Problém s kolejištěm

Založil Rever, 09.11.2006, 09:03:22

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Rever

Včera mi přišly nějaké další 9V koleje, tak jsem zkusil, co se z nich dá postavit:





A mám menší problém, když vlak projíždí touto tratí, tak se na dvou místech bez zjevných příčin zastaví, když jede rychleji, tak tyto místa přejede. Nevíte v čem by mohl být problém? Všechny koleje a jejich spoje jsem překontroloval.

***Banana.com

#1
Pěkné...a co takhle MOC Charons train - převoz do říše mrtvých?. Jinak nezastavuje se Ti vlak na křižovatkách a výhybkách? Na výhybce se při velmi pomalé jízdě přeruší kontakt a vlak zastaví..Stalo se mi to u Metrolineru, respektive jsem to záměrně vyzkoušel..

TomG

Citace od: Rever kdy 09.11.2006, 09:03:22
Včera mi přišly nějaké další 9V koleje, tak jsem zkusil, co se z nich dá postavit:

A mám menší problém, když vlak projíždí touto tratí, tak se na dvou místech bez zjevných příčin zastaví, když jede rychleji, tak tyto místa přejede. Nevíte v čem by mohl být problém? Všechny koleje a jejich spoje jsem překontroloval.

Nejak si nenapsal v kterych mistech, pripadne nepoznacil je na fotce, takze ti tezko nekdo pomuze.
Only the best can survive.

Cavelon

Tiež som mal podobný problém, keď som kúpil used koľajnice, tak na niektorých lokomotíva zastavovala. Zistil som, že na ich povrchu je vrstva oxidu, tak som použil fintu na odstraňovanie studených spojov vyskytujúcich sa pri PCB, ktoré sa zasúvajú do priamych konektorov - vzal som tvrdú gumu a poriadne kovové časti pregumoval. Odvtedy to jazdí bez problémov. :)

TomG

Citace od: Cavelon kdy 09.11.2006, 09:15:55
Tiež som mal podobný problém, keď som kúpil used koľajnice, tak na niektorých lokomotíva zastavovala. Zistil som, že na ich povrchu je vrstva oxidu, tak som použil fintu na odstraňovanie studených spojov vyskytujúcich sa pri PCB, ktoré sa zasúvajú do priamych konektorov - vzal som tvrdú gumu a poriadne kovové časti pregumoval. Odvtedy to jazdí bez problémov. :)

Nj asi si malo hraju s vlackama :) Jeste sem se s timhle nesetkal.
Only the best can survive.

Rever

Přidávám obrázek s místy, kde se vlaky zastavují:


Rever

Pravdu asi bude mít Cavelon, koleje asi budou zoxidované, zkusim s tím dnes něco udělat a zítra dám vědět, jak jsem dopadl.

Jarmila

Pokud to nebyly nové koleje, tak budou třeba jen něčím napatlané. Zkus buď radu od Cavelona (přegumovat) nebo to klasicky umej a hned vytři do sucha- jinak velmi rychle reznou.  
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

***Banana.com

Citace od: Jarmila kdy 09.11.2006, 09:53:14
Pokud to nebyly nové koleje, tak budou třeba jen něčím napatlané. Zkus buď radu od Cavelona (přegumovat) nebo to klasicky umej a hned vytři do sucha- jinak velmi rychle reznou.  

To už jsem si také ověřil, naštěstí jen na dvou kusech...pár minut neutřené, a zrezly jak víno..

