocking-to-boost-single-digital-market/

nechapem preco by sa TLG malo snazit to nariadenie nejako obist, nech sa radsej uz konecne rozhybe do 21.storocia a normalne dorucuje v civilizovanom svete. Je to hanba, ze clovek z clenskej krajiny EU sa skor dostane k lepinu ako k urcitym original lego setom a ze mu to vedia dopravit z ciny, a nie z lego skladu z nedalekeho nemecka.
a nech mi niekto netvrdi nieco o malom trhu - to je akoby niekto povedal, ze kasle na dorucovanie tovaru do berlina, vsak mal len nieco cez 3 miliony obyvatelov...

ManDay

#399
Chtěl bych se jen podělit o informaci ohledně společnosti XingBao.

Ingmar Spijkhoven - https://www.ingmarspijkhoven.com/ - zřejmě všichni narazili na jeho modely, nelenil a sám kontaktoval XingBao s tím, že jim prodá instrukce pro jeho první trucky (ty nejstarší). Smlouva co předložili byla nečekaně protkána různými.... háčky - např. prvky designu bude vlastnit XinBao. Smlouvu ale nechal upravit, aby mu vyhovovala a ochránil se - XingBao bez větších problémů podepsalo.

XingBao už nyní produkuje sety - https://www.alibaba.com/product-detail/XINGBAO-Building-Blocks-Remote-Control-Car_60695336385.html?spm=a2700.7724857.main07.206.3253b7efhVCw7I


supermachina

Ja som od xingbao kupil ich oficialne kupene sety alien hlavu a celeho votrelca...a musim uznat, ze je to nadherny velky set, navod prehladny, nalepky su tiez super, kvalita kociek tiez 100% a su to naozaj nadherne modely....TLG moze lutovat, ze to nezacal vyrabat!

otaznik

Citace od: supermachina kdy 26.11.2017, 09:09:14
TLG moze lutovat, ze to nezacal vyrabat!
Asi byla licence moc drahá nebo nedostupná, ale to Číňany netrápí, že.
Mimochodem, už jste se pomalu přesunuli do Off-Topic.

david.zeman

No fuj vetřelci - to už je trochu moc - asi i pro lego - to je horror i pro dospělé. I když třeba plamenometný mech z Ninjago mi už taky přijde trochu příliš brutální.

VojtaBeton

Smutný na tom je, že čínské výlisky už mi přišli i v objednávce z bricklinku. Kvalita mizerná, lego logo nikde na dílu... jsem si 100% jist, že se jedná o napodobeninu, kterou někdo smíchal s originál legem. Navíc ty díly byly špinavé, jakoby si s něma někdo čistil uši.  :-\


papluh

#404
Citace od: miho kdy 26.11.2017, 12:07:58
Citace od: otaznik kdy 26.11.2017, 09:46:41
Asi byla licence moc drahá nebo nedostupná, ale to Číňany netrápí, že.
Zdroj této informace ?
Že Číňania nemajú licenciu je jasné, stačí sa pozreť na logo "Aliens" na ich produktoch. Za prvé bez TM, C, R a pod. Za druhé je navrhnuté tak aby vyzeralo podobne ale nie rovnako ako originál, čo by pri udelenej licencii jeho vlastníci nedopustil...

Čo sa týka TLG, skôr ako cena licencie je to že Aliens najskôr nesedí do toho ich portfólia ako typ filmu. Zaujímavé je že ani v Ideas nebol poriadny príspevok..


supermachina

Citace od: papluh kdy 26.11.2017, 12:45:28
Citace od: miho kdy 26.11.2017, 12:07:58
Citace od: otaznik kdy 26.11.2017, 09:46:41
Asi byla licence moc drahá nebo nedostupná, ale to Číňany netrápí, že.
Zdroj této informace ?
Že Číňania nemajú licenciu je jasné, stačí sa pozreť na logo "Aliens" na ich produktoch. Za prvé bez TM, C, R a pod. Za druhé je navrhnuté tak aby vyzeralo podobne ale nie rovnako ako originál, čo by pri udelenej licencii jeho nedopustil...

Čo sa týka TLG, skôr ako cena licencie je to že Aliens najskôr nesedí do toho ich portfólia ako typ filmu. Zaujímavé je že ani v Ideas nebol poriadny príspevok..

papluh

#406
^^^ ešte raz aj pre nechápavých ^^^
to že si postavíš Alien-a neznamená že na neho vlastníš licenciu, na filmy a IP z nich ju poskytuje 20th Century Fox
Čisto teoreticky v závislosti od zmluvy s XingBao aj tí dizajnéri môžu mať problém ak je tam napísané, že dodávajú produkt a nie prácu, tj je tam napísané že dodali "aliena" keďže sa obohacujú na IP od vlastníka práv.

