(vl.) Vánoční kolejiště

Založil hobby, 19.12.2007, 23:46:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

hobby

Opět jsou tu Vánoce a opět jsem postavil nové kolejiště. Tentokrát pouze 4 okruhy, a tak zbylo více místa vedle. Mám tam dvě města (pravda, jedno trochu chudší), vesnici, v nádraží 7 nástupišť. Novinkou z minulého týdne je nový blok domů (moderna v symbióze s historií), z předminulých týdnů lokomotiva řady 387 (2´C 1´- Mikádo),  předělaná 345 (1´C 1´) a kanadská westernová (2´B - Countess of Dufferin). Samozřejmě, nelegové ojnice z lízátek (olízaných) makají jako o závod a lokomotivy projíždějí viaduktem (8 studů).

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

hobby

Ještě ta vesnice s novou chalupou.

Jonas

Moc pěkné. Je to potěšení pro oko Afola. Hlavně všechny ty nové soupravy a budovy ve městě a na vesnici.

Závidím ti ten prostor, který ti dovoluje stavět i jinak než pravoúhle uspořádané zástavby.

Jak dlouho vznikalo takové kolejiště?

Jonas - Můj Brickshelf

peki

Už jsem tě chtěl urgovat, vánoce za dveřmi a ty pořád nic  ;D ;D Kolejiště si mi libí. Na jaké je ploše 4x2 +3x2 m2 ??  Kolik rozjedeš vlaků ? Máš nějaké plánky okruhů kolejí?

hobby

Citace od: Jonas kdy 20.12.2007, 07:21:41
Jak dlouho vznikalo takové kolejiště?
V neděli jsem vyklidil místnost a postavil podium. V pondělí a v úterý postavil, včera zapojoval, dolaďoval, dodělal drobnosti (hrozná práce, kdo stavěl, tak ví) a pro jistotu hned nafotil, než mi to děti rozházejí. Denní světlo by bylo lepší, ještě sem dám nějakou fotku a detaily.
Citace od: peki kdy 20.12.2007, 09:24:13
Už jsem tě chtěl urgovat, vánoce za dveřmi a ty pořád nic  ;D ;D Kolejiště si mi libí. Na jaké je ploše 4x2 +3x2 m2 ??  Kolik rozjedeš vlaků ? Máš nějaké plánky okruhů kolejí?
Je to jako vloni, 15 m2 - 2x5 + 2x2,5
Plánek sem dám po rozebrání. Vlaků může jet tolik, kolik unese okruh a dokud se nespojí. Tak řekněme, že najednou asi 8 - 10 souprav.

;D VAROVÁNÍ PRO LEGOPURISTY: Sledování tohoto threadu může způsobit nevolnost! ;D

Jindroush

Citace od: hobby kdy 20.12.2007, 12:32:10
;D VAROVÁNÍ PRO LEGOPURISTY: Sledování tohoto threadu může způsobit nevolnost! ;D

Pozdě!  :-X

Řežeš víc než kdejakej rabín ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

***Banana.com

Citace od: Jindroush kdy 20.12.2007, 17:31:06
Citace od: hobby kdy 20.12.2007, 12:32:10
;D VAROVÁNÍ PRO LEGOPURISTY: Sledování tohoto threadu může způsobit nevolnost! ;D

Pozdě!  :-X

Řežeš víc než kdejakej rabín ;)

No to bych mu zrovna nevyčítal..nás ve škole coby bažanty mazáci učili něco v tom smyslu "dokud jsi mladý, přeřízni vše, co neuteče na strom.."  ;D

Jarmila

Taky už jsem se obávala, že letos nebude kolejiště. Už jdu hledat vlak, který mne tam doveze.  ;) Na čumendu.  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

***Banana.com

Citace od: Jarmila kdy 20.12.2007, 19:28:42
Taky už jsem se obávala, že letos nebude kolejiště. Už jdu hledat vlak, který mne tam doveze.  ;) Na čumendu.  ;D

Zkus uhelné vagóny, to by snad mohlo stačit... >:D 8)

hobby

#9
Pro ucelení představy ještě přidávám několik fotek za denního světla:
- Lokomotiva řady 387 - 2´C 1´ Mikádo
- Lokomotiva řady 354 - 1´C 1´ tahle
- Historická kanadská  2´B  Countess of Dufferin
- Přechod do nižšího podlaží
- dtto
- Pomník železniční historie :)
Jenom poznamenávám, že všechny lokotky jezdí bezvadně v zatáčkách i výhybkách (i v tom nejtěžším případě, což je výjezd z koleje + návrat zpět) za plné funkce nelego-hnacího soustrojí. Peki včera viděl. Je to něco úplně jiného (t.j. lepší, věrohodné, veselé, zábavné), bez ohledu na mínění legopuristů. Stačí se zeptat dětí  :).
PS. pokud někdo uvidí parní lego-lokomotiu s funkčními ojnicemi, prosím sem s tím. Ještě jsem nic (kromě kratičké ukázky pekiho) neviděl a zazlívám firmě Lego, že tohle ignorují (i když je částečně chápu, protože je to složité a trochu křehké >:D)

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

nesquick

to je krása nemám slov moc se mi líbí ten kostel na 5 obrázku  ;)

H0636

Moc pěkné jako vždy.  ;) Ale upřímně řečeno, to minulé kolejiště se mi líbilo víc. Hlavně ten kostel byl hezčí na kopečku.  ;D Ještě malej hřbitůvek a bylo to eňo ňuňo.  >:D ;D No není obvyklé, aby kolem kostela jezdil vlak.  ;) ;D

hobby

Uklizeno, a závěrem posílám plánek tratě. Mám i video, jenže neumím udělat krátkou ukázku, tak je mi líto.

mirek

Hobby moc se mi toto kolejiště líbí. Je elektricky jednoduché, je to v podstatě falešná dvojkolejka.
Ovály, které do sebe zapadají.
Jak jistě víš, připravuji "kolejiště na půdě"a stále laboruji s celkovým uspořádáním. Jsem, už od TT kolejiště zastáncem jednoduchosti ( v té je krása) a to mé uspořádání vychází z oválu, kdy oblouk je
ukryt pod kopcem a navenek se to jeví jako dvojkolejná trať. (viz úvodní foto"kolejiště na půdě", kdy koleje jsou na krabicích).
Přiznám se, že Tvé kolejiště mě povzbudilo a inspirovalo.