Společný projekt 2022 - Ladovská vánoční krajina

Založil Igorus, 04.01.2022, 13:09:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

hobby

Citace od: peki kdy 03.11.2022, 10:18:30... udělat zvýšený terén a další domky včetně kostela ...

Ano, ano, ten kostelík, tak typický pro Ladovu krajinu by celému výjevu dak jasné ukotvení a velmi tam chybí- poukazoval jsem na to od začátku.
Považuji za drzost od LTG, že si takto diktuje a nás za sraby, že na to přistupujeme.
Jinak znovu smekám, máte to hezké.

peki

Citace od: Robkteryten kdy 02.11.2022, 09:17:43Koukám,  že  s vesničkou je letos trefa do černého, CČM má letošní vánoce Ladovské.

Kostky.org inspirující :)     

peki

Citace od: hobby kdy 03.11.2022, 11:17:17Ano, ano, ten kostelík, tak typický pro Ladovu krajinu by celému výjevu dak jasné ukotvení a velmi tam chybí- poukazoval jsem na to od začátku.
Považuji za drzost od LTG, že si takto diktuje a nás za sraby, že na to přistupujeme.
Jinak znovu smekám, máte to hezké.

V pohodě, já/kostky víme a víme že i Ty víš :)
Postavíš ho? zadaní je :
půdorys
2-4 baseplate 32x32 na délku s tím že se na ně musí vytvořit náznak navýšeného terému, na které se pak umístní kostelík.

Velikost kostalíka by mohlaodpovídat zadání pro chalupy. To znamená na šířku/hloubku (kostela) aby se vešel na 16x16 baseplatu. Délka (pohledová) už tolik problém není klidně 16x 32 nebo 16x 48.

Důležité (podle mne)je využít cca 1/2 půdorysu baseplate 32x32 na vytvoření "kopce/návrší".
A druhou polovinu baseplate 32x32 věnovat stavbě- kostelu.

Ideální by bylo kdyby to bylo rozdělené buď na moduly nebo se to dalo rozumně převážet.

Bílé slope na střechy mohu dodat.


   

peki

#333
Zadání pro modul kostela, který bude za vesnicí (doplní tak hloubku modelu na 1 m)
- měl by to být Hrusický kostelík, jednoduchý, prostý, bez příkras



hobby

Dík za důvěru, ale přeci jen bych to nechal na současných stavitelích, v tomhle projektu jsem jaksi mimo a navíc, neměl bych na něj kostky. Myslím, že zájem projevil Pomocník, a jistě i další borci.
Ale když už mám slovo, měl by to být Hrusický kostelík, jednoduchý, prostý, bez příkras, asi jako na té mé scenérii o pár stránek zpět (jak jsi mě citoval).

peki

Citace od: hobby kdy 03.11.2022, 13:29:15Dík za důvěru, ale přeci jen bych to nechal na současných stavitelích, v tomhle projektu jsem jaksi mimo a navíc, neměl bych na něj kostky. Myslím, že zájem projevil Pomocník, a jistě i další borci.
Ale když už mám slovo, měl by to být Hrusický kostelík, jednoduchý, prostý, bez příkras, asi jako na té mé scenérii o pár stránek zpět (jak jsi mě citoval).

Ok budu tě tedy vést roli stavebního dozoru :)
Upřesňuji zadání na základě tvého popisu.

milanv

Citace od: hobby kdy 03.11.2022, 13:29:15Dík za důvěru, ale přeci jen bych to nechal na současných stavitelích, v tomhle projektu jsem jaksi mimo a navíc, neměl bych na něj kostky. Myslím, že zájem projevil Pomocník, a jistě i další borci.
Ale když už mám slovo, měl by to být Hrusický kostelík, jednoduchý, prostý, bez příkras, asi jako na té mé scenérii o pár stránek zpět (jak jsi mě citoval).
...a se hřbitovem, abychom nezapomněi...
Pán na Žlutém hradě

peki

Náčelník projektu udělá aktuální mapu vesnice (včetně zatím nevystavených modulů). Bude jasné kolik místa (myšleno baseplate 32x32) je za vesnicí.