Príklad pre supermachina ktorý asi nemá ani poňatia ako to chodí
CitaceAlien: Isolation, Alien, Aliens, Alien 3 TM & © 2014 – 2015 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved. Twentieth Century Fox, Alien, Aliens, Alien 3 and their associated logos are registered trademarks or trademarks of Twentieth Century Fox Film Corporation.

roboticzech

#407
O víkendu jsem si koupil Enlightment Brick a jsem naprosto spokojený. Jediné, co bych vytknul, jsou né moc dobře držící brýle na helmách. Jinek naprostá spokojenost. Ale to se dá odpustit ty brýle, když si vemu, že u slavného lega, z malého setu, panákovy nedrží pořádně kšiltofka. To mě dost zamrzelo, když má podle všech lego takové super kontroly.
Jinak ten obrněnec mě stál 180,-. Kdyby to bylo lego, tak by to stále podle mě kolem šesti stovek. Syn je nadšený, že obrněnec vystřeluje střelu, dá se otevírat zadní vrata a vytahovat bomby nebo co to je... atd.

Je to tenhle: https://www.youtube.com/watch?v=5S7fkbzZphc


Na Vánoce dostane syn ještě ten autobus a pak jsem taky objednal od této firmy sanitku. Ta vypadá taky parádně.


roboticzech

Jinak potřebuju sehnat nějaký Alien set. Našel jsem figurky, ale taky by to chtělo to obrněné auto ACP, ale nějaké malé a né takový monstrum co jsem na netu našel.

Jezevec

Četl jsem nějaký dopis od rozhořčeného afola, který vytvořil model z lega a dal ho na Lego Ideas. No a Lepin vydal ten samý model se stejným názvem a totožným vizuálem jako svůj set, aniž by se někoho dovolil (prý je takových případů hned několik). Takže následuje ode mě taková trochu blbá otázka - to nikomu nevadí? Legu? Těm designerům setů, kterým kradou nápady? Když ten model dají na Ideas tak se vzdávají autorských práv nějak ve prospěch Lega? Nebo se ten model stává veřejně dostupným? Nějak to nepobírám asi. Jestli by mně někdo, v dané kauze lépe informovaný, mohl třeba říct, zda-li se ti lidi s Lepinem soudí (zda-li se s ním TLG soudí) nebo to řeší jen přes stížnosti na netu? dík, docela mě to zajímá :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

otaznik

TLC se něco snaží dělat, ale v Číně je to poměrně složité. Dlouho jsme na toto téma mluvili s Janem Bayerem, když tu (naposledy) byl.

Něco je k tomu i zde.

Villa Legina

#411
Citace od: Jezevec kdy 27.11.2017, 12:30:30
...Takže následuje ode mě taková trochu blbá otázka - to nikomu nevadí? Legu? Těm designerům setů, kterým kradou nápady? Když ten model dají na Ideas tak se vzdávají autorských práv nějak ve prospěch Lega? Nebo se ten model stává veřejně dostupným?

Nápady ako nápady... niečo z ich podmienok tu:

Posting a project on LEGO Ideas does not give you exclusive rights to the "idea" behind it.
There are two types of "ideas" submitted to LEGO Ideas: "generic" ideas (that already exist in the world) and "unique" ideas that you conceived entirely yourself. You are free to create projects that are similar to other projects as long as all materials you submit are your original work.

A "generic idea" already exists in the world, so these ideas can't be owned by someone.
You may propose a similar idea to someone else—and that's OK—as long as what you're proposing already exists in the world. Here we call that a "generic idea."

This includes everyday objects like a fire truck, a historical landmark, or a Boeing 737 airplane. It even includes buildings, vehicles, or characters from TV shows, movies, and video games. These types of things are fair game to anyone, so if you submit something like this others are also free to submit their own versions.

The value of a generic project is not just in your model, it's also in the concept (the way you present it) and the audience your project has in the form of supporters.

LEGO Review decisions are unique to each project, so if a project based on a generic idea doesn't pass a LEGO Review, we'll still allow similar projects on LEGO Ideas in the hope they can be considered in the future.

.....

You will receive credit and compensation if we commercialize your original work.
If your project reaches 10,000 supporters and is chosen to be made into an official LEGO product, you will receive:

1% of the total net sales of the product (this includes projects featuring original models based on third-party intellectual property such as a game, TV show, or movie). All payments shall be free and clear of any and all taxes, duties, levies, fees or other charges, except for withholding Danish taxes. For details, refer to the Terms of Service, Taxes.
10 complimentary copies of your LEGO Ideas set.
Credit and bio in set materials as the LEGO Ideas set creator.

viď aj https://ideas.lego.com/terms

tam napr. článok 6.  autorské práva a iné práva duševného vlastníctva - VI. TITLE, COPYRIGHT AND OTHER INTELLECTUAL PROPERTY RIGHTS

janopr


MiHo

Citace od: janopr kdy 27.11.2017, 16:23:03
Toto asi patří sem  :D
https://www.novinky.cz/ekonomika/456090-celnici-zabavili-v-trznici-sapa-padelky-lega-za-desitky-milionu.html

Z  deseti komentářů pod pod článkem jen dva odsuzující nelegální činnost. Chtělo by tam také šířit nějakou osvětu.

