Zimní výloha 2023 (společný projekt)

Založil peki, 30.11.2022, 08:29:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

milanv

Citace od: Hardegon kdy 16.06.2023, 09:07:08Všechno ostatní bylo s hodně dírama, nevypadalo to dobře. Tohle tupé nacvakání kostek nakonec vypadá asi nejlépe, drží to, dá se v pohodě i sundat...
To je přesně to, co se mi tak líbí, jak jsi to nakonec rozhodl. Zdánlivě "tupé nacvakání" místo nějakých jakože pokročilých technik, jenže výsledek je krásná jednolitá střecha bez děr a sedící stylově na zbytek domu. Krásně čistá stavba. Opravdu někdy "méně je více" a inspiroval jsi mě, že předělám rohové vížky na ochozu věže také do jednodušší podoby. Už jsem s nimi dlouho nespokojený, že působí moc vyumělkovaně. (Teda působily, až do momentu, než je nejmenovaný zapálený mladý fotbalista rozkopnul míčem :) Svým způsobem to bylo dobře, protože mám motivaci navíc je postavit znova úplně jinak, jednodušeji a lépe. Zvlášť když vidím u tebe ten výsledek.)
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Tak já se taky přidávám se svými prostředními 3mi patry. Pár kostek tam chybí, ty budu objednávat pak najednou, ale pro představu už je to dobré.

Já jsem se naopak nesnažil vůbec zjednodušovat, musí to být co nejvíc vyumělkované a zdobené - stejně jako originál. A na dobu stavění se ani neptejte!

DSC_3983-1.jpg

DSC_3985-2.jpg

DSC_3986-3.jpg

16862226660838682611788570310511.jpeg 

poMOCník

Citace od: milanv kdy 16.06.2023, 08:55:29
Citace od: Hardegon kdy 16.06.2023, 08:20:13Hotovo.
Tak to je mazec. Štíty jsi udělal vlastně úplně nové (tvarem), a povedly se neskutečně, dokonce jsi i na ně dokázal všude dát ty cihličky, i na římsy, prostě všude. A abys jich neměl málo, tak jsi na střechu jich dal ten dvojnásobek, jak jsme se bavili :) Ale výsledek? Výsledek je PECKA! Celek výtvarně "drží pohromadě", dělá nádherně jednotný stylový dojem, přitom zdánlivě jednoduše. ...

Zase mi Milan mluví z duše. Přesně tak to vidím i já. Vypadá to jednoduše (rozuměj elegantně), ale když se koukneš blíž, je to samý SNOT :)

Hardegon

Citace od: poMOCník kdy 17.06.2023, 12:34:24Tak já se taky přidávám se svými prostředními 3mi patry. Pár kostek tam chybí, ty budu objednávat pak najednou, ale pro představu už je to dobré.

Já jsem se naopak nesnažil vůbec zjednodušovat, musí to být co nejvíc vyumělkované a zdobené - stejně jako originál. A na dobu stavění se ani neptejte!

Luxusní kousek. Oceňuji tu normální žlutou, kterou bych se bál použít, ale vypadá to tak fakt dobře. A Vidím i Bionicle díly  :D super!

milanv

Citace od: poMOCník kdy 17.06.2023, 12:34:24Já jsem se naopak nesnažil vůbec zjednodušovat, musí to být co nejvíc vyumělkované a zdobené - stejně jako originál.
A to je právě skvělé, jak tam budeme mít různé slohy a styly!No a že ve zdobném stylu ten tvůj fragment domu patří ke špičce, snad ani nemusím zdůrazňovat... Odvaha s tou žlutou (a perfektní výsledek!), skvěle vyřešené to prolomení fasády, dokonale zamaskované, přehlídka neuvěřitelných dílů... Prostě špica. Chybí jenom interiéry a vrata otevírající se na fotobuňku  >:D
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Tak jako abych to nenechal na poslední chvíli, tak jsem se do toho včera večer pustil. Tedy postuji výsledek stavby po dvou stavěcích večerech. Zítra si myslím, že bych mohl začít s věžemi  ;D

milanv

Citace od: Ryxe kdy 17.06.2023, 22:26:58Tak jako abych to nenechal na poslední chvíli, tak jsem se do toho včera večer pustil.
Já jsem hlavně napjatý jak struna, jestli budou zombíci nebo ne :)
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Citace od: milanv kdy 18.06.2023, 23:48:41Já jsem hlavně napjatý jak struna, jestli budou zombíci nebo ne :)

Milane, tak jako jestli dostanu povolení, může být i nemrtvej Santa a jako dekorace napíchlý hlavy elfů na kůly. Nic není nemožné  >:D  ;D  ;D

Hardegon

Týnská škola téměř hotová. Hlavně na horní hraně štítu doplnit Brick Arch ve správné barvě.

