Mašinky a hračky ve Výtopně Jaroměř 2024

Založil Matthes_CS, 25.01.2024, 20:54:22

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Matthes_CS

Opět bych vás rád pozval za tým Výtopny Jaroměř na další ročník akce Mašinky a hračky ve Výtopně Jaroměř, letos až třetí víkend v srpnu, tedy 17. a 18. srpna s instalací v pátek 16. srpna odpoledne.
Jinak všechno jak je zvykem, oba dny otevírací doby od 9 do 16 hodin. Kromě lega bude zahradní parní mašinka z německa, další hračky, papírové modely a možná něco dalšího nového.

Jako vždy, LEGO bude uvnitř budovy rotundy na zakrytých stáních, ohrazené páskou, elektřina není problém. Pro vystavovatele bude ubytování (pro dobrodruhy zase možnost přespání v obytném voze přímo v areálu muzea) v Hotelu 28 na náměstí a strava. V sobotu večer posezení u ohně. Pokud by bylo potřeba, je možné i nějaký příspěvek na dopravu či odměnu za vystavování, určitě se domluvíme (chápeme, že né vždy stačí chuť přijet). Jinak všechno co se vydělá půjde do muzea na údržbu a rozvoj.

Jsou vítány modely všeho druhu, nejen železniční tématika.

danyboy

Citace od: Matthes_CS kdy 25.01.2024, 20:54:22Opět bych vás rád pozval za tým Výtopny Jaroměř na další ročník akce Mašinky a hračky ve Výtopně Jaroměř, letos až třetí víkend v srpnu, tedy 17. a 18. srpna s instalací v pátek 16. srpna odpoledne.
Jinak všechno jak je zvykem, oba dny otevírací doby od 9 do 16 hodin. Kromě lega bude zahradní parní mašinka z německa, další hračky, papírové modely a možná něco dalšího nového.

Jako vždy, LEGO bude uvnitř budovy rotundy na zakrytých stáních, ohrazené páskou, elektřina není problém. Pro vystavovatele bude ubytování (pro dobrodruhy zase možnost přespání v obytném voze přímo v areálu muzea) v Hotelu 28 na náměstí a strava. V sobotu večer posezení u ohně. Pokud by bylo potřeba, je možné i nějaký příspěvek na dopravu či odměnu za vystavování, určitě se domluvíme (chápeme, že né vždy stačí chuť přijet). Jinak všechno co se vydělá půjde do muzea na údržbu a rozvoj.

Jsou vítány modely všeho druhu, nejen železniční tématika.

Ahoj, jak jsme řešili v Praze na výstavě, já a Domča s námi můžete počítat :)

Chairudo

Já s Olis taky rádi přijedeme, jestli nám to děti dovolí  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Daniel

#3
Určitě bych se rád poprvé "Jaroměře" zúčastnil. Uvidíme jak poskládáme s rodinou prázdninové plány a jestli se to tam někam vejde ;)

EDIT: Tento víkend se vracíme z Rakouska, takže opět nic, škoda :-(

fanda

Citace od: Matthes_CS kdy 25.01.2024, 20:54:22Opět bych vás rád pozval za tým Výtopny Jaroměř na další ročník akce Mašinky a hračky ve Výtopně Jaroměř, letos až třetí víkend v srpnu, tedy 17. a 18. srpna s instalací v pátek 16. srpna odpoledne.
Jinak všechno jak je zvykem, oba dny otevírací doby od 9 do 16 hodin. Kromě lega bude zahradní parní mašinka z německa, další hračky, papírové modely a možná něco dalšího nového.

Jako vždy, LEGO bude uvnitř budovy rotundy na zakrytých stáních, ohrazené páskou, elektřina není problém. Pro vystavovatele bude ubytování (pro dobrodruhy zase možnost přespání v obytném voze přímo v areálu muzea) v Hotelu 28 na náměstí a strava. V sobotu večer posezení u ohně. Pokud by bylo potřeba, je možné i nějaký příspěvek na dopravu či odměnu za vystavování, určitě se domluvíme (chápeme, že né vždy stačí chuť přijet). Jinak všechno co se vydělá půjde do muzea na údržbu a rozvoj.

