Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Pool

Jestli ti něco říká dpi, tedy počet bodů na palec, tak nejlepší s tím počítat od začátku a vytvořit si ten obrázek v potřebném rozlišení, pak můžeš tisknout v čemkoli a jen to při tisku nijak nedeformovat a tisknout přímo 1:1, jak to tak říci. Pokud už to máš ovšem hotové, tak pak přesně jak říká Stimpi, použít na to nějaký problém, umí to cokoli a jestli neovládáš ty grafické, tak ve wordu vytvoř třeba textové pole o požadované velikosti a pak ho vyplň tím obrázkem nebo pokud nemá okraje ten obrázek kterých se potřebuješ zbavit, tak stačí vložit a zadat tam jeho přesnou velikost.

fulda

Metoda, kterou používá moje desetiletá dcera.
1) v malování si dá nastavení stránky,
2a) pokud chce přesnou šířku, tak si dá levý okraj 1cm a pravý okraj (šířka kterou chce+1)cm
2b) pokud chce přesnou výšku, tak si dá horní okraj 1cm a spodní okraj (výška kterou chce+1)cm
3) pak dá vyplnit obrázkem 1 stránku

a je to.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

poMOCník

Díky no :) Já mám zkušenost s těmi (obzvlášť windows programy), že i když dám "vyplnit stránku", tak to stejně tiskne a vynechává nějaký okraj, a to ještě na každé tiskárně jinak. Když pak mám trefit přesnou velikost, která třeba pasuje na 2x4 tile, tak se obávám, že to jednak bude jinak velký a někdy ještě i zdeformovaný. Zkusím to s tím DPI a nějak to nastavit na té tiskárně aby nepřepočítávala, ale mám s tím právě špatnou zkušenost, proto jsem chtěl vědět, co používají ostatní.

milanv

Počkej, to jsou dvě rozdílné věci: okraj stránky a přepočet na skutečnou velikost. Okraj stránky je záležitostí technologie tisku, protože tzv. "na spad", tj. až do kraje listu, umí tisknout tak maximálně tiskárny ve smyslu instituce, rozhodně ne žádné domácí či kancelářské zařízení. Takže ano, pak se ti může obrázek zmenšit nebo oříznout, když zadáš, že ho chceš velký "na celou stránku" - kam se po odečtení okrajů nevejde.

Řešení je jednoduché: nedělej obrázky přes celou stránku :) A pak ti začne fungovat všechno zmíněné výše: nejlepší je v grafickém editoru přímo vyrobit obrázek tak, že mu od začátku zadáš tiskovou velikost a rozlišení (stačí ti většinou 300 dpi). Tak dostaneš ten samý obrázek jako vidíš, v tiskové kvalitě. Jako nouzové řešení, když už obrázek máš a nemůžeš ho měnit, je jak psal Pool: udělat si v něčem typu Word pole příslušné velikosti a dát vyplnit obrázkem. Kvalita bude daná tím přepočtem velikostí, ale je to maximum, co jsi v takovém případě schopný z toho dostat.

No a úplně nejlepší je používat vektorové editory, např. inkscape. Tam pracuješ přímo s milimetry a centimetry celou dobu, žádné pixely neřešíš. Takže kdyby ses chtěl naučit něco nového, tohle je můj tip. Jednou se naučíš a už nechceš zpátky - jak myslíš, že dělám všechny potisky kostek pro naše sdružení atp.? :)
Pán na Žlutém hradě

paaja

Já na toto používám prohlížeč obrázků https://www.irfanview.com/. Můžeš si nejen nastavit velikost obrázku, ale i pozici na stránce (vzdálenost od levého a horního okraje), takže můžu několikrát tisknout na ten samý papír a vždy ten obrázek kousek posunu. Vůbec Irfan umí jednoduše základní kouzla s obrázky.

t.markytan09@gmail.com

dobrý den chtěl bych se zeptat kde jak koupit jednotku buwizz 2.0 a zda s tím nejsou nějaké potíže děkuji za odpověď .

fanda

Citace od: t.markytan09@gmail.com kdy 29.12.2021, 18:46:13
dobrý den chtěl bych se zeptat kde jak koupit jednotku buwizz 2.0 a zda s tím nejsou nějaké potíže děkuji za odpověď .

Ahoj, mam jich uz vic a nikdy zadny problem.

https://buwizz.com/shop/

Vsimni, ze 2 jsou vyrazne levnejsi, nez 1, ale 4 uz nejsou o tolik levnejsi, nez 2 ;-)

Fricoolinek

Našel bych někde seznam sáčků s díly pro set 10255 (Modulár Shromáždění na náměstí), resp. obecně je web, který takto tyto seznamy sáčků uvádí pro kontrolu kompletnosti? Gůglil jsem, nepodařilo se. Možná bych se spokojil i s velkou unboxing fotkou, kde by byly dobře rozprostřeny.