Tenhle dům má do šířky méně než poloviční prostor jaký by potřeboval, tak je tam hodně velká architektonická zkratka, ale snad to jde poznat.
Po domluvě s Ryxem jsme ani neřešili reálný půdorys a pidi vnitroblok za školou. Poměr práce a výsledného efektu nedával smysl. Reálně to nebude ani nikdy vidět.

poMOCník

Teď jsi mě hodně inspiroval těma obrazama z kostek! A je to tam jestli koukám dobře zapuštěný jen o půl studu i když je nahoře ten oblouk? A já jsem už počítal s tím, že budu tisknout a lepit, myslím, že to přehodnotím :)

Ten štít vyšel moc dobře a jasně dům identifikuje. Zmenšení mu myslím vůbec neublížilo.

Hardegon

Citace od: poMOCník kdy 23.06.2023, 14:03:07Teď jsi mě hodně inspiroval těma obrazama z kostek! A je to tam jestli koukám dobře zapuštěný jen o půl studu i když je nahoře ten oblouk? A já jsem už počítal s tím, že budu tisknout a lepit, myslím, že to přehodnotím :)

Ten štít vyšel moc dobře a jasně dům identifikuje. Zmenšení mu myslím vůbec neublížilo.

Díky :)

On ten dům je celkem jednoduchý, tak jsem chtěl aspoň s tím obrazem něco vykouzlit. Nákepka byla taky první varianta, ale tohle mi přišlo AFOLsky zábavnější. Třeba si i někdo z návštěvníků všimne micro figurek z Harryho Pottera.

A ano, je zapuštěn o půl studu. Tenhle Slope a tenhle Arch do sebe úplně přesně nepasujou, ale nebudeme to nikomu řikat. :-X

Hardegon

Můj roh se zdá býti hotov. Zasněžovat domy už bude rychlovka.

poMOCník

Citace od: Hardegon kdy 07.07.2023, 10:17:41Můj roh se zdá býti hotov. Zasněžovat domy už bude rychlovka.

Krása! Ještě prosím detailnější fotku těch oken a vrat na novém domě. Vypadá to tak realisticky, když je fasáda takhle přirozeně členěná. Nikde nic navíc, jen čistá práce na "obyčejném pravoúhlém domě".

Hardegon

Citace od: poMOCník kdy 07.07.2023, 11:56:42Krása! Ještě prosím detailnější fotku těch oken a vrat na novém domě. Vypadá to tak realisticky, když je fasáda takhle přirozeně členěná. Nikde nic navíc, jen čistá práce na "obyčejném pravoúhlém domě".

Díky  :)

Ten portál je v reálu mnohem hezčí, ale v tomhle měřítku to asi nejsem schopen lépe vymyslet, aby to vypadalo a bylo stabilní na převozy a opakované instalace.

poMOCník

Lidi, nenašlo se někde mých 1000 tašek na střechu/ingotů v Dark Orange? Dostavěl jsem až k poslednímu patru a koukám, že je nemám :/ Přitom celý LB jsem zatřídil do šuplíčků, mám docela vymakaný systém, abych všechno rychle našel, ostatní díly najdu v pohodě a tyhle nikde nejsou.

peki

Citace od: poMOCník kdy 18.07.2023, 08:43:47Lidi, nenašlo se někde mých 1000 tašek na střechu/ingotů v Dark Orange? Dostavěl jsem až k poslednímu patru a koukám, že je nemám :/ Přitom celý LB jsem zatřídil do šuplíčků, mám docela vymakaný systém, abych všechno rychle našel, ostatní díly najdu v pohodě a tyhle nikde nejsou.

Chyba třídění (nemá někdo navíc) nebo objednání (hledám 1000 kusů nadepsané pomocník)?

Podívám se do svého a kostkového
Skywalkker to má pořád u milana na firmě (domluvte si vyzvednutí)

Hardegon

Citace od: poMOCník kdy 18.07.2023, 08:43:47Lidi, nenašlo se někde mých 1000 tašek na střechu/ingotů v Dark Orange? Dostavěl jsem až k poslednímu patru a koukám, že je nemám :/ Přitom celý LB jsem zatřídil do šuplíčků, mám docela vymakaný systém, abych všechno rychle našel, ostatní díly najdu v pohodě a tyhle nikde nejsou.