Rever

No, já to radši zkusím nejdříve tou gumou, o rezavé koleje bych asi moc nestál  :)

Pepan

#10
Ony se nemusí vyloženě mejt, pokud je teda nemáš i pořádně zaprášené, stačí občas ty kovové kontaktní plochy přejet navlhčeným hadříkem a pak jak už bylo řečeno hned osušit, aby nerezivěly, pokud si vezmeš ten hadřík bílý, tak i krásně uvidíš, kolik svinstva se na nich nachytalo  :)

PS: Já osobně vždycky přeleštím i kola 9 voltového motoru  ;D

betakaroten

Mytí bych se taky bál :-\ kovová část je totiž dutá a mohla by zreznout zevnitř. Ve starších návodech se psalo, že se mají čistit hadrem namočeným v lihu.
Jako poslední pomoc (i na zrezavělé koleje) doporučuju Silichrom a fyzickou sílu...

niessnet

Nejsem sice vláčkař, ale kámoši, kteří mají klasický vláčky (TT, HO), používají právě líh. Takže doporučuju. ;)
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Honzik

Řešení čistič brzd. Jedná se o látku, která odstraňuje všechem bordell a zároveň rychle vyprchá, takže žádné vysušování...Prostě nastříkat, utřít hadrem a je to...Let's make trains better.


Rever

Problém s kolejemi jsem již vyřešil, takže děkuji všem za rady. Nejdříve jsem ty dvě koleje přeleštil suchým hadříkem, to však nepomohlo, takže jsem dal na Cavelona a koleje přegumoval a přeleštil a teď už mi vlaky šlapou jako hodinky.

Rever

Ještě jsem učinil menší pokus, která z lokomotiv, které mám, je rychlejší. Mám parní lokomotivu Hogwarts™ Express a moderní lokomotivu ze setu 4511-1 High Speed Train. Učinil jsem následující pokus: Lokomotivy jsem dal za sebe (s menším rozestupem) a sledoval, jestli jedna dojede druhou, nebo jestli se bude vzdálenost zvětšovat. Aby byl test objektivní, tak jsem také v druhém kroku vyměnil kola a motory u lokomotiv, přesto výsledek byl naprosto jednoznačný. Typněte si, která byla rychlejší?

otaznik

Citace od: Rever kdy 10.11.2006, 09:13:03
Ještě jsem učinil menší pokus, která z lokomotiv, které mám, je rychlejší. Mám parní lokomotivu Hogwarts™ Express a moderní lokomotivu ze setu 4511-1 High Speed Train. Učinil jsem následující pokus: Lokomotivy jsem dal za sebe (s menším rozestupem) a sledoval, jestli jedna dojede druhou, nebo jestli se bude vzdálenost zvětšovat. Aby byl test objektivní, tak jsem také v druhém kroku vyměnil kola a motory u lokomotiv, přesto výsledek byl naprosto jednoznačný. Typněte si, která byla rychlejší?
¨

V tomto případě záleží spíše na hmotnosti, takže podle mě byla rychlejší ta lehčí. Vyměnil jsi při testu i pořadí lokomotiv?

TomG

Presne jak rika otaznik, zjistis pouze rozdil v hmotnosti a to jak je tato hmotnost rozdelena vuci motoru.

Only the best can survive.

Rever

Pořadí lokomotiv jsem také vyměnil a řekl bych, že High Speed Train má více dílků, tudíž je těžší.

TomG

Citace od: Rever kdy 10.11.2006, 09:20:46
Pořadí lokomotiv jsem také vyměnil a řekl bych, že High Speed Train má více dílků, tudíž je těžší.

Si to hod na vahu :)
Only the best can survive.

Rever

No dobře nebudu nikoho dlouho napínat, High Speed Train byl rychlejší a to znatelně. Na jeden okruh předjel parní lokomotivu asi o 10-20 cm, v případě, že jel jako druhý, tak parní lokomotivu brzo dohnal. Samozřejmě se dá vymyslet spousta exaktních důvodů proč tomu tak bylo: váha lokomotivy, tření, aerodynamický odpor... ale já osobně si myslím, že se topiči v té parní lokomotivě flákali a na výsledku závodu jim pranic nezáleželo   :)

Cavelon

#21
Skús urobiť ešte jeden test - pusť najprv jednu lokomotívu na určitom rýchlostnom stupni a odmeraj, za aký čas absolvuje napr. 10 okruhov (odmeraj to stopkami). A potom urob to isté s druhou. Každú púšťaj zvlášť, aby sa vylúčilo ich možné ovplyvňovanie sa po elektrickej stránke.

