(Vlastní) Železniční tratě

Založil Colonel32, 22.10.2005, 22:09:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

tak jsem stáhnul Track Designer ( http://www.ngltc.org/train_depot/td.htm ), a rozhodl jsem se založit nové téma na téma vlastní tratě.

Rád bych vám teďka představil můj velmi oblíbený okruh (který jsem měl jednou postavený i z 12v kolejí, když jsem si hrál s 7745) který jsem pojmenoval Skyline Switchbacks. Hodí se hlavně pro lidi, kteří mají několik základních sad, a tak neví, co s kolejema do zatáčky, zatímco rovné nebo výhybky jsou docela problém.

Náklady:
32x rovná
46x zatáčka

dále se tento okruh dá snadno rozšířit o druhou kolej na dlouhé rovince, nebo naopak spojit dvě krátké rovinky, a mít vnitřní esíčko jako volitelné.

EDIT: obrázek byl vytvořen pomocí printscreenu obrazovky

peter

#1
Také jsem si kdysi tento prográmek sosnul a hned si v něm zakreslil své pokusy. Jelikož kolejí zatím nemám zrovna kopu, tak má kolejiště jsou zatím skromná. Když jsem byl menší, tak jsem si také hrál s modelovou železnicí a tehdy jsem se naučil stavět logická nádraží a ovály. Jiní spíše stavěli různé nesmysly.

1) je návrh malého nádražíčka na místní jednokolejné trati, kterou bych si rád někdy postavil. 2) Malinkatá stanička, kterou mám nyní postavenou. bohužel více výhybek zatím nevlastním :'( 3) bylo mé první malé nádraží, které jsem specializoval pro nákladní dopravu (koncové koleje).
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

KLF

No hram sa trocha s tym Track Designerom... ale musim fakt povedat, ze geometria LEGO kolaji je HROZNA ! Hlavne vyhybky ! Normalne je problem spravit nejake pekne, logicke kolajisko, aby sa niekolko trati zase pekne stretlo v konkretnom bode a tak... ;(
Terminated.

betakaroten

(Cizí) http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=69807
Několik způsobů, jak jde postavit i "nepravoúhlé" kolejiště.

Cavelon

#4
My máme doma momentálne postavenú takúto trať (viac info v tomto threade):

Sú to dve stanice prepojené stúpajúcou traťou. Rozmery sú cca 340x340 cm.

KLF: Predpokladal by som aspon jeden okruh, nech netreba vzdy na konci zastavovat vlak.

Okrem testovacích okruhov (napr. Cerhenice) sa v reáli uzavreté trate nevyskytujú. A keďže sa aspoň trochu snažím napodobňovať skutočnosť, nechcem robiť uzavreté okruhy, to je pre malé deti. :P Táto trať by mala mať v budúcnosti ešte pokračovanie (minimálne) do tretej stanice. Už to mám premyslené, len to chce materiál, čiže dengy na ďalšie koľajničky. Žiaľ, priestorové možnosti sú limitujúce, izba sa nedá roztiahnúť :'( , ale aj tak sa snažím z daných možností vytĺcť maximum.
Pokiaľ ide o zastavovanie vlakov, to nie je problém, aspoň je to zábavnejšie. A v budúcnosti by aj tak mali zastavovať samé automaticky, ale to ešte nejaký ten mesiac (rok) potrvá...  8)

Pozn. Adm.: Sloučil jsem několik postů do jednoho.

Bryk

#5
Myslím, že by nebylo špatné, aby ten, kdo postaví nějaké kolejiště, poslal plánek kolejiště z track designeru a nějakou fotku, jak to vypadá v reálu, takže zkusím začít. Jedná se o kolejiště navržené a postavené Michem, jen minimálně drobně modifikované, ale je fakt bezva, vyřádíte se na něm se třemi lokomotivami současně na třech samostatných okruzích.

EDIT: Tento post byl přidán do již existujícího threadu.

***Banana.com


rdk

"Netlučou" se jednotlivý elektrický obvody? Nebo to je dostatečně oddělený výhybkama?

Bryk

Citace od: rdk kdy 21.10.2006, 12:38:38
"Netlučou" se jednotlivý elektrický obvody? Nebo to je dostatečně oddělený výhybkama?

normálně netlučou, ale pokud přejíždím z jednoho okruhu na druhý, tak raději jeden z regulátorů dávám na nulu, dokud lokomotiva není na novém okruhu a výhybky jsou přehozeny zpět pro přímou jízdu

Honzik

Tak takovou trať hodlám postavit. Mám na ni vše, včetně vlaků . Napište své připomínky.

rdk

Citace od: Honzik kdy 22.10.2006, 18:58:50
Tak takovou trať hodlám postavit. Mám na ni vše, včetně vlaků . Napište své připomínky.

