Mé výtvory do kolejiště

Založil krystof, 05.08.2012, 20:25:20

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

krystof

Můj první pokus o lokomotivu Krokodýl ve žluté barvě.

krystof

Přidávám fota tří cisteren ze setu 3180.

krystof

Uplně jsem zapomněl na technické údaje lokomotivy v prvním příspěvku.

Délka přes nárazníky:52 cm
Výška (s vytaženými pantografy):13,5cm
Šířka:6 studs
Pohon: 2x PF train motor

Budu rád za případné komentáře co změnit nebo zlepšit.

peki

#3
Citace od: krystof kdy 06.08.2012, 09:54:15
Budu rád za případné komentáře co změnit nebo zlepšit.

Přidal bych více detailu, např. nějaká dvířka. Vyhladil study, zkusil velká parní kola  >:D V žádném případě to však není kritika. Osobně se mi líbí u krokodýlů barevná kombinace zelená se žlutými/červenými doplňky

krystof

Děkuji za komentář a za rady pořád je co vylepšovat. O zelené jsem uvažoval již na začátku ale měl jsem jí málo parní kola určitě časem budou také dveře jsou naznačeny oknem a klikou.

krystof

Pro posunování vagonů po kolejišti jsem postavil malou posunovací lokomotivu. Nemá žádnou reálnou předlohu je jenom podle mé fantazie. (obr.1-3)

Na drobné opravy a údržbu jsem postavil servisní vozidlo. (obr.4-5)

Colonel32

Na to že nemá žádnou reálnou předlohu mi až nápadně připomíná Kö I.

krystof

No jistá podobnost tam možná je ale to je spíše náhoda.

hobby

Dobře, že v sekci trains se něco děje :).
K tomu krokodýlovi - vidím, že nemá motor. Rád bych věděl jak jezdí; ono totiž krokodýlové obecně, mají jízdní vlastnosti nic moc (ve větší rychlosti přední díl vyskakuje z kolejí). Tak třeba to někdy vyzkoušíš.

krystof

Krokodýl má motory (2x PF train motor). Jeho jízdní vlastnosti jsou k mému příjemnému překvapení výborné. Foto připojení i video mohu dodat příští týden kolejiště i krokodýla mám u babičky domů už se mi nevešlo. ;D

krystof

Dělníci vykládají vzácný náklad. ;D

hobby

Citace od: krystof kdy 06.08.2012, 20:08:15
Krokodýl má motory (2x PF train motor). Jeho jízdní vlastnosti jsou k mému příjemnému překvapení výborné. Foto připojení i video mohu dodat příští týden kolejiště i krokodýla mám u babičky domů už se mi nevešlo. ;D
No jo, vždyť já zapomněl, že jsou taky PF motory! Ale protože je nepoužívám, tak mi to hned nedošlo, když jsem tam neviděl kovové 9V obruče :).

krystof

Já používám PF motory jen proto že mám vlaky teprve dva roky a 9V systém doma nemám.

krystof

Zde jsou slíbené fotky spojení dílců lokomotivy a video: http://www.youtube.com/watch?v=pAc2VbAZJa8

Colonel32

Dej tam tile 2x2 s pinem a plate s technic dirami, tohle se ti za chvili (pri prvni terenni nerovnosti nebo stoupani) rozsype. Mame ozkouseno z vystavy ve Svitavach.

krystof

Děkuji za radu na kolejišti stoupání ani větší nerovnosti zatím nemám takže spojení zatím vyhovuje.

krystof

Zásobníky nafty pro dieselové lokomotivy jsem postavil protože mám v plánu mít na kolejišti nějakou dieselovou lokomotivu.Zásobníky jsou postaveny v barvách octan (pravá svislá nádrž má šedivé čelo protože mi došla bílá čela).

krystof

Trochu jsem upravil krokodýla. Vyhladil jsem study na celé lokomotivě a přidal zábradlí v přední části lokomotivy.