Jsou vítány modely všeho druhu, nejen železniční tématika.
Tak jsi mě a matyho konečně přemluvil (hodně ti pomohla větši koncentrace ajznboňáků v Jaroměři oproti Praze)  ;)
Syn bude opět fungovat jako sluha.
Co potřebujeme, to víš, pokusíme se dodělat i točnu, zatím bez rotundy. 
Kdyby někdo měl chuť na stavbu rotundy, budeme jen rádi. Mohl by to být jakýsi společný (dvoj)projekt, jaký jsem viděl u Milanových elfů.
Už teď se těším do vašeho ublíženého muzea - byl jsem tam naposled se synem, tehdy stejně starým, jako maty dnes.

sharkabrick

Ahoj i já s mamkou bychom rádi poprvé přijeli.
Zatím to zvažujeme spojit s nějakým ubytováním v okolí a protáhnout si víkend s rodinou.
Předběžně s námi počítejte, pokusíme se naplánovat :)

HD

Předběžně bych měl zájem se také této akce zúčastnit. ;) 
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

poMOCník


Lukáš Brejcha

Dobrý den,

rádi bychom se synem vystavovali ve výtopně v Jaroměři. Máme kolejiště s cca 12 vlaky. Kdyby bylo místo budeme moc rádi. Jsme z České Skalice

Díky Lukáš

Kuba

Ahoj

Předběžně bych se chtěl taky přihlásit, Vystavoval bych já "Kuba" (betlém a domečky) a syn "Tlapka" (tlapkovou patrolu a osvětlené lego akvarium).

S největší pravděpodobností bychom sebou vzali manželku (to bych ještě potvrdil, klidně si za ni ubytování doplatím)

Lukáš Novák

Konečně bych mohl také přijet a navázat kontakty. Také bych rád někdy zkusil své výtvory vystavit. Ale zatím si netroufnu. Stavím železnici období 30. a 40.léta. Šířka 8 a co nejvíc se snažím držet předlohy ale taky aby páry mohli jezdit po Lego kolejivu. Zvolil jsem kompromis a asi jsou vlaky trochu menší, odpovídají měřítku 1:50 ale Lego koleje jsou cca 1:38 ale oproti figurkám se mi prostě zdá můj kompromis akorát. Další kompromis jsou kola. Používám velikost 3 na všechny páry podobně velkých kol, rozmezí v reálu cca 1500 - 1750mm. Jiný velikosti Lego kol na páry nevím kde bych měl shánět. Takže kola sedí jen přibližně ale výsledek je dle mě dobrý. Zatím mám 475.1, 354.1, 354.7, 456.0, 464.0, 344.0 a 213.9, možná se někdy odvážím zde na kostky org ukázat...

hobby

Citace od: Lukáš Novák kdy 02.03.2024, 09:56:05... možná se někdy odvážím zde na kostky org ukázat...
To neváhej a rovnou to sem dej, to zajímá každého.
A když mluvíš o měřítku, tak ano, rozteč kolejí je asi 1:38, ale poloměry oblouků asi 1:500 až 1:1000, což je důležitější. Vyloučí to pro jízdu každý delší a reálnější vlak - tedy např. osmistudovku. (mluvím o jízdě, ne o vitínovce).
Ale o tom je zde již několik vláken.

fanda

Citace od: Lukáš Novák kdy 02.03.2024, 09:56:05Konečně bych mohl také přijet a navázat kontakty. Také bych rád někdy zkusil své výtvory vystavit. Ale zatím si netroufnu. Stavím železnici období 30. a 40.léta. Šířka 8 a co nejvíc se snažím držet předlohy ale taky aby páry mohli jezdit po Lego kolejivu. Zvolil jsem kompromis a asi jsou vlaky trochu menší, odpovídají měřítku 1:50 ale Lego koleje jsou cca 1:38 ale oproti figurkám se mi prostě zdá můj kompromis akorát. Další kompromis jsou kola. Používám velikost 3 na všechny páry podobně velkých kol, rozmezí v reálu cca 1500 - 1750mm. Jiný velikosti Lego kol na páry nevím kde bych měl shánět. Takže kola sedí jen přibližně ale výsledek je dle mě dobrý. Zatím mám 475.1, 354.1, 354.7, 456.0, 464.0, 344.0 a 213.9, možná se někdy odvážím zde na kostky org ukázat...
Zdravím konečně dalšího 8-studaře :-) Rád bych ti poradil s kolama atd., vyvracel hobbyho >:D názory apod. Jen nechci zaplevelovat toto vlákno.

