(vlastní) Americký náklaďák M35 z WW2

Založil Robbed, 30.08.2006, 15:13:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Robbed

Technic jsem začal pořádně sbírat teprve nedávno a konečně jsem se zkusil postavit něco většího. Stavěl jsem ho podle mého papírového modelu. Bohužel už jsem neměl kostky na korbu  :(



Pohled z boku


Pohled na zadní část. Úplně vzadu jsou manipulační kolečka. Pravým se zatáčí a levým se navíjí naviják

Otevřená kapota a pohled na motor

Mám trochu víc modrých dílků tak jsem zkoušel modré provedení karoserie  :)

Přední a zadní část podvozku


otaznik

Nevypadá to marně, nebyl by ještě detail přichycení zadních kol?

Robbed

#2
Citace od: otaznik kdy 30.08.2006, 17:29:16
Nevypadá to marně, nebyl by ještě detail přichycení zadních kol?

Tady je :
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1992267.
Těmi modrými spojkami je to přichyceno na Technic brick.

fuli

Náklaďák je pěkný. Jen by mě zajímalo,jestli se dovnitř vejde technic fig. Jestli ano,pak by nebylo špatné udělat ten otvor ke kulometu průchozí a někoho k němu postavit
Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

Colonel32

nerad bych se mylil, ale prijde mi, ze ten mezinapravovej diferencial je spatne udelanej.

Z toho co vidim mi totiz prijde, jako by ta blizsi naprava byla nasazena na hridel jeste PRED diferencialme, a tudiz napevno pohanena, takze ve chvili, kdy jsou vsechna 4 kola na zemi ty prvni dve auto potahnou, a ty zadni se povezou, ale ve chvili, kdy by se ty prvni dve kola z nejakeho duvodu dotala do vzduchu (nebu jedno kolo dostalo do bahna, a diferencial poslal vsechen tocivej moment na nej na prokluz) tak se mezinapravovej diferencial bude jen volne otacet, ale do zadni napravy nepujde zadna sila...

fuli

Citace od: Colonel32 kdy 31.08.2006, 00:16:24
nerad bych se mylil, ale prijde mi, ze ten mezinapravovej diferencial je spatne udelanej.

Z toho co vidim mi totiz prijde, jako by ta blizsi naprava byla nasazena na hridel jeste PRED diferencialme, a tudiz napevno pohanena, takze ve chvili, kdy jsou vsechna 4 kola na zemi ty prvni dve auto potahnou, a ty zadni se povezou, ale ve chvili, kdy by se ty prvni dve kola z nejakeho duvodu dotala do vzduchu (nebu jedno kolo dostalo do bahna, a diferencial poslal vsechen tocivej moment na nej na prokluz) tak se mezinapravovej diferencial bude jen volne otacet, ale do zadni napravy nepujde zadna sila...
Ta bližší náprava je určitě poháněná napevno. S tím zbytkem to vidím stejně.
Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

Robbed

Citace od: Colonel32 kdy 31.08.2006, 00:16:24
nerad bych se mylil, ale prijde mi, ze ten mezinapravovej diferencial je spatne udelanej.

Z toho co vidim mi totiz prijde, jako by ta blizsi naprava byla nasazena na hridel jeste PRED diferencialme, a tudiz napevno pohanena, takze ve chvili, kdy jsou vsechna 4 kola na zemi ty prvni dve auto potahnou, a ty zadni se povezou, ale ve chvili, kdy by se ty prvni dve kola z nejakeho duvodu dotala do vzduchu (nebu jedno kolo dostalo do bahna, a diferencial poslal vsechen tocivej moment na nej na prokluz) tak se mezinapravovej diferencial bude jen volne otacet, ale do zadni napravy nepujde zadna sila...

Máš pravdu  :o toho jsem si vůbec nevšiml. Ono by stačilo, aby ta hřídel, co jde z motoru otáčela jen tím prostředním diferencialem a nebyly na ní přichyceny ty první dvě kola. Takhle když se seknou první tak se to už nehne  :P
Díky příště si na to dám pozor  ;)

Pepan

Tak s tím diferenciálem je to chybka, ale mýlit se může každý  ;) Jinak to vypadá velice slušně, škoda že na tu korbu už nezbylo  8)

Colonel32

ufff... jsem rad, ze to dopadlo takhle, pac postavit to blbe je mnohem mensi trapas, nez nekoho krive obvinit, ze to blbe postavil...

jinak aspon maji vsichni pouceni do budoucna, na co dat pozor pri stavbe nakladaku...