Málo silnic... ;) ;D

Honzik

Silnic mám víc, ale v tom programu to prostě nesladíš.

Ondra

Citace od: Honzik kdy 22.10.2006, 19:03:44
Silnic mám víc, ale v tom programu to prostě nesladíš.
Stejně je nejlepší tužka a papír programy totiž nemyslí tak jak mi.

***Banana.com

Citace od: Honzik kdy 22.10.2006, 18:58:50
Tak takovou trať hodlám postavit. Mám na ni vše, včetně vlaků . Napište své připomínky.

Ta deska z formulí se tam nehodí

Honzik

To je originální deska se setu 4555.Taky mě to připadá zvláštní, ale bohužel...

***Banana.com

Citace od: Honzik kdy 22.10.2006, 19:13:54
To je originální deska se setu 4555.Taky mě to připadá zvláštní, ale bohužel...

Aha, tak to jo ;D ;)

Honzik

Je to jeden z nejlepších a nejkrásnějších lego setů s tématikou vlaky, ale použití té desky jak opravdu divné...

peki

Citace od: Honzik kdy 22.10.2006, 19:39:41
Je to jeden z nejlepších a nejkrásnějších lego setů s tématikou vlaky, ale použití té desky jak opravdu divné...

A co takto?

Michal Moučka

Mě připadá trochu nelogické umístění toho železničního přejezdu, kde silnice vyústí hned do další koleje. Tam by to chtělo ještě jeden přejezd. 

Honzik

Stačí jeden přejezd pro dvě koleje, ale jak říkám ten program je nedokonalý...je dobrý jen pro návrh tratí, jikoliv celkových projetů....

betakaroten

Citace od: Honzik kdy 22.10.2006, 19:39:41
Je to jeden z nejlepších a nejkrásnějších lego setů s tématikou vlaky, ale použití té desky jak opravdu divné...
Tam šlo možná o vyznačení parkovacích míst, a tak vzali desku s "nejpodobnějším" potiskem. Kdyby se eliminovala ta "šachovnice", tak to vypadá celkem dobře.

Numbi2

Citace od: peki kdy 22.10.2006, 21:15:27
Citace od: Honzik kdy 22.10.2006, 19:39:41
Je to jeden z nejlepších a nejkrásnějších lego setů s tématikou vlaky, ale použití té desky jak opravdu divné...

A co takto?

myslím, že s klasickou cestou je to takové až moc "průjezdné" ... já bych se raději spokojil s šachovnicí při zachování parkovacího/odstavného pruhu  :)

... mimochodem, po tomhle setu už delší dobu pasu  ;D
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

Honzik

Já jsem koupil ten set teprve nedávno, s návodem a krabicí....kostky jako nové, ale chybělo pár dílků (jen malé drobnosti). Byla to nádhera otevřít tu klasickou poloprůhlednou krabici....jinak cena s dopravou, poštovným atd. 1200kč. Je to hodně, ale stojí to za to.....

peki

Citace od: Numbi2 kdy 23.10.2006, 15:26:00
Citace od: peki kdy 22.10.2006, 21:15:27
Citace od: Honzik kdy 22.10.2006, 19:39:41
Je to jeden z nejlepších a nejkrásnějších lego setů s tématikou vlaky, ale použití té desky jak opravdu divné...

A co takto?

myslím, že s klasickou cestou je to takové až moc "průjezdné" ... já bych se raději spokojil s šachovnicí při zachování parkovacího/odstavného pruhu  :)

... mimochodem, po tomhle setu už delší dobu pasu  ;D

Už je to jepší ?? >:D

Micho

Toto využitie hasičských podložiek je mi veľmi sympatické. Dobre to vyzerá, prístup na manipuláciu z obidvoch strán.  8)

Honzik

Opravdu moc pěkný.....Chválím...mé srdce vláčkaře (začínajícího cca jen 20setů) úplně zajásalo...

Bryk

Tak jsem zkusil další trať

***Banana.com

Pěkné, to bych asi do kupy nedal ani podle plánku ;D

mulah

Mě osobně sice vláčky nic neříkají,ale tohle se mi fakt líbí
jedu po CITY jak slepice po flusu

Micho

Citace od: Bryk kdy 29.10.2006, 18:26:56
Tak jsem zkusil další trať

V prvom rade oceňujem chuť ti niečo dať. Ja sa nejak neviem vytvoriť priestor a niektoré veci tu dať, čo som o nich uvažoval.  8)

Tá trať je celkom pekná, na druhej strane je vidno, že je postavená vyslovene na efekt na možnom priestore. Mne by osobne vadilo to križovanie na miestách, kde to hlavne znižuje možnú veľkosť odstavených súprav vlakov. Napr. tam, kde je tá zelená Santa Fe - Burlington.  ;)