Ostatní části diorámatu (peklo,kopec se zříceninou,kopec a město) by jsem nechal tak jak jsou, protože by to bylo jen přidání dalšího materiálu do zadní části, bez velké přidané hodnoty. Naopak u té vesnice to bude naprosto perfektní.

Uvidíme kolik bude místa na případné další 32x32 moduly.     

Igorus

Už mám v hlavě plán jak k zadání přistoupit. Hodím to v následujících dnech na papír případně do všemocného excelu a budeme řešit další kroky.

Když mám kromě v plánu ještě v hlavě poznatky z instalace tak jeden z kroků bude úprava cest, aby to bylo pokud možno modulární. Tedy bavíme se o části vesnice. Prostě aby se to dalo upravit jak na menší či větší hloubku.

Citace od: milanv kdy 03.11.2022, 14:01:07...a se hřbitovem, abychom nezapomněi...

Rozhodně !  ;D  >:D

Citace od: hobby kdy 03.11.2022, 13:29:15Dík za důvěru, ale přeci jen bych to nechal na současných stavitelích, v tomhle projektu jsem jaksi mimo a navíc, neměl bych na něj kostky. Myslím, že zájem projevil Pomocník, a jistě i další borci.
Ale když už mám slovo, měl by to být Hrusický kostelík, jednoduchý, prostý, bez příkras, asi jako na té mé scenérii o pár stránek zpět (jak jsi mě citoval).

Naprostý souhlas. Jednoduchý, ladovský.

milanv

Citace od: Igorus kdy 03.11.2022, 22:31:36Už mám v hlavě plán jak k zadání přistoupit. Hodím to v následujících dnech na papír
Uf, a já se lekl, že budeme v nejbližší době něco stavět a nebudu v prosinci stíhat. Tohle mě uklidnilo - vždycky po téhle tvé kouzelné větě je 3-6 měsíců klid, takže klidné vánoce i jarní prázdniny, prostě pohoda...  >:D  >:D  >:D
Pán na Žlutém hradě

Chikos

Pánové, za vesničku tleskám ve stoje. Při pohledu na ní mé srdce plesá   :laugh: (Viděl už jsem na živo)

Igorus

Abych překvapil Milana (a asi i sebe) tak jsem si pohrál s kompozicí. Cílem je zkompletovat vesničku kostelem ... Je to pochopitelně návrh. Diskuze možná.

Hlavní změna je ve vytvoření návsi s Pekiho rybníkem (když se s ním skládal). Což umožní pohled jak na dění ná návsi tak na kostel.

Jo a díky za pozitivní ohlasy;)

schéma vesnice 20221104.jpg
schéma vesnice 20221104_b.jpg



hobby

Hlavně nezapomeň, že oltář kostela musí být na východ ;D
Ake zvládáš ten urbanismus obstojně ;) 

milanv

#343
Citace od: Igorus kdy 04.11.2022, 20:07:37Abych překvapil Milana (a asi i sebe) tak jsem si pohrál s kompozicí.
...
Jo a díky za pozitivní ohlasy;)
Hrdino! :-)
Ale víš, co je na tom nejlepší? Že je to opravdu pěkné! Hodně  pěkné!
Napadlo mě pár detailů nebo otázky,  ale v zásadě je to v mých očích posun oproti výlohové verzi koncepčně asi tak o 100%. Tolik je tam vylepšení: do vsi bude líp vidět,  hajenka bude v lese a ne ulici od náměstí, celek bude vypadat kompozičně jako obraz...

Otázky:

* není škoda dávat hospodu s ikonickou scénou dozadu??
* nešlo by mit domečky i před kostelem, opravdu půlkruh kolem návsi jako na obrazech, kostel vyvýšený za nimi,
* což  obnáší  i zamyslet se nad otočením domků v přední  řadě směrem  do návsi,  tj. bokem k čelní  hraně  apod.
Konečně opustit ten mustr dvou řad domů,  přední viditelná zezadu!
* přidat pár stromů i přímo kolem hajenky i směrem k dubu, aby byl jednolitý les?
* jasná cesta z města do vsi skrz všechny parcely
* fakt dva rybníky?

