(Vlastní) Železniční tratě

Založil Colonel32, 22.10.2005, 22:09:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Numbi2

Citace od: peki kdy 26.10.2006, 10:38:53
Citace od: Numbi2 kdy 23.10.2006, 15:26:00
myslím, že s klasickou cestou je to takové až moc "průjezdné" ... já bych se raději spokojil s šachovnicí při zachování parkovacího/odstavného pruhu  :)
... mimochodem, po tomhle setu už delší dobu pasu  ;D
Už je to jepší ?? >:D
super  ;D ;D ;D, něco takového to chtělo ... (teď už je jediným nedostatkem opravdu pouze jeho absence v mé sbírce  >:D >:D >:D)
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

peki


Ondra

#32
Citace od: peki kdy 04.11.2006, 21:22:29
Na tohle jsem dneska narazil nahttp://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=73427
Tak to je sado-maso.Ten co to vymyslel jsi nejspíš myslí že ti mašinky létají vzduchem??

betakaroten

Citace od: ONDRA kdy 04.11.2006, 21:56:38
Ten, co to vymyslel, si nejspíš myslí, že ty mašinky létají vzduchem??
Co takhle prolistovat galerii ??? ::)
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=7265

Ondra

Citace od: betakaroten kdy 04.11.2006, 22:03:12
Citace od: ONDRA kdy 04.11.2006, 21:56:38
Ten, co to vymyslel, si nejspíš myslí, že ty mašinky létají vzduchem??
Co takhle prolistovat galerii ??? ::)
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=7265
Tak blbej ještě nejsem ;D,ale některé spoje nejdou spojit,nevím jak to chce ten člověk udělat,spojit je na tlak?A koleje se my zdají (NĚKDE) moc blízko u sebe že ty vlaky se nejspíš budou ve vzduchu křížit.

Cavelon

Citace od: ONDRA kdy 05.11.2006, 09:11:40
některé spoje nejdou spojit,nevím jak to chce ten člověk udělat,spojit je na tlak?A koleje se my zdají (NĚKDE) moc blízko u sebe že ty vlaky se nejspíš budou ve vzduchu křížit.

Máš pravdu. Spoje musia byť presné a ak nie je presne dodržaná geometria koľajiva, tak to koľaje ťahá rôznymi smermi. Sám to mám dobre vyskúšané.
To na tom obrázku je už ale riadne prehnané. ::)

Honzik

Udělat mega velké kolejiště s lego kolejemi není sranda, jelikož ta geometrie je nic moc. Taky znám, že kolikrát to prostě nesedí...Ale dají se najít i celkem super kolejistě s perfektní geometrií.

Bryk

#37
Tak jsem zase něco postavil, tentokrát klasika - tři ovály s kvasi angličanama

Bryk

#38
Inspirován Jonasovym perfektnim kolejistem, zejmena myslenkou, ze by kolejiste ovladali dva lide, kazdý na jiné straně kolejiste s přístupem ke svému okruhu a ke svým výhybkám, jsem zkusil navrhnout jedno nádraží se dvěma okruhy, přičemž každý by ovládal jeden okruh  s tím, že speed regulatory by byly umístěny ve výřezech každého okruhu a tím by se zajistil i přístup každého "dispečera" ke svým výhybkám.


Zkusil jsem zatím postavit jen jeden okruh, pač na Vánoce nebylo místo a scházely dvě výhybky, tak tady je:

Ondra

#39
Male kolejiště vhodné pro každého kdo má prostor Cca.180x180cm a které si hodlám postavit(ještě nemám dostatek IR kolejí a peněz na ně.)Vratná smyčka je tam záměrně,protože toto kolejiště je určeno pro IR vlaky.Chtěl jsem na co nejméně místa vměstnat město,polní letiště,horu a jezero a kolejiště kde jde dělat trochu posunu.Ale na vás nemám.

