Budoucnost 9v vlaku

Založil chadzi, 06.04.2006, 10:02:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

chadzi

neco malo informaci z lugnetu:

1.  LEGO is still finalizing the plan for what they call the LEGO Hobby Train which will be based on the current 9v system.
2. LEGO will continue to sell the current 9v system including the train motor, metal tracks and the speed regulator through LEGO Shop at Home and LEGO Brand Retail only, from mid 2006.
3. In early 2007 the decision will be made – based on sales performance of the 9v system during the fall of 2006 – if LEGO will continue the 9v System with metal rails after 2007.
4. LEGO will release more information about the "LEGO Hobby Train" project in August 2006 at the latest.


cesky:

1.  Lego dokoncuje plan pro LEGO Hobby Train ktery bude zalozen na soucasnem 9v systemu
2. LEGO bude nadale prodavat 9v vlacky (train motor, koleje a regulator) vyhradne prostrednictvim LEGO Shop at Home a oficial Lego shopu od poloviny 2006.(tohle mi nesedi protoze koleje tam maji uz ted - spis jestli to neni do poloviny 2006  :( )
3. Na pocatku 2007 se rozhodne (podle prodeju 9v vlacku behem podzimu 2006) jestli LEGO bude s 9v pokracovat
4. Vic informaci o novym LEGO Hobby Train systemu bude oznameno nejpozdeji do Srpna


uz vznikla stranka na podporu soucasnyho systemu
http://save.9vtrains.com/

rdk

Citace od: chadzi kdy 06.04.2006, 10:02:43
2. LEGO bude nadale prodavat 9v vlacky (train motor, koleje a regulator) vyhradne prostrednictvim LEGO Shop at Home a oficial Lego shopu od poloviny 2006.

(tohle mi nesedi protoze koleje tam maji uz ted - spis jestli to neni do poloviny 2006  :( )

IMO je to myšleno tak, že od poloviny 2006 to bude výhradně S@H a Lego shopy.

jajir

no vono uz ted se problem v kramu sehnat rovne 9V koleje, tak jejich prevedenim do S@H se zas tak moc nemeni.
Neni mi moc jasne co si slibuji od prechodu na nove koleje.
Zustat u starych je moc stat nebude, a nekteri budou moct pouzivat svoje starsi vlacky.
Mozna ze zeleznej prouzek pro el. prud je moc nakladny, tak ho odstrani  ;)
mozna si slibuji, ze svoje 9V koleje zahodim a koupim nove, no to asi ne.
nemluve o tom, ze ty nove nevypadaji prilis realisticky oproti tem starsim.

mph1

Takze kdo sbirate 9V vlacky, setrete a nakupujte, at vam LEGO ty vase vlaky neukonci  ;D

betakaroten

Hm. Historie se opakuje. Bude potřeba vymyslet ekvivalent starých dobrých 12V přídavných kolejí, aby vláčky přežily. Když si představím, jak děcko "odroste" plastovým kolejím a bude chtít kovové... děsně to poleze do peněz.
Mimochodem, kdo kdy na skutečné dráze viděl tmavošedé pražce... když už měnili barvu, tak mohli udělat třeba béžové (tan) - jako betonové. Ale to by zase kolejnice bez kovu vypadaly blbě.

Numbi2

jj, ty nové koleje se mi zdají dost "dětské" (a to i pro děti)  >:( ... radši kdyby u 9V rozšířili nabídku o jiné poloměry zatáček, různé délky rovných, anglické křižovatky, atd. ...
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

Llevelyn

No ani jsem nevěděla , že se mé neblahé tušení potvrdí tak brzy.. :'(

V hamérice už vyprodávají vagonky a příslušenství k vlakům../ a Honza má napotvoru milion objednávek.. ;) /
Ještě že jsem, v tušení neodvratného konce, nakoupila zásobu kolejí a vlakových bebechů v množstevní slevě. Jen mlátím hlavou o stěnu, že jsem nenasyslila povícero vlaků ve výprodejích.. :P
No a samo, že čekám co na to evropský S@H..


Tak mě napadlo.. šlo by nové celoplastové koleje nějak zprovoznit na starý systém? Nějakým vodivým povlakem? 8)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

chadzi

zrejme stoupne i cena starsich 9v na ebayi. rovny a zatacky by mozna nejak vodivy udelat sly, ale vyhybky tezko. urcite bude hodne maniku co to bude zkouset. Do te doby objednat hodne rovnejch do zasoby (cert vem dark bley)

jajir

Citace od: Numbi2 kdy 06.04.2006, 14:42:38
jj, ty nové koleje se mi zdají dost "dětské" (a to i pro děti)  >:( ... radši kdyby u 9V rozšířili nabídku o jiné poloměry zatáček, různé délky rovných, anglické křižovatky, atd. ...
Naprostej souhlas, presne tohle by to chtelo. Taky jsem nekde na www videla slozitejsi vyhybky. To je taky pekna a chybejici vec.
Nebo treba controll center, ktere by umelo plynule rozjizdet a zastavovat vlacky, s pripojitelnyma senzorama do zastavek, jednoduchou logiku. Na vice nez tri vystupy.