Jo, vrtá mi toho hlavou dost, ale to je díky tomu, o kolik jsi zlepšil ten návrh,  s tím novým už se dá pracovat mnohem líp a větší prostor taky hodně pomůže.
Další nápad: Když bude vesnice do půlkruhu, jak má být,  tak později můžeme v menších prostorech vystavovat vesnici zvlášť a město zvlášť. Málokde bude sedm metrů nebo kolik to má celé.
Pán na Žlutém hradě

Hana129

Blahopřeji k dalšímu zvládnutému, tak pěknému společnému projektu.

peki

Zítra zkusím udělat prototyp kostela s kopcem.

peki

#346
Zatím opravdu jen prototyp.



Musím mrknout jestli existují v dané barvě oblouky nebo aspoň nějaké slope
(k zakulacení oken). Ještě si pohraji z výškou a si trochu snížím. Šlo mi o to vyzkoušet hlavně půdorys. Třetí volná 16x16 bude na hřbitov. 

hobby

#347
Peki dobrý, ale můžeš na tom pracovat dál. Pokud nejsou růžové oblouky, orámuj je jinými. Apsita (za oltářem) by měla mít valbovou střechu, ne štít. Pokud cibulovitá kopule by měla dělat potíže, může být i jiná. Také je možné zdůraznit požární zeď (mezi lodí a apsidou). Viz originál Hrusický kostelík Sv. Václava.

https://mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=68295575&newest=1&yaw=4.195&fov=1.257&pitch=-0.080&x=14.7380127&y=49.9099381&z=19

milanv

Ta barva je jak by Ladovi z oka vypadla :) I proporce jsou pěkné. Co si neumím představit, je velikost vůči chalupám. Nevím, jak to vychází, aby chalupy nebyly větší než kostel.
Z hlediska prototypu jde o přidání typických znaků kostela: půlkulatá apsida a úzká vysoká okna.

Co se týče oblouků v té barvě, tak pokud je to bright pink, tak BL oblouky nabízí, ale nevím, jestli je to správný název barvy.

Jinak Lada má hřbitov i kolem kostela, nejen na straně za apsidou. A ta brána vpravo je právě brána na hřbitov.
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: hobby kdy 07.11.2022, 10:55:36Peki dobrý, ale můžeš na tom pracovat dál. Pokud nejsou růžové oblouky, orámuj je jinými. Apsita (za oltářem) by měla mít valbovou střechu, ne štít. Pokud cibulovitá kopule by měla dělat potíže, může být i jiná. Také je možné zdůraznit požární zeď (mezi lodí a apsidou). Viz originál Hrusický kostelík Sv. Václava.

https://mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=68295575&newest=1&yaw=4.195&fov=1.257&pitch=-0.080&x=14.7380127&y=49.9099381&z=19

Jasne, štítová střecha nebude,ale bude to zase zjednodušení vzhledem k použití slopes. V této fázi při instalaci do vesničky mi jde spíše o to přiblížit se (v rámci možností) tomu co je na těch obrázcích.


peki

#350
Citace od: milanv kdy 07.11.2022, 11:03:37Ta barva je jak by Ladovi z oka vypadla :) I proporce jsou pěkné. Co si neumím představit, je velikost vůči chalupám. Nevím, jak to vychází, aby chalupy nebyly větší než kostel.
Z hlediska prototypu jde o přidání typických znaků kostela: půlkulatá apsida a úzká vysoká okna.

Dílky objednám. Proporce zase na těch pohledech je to vlivem perspektivy právě tak že ten kostel je menčí. NA druhou stranu bych z toho zase nedělal dizertační práci, a nechal ho i minifig měřítku (proto je na fotce i minifig)

LEGO název barvy je Light Nougat. Zajímavý je výčet dílku z posledního Modulárního domu.
https://brickset.com/inventories/10297-1

Na BL předpokládám také tento název. Ta pink je více fialová (modulární dům motorest).