Jezevec

Citace od: miho kdy 27.11.2017, 16:58:59
Citace od: janopr kdy 27.11.2017, 16:23:03
Toto asi patří sem  :D
https://www.novinky.cz/ekonomika/456090-celnici-zabavili-v-trznici-sapa-padelky-lega-za-desitky-milionu.html

Z  deseti komentářů pod pod článkem jen dva odsuzující nelegální činnost. Chtělo by tam také šířit nějakou osvětu.

Tak zrovna na novinkách jsou ty komentáře většinou totální výblitky. :D To osvěta nemá smysl. Z principu věci - kdo normální jde něco jako lego kupovat na tržnici? To dá rozum, že to na 90% bude asijský padělek nebo napodobenina. S tím se hold musí počítat. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

MiHo

Tady je lepší video reportáž:
https://praha.idnes.cz/trznice-sapa-desitky-tisic-zabavenych-stavebnic-lego-pd0-/praha-zpravy.aspx?c=A171127_150211_praha-zpravy_nuc

Překvapuje mne, že takový objem zboží se dostane do ČR (respektive do EU) přes celníky.

Jezevec

To mě taky. A hlavně mě odjakživa fascinuje to, proč všecky ty zabavené věci vždycky zničí - ať už se jedná o cokoliv. Jako v případě cigaret, závadného alkoholu chápu. Ale když to jsou třeba jen napodobeniny oblečení nebo hraček, tak bych zkontroloval případnou zdravotní závadnost a dal to třeba dětem do domovů nebo bezdomovcům. Jako jasně vyrobili to někde nelegálně, ale stát to ještě na svoje náklady ničí a užitek nikde. A zrovna u toho oblečení by to snad nikomu tak nevadilo, kdyby to dali nějaké charitě ať s tím naloží. U hraček by se taky našlo určitě nějaké řešení, pokud zrovna nejsou ze závadných plastů nebo tak něco.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

otaznik

Citace od: Jezevec kdy 27.11.2017, 17:29:50
A zrovna u toho oblečení by to snad nikomu tak nevadilo, kdyby to dali nějaké charitě ať s tím naloží.
U oblečení a bot, pokud z nich lze rozumně odstranit nelegálně použitá loga, se to občas i děje.

Strider

#418
Citace od: miho kdy 27.11.2017, 17:24:45
Překvapuje mne, že takový objem zboží se dostane do ČR (respektive do EU) přes celníky.
Celníci to nestíhají. To se doveze loď do nějakého velmi rušného evropského přístavu (třeba Neapol), kde 99% kontejnerů projde celním řízením jen podle toho, co je na papíře deklarováno vývozcem/dovozcem. Něco jako 1% se jakýs takýs způsobem zkontroluje (určitě ho ale málokdy prolezou celý). Riziko odhalení padělků je tedy minimální a ztráty padělatelů symbolické. Pokud je zboží již v Neapoli propuštěno do volného oběhu, ztrácí nad ním celníci jakýkoli dohled a může bez problémů legálně putovat po Unii. Tento scénář platí v podobné míře na všech vnějších celnicích EU, Slovensko nevyjímaje. Pokud by měl být každý kontejner zkontrolován, trvala by řízení měsíce, což by neprospělo mezinárodnímu obchodu. Odhaduji, že následné razie v SAPĚ nemají na tento kšeft velký dopad.

skywalker007

Citace od: Darthstrider kdy 27.11.2017, 21:39:56
Citace od: miho kdy 27.11.2017, 17:24:45
Překvapuje mne, že takový objem zboží se dostane do ČR (respektive do EU) přes celníky.
Celníci to nestíhají. To se doveze loď do nějakého velmi rušného evropského přístavu (třeba Neapol), kde 99% kontejnerů projde celním řízením jen podle toho, co je na papíře deklarováno vývozcem/dovozcem. Něco jako 1% se jakýs takýs způsobem zkontroluje (určitě ho ale málokdy prolezou celý). Riziko odhalení padělků je tedy minimální a ztráty padělatelů symbolické. Pokud je zboží již v Neapoli propuštěno do volného oběhu, ztrácí nad ním celníci jakýkoli dohled a může bez problémů legálně putovat po Unii. Tento scénář platí v podobné míře na všech vnějších celnicích EU, Slovensko nevyjímaje. Pokud by měl být každý kontejner zkontrolován, trvala by řízení měsíce, což by neprospělo mezinárodnímu obchodu. Odhaduji, že následné razie v SAPĚ nemají na tento kšeft dopad.

No ono to v SAPĚ může mít velký dopad,jednou se jim málem podařilo položit českou Cocacolu,tím že jí vozili ve velkém k nám z Německa. S legem samozřejmně nemají šanci. Myslím že jeden čas tam dokonce nějak šmelili s Uranem.