Micho

Citace od: Rever kdy 10.11.2006, 12:57:50
No dobře nebudu nikoho dlouho napínat, High Speed Train byl rychlejší a to znatelně.

Veď to má aj v názve ...  ;)

Rever

Citace od: Cavelon kdy 10.11.2006, 13:04:32
Skús urobi» eąte jeden test - pus» najprv jednu lokomotívu na určitom rýchlostnom stupni a odmeraj, za aký čas absolvuje napr. 10 okruhov (odmeraj to stopkami). A potom urob to isté s druhou. Kaľdú púą»aj zvláą», aby sa vylúčilo ich moľné ovplyvňovanie sa po elektrickej stránke.

To je dobrý nápad. Dneska večer to vyzkouším (s tím, že prohodím i motory v druhém testu) a dám vědět jak to dopadlo, také zvážím ty lokomotivy, aby se dalo určit jaký má vliv váha lokomotivy na rychlost.

Benelli_2000

A co takhle vyzkoušet samostatné motory bez lokomotiv? Pak uvidíš  ;)
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

Rever

Vyzkoušet samotné motory by bylo možná dobré, ale spíše mě zajímá, jak si povedou jednotlivé lokomotivy s různými motory. V předchozím testu byl High Speed Train rychlejší ať už byl použit jakýkoliv motor.

TomG

Vsak si je zvaz o kolik je ten High Speed Train lehci.
Only the best can survive.

Rever

Tak jsem lokomotivy zvážil a zde je výsledek:
Hogwarts™ Express 250g (gramů)
High Speed Train 320g
Učinil jsem také pokus s rychlostí, kdy jedna lokomotiva projela tři okruhy na mé trati a čas jsem měřil. Musím říct, že obě lokomotivy jsou přibližně stejně rychlé. Jeden motor (na obou lokomotivách) však zvládne trať za 27s (sekund) a druhý za 30s. Takže High Speed Train byl v minulém testu lepší protože měl rychlejší motor a při výměně jsem zřejmě prohodil motory za ty samé (mezitím jsem ještě vařil jídlo a každou chvíli odběhl k plotně   ;D).

TomG

Citace od: Rever kdy 13.11.2006, 09:33:41
Tak jsem lokomotivy zvážil a zde je výsledek:
Hogwarts™ Express 250g (gramů)
High Speed Train 320g
Učinil jsem také pokus s rychlostí, kdy jedna lokomotiva projela tři okruhy na mé trati a čas jsem měřil. Musím říct, že obě lokomotivy jsou přibližně stejně rychlé. Jeden motor (na obou lokomotivách) však zvládne trať za 27s (sekund) a druhý za 30s. Takže High Speed Train byl v minulém testu lepší protože měl rychlejší motor a při výměně jsem zřejmě prohodil motory za ty samé (mezitím jsem ještě vařil jídlo a každou chvíli odběhl k plotně   ;D).

Koukam, docela rozdily ve vykonu tech motorku, ze by ruzne serie?
Only the best can survive.

Rever

Citace od: TomG kdy 13.11.2006, 10:34:11
Citace od: Rever kdy 13.11.2006, 09:33:41
Tak jsem lokomotivy zvážil a zde je výsledek:
Hogwarts™ Express 250g (gramů)
High Speed Train 320g
Učinil jsem také pokus s rychlostí, kdy jedna lokomotiva projela tři okruhy na mé trati a čas jsem měřil. Musím říct, že obě lokomotivy jsou přibližně stejně rychlé. Jeden motor (na obou lokomotivách) však zvládne trať za 27s (sekund) a druhý za 30s. Takže High Speed Train byl v minulém testu lepší protože měl rychlejší motor a při výměně jsem zřejmě prohodil motory za ty samé (mezitím jsem ještě vařil jídlo a každou chvíli odběhl k plotně   ;D).

Koukam, docela rozdily ve vykonu tech motorku, ze by ruzne serie?

Ten rychlejší motor je nový (ze setu High Speed Train), kdežto ten pomalejší je z druhé ruky, takže jeho historii neznám...