Tohle už máte dořešeno? Čtu až teď. Uměl bych pomoct...

poMOCník

Citace od: Hardegon kdy 21.07.2023, 08:50:59
Citace od: poMOCník kdy 18.07.2023, 08:43:47Lidi, nenašlo se někde mých 1000 tašek na střechu/ingotů v Dark Orange? Dostavěl jsem až k poslednímu patru a koukám, že je nemám :/ Přitom celý LB jsem zatřídil do šuplíčků, mám docela vymakaný systém, abych všechno rychle našel, ostatní díly najdu v pohodě a tyhle nikde nejsou.

Tohle už máte dořešeno? Čtu až teď. Uměl bych pomoct...

Zatim né. Když se nenajdou, budu potřebovat s někým vyměnit část svého LB. Kupovat za tržní cenu je teda nechci :/

šipka

Já jich mám snad celkem dost, ale zatím netuším kolik jich s kombinací s bilou celkem padne. Střecha je momentálně v nedohlednu  ;) Dám ti vědět. Aktuálně mám ale téměř přízemí.

Pool

Odvolejte sbírku a pátrání, sáček poMOCníka 1000 ks jsem našel ve svém pytli. Omlouvám se, že to tak dlouho trvalo, přestavoval jsem byt a LB jsem měl zatím celý hozený v pytli, tak k jeho prohrabání jsem se dostal až teď  :-\. Píšu SZ ať se domluvíme na předání.

Ryxe

Tak už na tom zase dělám... :D

poMOCník


poMOCník

Pomoc, sháním jako ozdobu na fasádu 2x tenhle díl, ale v ČR to nikdo neprodává. Nemáte náhodou někdo?
Minifig Stand Basketball, Sliding HolderTan418204189305Bricklink

Vasyk

Stromek, připomínky ? Rozšířit, zmenšit, vyhodit ??

Naživo to nevypadá špatně. Zdobený je jen z části, pro představu. Bude se to muset pak celé slepit.

milanv

Citace od: Vasyk kdy 27.08.2023, 12:54:16Stromek, připomínky ? Rozšířit, zmenšit, vyhodit ??
Ozdobit a oslavit!
Strom je výborný a přesně akorát velký - co tak z fotky vidím. Takže za mě chybí jenom stylově sladit ozdoby a v tom jednom stylu ho hezky pokrýt celý. Rozhodně strom jako takový už je ok!
Pán na Žlutém hradě

Vasyk

Citace od: milanv kdy 27.08.2023, 22:14:35
Citace od: Vasyk kdy 27.08.2023, 12:54:16Stromek, připomínky ? Rozšířit, zmenšit, vyhodit ??
Ozdobit a oslavit!
Strom je výborný a přesně akorát velký - co tak z fotky vidím. Takže za mě chybí jenom stylově sladit ozdoby a v tom jednom stylu ho hezky pokrýt celý. Rozhodně strom jako takový už je ok!

Ok, více nikdo nic ? Je to můj první strom a ještě do společnosti velkých stavitelů, tak to nechci pohnojit. Takže takto ok nebo se vyjádřete, jen do mě..

poMOCník

Mne to také přišlo pěkné, tak jsem nic nepsal. Ale kdybych chtěl být hodně kriticky, tak ten vršek je trochu moc věžovity. Už bych tam pak nedával ten tlustý kmen z bricku 2x2, ale jel bych to vsechno z tech 1x2 plate round a ty bych protáhl uprostred tyckou. Jestli víš jak to myslím.

Vasyk

Citace od: poMOCník kdy 30.08.2023, 18:26:36Mne to také přišlo pěkné, tak jsem nic nepsal. Ale kdybych chtěl být hodně kriticky, tak ten vršek je trochu moc věžovity. Už bych tam pak nedával ten tlustý kmen z bricku 2x2, ale jel bych to vsechno z tech 1x2 plate round a ty bych protáhl uprostred tyckou. Jestli víš jak to myslím.

Díky díky. O tom vršku vím a také se mi moc nelíbí, ono se to bude ještě upravovat, jak na to čučím na stole každý den. Budu to tedy považovat, že to jako strom vypadá, děkuji.

hobby

#238
tlustý kmen z kulatých 2x2:
Je to tak Vasyku, chce to úpravu, chtěl jsem ti to včera také napsat, ale zapomněl jsem.
Tu tlouštku kmene bych držel tak do půlky (nebo do 2/3) a pak postupně ubírat až na tenkou tyčku u samého vrcholu. Jak to udělat nespekuluji, ty jsi výborný stavitel a tak to vymyslíš.

peki

Ono je otázkou jestli to jde rozumě zužovat. A současně udržet stabilitu.
LEGO na to šlo trochu jinak. Neříkám že se to musí dělat stejně.
odkaz