Obecné > Soutěž

3. ročník soutěže - prezentace modelů - uzávěrka už 31.8.2020!

(1/22) > >>

Tomik:
Toto jsou základní informace a pravidla pro

3. ročník soutěže ve stavbě kombinovaných alternativních modelů

O co jde?
Každý účastník soutěže dostane 10 malých sáčků se stavebnicí LEGO, tzv. "polybagů", a navíc set LEGO Classic 11009 a někteří i LEGO Duplo 10909. Vaším úkolem je postavit model, k jehož stavbě využijete dílky z min. 2 stavebnic (sáčků nebo setů). Cílem je tedy kombinovat dílky různých stavebnic a vytvářet z nich něco jiného.

Z čeho budeme stavět?
Zde je seznam stavebnic, které můžete použít ke stavbě soutěžních modelů - jsou rozdělené do dvou kategorií podle způsobu možných kombinací. Sety z kategorie 1 lze mezi sebou kombinovat bez omezení. Sety z kategorie 2 nelze kombinovat mezi sebou navzájem, ale lze je kombinovat s kterýmikoliv sety z kategorie 1, tj. můžete např. zkombinovat sety 30342 + 30329 + 30368, ale nesmíte zkombinovat 30342 + 30385.

Kategorie 1 - bez licence:

* 10909 - Heart Box
* 11009 - Bricks and Lights
* 30329 - My First Giraffe
* 30368 - Fire Rescue Water Scooter
* 30411 - Chocolate Box & Flower
* 30463 - Chef Enzo's Haunted Hotdogs
* 30536 - Combo Charger
* 30556 - Mini FrameKategorie 2 - licencované:

* 30342 - Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO
* 30385 - Super Mushroom Surprise Expansion Set
* 30420 - Harry Potter and Hedwig
* 30554 - Cinderella Mini Castle
Do kdy na to mám čas?
Uzávěrka soutěže je konec srpna, tj. 31.8.2020, takže na nic nečekejte a stavte! ;)

Kam mám vkládat fotky svého modelu?
Pro prezentaci svých modelů používejte PŘÍMO TOTO VLÁKNO - slouží POUZE k prezentaci modelů, diskuze probíhá ZDE - je to kvůli přehlednosti.

Jak má vypadat prezentace modelu v tomto vlákně?
Prezentace by měla obsahovat následující:

* Název modelu
* Soupis setů, ze kterých je postavený
* Minimálně dvě fotky / rendery modelu z různých stran
* Volitelně můžete doplnit popis funkcí modelu (pokud nějaké má) a přidat soubor z LDD nebo Studia s postaveným modelem (opět nepovinné)
A na závěr ještě pár technických detailů k modelům a cíli celé soutěže:

* Cílem je postavit modely, které si potom budou doma stavět děti a hrát si s nimi. Z toho plynou dvě zásadní věci - modely musí být dostatečně pevné a postavitelné dětmi, tj. žádné "ilegální" stavební techniky (viz níže).
* Návody budu vytvářet já, nicméně od soutěžících budu potřebovat soubor z LDD nebo Studia s postaveným modelem (eliminuje se tím použití ilegálních stavebních technik), případně sérii fotek, podle kterých zvládnu model postavit.
* Ohledně kombinace setů jsou minimum 2, maximum bych viděl 5, ideál 2 až 3. Pokud postavíte něco opravdu úžasného ze všech setů dohromady, tak vás nediskvalifikuju, ale pravděpodobnost, že si takovýto model někdo postaví doma (koupí si všechny stavebnice), je velmi malá.
* Je zakázané kombinovat vícekrát stejný set.
* Z každého setu, který využíváte na stavbu modelu, využijte "rozumné možství" dílů - ideál je polovina a více. Rozhodně to nedělejte tak, že si ze setu vezmete 2 kostky a zbytek nepoužijete.
* Od soutěžících očekávám, že postaví více než jen jeden soutěžní model (rozuměj 3 a více).
O vítězích soutěže budou rozhodovat zástupci z Lega a stejně tak ze soutěžních modelů vyberou ty, které půjdou "mezi lidi". S ohledem na výše uvedené technické detaily si vyhrazuju právo upravit nebo vyřadit modely, které nebudou dostatečně pevné a budou obsahovat ilegální stavební techniky.

Co mám na mysli ilegálními stavebními technikami? Je to především rozebírání torz a nohou minifigů, páček apod. a používání jen jejich částí (např. ručičky), vkládání plate kolmo mezi study, spojování kostek vkládáním 2 a více studů do děr v Technic kostkách a vkládání plate do clipů.

Nakonec bych ještě chtěl dodat, že automaticky budou diskvalifikovány modely odporující politice Lega: především zbraně (např. pistole), válečná technika (např. tanky, ozbrojená vozidla, ozbrojená letadla apod.), věci s náboženským, politickým nebo sexuálním podtextem apod. (např. kostel). Proto, prosím, nic takového nestavte.

Pokud vám není něco jasné, nebo se chcete na něco zeptat, tak neváhejte a ptejte se v diskuzním vlákně.

HD:
Vykopnu pokusem o zpracování nejnáročnějšího setu - 30329.  >:D

Sada zvířátek dle chuti a legendární Luftburg ze zastávky metra Budějovická navrch.
(berte prosím s nadhledem :) )

milanv:
Sněhulák

© matka

Hroch:
Letos to tedy bude celkem náročné. Jako první bych měl model "Adéla ještě nevečeřela" složený ze setů 30411 a 30463.

Tomik:
Tady je můj první výtvor - americký tahač

Použité sety:
30342
30368
30536

Mým cílem bylo postavit pořádný tahač s čumákem, a proto, že mi zbylo  dost dílů, jsem přidal ještě jakýs-takýs návěs s nákladem v podobě obřího motoru. Mezi návěsem a tahačem je sice kloub, ale otáčet jím jde jen ztuha.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi