Jak jste se na fórum Kostky.org dostali?

Založil Colonel32, 22.01.2006, 18:50:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jak jste se na Kostky.org dostali?

náhodou, hledal(a) jsem na netu něco o legu
51 (67.1%)
doporučil(a) mi ho kamarád(ka)
12 (15.8%)
našel(a) jsem soukromou inzerci, pak až fórum
3 (3.9%)
doporučil mi ho nějaký prodejce
5 (6.6%)
díky pořadu "víkend-kostky jsou vrženy" na Nově
0 (0%)
Byl jsem u vzniku fóra
2 (2.6%)
Kostky jsem našel úplně omylem
3 (3.9%)

Celkem hlasů: 75

Colonel32

Inu, otázka je jasná, těším se na odpovědi...

Pokud váš příchod na kostky neprovázela nějaká zajímavá nebo zvláštní událost, tak prosím NEPŘISPÍVEJTE něčím jako "já jsem se sem dostal...", pouze zahlasujte. Díky.

otaznik

Někdy v červenci 2004 jsem psal něco do diskuze na Legáček (to ještě diskuze tam vypadala úplně jinak, bylo to v podstatě jen jedno téma) a tam mě odchytnul (zeptal se, jestli se zajímám o LEGO) Jindroush a řekl mi o kostkách, v té době byly kostky ještě bez loga a i rozvržení diskuzí vypadalo dost jinak. Jestli se nepletu, tak jsem byl asi 15tý registrovaný uživatel.

Takže hlasuju pro možnost 2, když tedy připustím Jindroushe jako kamaráda.  ;D

myth

Chýba mi tam ešte jedna možnosť - Hľadal som niečo na nete (nesúvisiace s Legom) a úplnou náhodou som sa dostal na kostky. To bol aj môj prípad ;) .
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

otaznik

U vzniku fóra byli dva lidé?!? Já myslel, že jen Jindroush...

Jindroush

To je "initial seeding" lidí, co dostali pozvání v den otevření.  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 22.01.2006, 21:27:37
To je "initial seeding" lidí, co dostali pozvání v den otevření.  ;)
Jasně. "Šedé" eminence kostek.org...  :D

Mates

C32: chybí mi tam jedna možnost, já se na Kostky dostal přes odkaz ze stránky od Legáčka... ::) ;D

BTW: možná by se dala použít možnost č. 1, ale není to zcena přesné... tím chci říct, že reklama je důležitá :D ;)

otaznik

Myslím, že v tomhle případě by nebylo od věci vidět, jak kdo hlasoval.

rdk

Citace od: otaznik kdy 22.01.2006, 22:20:48
Myslím, že v tomhle případě by nebylo od věci vidět, jak kdo hlasoval.

Proč?

Cavelon

Citace od: rdk kdy 22.01.2006, 22:25:51
Citace od: otaznik kdy 22.01.2006, 22:20:48
Myslím, že v tomhle případě by nebylo od věci vidět, jak kdo hlasoval.

Proč?

Dozvedeli by sme sa navzájom o sebe, kto sa ako sem dostal, čo je zaujímavé a prispelo by to k vzájomnému poznaniu sa. 8)

otaznik

Citace od: Cavelon kdy 22.01.2006, 22:34:18
Dozvedeli by sme sa navzájom o sebe, kto sa ako sem dostal, čo je zaujímavé a prispelo by to k vzájomnému poznaniu sa. 8)

Přesně tak!

rdk

Citace od: Cavelon kdy 22.01.2006, 22:34:18
Dozvedeli by sme sa navzájom o sebe, kto sa ako sem dostal, čo je zaujímavé a prispelo by to k vzájomnému poznaniu sa. 8)

Mně to až tak důležitý nepřijde - vědět, jaxe sem kdo dostal. Hlavně, že se sem dostal, ne? 8)

Mně kostky poradil pan G., stejně jako spoustě dalších lidí... ;D

Cavelon

Citace od: rdk kdy 22.01.2006, 23:14:39
Mně to až tak důležitý nepřijde - vědět, jaxe sem kdo dostal.

Dôležité to nie je, to máš pravdu. Zato je to ale veľmi zaujímavé. 8) :)

Micho

Citace od: Mates kdy 22.01.2006, 22:09:33
C32: chybí mi tam jedna možnost, já se na Kostky dostal přes odkaz ze stránky od Legáčka... ::) ;D

BTW: možná by se dala použít možnost č. 1, ale není to zcena přesné... tím chci říct, že reklama je důležitá :D ;)

To je aj môj prípad. Cez googla som našiel okrem iného aj pražského legáčka a na ňom pre mňa v tom čase fakt super odkazy. A odkaz aj na kostky. Hneď som sa aj prihlásil (4. listopad 2004, nejaký 39-ty v poradí). Pre mňa totálneho laika bolo vtedy ale ťažko mysliteľné prispieť nejak do diskusie. Fakt som bol totálny laik. Teraz už trochu niečo snáď viem.  ;)

Tak som len niečo mrkol a predstavte si, že som na fórum na pár týždňov úplne zabudol.  ::) Keď som si robil poriadok v papieroch na vianoce pred rokom, tak som narazil na výtlačok svojej registrácie na fóre a vtedy to začalo 5. ledna 2005 mojím prvým príspevkom.  ;)

hobby

#14
Já to klidně a rád řeknu, jak jsem se na toto fórum dostal: řekl mi o něm Micho s Cavelonem.  Z počátku jsem si nemyslel, že  budu aktivně přispívat, protože jsem generačně někde jinde. Ale pak mně některé texty zajímaly a tak jsem si neodpustil reagovat (i když jsem za půl roku pořád bažantem) :).
Jinak je to tady dobrá společnost  :).

Dickie

Dovolila jsem si zde přítomného Plukovníka nazvat prodejcem, bo v době, kdy jsem od něj přebírala půl kila černých kostek vydražených na Aukru, to
pro mě fakt byl toliko prodejce... ;) No a tehdy mi o Kostkách řekl - tuším v souvslosti s obrázkama Řbitova z Harryho Pottera
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Colonel32

Zda se mi to, nebo televizni akce nepritahla vubec zadne nove cleny?

myth

Podľa mňa pritiahla - pozri si januárové štatistiky. 88 nových užívateľov za mesiac (v tomto momente), pričom doterajšie maximum bolo 36 za August 2005. Taký to vysoký nárast sa dá zdôvodniť iba dvomi príčinami - relácia v televízii a antileech ochrana na stiahnutie katalógu.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Colonel32

tak proc nikdo z nich nehlasoval v ankete? znamena to ze se jen registrovali, aby ucet zase nechali umrit? ze vubec nesleduji deni na foru?

J_BOB

imho sa na fore treba zorientovat....ja som sa na jedno forum regol cca v oktobri, a "zabyval" som sa tam az dakedy v decembri  ;D
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Petrjr

Chybí mi tam kolonka "Už se nepamatuji" (v mém případě nevím, zda první či druhá varianta).

Citace od: Colonel32 kdy 31.01.2006, 15:17:52tak proc nikdo z nich nehlasoval v ankete?
Je možné, že fórum sporadicky četli již dříve, ale jen jako neregistrovaní. Možná, že se někdo zaregistroval na popud tv programu (či jiného, málo voleného důvodu), ale anketa se ptá jak jsem se na kostky.org dostal. Ono stránek o legu v CZ/SK je celkem málo. Takže pokud se někdo legu věnuje i jen kratší dobu a používá net, tak by bylo s podivem, kdyby na stránky alespoň párkrát za rok nedobrousil via odkazy, jyxo, atd. Tak co má potom v anketě uvést? Striktně pravdivě historický důvod nebo logický kdy začal číst /případně psát/ pravidelně?
  A navíc, dokud není registrace, nelze hlasovat. Takže chybí hlasy neregistrovaných čtenářů.

Petrjr

Citace od: Colonel32 kdy 31.01.2006, 15:17:52znamena to ze se jen registrovali, aby ucet zase nechali umrit? ze vubec nesleduji deni na foru?
Např. jednoho takového, co se zaregistroval jen aby si stáhnul katalog, jsem "nasměroval" já. Zaregistroval se, stáhl katalog a dle informací o uživateli zůstal aktivní ještě 50 minut a už se neukázal.

  Tak jsem si dal seřadit nově registrované za leden, náhodně vybral tři s počtem příspěvků 0 a podíval se, jak dlouho tu byli. Dva z nich odešli do 10ti minut, třetí se ukázal ještě za 3 dni a doteď /půl měsíce/ nic.

  Těžko posoudit chování druhých, ale odhaduji (zdůrazňuji, jde o odhad), že většina lednových registrací je jen kvůli katalogu. A TV a jiná propagace se IMHO projeví nejprve ve větším počtu neregistrovaných "hostů". Ne každý se honemhonem letí zaregistrovat, když si chce jen přečíst, jak nejlépe očistit lego a na které prodejce si dát pozor. A to i v případě, že se hodlají na stránky vracet. (Ale právě ti nemají právo v anketě hlasovat).

Hana129

Taky jsem se registrovala hlavně kvůli katalogu, i když fórum si pročítám  dosti často  jako host (dostala jsem se tady z odkazu na Legáčkovi).
Snad se brzo naučím i přispívat do Vašich diskuzí.
Fórum je super! Díky.  ;)

J_BOB

povedali v tej TV vobec nazov fora ? nejak si nespominam...
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

otaznik

Citace od: J_BOB kdy 01.02.2006, 14:05:18
povedali v tej TV vobec nazov fora ? nejak si nespominam...

Kostky.org bylo nalepeno z boku na Peterově lodi, ale v televizi to nešlo bohužel moc přečíst.

J_BOB

v tom pripade by som tu reportaz za velke lakadlo nepovazoval
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Colonel32

No, odkaz byl neznatelnej, ale bylo receno o tom, ze komunita existuje, a kdo by hledal neco o legu na ceskem internetu, kostky by urcite drive nebo pozdeji nasel...

marian20

moc sa necudujte ze niektori registrovani neprispievaju,treba sa tu trochu rozkukat,ja uz sa rozkukavam dost dlho a stale som neprecital vsetko...Fakt super vec toto forum,len tak dalej,snad aj ja sa uz budem aktivnejsie zapajat
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...