identifikujete díly?

Založil Aki, 27.12.2004, 00:30:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Aki

Tak jsem zase povyměňoval nějaké dílky a přišel jsem mimo jiné ke dvěma, u kterých jsem zatím nezjistil z jaké stavebnice vlastně jsou. Dost možná jsem něco přehlédl, ale třeba to budete někdo vědět hned.
č1) - http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?P=2441
v červené barvě
č2) - http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?P=2377
bílé s nápisem POLICE
Děkuji všem za pomoc.  :)


Aki

Díky moc,
To je ono. již je mi to jasné.  :D Asi se taky budu muset naučit hledat v Lugnetu že?  ::)
No a teď už jen tu stavebnici rekonstruovat.  8)

Jindroush

Ani ne tak v Lugnetu, jako spíš na peeron.com
Dost dobrá věc je si namlátit všechny sety a díly právě na peeron.com (musíš si vyrobit účet). Pak stačí jen na stavebnici kliknout na 'Try to build' a vypíše ti to, kolik dílů nemáš vůbec a kolik máš v blbý barvě.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

IMHO je rozumný tam dát jenom ty součástky, co má člověk navíc, protože jinak mu to počítá včetně součástek ze setů, což není moc praktický.

peter

CitaceIMHO je rozumný tam dát jenom ty součástky, co má člověk navíc, protože jinak mu to počítá včetně součástek ze setů, což není moc praktický.

Tak to bych toho moc nepostavil, jelikož dílky získávám z 99,9% právě ze zakoupených setů.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Je otázka na co to člověk potřebuje, jestli proto, aby si jednou postavil ze součástek, co má, jeden set a pak ho zase rozebral. Nebo, jako v mém případě, spíš dávat do kupy díly a snažit se tak zkompletovat nějaký set a nechat ho pak tak.

Mičánek

Může mi někdo vysvětlit o čem se tu mluví? Co znamená -musíš si vyrobit účet. Neumím anglicky a tak to potřebuji názorně vysvětlit.

Jindroush

#8
Citace od: otaznik kdy 27.12.2004, 17:19:41
Je otázka na co to člověk potřebuje, jestli proto, aby si jednou postavil ze součástek, co má, jeden set a pak ho zase rozebral. Nebo, jako v mém případě, spíš dávat do kupy díly a snažit se tak zkompletovat nějaký set a nechat ho pak tak.

No, přesně tak. Já (a asi většina lidí) to dělá tak, že má hromadu dílů a pak staví. Tj. původní sety jsou rozdělené do krabic podle typu a barvy a neuchovávají se podle setů. Pak se samozřejmě hodí, když máš seznam všech dílů. To platí, i když chceš stavět nějakej MOC, aby sis dokázal určit, zda máš všechno, co potřebuješ.

Navíc, když občas něco koupím z druhý ruky, tak se stane, že něco chybí a pak je dobrý si to poznačit, abych věděl, co shánět.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Citace od: Mičánek kdy 27.12.2004, 17:37:17
Může mi někdo vysvětlit o čem se tu mluví? Co znamená -musíš si vyrobit účet. Neumím anglicky a tak to potřebuji názorně vysvětlit.

Nevím, do jaké přesně hloubky to potřebuješ vědět.

Na peeron.com si můžeš založit účet (register) a pak si udržuješ sbírku.

Vyhledáš si stavebnici, přidáš si ji do svého seznamu (Add copy). Výpis dílů je textový, obrázky dílů si zobrazíš pomocí Show pictures.

Jednotlivé díly si přidáváš tak, že si necháš vyhledat díl a pak si nahoře zvolíš Add - přidat nebo Remove - odebrat, počet, barvu a zmáčkneš čudlík Update. Když nahoře klikneš na 'show only sets I own', vypíše se ti seznam tvojich stavebnic, které obsahují daný díl.
Když klikneš na 'your set list', zobrazí ti to seznam tvých stavebnic se statistikami dole. 'Loose parts' jsou pak volné díly.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mičánek

Citace od: Jindroush kdy 27.12.2004, 18:47:07
Nevím, do jaké přesně hloubky to potřebuješ vědět.
Na peeron.com si můžeš založit účet (register) a pak si udržuješ sbírku.
Díky za radu. Bude to dost pracné vypsat tam 530 stavebnic ale hrozně mě zajímá, kolik je to dílků. Smůla je v tom, že mám pohromadě také několik tisíc dílků, které jsem koupil volně v igelitkách a nikdy jsem se nesnažil to nějak evidovat. Jediná možnost by byla postavit všechny stavebnice od kterých mám plánek a to co zůstane, to bude navíc a můžu to zaevidovat. To by ale byla práce tak na rok. Škoda, že Lego nevkládá do každé stavebnice lístek s vyobrazenými dílky, tak jak je to na krabicích u Basic-ů nebo na těch vaničkách.

