diferencial trochu jinak

Založil corelxt, 19.09.2005, 09:45:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

corelxt

kvuli absenci diferencialu ve svy kupe kostek sem se pokusil postavit diferencial podle brickshelfu a konecne se tak dopracovat k moznosti nezavisleho pohonu jedny hridela dvema motorama...

zaverem snad uz jen podotknu, ze funguje a jsem spokojen :)

edit: diky robovi za opravu chyb v gramatice :)

rdk

Máš s tím nějaký konkrétní úmysl nebo to bylo jen takové technické "cvičení"?  ;) 8)

corelxt

#2
bylo technicke cviceni pro konkretni umysl :) ted jeste shanim dva konkretni sety (8880 a 8857, mozna jeste 8838) a pak se uvidi, co moje chora mysl vyplodi :) jistou predstavu uz mam..

jbagy

Napad skvely, no ten diferak je podle mne moc objemny, natoz bay se dal pouzit jako nahrada ofic. LEGO diferaku.

otaznik

Je to vůbec diferenciál, když hlavní funkce má být pohon jedné osy dvěma motory a ne pohon dvou poloos jedním motorem? Nechápu nějak smysl, protože pokud mám dva stejné motory, tak je stačí připojit na jednu osu a funguje to.

corelxt

jak jiz bylo psano vyse... tenkrat postaveno bez jakychkoliv ambici, jen takovy cviceni (spis euforie, ze se mi dostaly do rukou dily, ktery sem predtim ani neznal..) ale momentalne mam s diferencialem uplne jiny umysle ;)))

a ?... ano, je to stale diferencial... je uplne jedno, pro ktery osy plati rozdil otacek ;)

otaznik

Citace od: corelxt kdy 29.11.2006, 22:14:31
a ?... ano, je to stale diferencial... je uplne jedno, pro ktery osy plati rozdil otacek ;)
To právě chybělo u popisu, že jde o pohon dvěma motory s různými otáčkami.

Jindroush

Z empirickýho pozorování plyne, že takový jsou všechny motory, ne?  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 30.11.2006, 18:15:04
Z empirickýho pozorování plyne, že takový jsou všechny motory, ne?  ;)
Samozřejmě jsem mluvil o LEGO motorech a o výrazně jiných otáčkách (různé druhy motorů).

Jindroush

Proč to omezovat? Otáčky stejného typu LEGO motoru se můžou lišit až o 10%

http://www.sjbaker.org/steve/lego/motor_speed.html
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 30.11.2006, 20:41:12
Proč to omezovat? Otáčky stejného typu LEGO motoru se můžou lišit až o 10%

http://www.sjbaker.org/steve/lego/motor_speed.html
I pro takovýhle (extrémní) rozdíl není v LEGU potřeba dělat kvůli spojení dvou typově stejných motorů diferenciál, mám to vyzkoušené a peter to jistě potvrdí.