Samolepky a jejich nahrazení

Založil sam.no, 05.12.2005, 19:21:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

TomG

Spis bych rekl, ze nejaka takova blbost byla v tom autobuse ve filmu, ale dohledavat se mi to nechce
Only the best can survive.

Jindroush

Citace od: betakaroten kdy 12.01.2006, 21:25:06
Já zase nechápu smysl tohoto potisku: http://www.peeron.com/inv/parts/4594px1  - pouze na fialovém autobuse! Nalistoval jsem si příslušnou pasáž v knize, ale tenhle nesmysl tam vůbec není!

Už jsem to psal jednou jinde v podobné souvislosti... 'Co je to kniha?'  >:D

Ve _filmu_ to samozřejmě bylo a to je rozhodující.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

J_BOB

vo filme to bolo. v knihe nie. co vacsina ludi dnes robi? pozera telku. na otazku preco moj stryko neciata knihy mi bolo odpovedane "dnes uz nemam cas citat knihy. a inak naco, ked mam 50 kanalov na kablovke"  >:D :'(
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

myth

Citace od: J_BOB kdy 12.01.2006, 21:59:45
"dnes uz nemam cas citat knihy. a inak naco, ked mam 50 kanalov na kablovke" 

Pretože na tých kanáloch väčšinou aj tak nič poriadne nevysielajú 8) .
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

J_BOB

no ja knizky citam  :) mne to hovorit netreba. telka...hm....hm.....pozeram cca 8 programov. z toho len 1 pravidelne...to skor juknem film na PC  :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

betakaroten

Citace od: Jindroush kdy 12.01.2006, 21:37:44
Citace od: betakaroten kdy 12.01.2006, 21:25:06
Já zase nechápu smysl tohoto potisku: http://www.peeron.com/inv/parts/4594px1  - pouze na fialovém autobuse! Nalistoval jsem si příslušnou pasáž v knize, ale tenhle nesmysl tam vůbec není!
Už jsem to psal jednou jinde v podobné souvislosti... 'Co je to kniha?'  >:D
Ve _filmu_ to samozřejmě bylo a to je rozhodující.
Otázkou je, jestli to v tom filmu hrálo nějakou roli. Už Čechov říkal: když v prvním dějství visí na zdi puška, tak se z ní v průběhu děje musí vystřelit!

TomG

Citace od: betakaroten kdy 12.01.2006, 22:27:53
Citace od: Jindroush kdy 12.01.2006, 21:37:44
Citace od: betakaroten kdy 12.01.2006, 21:25:06
Já zase nechápu smysl tohoto potisku: http://www.peeron.com/inv/parts/4594px1  - pouze na fialovém autobuse! Nalistoval jsem si příslušnou pasáž v knize, ale tenhle nesmysl tam vůbec není!
Už jsem to psal jednou jinde v podobné souvislosti... 'Co je to kniha?'  >:D
Ve _filmu_ to samozřejmě bylo a to je rozhodující.
Otázkou je, jestli to v tom filmu hrálo nějakou roli. Už Čechov říkal: když v prvním dějství visí na zdi puška, tak se z ní v průběhu děje musí vystřelit!

Spis bych rekl, ze tvurci filmu o HP neznaji Čechova a ta hlava se tam jen mihla v zaberu.

Only the best can survive.

J_BOB

ta hlava kricala na sofera veci ako "ano, Ernie (ci jak sa volal) doprava, doprava Ernie"
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Jindroush

#68
Tak jsem hledal náhražku Brassa v Čechách, nechal jsem si někde poradit a řekli mi:

Citace
Silichrom, jakakoliv abrazivni lestenka na auto, nebo treba lestici pasta pro autolakyrniky atd. Moznosti je rada.

Tak jsem si koupil v Globusu ten Silichrom (cca 70 Kč) a leštil a leštil a leštil:

Normální jednobarevné potisky jdou dolů krásně (z ABS), z non-ABS plastů nebo ze součástek s drsným povrchem strašně (Flag 2x2). Vyleštit tím sklo (což měl bejt vedlejší efekt) se mi tím nepodařilo.