Stimpi

Pokud bude kostelik  cca vedle hospody, tak velikostne vynikne i tak jak je, protoze hospoda ma mensi detaily nez chaloupky. Tudiz to vytvori urcitou druhotnou perspektivu.

peki


Stimpi

A cca vedle vpravo je co? ;) ... Mimo strane ...

peki

Citace od: Stimpi kdy 07.11.2022, 13:21:47A cca vedle vpravo je co? ;) ... Mimo strane ...

OK. V logice této odpovědi je pak všechno ve vesnici v sousedství kostela.  ;) Já říkám že to tou "strání" bude odděleno tak aby to působilo pokud možno jako samostatný prvek. Čili hospoda se bude porovnávat s baráčky ve vsi (stavby na stejné výškové úrovni). Kostel "v dálce" na "kopci" bude na půdorysu domečků v popředí 2x(16x16) +16x16 hřbitov.

Větší kostel podle mne nemá smysl stavět i vzhledem k požadavku na hřbitov, zeď atd. Vše je potřeba včetně terénu vtěsnat  na hloubku 32x32 ne 48x48. Jde o to držet hloubku 1m, která je na výstavách k dispozici.

Už si všichni rozumíme?

Baráky/domečky/stavby mají být podle zadání do velikosti 2x(16x16).


Stimpi

jj rozumím ti, nevšiml jsem si, že je hospoda ještě vyosená v X cestou.

Dan má někde prezentovaný statek? Pokud budu hospodu tedy, počítat do skupiny domků, tak asi budu muset nějak pořešit výšku, protože je ze tří stran obehnaná domky, které jsou cca o 40% vyžší, tudíž co se bude dít v hospodě a před ní nebude prakticky vidět...

peki

Citace od: Stimpi kdy 07.11.2022, 15:03:13jj rozumím ti, nevšiml jsem si, že je hospoda ještě vyosená v X cestou.

Dan má někde prezentovaný statek? Pokud budu hospodu tedy, počítat do skupiny domků, tak asi budu muset nějak pořešit výšku, protože je ze tří stran obehnaná domky, které jsou cca o 40% vyžší, tudíž co se bude dít v hospodě a před ní nebude prakticky vidět...

Tohle je na náčelníka. Podle mne by zadní moduly, bylo možné dát na nějakou vyvýšeninu (2-5 bricky). U Ladovo kompozice je také vidět, jak to postupně do obrazu skládá aby to nebylo placaté.  Ale jde to pak zase proti modularitě, proto to chce aby náčelník řekl co je a není možné.

Budoucí kostel má v tomhle výhodu že to bude i výškově naprosto samostatný modul. Který se buď vejde (výstava) nebo ne.

Na druhou stranu, do stávající vesničky je dobře vidět i v rámci výlohy. Ano týká se to současného rozmístění a stávajících modulů. Proto by bylo fajn aby (pokud tak neučinili) všichni svoje dokončené moduly prezentovaly  v tomto vlákně v četně popisu.

https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=54007.0

Pomůže to s inventarizací, ale i s představou jestli navržené schéma rozmístění modulů je OK, případně co ještě vylepšit.   

Igorus

Citace od: milanv kdy 04.11.2022, 23:39:49
Citace od: Igorus kdy 04.11.2022, 20:07:37Abych překvapil Milana (a asi i sebe) tak jsem si pohrál s kompozicí.
...
Jo a díky za pozitivní ohlasy;)
Hrdino! :-)
Ale víš, co je na tom nejlepší? Že je to opravdu pěkné! Hodně  pěkné!
Napadlo mě pár detailů nebo otázky,  ale v zásadě je to v mých očích posun oproti výlohové verzi koncepčně asi tak o 100%. Tolik je tam vylepšení: do vsi bude líp vidět,  hajenka bude v lese a ne ulici od náměstí, celek bude vypadat kompozičně jako obraz...

