(vlastni) dvoumotorove letadlo

Založil petras81, 06.02.2007, 17:46:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

petras81

Ahojky,
po par docela povedených výtvorech v oblasti pirátů jsem přesedlal na technic. Je z toho docela podařené éro... pořádně velké a navíc toho umí docela dost... jenom lítat ne :-[

technická data:
rozpětí 89cm
délka 48cm
pohotovostní hmotnost 3,48kg (včetně 6xduracel v nadrzi)

      No a co všechno to umí? Tak předně jsou ovládaná křidélka a vyskovka na ocase kniplem z kokpitu. Částečně jsem cerpal inspiraci ze setu 8855, ze kterého je také převzat profil křídla (ale ono to snad ani jinak nejde ;)). Dále už přichází jenom moje fantazie. Takže.... má to pneumaticky vysouvaci a odpružený podvozek + pneumaticky ovládané klapky. Vzduch obstarává dvoupistovy kompresor poháněný motorkem 9v a vzduch je stlačován do dvou zásobníků, ze kterých je pote rozveden do celého letounu. O pohon vlastního éra se starají dva motory V6. Ještě jedna taková třešnička na dortu... otáčky kompresoru jsou snimany a zobrazeny na computeru v kokpitu ::)

PS: a jako vždy musím dodat, ze píšu z Anglie a tak omluvte nedostatek diakritiky



Pepan

#1
Tak to je krása, letadla miluju, takže takový výtvor opravdu oceňuju  ;)
Ta funkčnost se mi líbí, už vážně chybí jen aby se odlepilo od země  :)

PS: Jaké letadlo posloužilo jako předloha a inspirace?

petras81

Citace od: Pepan kdy 06.02.2007, 17:57:22
Tak to je krása, letadla miluju, takže takový výtvor opravdu oceňuju  ;)
Ta funkčnost se mi líbí, už vážně chybí jen aby se odlepilo od země  :)

;D taky bych si to pral, ale pri te vaze.... nevim nevim, to poleti jenom jednou... z 12 patra ;D ;D

grohl

pěknej kousek-jen mě udivuje jak si ten podvozek spokojeně hoví??? a ještě ho jistí jedna pružina-jaks to dokázal při téhle hmotnosti?

petras81

Citace od: grohl kdy 08.02.2007, 17:40:17
pěknej kousek-jen mě udivuje jak si ten podvozek spokojeně hoví??? a ještě ho jistí jedna pružina-jaks to dokázal při téhle hmotnosti?
Je to mala paka (myslim maly uhel) a tak to ta jedna pruzina udrzi. Jinak musim rict, ze jsem ho predelaval asi 100x... aby drzel atd... a taky aby se vesel pri sklopeni za motor... nakonec se povedlo a po sklopeni kouka jenom kousek kolecka ;) Nejvetsi problem byl v tom, ze jsem ho chtel mit odpruzeny... ale nakonec se povedlo ;D ted jsem na letadlo zkousel zezhora zatlacit a musim rict, ze tam moc velka rezerva neni a sklopi se dopredu, ale letadlo jako takove unese... takze pohodicka

grohl

Koukám, že s podvozky nemám potíže jen já-moje F-117 taky na podvozku držela, při jízdě vpřed jí to taky nevadilo, ale couvání byl průšvih. Okamžitě se všechna kola zaklopila.

petras81

Citace od: grohl kdy 08.02.2007, 19:38:43
Koukám, že s podvozky nemám potíže jen já-moje F-117 taky na podvozku držela, při jízdě vpřed jí to taky nevadilo, ale couvání byl průšvih. Okamžitě se všechna kola zaklopila.
tohle ero bude mit asi podobny problem pri prudkem kecnuti na zem pri pristani, ale co.... mam z nej radost a to je hlavni... jenom co me stalo casu sehnad na ebay dva sety 8855 abych mel dve stejne dost velke vrtule... na podvozku nebaziruj... F-117 stejne nema zpatecku ;D ;D

grohl


tohle ero bude mit asi podobny problem pri prudkem kecnuti na zem pri pristani, ale co.... mam z nej radost a to je hlavni... jenom co me stalo casu sehnad na ebay dva sety 8855 abych mel dve stejne dost velke vrtule... na podvozku nebaziruj... F-117 stejne nema zpatecku ;D ;D
[/quote]
dyt já vim, ale mojí ruce to nevysvětlíš :)

petras81

Citace od: grohl kdy 08.02.2007, 20:46:37

tohle ero bude mit asi podobny problem pri prudkem kecnuti na zem pri pristani, ale co.... mam z nej radost a to je hlavni... jenom co me stalo casu sehnad na ebay dva sety 8855 abych mel dve stejne dost velke vrtule... na podvozku nebaziruj... F-117 stejne nema zpatecku ;D ;D
dyt já vim, ale mojí ruce to nevysvětlíš :)
[/quote]
je mi to jasny... jinak moc pekna f-117, jsem zapomnel rict... muzeme udelat letku... to predelam na bombardaka a letime vybombit Bushe do White House... co ty na to?

grohl

Než zase udělam nějaký letadlo, by mu už mezitim mohlo skončit funkční období. Kdyby ne, počítam s tebou ;)