Hardegon

Citace od: Fricoolinek kdy 30.12.2021, 03:05:24
Našel bych někde seznam sáčků s díly pro set 10255 (Modulár Shromáždění na náměstí), resp. obecně je web, který takto tyto seznamy sáčků uvádí pro kontrolu kompletnosti? Gůglil jsem, nepodařilo se. Možná bych se spokojil i s velkou unboxing fotkou, kde by byly dobře rozprostřeny.

https://www.youtube.com/watch?v=xcLiMLFjWkU ?

t.markytan09@gmail.com

dobrý den chtěl bych se zeptat jaký Android a bluetooth je potřeba pro spárování telefonu s buwizz 2.0 předem děkuji za odpověď.

fanda

Citace od: t.markytan09@gmail.com kdy 30.12.2021, 20:24:12
dobrý den chtěl bych se zeptat jaký Android a bluetooth je potřeba pro spárování telefonu s buwizz 2.0 předem děkuji za odpověď.

Vzdy mi to fungovalo i na tech nejlevnejsich telefonech s Androidem, ale je pravda, ze byly pomerne nove.

t.markytan09@gmail.com


KKatka

Dobrý den,
nevíte prosím někdo, kolik stojí vstupné o letních prázdninách v německém Legolandu na 2 dny pro 2 dospělé + 2 děti (8+10 let)? Byl tam někdo z vás loni?
Na stránkách mají nyní akci, vstup 39 €/os/den. O rodinném vstupném žádná zmínka, po emailovém dotazu se od nich více nedozvíte, nabízí pouze tento vstup za 39 €/os/den nebo balíček ubytování 2 noci+2 dny vstup. Děkuji KK.

Maigi

Ahoj všem. Často tu u modelů vídám link na rebrickable, kde je návod na váš model k zakoupení a tedy mnoho z vás návody prodává. Chtěl jsem se zeptat na zkušenosti.

- Jak se návody prodávají? Je to něco, co umí vytvořit vedlejší zajímavý příjem? Nebo je to spíš návrat části nákladů a nikdy se taková činnost nezaplatí? Nebo naopak je to pro někoho hlavní příjem?

- Co se prodává lépe? Velké modely, které udělají wow efekt, i když stojí majlant sehnat dost kostek a tedy se stavba stává exkluzivní pro méně lidí, kteří si to mohou dovolit? Nebo se mnohem lépe prodávají třeba takové ty 8 studů hluboké mini-modular domečky, které si může pořídit každý? Přijde mi, že u těch menších staveb se dá vše okoukat už z obrázků a nepotřebuju návod na to, abych to dokázal postavit z fotky. Naopak u složitých a velkých to neokoukám a proto mi dává návod smysl.

Zkrátka jaká je obecně ekonomika kolem, abych věděl, jestli tomu věnovat hodně času a úsilí s vidinou nějaké návratnosti.

Díky moc!
Vydávám týdenní LEGO newsletter pro podobné blázny, jako jsem já.

Borekity

Ahoj,
nemá někdo teď v plánu kupovat Buwizz 2.0? Jsou teď valentýnské slevy, tak hodlam koupit 1-2ks. Že bychom mohli koupit výhodněji více ks.

Dekuji za odpověď.

Lord_Maxx

Ahoj,

my jsme v roce 2018 kupovali roční vstupenky. Poprvé jsme byli na tři dni, pak jsme se tam ještě 2x otočili na den + covid prodloužení platnosti jsme využili jednou na dva dni. Chce to propočítat, co se vyplatí. A doporučím si nepřiplácet za rozšířené možnosti návštěv spolčených zábavních parků - byli jsme v Mnichově v tom vodním světě a jako dobrý, ale za ty peníze to nestálo.

Petr
Fanda Lego Technic

fanda

Citace od: Borekity kdy 07.02.2022, 10:57:58
Ahoj,
nemá někdo teď v plánu kupovat Buwizz 2.0? Jsou teď valentýnské slevy, tak hodlam koupit 1-2ks. Že bychom mohli koupit výhodněji více ks.

Dekuji za odpověď.

Ja bych byl pro koupit 4 ks za 439,- Euro x cca 25 + 22% DPH = 13 389,50 Kc.
Takze 1 ks cca 3 347,38 Kc.

Za techto podminek bych 1x BUWIZZ 2.0 koupil. Mam jich dost a maximalni spokojenost - az na tu cenu ;-(

Borekity

Citace od: fanda kdy 07.02.2022, 11:37:42
Citace od: Borekity kdy 07.02.2022, 10:57:58
Ahoj,
nemá někdo teď v plánu kupovat Buwizz 2.0? Jsou teď valentýnské slevy, tak hodlam koupit 1-2ks. Že bychom mohli koupit výhodněji více ks.

Dekuji za odpověď.

Ja bych byl pro koupit 4 ks za 439,- Euro x cca 25 + 22% DPH = 13 389,50 Kc.
Takze 1 ks cca 3 347,38 Kc.