Radek Hejret

Tak si listuji těmi perfektními nákresy a prohlížím ta nádherná kolejiště. Moc, moc, pěkná! Zvlášť oceňuji opravdu skvělý nápad zapojit více tranďáků do více okruhů s kříži. (zatím jsem nikdy totiž kříž smysluplně nevyužil...) Takže to někdy doma zkusíme. A posílám foto kolejiště - města, jak jsme si ho postavili doma my. (Vydrželo bez úhony tři týdny ;D - při čtyřech dětech  :o)
Jo, kdybyste se ptali, co dělají ty barevné destičky na spojích kolejí, tak ty prosím pěkně, drží kolejiště pohromadě  ;)

Bryk

#41
Tak jsem poprvé zkusil trať se stoupáním, klesáním a jednoduchým mostem


Tak jsem ještě vyhrabal pár fotek, jak vypadaly části okruhu ve stoupání a klesání. Omlouvám se za rozmanitou barevnost podpěr, prostě nebylo dost kostek v jedné barvě.

Jonas

Citace od: Bryk kdy 25.11.2006, 09:45:53
Tak jsem poprvé zkusil trať se stoupáním, klesáním a jednoduchým mostem

Rád bych věděl, jaké si udělal zkušenosti se stabilitou nakloněných úseků a hlavně jaká je jízda vlaků na nich - zejména v zatáčkách. Z jediného obrázku jsem si všiml pouze toho, že kolejové spoje vedle mostu máš nepodložené, což asi nemůže dělat dobrotu.
Jonas - Můj Brickshelf

Shi-So

Taky by me zajimalo jak to po tom jezdi.
Vidim tam celkem jasne zlomy v koleji u toho mostu.... :o

Bryk

Vlaky po tom jezdí bez problémů, jedná se o povolené zvýšení o dva study, ale pro jistotu jsem posunul oba krajní podpůrné sloupy, aby byly přímo na spojích kolejí. Asi by skutečně bylo výhodnější nejdříve s tratí vystoupat do určité výšky a poté ji na most přivést již v rovině, ale už mi scházely kostky na podpěry a koleje. Jinak samotné podpěry ve stoupání a klesání už nejsou problém, protože vždy kryjí celý spoj dvou kolejnic a trať je velmi stabilní. Co se týká stability vlaků, při stoupání mají obecně větší problém těžší soupravy s více vagóny, ale zatím každá to vyšplhala. Co se týká klesání, problémy nastávají v klesající zatáčce u lokomotiv, které mají vysoko těžiště typicky Santa Fé. Odhaduji, že s ní se dá jet v klesání na poloviční výkon speed regulatoru. Kupodivu se na stoupání a klesání, ať se to týká rychlosti nebo stability, velmi hodí klasická zelená nákladní motorová lokomotiva 4512, také BNSF vůbec není špatná a samozřejmě co se týká jízdních vlastností vždy výborná černožlutá hybridní souprava (něco mezi nákladním a osobním vlakem)  tuším číslo 4559.
Jinak je zajímavé, že jediná BNSF naopak při dojezdu klesání na posledním pilíři (ani se to nedá nazvat pilíř, jedná se o poslední zvýšení nad terénem o jeden stud) vždycky tak nějak vyluzuje takový zvláštní zvuk, takové docvaknutí, těžko to popsat. Ostatní 4 soupravy to nedělají.

peter

Citace od: Bryk kdy 25.11.2006, 12:36:17
Jinak je zajímavé, že jediná BNSF vždycky tak nějak vyluzuje takový zvláštní zvuk

Podle mě v tom zlomu drhne ten její rozhrnovací štít, co je součástí předního a zadního nárazníku. Má ho totiž velmi nízko a i u mne doma, když jsem s ní jezdil, tak místy také drhla (podlahu nemáme úplně rovnou).
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Bryk

#46
To: Peter  Máš pravdu, zkoušel jsem to nasucho a skutečně drhne předním šípovým pluhem.