Otázky:

1) není škoda dávat hospodu s ikonickou scénou dozadu??
2) nešlo by mit domečky i před kostelem, opravdu půlkruh kolem návsi jako na obrazech, kostel vyvýšený za nimi,
3) což  obnáší  i zamyslet se nad otočením domků v přední  řadě směrem  do návsi,  tj. bokem k čelní  hraně  apod.
Konečně opustit ten mustr dvou řad domů,  přední viditelná zezadu!
4) přidat pár stromů i přímo kolem hajenky i směrem k dubu, aby byl jednolitý les?
5) jasná cesta z města do vsi skrz všechny parcely
6) fakt dva rybníky?

Jo, vrtá mi toho hlavou dost, ale to je díky tomu, o kolik jsi zlepšil ten návrh,  s tím novým už se dá pracovat mnohem líp a větší prostor taky hodně pomůže.
Další nápad: Když bude vesnice do půlkruhu, jak má být,  tak později můžeme v menších prostorech vystavovat vesnici zvlášť a město zvlášť. Málokde bude sedm metrů nebo kolik to má celé.

Doplnil jsem tvoje poznámky číselným označením a zde jsou reakce:
ad 1) Takhle, je to pracovní verze plánu. Při tom umístění hospody jsem uvažoval o tom že je to dostatečně velké, takže to nezapadne a přitáhne pozornost do druhé řady. Navíc tím pádem by bylo vidět do Danova dvoru. Ale zatím to je pořád pracovní verze
ad 2) šlo, ale to by se pak šoupla náves místo rybníku a ty domy na krajích návsi by pak tak nevynikly
ad 3) asi úplně nerozumím, ale ty domky jsou "do návsi" (dříve "do ulice") tak jak mají být. Někdy krátkou někdy dlouhou stranu.
ad 4) rozhodně
ad 5) ano. Navíc s tou možností univerzálního napojení - jasně definované napojení např. první vyjetá kolej 4 study od kraje, druhá pak 6. Bude ještě promýšleno
ad 6) s dvěma rybníky nemám problém, viz ad 2) je to pak spíš o logickém napojení potoků

ad úvod - děkuji ;)  :-*


Igorus

Téma kostel

Citace od: hobby kdy 04.11.2022, 23:11:08Hlavně nezapomeň, že oltář kostela musí být na východ ;D
Ake zvládáš ten urbanismus obstojně ;) 

Nevím proč to ve mě evokuje "a celej se votočit můžeš?". Prostě budou požadavky na instalaci...

Citace od: peki kdy 07.11.2022, 10:22:36Zatím opravdu jen prototyp.

Musím mrknout jestli existují v dané barvě oblouky nebo aspoň nějaké slope
(k zakulacení oken). Ještě si pohraji z výškou a si trochu snížím. Šlo mi o to vyzkoušet hlavně půdorys. Třetí volná 16x16 bude na hřbitov. 

Jako prototyp naprosto v pořádku... :) Bohužel jsem se díval a oblouky v této barvě nejsou. Pak je otázka jeslti udělat ty okraje oken třeba bílou barvou jak vlastně navrhuje Hobby. Ano, není to jako předloha, ale bylo by to pěkné právě díky tomu zakončení oken obloukem.

Nad čím pořád ale přemýšlím je ta velikost. Nějak mi ta šířka 16 studů nepasuje. Prostor je na něj v podstatě až 32 na hloubku. Ono i záleží jak by byl vysoký kopec.


Igorus

Citace od: Stimpi kdy 07.11.2022, 15:03:13jj rozumím ti, nevšiml jsem si, že je hospoda ještě vyosená v X cestou.

Dan má někde prezentovaný statek? Pokud budu hospodu tedy, počítat do skupiny domků, tak asi budu muset nějak pořešit výšku, protože je ze tří stran obehnaná domky, které jsou cca o 40% vyžší, tudíž co se bude dít v hospodě a před ní nebude prakticky vidět...

Dan dostal výjimku bo hrdě reprezentoval ČR na maratonu. A nedopadl vůbec špatně! Zatím je ve fázi regenerace po výkonu a model jistě v nejbližším období dokončí...

Ale co se týká hospody tak mám myšlenku, probereme spolu.