Za techto podminek bych 1x BUWIZZ 2.0 koupil. Mam jich dost a maximalni spokojenost - az na tu cenu ;-(

Super, ještě potřebujeme jednoho, kdo si vezme 1 ks. Tři brat nechci.

fanda

Citace od: Borekity kdy 07.02.2022, 15:17:37
Citace od: fanda kdy 07.02.2022, 11:37:42
Citace od: Borekity kdy 07.02.2022, 10:57:58
Ahoj,
nemá někdo teď v plánu kupovat Buwizz 2.0? Jsou teď valentýnské slevy, tak hodlam koupit 1-2ks. Že bychom mohli koupit výhodněji více ks.

Dekuji za odpověď.

Ja bych byl pro koupit 4 ks za 439,- Euro x cca 25 + 22% DPH = 13 389,50 Kc.
Takze 1 ks cca 3 347,38 Kc.

Za techto podminek bych 1x BUWIZZ 2.0 koupil. Mam jich dost a maximalni spokojenost - az na tu cenu ;-(

Super, ještě potřebujeme jednoho, kdo si vezme 1 ks. Tři brat nechci.

Uvědomte si všichni potenciální zájemci, prosím, ze takhle "nízká" cena je pravděpodobně naposled v dějinách.

otaznik

Citace od: Borekity kdy 07.02.2022, 15:17:37
Super, ještě potřebujeme jednoho, kdo si vezme 1 ks. Tři brat nechci.
Já bych jeden vzal.

Borekity

Citace od: otaznik kdy 07.02.2022, 18:55:07
Citace od: Borekity kdy 07.02.2022, 15:17:37
Super, ještě potřebujeme jednoho, kdo si vezme 1 ks. Tři brat nechci.
Já bych jeden vzal.

Paráda. Jak to tedy spácháme? Mám koupit 4ks a pak Vám je pošlu a vy mi pošlete peníze? Nejlépe kdyby jste byli z okolí Ostravy, mohli bychom si je pak předat osobně.

otaznik

Citace od: Borekity kdy 08.02.2022, 13:57:56
Paráda. Jak to tedy spácháme? Mám koupit 4ks a pak Vám je pošlu a vy mi pošlete peníze? Nejlépe kdyby jste byli z okolí Ostravy, mohli bychom si je pak předat osobně.
Omlouvám se, ale do Ostravy se kvůli tomu stěhovat nebudu. :-)
Takže bych to udělal tak, jak navrhuješ.

Chikos

Ahoj všem.  Chtěl jsem si udělat radost a zkusit nové odvětví v legu které se rozjíždí a poprvé v životě jsem si koupil krabici na investici. Kterou bych chtěl někdy v budoucnu prodat a sledovat mezí tím, jak její cesta roste. Nicméně z jednoho velkého "eshopu" (nebudu jmenovat) mi krabice dorazila s viditelně porušenýma černýma pečetěmi, které byli poté přelepeny izolepou. Což znamená samozřejmě, že krabice byla rozbalena. Jaký tohle může mít v budoucnu vliv na cenu, spíše jak moc se toto v případě investičního obchodování hodnotí? Díky moc všem za případnou odpověď :)

Stimpi

Hele problem to je :( ... Co to je za set?

hobby

Citace od: Chikos kdy 15.02.2022, 15:26:09
... Nicméně z jednoho velkého "eshopu" (nebudu jmenovat) mi krabice dorazila s viditelně porušenýma černýma pečetěmi, které byli poté přelepeny izolepou. Což znamená samozřejmě, že krabice byla rozbalena. ....
Nevím, proč ten eshop´nebudeš jmenovat´, když to většinu zajímá. Podle mě to je podvod a na cenu to má pro někoho velký vliv-viz sběratelé, kteří nic jiného než MISB nekoupí. Každopádně je povinností prodávajícího na tyto skutečnosti upozornit

Chikos

set je to 21325 a foto přílohou. Viditelně přelepované, tak že zatím ani nevím, jestli je tam všechno  ::)

danyboy

Tady bych to neviděl ani tak jako přelepované, ale prostě vliv prachu, který se dostává pod izolepu a vlivem různých otřesů se postupně páska posunuje, až se v budoucnu nakonec třeba odlepí.

Chairudo

Mám ten samý pocit, kdyby to někdo přelepoval, tak toto by bylo dost ledabylé a čekal bych, že odvede lepší práci. 
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ondrej

Taky jsem teď u pár svých MISB krabic pozoroval že se seal posunul cca o 5 mm ke kraji, mám to při pokojový teplotě a s krabicema se nehejbe. Nepřekvapilo by mě kdyby jako při kvalitě samolepek samovolně časem odlepilo samo a je po MISBech..

Chikos

#1049
Mě je to v celku jedno jestli jsou "lepíky" v tomhle stavu  :D Spíš mě tedy zajímá, jak moc to stavu MISB vadí v očích případných kupujících? Jestli ji mám shánět znovu nebo ne