Bryk

Tak jsem se zase jednou dohrabal ke stavbě kolejiště. tož tady je trať (jejíž návrh je už výše), ale při stavbě jsem musel mírně modfikovat, pořád schází výhybky, no a nějaké ty obrázky včetně stavitele a šéfa dopravního uzlu v jedné osobě  :)



Micho

Citace od: Bryk kdy 24.02.2007, 13:54:31
Tak jsem se zase jednou dohrabal ke stavbě kolejiště. tož tady je trať (jejíž návrh je už výše), ale při stavbě jsem musel mírně modfikovat, pořád schází výhybky, no a nějaké ty obrázky včetně stavitele a šéfa dopravního uzlu v jedné osobě  :)

Trať aj súpravy sú celkom fajn. Dobre zostavené a celkom rozsiahle koľajište. A hlavne to malé sa tam vyníma, to je chlapec?  8)  Tie vláčky sa chystajú na pretekársku súťaž?  ;)

Chýba tomu nejaký kolorit - domčeky, cesty, autíčka, nejaké doplnky ...  ;)

Bryk

Citace od: Micho kdy 24.02.2007, 15:59:25
Trať aj súpravy sú celkom fajn. Dobre zostavené a celkom rozsiahle koľajište. A hlavne to malé sa tam vyníma, to je chlapec?  8)  Tie vláčky sa chystajú na pretekársku súťaž?  ;)
Chýba tomu nejaký kolorit - domčeky, cesty, autíčka, nejaké doplnky ...  ;)

Micho, je to holka a doufám, že si s tím jednou bude ráda hrát, pač zatím se schovávám za alibi, že jednou se to Lego pro děti využije  :)

peki

V rámci příprav na Svitavy se také určitou dobu živila myšlenka na postavení kolejiště 3 x2, která nakonec nebyla realizovaná. Věřím že Svitavy nejsou akcí poslední, proto bych vás chtěl poprosit o vaše návrhy takového kolejiště. Protože koleje jsou "jen" jednou z věcí, měl by váš návrh obsahovat určitě i silnice. Vzhledem k tomu že v TD není na výběr příliš budov, tak mi přijde užitečnější spíše vydláždit plochu, aby byla představa o velikosti ve studech, případný stručný popis. Jako příklad přikládám svůj návrh:
- okolo města jsou dva železniční okruhy (na každém okruhu se budou pohybovat 2 vlaky)
- za městem se nachází průmyslová zóna (žlutý podklad) , pohyb min dvou nákladních vlaků, odstavné koleje pro vagóny.

   

hobby

Vidím Peki, že jsi zapracoval. Není to špatné; akorát je z návrhu patrná určitá ortogonální, či pravoúhlá "svázanost", kterou ti automaticky program TD vnutí. Taky program neumí (alespoň u mne) klást objekty a silnice šikmo. Zde asi by šlo už uplatnit mimoúrovňové křížení, chce to vyzkoušet (pro nadjezd aspoň 24 kolejí, stejně tak dolů!). Pokud se odhodlám k návrhu až budu mít čas, tak budu s vymýšlením tratí nakládat volněji. Pak mi tam chybí více prostoru pro MOCy. :)

peki

Citace od: hobby kdy 26.02.2007, 10:03:26
Pokud se odhodlám k návrhu až budu mít čas, tak budu s vymýšlením tratí nakládat volněji. Pak mi tam chybí více prostoru pro MOCy. :)

Doufám, že čas najdeš a k návrhu se odhodláš   >:D. Už teď se těším na VŠECHNY  :o zajímavá a originální řešení. Honzík chtěl doplnit info k mému návrhu kolejiště 3 x2.

Použité díly:
-------------
rovné     135
zatáčka    63
výhybka L  3
výhybka P  6

rozměr dle DT (neověřeno v reálu) 3,14 m x 2,11 m 

labis

Rád bych vám ukázal moji novou trať  z lega, právě tento měsíc jsem s tím úplně začal. Před týdnem mi dorazila objednávka nových IR vlaků , takže je budu testovat.