Založ si nejlépe vlastní vlákno a můžeme se vrhnout do diskuze :-)

V nejhorším se uvidíme v Jaroměři.

Můžeš mi poslat fotky na SZ, když se stydíš veřejně  ;)

Lukáš Novák

Citace od: fanda kdy 02.03.2024, 14:18:25
Citace od: Lukáš Novák kdy 02.03.2024, 09:56:05Konečně bych mohl také přijet a navázat kontakty. Také bych rád někdy zkusil své výtvory vystavit. Ale zatím si netroufnu. Stavím železnici období 30. a 40.léta. Šířka 8 a co nejvíc se snažím držet předlohy ale taky aby páry mohli jezdit po Lego kolejivu. Zvolil jsem kompromis a asi jsou vlaky trochu menší, odpovídají měřítku 1:50 ale Lego koleje jsou cca 1:38 ale oproti figurkám se mi prostě zdá můj kompromis akorát. Další kompromis jsou kola. Používám velikost 3 na všechny páry podobně velkých kol, rozmezí v reálu cca 1500 - 1750mm. Jiný velikosti Lego kol na páry nevím kde bych měl shánět. Takže kola sedí jen přibližně ale výsledek je dle mě dobrý. Zatím mám 475.1, 354.1, 354.7, 456.0, 464.0, 344.0 a 213.9, možná se někdy odvážím zde na kostky org ukázat...
Zdravím konečně dalšího 8-studaře :-) Rád bych ti poradil s kolama atd., vyvracel hobbyho >:D názory apod. Jen nechci zaplevelovat toto vlákno.

Založ si nejlépe vlastní vlákno a můžeme se vrhnout do diskuze :-)

V nejhorším se uvidíme v Jaroměři.

Můžeš mi poslat fotky na SZ, když se stydíš veřejně  ;)
Jak budu mít čas tak se pokusím zde založit vlákno ať to můžem prodiskutovat a i nějaký foto přiložím.

Lukáš Novák

Tak já bych tedy se taky přihlásil. Bydlím v Hradci Králové takže to mám opravdu kousek. Zatím mám tedy jen lokomotivy a vozy. Nějakou ukázku mých parních lokomotiv jsem již tedy ukázal ve vláknu: Parní lokomotivy do konce 40.let.

Matthes_CS

Díky za zájem, hlavně jsem nadšený, že do výtopny přijede fanda a nový objev Lukáš Novák. Musím udělat inventuru materiálu na výstavní plochu, protože tu mám přihlášené dvě kolejiště, třetí mimo kostky a další neLEGO věci. Takže si nejsem jistý, jestli bude dost místa, ale doufám, že to zvládneme.

Pokud víte, tak prosím napiště rozměry modelů, co chete přivézt, nebo plochu, kteoru na ně potřebujete a jeslti potřebujete ubytování a pro kolik lidí.

Lego town

Rád s bratom prídem znova podporiť výstavu. Vieš mi zobrať tri menšie krabice z výstavy v Ostrave?
Potrebujeme ubytovanie z piatka do pondelka ak sa dá. Znova v piatok prídeme a pomôžeme s inštaláciou výstavy aj v nedeľu pomôžeme večer.
Rozmery šírka 25cm dĺžka 80cm diorama a 8ks podložiek s vojakmi z castle.

peki

přidáno do globálního katalogu akci. Prosím o kontrolu ideálně i nějaký text v AN

fanda

#18
Ahoj Mateji :-)

Budem potrebovat pro kolejiste deskovou plochu 8x3 m. Bude-li víc, treba 10 m, tim lepe pro delsi trat, koleji mame dost. Mohli bychom pak prezentovat uzky rozchod i splitku.

Ubytovani potrebujeme pro 3 maniky - deda, syn a vnuk. A to klasicky z patku na sobotu a ze soboty na nedeli.

A samozrejme 220 V na strane obsluhy. V principu vse jako bylo v Praze v lednu, jen zase vetsi a vetsi.

Diky :-)