Jindroush

No, nemusíš to stavět, stačí když si vyjedeš inventář s obrázky pro každou stavebnici a ty díly si dáš stranou. Co zbyde, to je to navíc a můžeš si to jednotlivě naťukat. Je pravda, že by to ale trvalo hrozně dlouho, já to tak naštěstí dělal od začátku, takže teď poměrně přesně vím kde, co a kolik  ;D Navíc se občas dívám na německou ebay, kde němci nabízejí k aukci LEGO na kila, třeba 50kg najednou, tak jsem hlavně chtěl vědět, kolik kilo toho vlastně mám.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Maci

Prosím o pomoc s identifikací tohoto dílu, nahrabala jsem ho při akci Naplň si pytlík Legem a nevím k čemu je dobrý. Předem dík za odpověď.
PS: Byla to super akce, jen ty pytlíky byly moc malý a málo odolný.

Jindroush

Je to velká Technic točna.
http://www.peeron.com/inv/parts/2855
http://www.peeron.com/inv/parts/2856

Ale není béžová, že? Předpokládám, že světle šedá a barvu zmrskal foťák/kamera, ne?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

Dříve byla pouze v šedé, ale při té akci jsem ji převážně viděl v průhledném provedení. Také jsem si čtyři opatřil, protože ty jsou v techniku prostě nenahraditelné - bylo to první po čem jsem sáhnul ;) :D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Maci

Díky za odpověď, ta točna je fakt šedá. S Lego technic nemám zatím zkušenosti, něco z toho zkusim postavit, asi jeřáb. ;)

gruzinec

Citace od: Maci kdy 04.01.2005, 21:44:07
Díky za odpověď, ta točna je fakt šedá. S Lego technic nemám zatím zkušenosti, něco z toho zkusim postavit, asi jeřáb. ;)

Jo jerab z toho neni spatnej, predpokladam ze timhle dilkem bude vyresen i 7249 co vyjde letos v breznu.

Raistlin M

Mám takový obecný dotaz. Většinu stavebních dílků většinou identifikuju. Problém mám ale s minifigama. Pokud se rozhodnu na peeronu hledat minifiga, ze kterého je setu, tak není možnost vyhledávat podle základní barvy podkladu, ale prostě jsou tam všechny v jednom seznamu a já musím lovit, jak si asi představoval autor popisu dané torso. Je to zdrcující.
Jsem nepozorný? Přehlídl jsem nějakou možnost hledání dílku podle barvy platu, i přezto, že má potisk, nebo se budu muset smířit s hledáním v tom sezanamu?
Nebo používáte nějaký fígl?
Poraďte mi prosím někdo, bo mám spoustu minifigů z kw a nevim kam všude patřej. (Je to spíš o zvědavosti, neboť sety stejnak dělám dle dílků, ale mohlo by mi něco utéct.)

Jindroush

Buď uhodnu klíčový slova, nebo si vzpomenu řadu, kde se fig asi vyskytoval...

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

rdk

Taky si můžeš nechat zobrazit obrázky všech torz. Je jich "jen" 7 stránek a v případě největší nouze je všechny prohlídneš...

Problém je s torzama, kde obrázek není...

Raistlin M

Děkuji, nějak jsem to přehlédl, že tam jdou zobrazit. Takže nepozornost. ;D

Petrjr

Citace od: Jindroush kdy 27.12.2004, 12:00:35
Dost dobrá věc je si namlátit všechny sety a díly právě na peeron.com (musíš si vyrobit účet). Pak stačí jen na stavebnici kliknout na 'Try to build' a vypíše ti to, kolik dílů nemáš vůbec a kolik máš v blbý barvě.
Doteď jsem se snažil udržovat přehled o setech v txt/csv souboru vlastního formátu, nicméně nějaká lepší katalogizace by se hodila. Tak jsem vyzkoušel peeron a narazil na pár problémů.