Ještě se pokusím nasadit mechanizaci  :D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

TomG

Citace od: J_BOB kdy 13.01.2006, 14:29:19
ta hlava kricala na sofera veci ako "ano, Ernie (ci jak sa volal) doprava, doprava Ernie"

Kazdopadne to je potisk, co je uplne zbytecny a pujde pryc z toho skla :)
Only the best can survive.

Magesan

Nasel jsem http://www.kancelarskepotreby.cz/kancelar/cira-samolepici-folie-r0466/
Čirá samolepicí fólie R0466

Docela bych to i zkusil na Pixme 4000 potisknout, ale nechce se mi kvuli tomu kupovat cele baleni.

Nevide, zda toto ci ekvivalentni nemaji nekde kusove (nejlepe v Praglu)?

Pripadne chtel by se nekdo pripojit a spolukoupit baleni nahore? Urcite toho nepotrebuji deset listu.

Magesan

Resume:

U nas na Zizkove jsem koupil folii do tiskarny (40 Kc )a zkusil jsem na ni natisknout nejake sticker sheety. Kvalita me vic nez prekvapila, folie je znacne transparentni, leska prakticky stejne jako original a barvy nemrsi.

Takze ten balik objednavat nebudu.

Jarmila

Citace od: Magesan kdy 08.03.2006, 19:51:44
Resume:

U nas na Zizkove jsem koupil folii do tiskarny (40 Kc )a zkusil jsem na ni natisknout nejake sticker sheety. Kvalita me vic nez prekvapila, folie je znacne transparentni, leska prakticky stejne jako original a barvy nemrsi.

Takze ten balik objednavat nebudu.

Takže máme vlastního dodavatele samolepek na lego. HURÁ. ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Jenčula

A co takhle použít Airbrush??

Nezkoušel to někdo? Třeba na minifigy, nebo ty žaluzky na sklo by to bylo víc než dobrý. Kdo lepil plastikové modely jako před dávnými časy já, tak mi dá za pravdu, že už tehdá se s dobrým náčiním daly dělat hotová kouzla. A co teprve dneska...

Pokud by se použily modelářské akrylátové barvy (běžný "otěr" docela vydrží), tak to není ani "na věčné časy" a jde to sundat pomocí lihu (či jiného alkoholu). Vytisknout šablonu a nařezat taky nebude problém. Nebo použít krycí pásky či laky.  A hlavně si člověk namíchá přesně tu barvu, kterou potřebuje.

Nesupluje to samozřejmě samolepky, ale šly by tím opravit, nebo dodělat potisky na starých a opotřebovaných setech, a kdo viděl takto stříkané "vlasové čáry", uvěřil by, že by při troše (hodně) úsilí šel spravit či dodělat i nějaký ten ošoupaný minifig.

Jen to někde vyzkoušet....
Můj RELAX

rdk


Jenčula

CitaceHERESY, BLASPHEMY!!   

No, když koukneš na nějaký minifigy, tak by to vypadalo možná ještě líp než od Lega  >:D
Můj RELAX

mph1

Citace od: Jenčula kdy 09.03.2006, 08:06:12
...že by při troše (hodně) úsilí šel spravit či dodělat i nějaký ten ošoupaný minifig

Ja bych to docela uvital. Moje stare hlavicky uz jsou osoupane a nas maly si s tim odmita hrat, kdyz to nema "ocicka"  :D (zatim nahrazujeme z doktoru  ;D)

Jenčula

CitaceHERESY, BLASPHEMY!!   

Třeba mé metody historie taky jednou uzná, jako uznala kolegu Galilea.  ;D
Nebo dopadnu jako kolega Hus...  :'(
Můj RELAX

Raistlin M

Citace od: rdk kdy 09.03.2006, 08:18:23
Citace od: Jenčula kdy 09.03.2006, 08:06:12
A co takhle použít Airbrush??

HERESY, BLASPHEMY!!  8) ;D

Nevím co je na opravě špatného? Žádná destrukce, no, ni? Jen "restaurování".  ;)

Jenčula

CitaceNevím co je na opravě špatného? Žádná destrukce, no, ni? Jen "restaurování".

Tak přesně takhle to bylo myšleno. Na opravy...
Můj RELAX