Architecture 2024

Založil Anatyt, 02.02.2024, 00:21:20

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Anatyt

21061 Notre Dame Cathedral, 4383 dielov, 230 USD. Najväčší Architecture set. 1.6.2024

hobby

Aha, tak to chtějí mít u příležitosti znovuotevření slavné stavby a památky. Měl by být přítomný i papež.

Strider

Super, už druhá náboženská stavba v historii lega.

mesje

to sa mi nechce verit, ze by TLG porusilo vlastne pravidla vyhybat sa nabozenskym veciam ako "cert krizu"...
najma ked doslova vystrihli z panoramy pariza 2 absolutne dominanty mesta - notre dame a sacre cour - kde by to vobec nevadilo v takej mierke, a dali tam radsej trapny mrakodrap...

Strider

Stačí přesunout náboženskou stavbu do kategorie historické monumenty ... et voilá!

Tomik

Citace od: mesje kdy 04.02.2024, 10:06:41to sa mi nechce verit, ze by TLG porusilo vlastne pravidla vyhybat sa nabozenskym veciam ako "cert krizu"...
najma ked doslova vystrihli z panoramy pariza 2 absolutne dominanty mesta - notre dame a sacre cour - kde by to vobec nevadilo v takej mierke, a dali tam radsej trapny mrakodrap...
Ony ty jejich zásady nejsou tak nedotknutelné, pokud jde o profit (prachy) - buď si to interně nějak ohnou, přizpůsobí, překroutí nebo zdůvodní, ale hlavně na tom musí vydělat. To je stejné jak s tím válčením a zbraněmi, které se zařekli nevydávat, a potom klidně léta vydávají sety Star Wars, které májí slovo "válka" přímo v názvu...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Colonel32

Řekli, že nechtějí vyrábět aktuálně používané zbraně. Od 70. let mají rytíři meče a od konce 80. let mají piráti šavle a bambitky. Lego opravdu nemůže za to, že někdo jejich politiku dezinterpretuje.

Anatyt

21061 Notre-Dame de Paris

Najväčší Architecture set v histórii a zároveň najväčší set roku 2024.

https://brickset.com/article/109798/notre-dame-de-paris-revealed!


mesje

Citace od: Anatyt kdy 07.05.2024, 15:21:1521061 Notre-Dame de Paris

Najväčší Architecture set v histórii a zároveň najväčší set roku 2024.

https://brickset.com/article/109798/notre-dame-de-paris-revealed!


a zaroven prva nabozenska stavba, co ma teda milo prekvapilo, ze padlo toto nezmyselne tabu... bohvie co sa v TLG zlomilo, ze do toho sli - mozno silny komercny potencial - svetoznama stavba + olympiada v parizi...
snad to nepokazia nejaki fanatici v plachtach...

milanv

Tak ten model je překrásný. A to je možná slabé slovo. Ta úroveň stavění v mikro měřítku je jako v MOCech. A to to má i interiér! Jen jsem nepochopil, jak se k němu na hotovém modelu člověk dostane.

Ohledně dodržování vlastních zásad zrovna u firmy LEGO mě už mockrát napadla vzpomínka na jeden z dávných vtipů z TV Televarieté:

"Slečno, mám tady v kapse 50 tisíc, šla byste se mnou nahoru do pokoje na noc?"
"No, ehm... ale vlastně... 50 tisíc říkáte, že máte? A nikdo se nedívá? Tak to bych šla."
"Dobře, ale vám z té kapsy kolik? Navrhuju stovku, co vy na to?"
"Co??!! To si myslíte, že jsem nějaká megabloks nebo co?"
"No, to už jsme si vyjasnili před chvílí, teď se bavíme jen o ceně, ne?"
Pán na Žlutém hradě

Anatyt