   Hledám způsob jak naimportovat do peeron seznam setů. Resp. neznáte někdo formát vstupního souboru pro import setů z lugnetu do peeron? Stačilo by mi, kdyby někdo měl soubor "your private set list from LUGNET" - ten peeron dokáže naimportovat. Ale jiný hromadný import setů se mi na peeron nepodařilo najít (ani jeho vlastní export setů nedokáže peeron zpětně importovat, nemilé. Parts jsou OK, tam to jde).

  Import setů potřebuji zaprvé pro ušetření času (už nějaký seznam mám, tak proč si přidělvat práci s duplicitním datlováním), zadruhé protože se snažím udržovat přehled který set byl pro které dítě (abych v budoucnu předešel hádkám dětí - nehledě na to, že už si začínají kupovat věci i za "své" peníze). Jenomže u peeron jsem neobjevil možnost přidávání poznámek (např. pro jméno dítěte). Takže bych si seznam setů nadále udržoval lokálně a dodělal export do peeron - moc mne totiž láká právě možnost "try to build".

   Možnosti importu setů jsem hledal kde se dalo, prošel jsem ručně obě adresy (v peeron jsem hledal zmínky o import, u lugnetu export), googlil jak se dalo, vlastní pokusy, ale nikde nic  :( . A členství na lugnet je placené, takže nelze udělat jednoduchý vlastní testovací export.

   Budu vděčný za každou radu - nejen pro import, ale třeba i jak změnit styl mé katalogizace (udržování přehledu setů a dílků dohromady s ohledem na případné budoucí rozdělení pro každé dítě zvlášť).

Jindroush

Tak jsem nakoukl a mělo by to bejt takhle:

[prázdný řádek]
Private
[prázdný řádek]
[tab]ID[tab][tab][tab][tab]POCET[tab][tab][tab][tab][tab][tab][tab][tab][tab][tab][tab]\n
.
.
.

ID musí být v Lugnet formátu číslo podtržítko číslo. Např. tedy 744_1

POZOR!!!
Jakýkoli pokus o import nejdříve smaže váš seznam setů!
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Petrjr

O díky Velký Vezíre import setů šlape jak hodinky.

Radecek

Taky mam s peeronem problem. Neprisel jsem na to, jak mam zadat, ze mi z daneho setu chybi jeden konkretni dilek.

Jindroush

Přidat do loose parts mínus jeden díl. Nelze trackovat, ze kterého setu ten díl chybí (imo nemá zas až tak smysl).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Petrjr

Citace od: Radecek kdy 15.01.2006, 18:56:38
Taky mam s peeronem problem. Neprisel jsem na to, jak mam zadat, ze mi z daneho setu chybi jeden konkretni dilek.
Také už mne napadlo že toto by mohl být problém (jak to teď testuji) a řešení jsem viděl v rozepsání setu na dílky, odebrání chybějícího a zařazení setu jako Loose Parts - ale to má smysl pouze při vlastním zpracováváni setů (+ vlastní poznámka o chybějícím dílu) a strojově generovaném importu parts pro peeron.

Leguán

Pokud jste puntičkáři a chcete mít seznam dílů opravdu přesný, tak berte Peeron s rezervou, protože je tam docela dost chyb - nejvíc v identifikaci barev, zejména těch méně obvyklých. Jeden a ten samý dílek je v jednom setu uveden jako ChromeSilver, v jiném jako MetallicSilver, apod.

Konkrétní příklad: 8657 ATR 4 - všechny světle modré dílky jsou tam uvedeny jako DoveBlue a světle šedé jako LtStone, přitom alespoň v mém MISB byly samé MdBlue a MdStone.

Jen pro úplnost: Jo, poslal jsem jim opravu (tohohle příkladu), ale (zatím) nic nezměnili. Nemám ale čas kontrolovat každý set co mám. Odhaduju, že nějaká chybka je zhruba v každém třetím setu.

Jindroush

U starších bývá problém s tím, že jsou inventáře dělaný z návodů, takže se člověk snadno přehlédne.

U nových je to způsobeno tím, že se v těch desítkách minimálně používaných barev málokdo vyzná (není divu).

No, ale každý třetí, to bych asi neřek...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

betakaroten

U některých setů se vyskytuje více verzí. Když se na to přijde, tak by podle mě měli přidat nový inventář (-1, -2 atd.), ale většinou to řeší jenom poznámkou k původnímu, což se v celkovém osobním inventáři neprojeví. Viz např. http://www.peeron.com/inv/sets/10020-1?withpics=yes