Dansson

Kritiku na toto téma už jsme tady řešili v diskusi trains 2006. Možná že se může stát ještě jedna věc. Jak vy radíte kupovat staré 9V, ať je nezruší tak já radím a doporučuji nekupovat nové vlaky. Podle mě je celkem logické, že pokuď nenajdou dostatečnou odezvu u zákazníků(což je možné), tak se lego vrátí k 9v systému, nebo vymyslí nový(třeba i výrazně lepší systém)¨
Co vy na to??? :)

Numbi2

Citace od: jajir kdy 06.04.2006, 16:10:33
Taky jsem nekde na www videla slozitejsi vyhybky. To je taky pekna a chybejici vec.
Nebo treba controll center, ktere by umelo plynule rozjizdet a zastavovat vlacky, s pripojitelnyma senzorama do zastavek, jednoduchou logiku. Na vice nez tri vystupy.

bral bych vše ... bohužel, když už někdo něco na koleně vyrobí, tak si za to nechá slušně zaplatit  :( a TLC do toho ve velkém asi nepůjde ...

Citace od: Dansson kdy 06.04.2006, 16:20:25
tak já radím a doporučuji nekupovat nové vlaky. Podle mě je celkem logické, že pokuď nenajdou dostatečnou odezvu u zákazníků(což je možné), tak se lego vrátí k 9v systému, nebo vymyslí nový(třeba i výrazně lepší systém)
Co vy na to??? :)

imho když už TLC investovalo do nového systému dálkového ovládání, tak s ním půjde přes mrtvoly (někdo to zaplatit musí) :-\ ... i nový (jiný) systém by stejně byl konec 9V
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

myth

Citace od: Dansson kdy 06.04.2006, 16:20:25
Kritiku na toto téma už jsme tady řešili v diskusi trains 2006. Možná že se může stát ještě jedna věc. Jak vy radíte kupovat staré 9V, ať je nezruší tak já radím a doporučuji nekupovat nové vlaky. Podle mě je celkem logické, že pokuď nenajdou dostatečnou odezvu u zákazníků(což je možné), tak se lego vrátí k 9v systému, nebo vymyslí nový(třeba i výrazně lepší systém)¨
Co vy na to??? :)

Ja na to len toľko, že AFOLovia tvoria zanedbateľnú časť zákazníkov TLC. Rodičia tie vlaky deťom kupovať budú, takže nekupovanie AFOLmi nebude mať žiaden efekt.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

otaznik

Citace od: jajir kdy 06.04.2006, 16:10:33
Citace od: Numbi2 kdy 06.04.2006, 14:42:38
jj, ty nové koleje se mi zdají dost "dětské" (a to i pro děti)  >:( ... radši kdyby u 9V rozšířili nabídku o jiné poloměry zatáček, různé délky rovných, anglické křižovatky, atd. ...
Naprostej souhlas, presne tohle by to chtelo. Taky jsem nekde na www videla slozitejsi vyhybky. To je taky pekna a chybejici vec.
Nebo treba controll center, ktere by umelo plynule rozjizdet a zastavovat vlacky, s pripojitelnyma senzorama do zastavek, jednoduchou logiku. Na vice nez tri vystupy.
Jestli si chceš hrát s vláčkama, tak LEGO není to pravé. To po nich nemůžeš chtít. LEGO vždycky v Town a Trains obětovalo realitu hratelnosti a ceně a tak to bude určitě dělat dál. A tak je to i IMHO správné.

betakaroten

Citace od: Llevelyn kdy 06.04.2006, 14:48:04
...
Tak mě napadlo.. šlo by nové celoplastové koleje nějak zprovoznit na starý systém? Nějakým vodivým povlakem?
Žel nešlo. Jsou totiž stejně "tlusté" jako kovové a kovovým potahem by ještě nabyly, čímž by se zúžil rozchod.

chadzi

vystoural sem naky dalsi info:

Jake said that 9v would not be going away any time in the forseeable future. The possibility of 9v trains going away now is just that; a possibility. It snuck up on the company faster than originally thought due to business realities and production realities. This only means that there is a chance that it will be ended though.

Jake (McKee) na Brickfestu rikal ze 9v vlacky nebudou zruseny v predvidatelne (dohledne) dobe. Moznost jejich zruseni je v soucasne dobe pouze moznost. Premysli se o tom hlavne kvuli 'business a production realities' (asi se blbe prodava a vyroba je draha ::) ) Tohle pouze znamena ze je tady moznost ze vlaky budou zruseny.

moc toho nerekli, holt uvidime v 2007

betakaroten

Quo vadis... ?

rdk

A z toho obrázku vyplývá, že...?

muzzo

Že má betakaroten 12 v vlaky a je mu jedno jestli bude na nových kolejích kovový vodič, nebo ne.  ;D

Numbi2

Citace od: otaznik kdy 06.04.2006, 21:50:22
Citace od: jajir kdy 06.04.2006, 16:10:33
Citace od: Numbi2 kdy 06.04.2006, 14:42:38
jj, ty nové koleje se mi zdají dost "dětské" (a to i pro děti)  >:( ... radši kdyby u 9V rozšířili nabídku o jiné poloměry zatáček, různé délky rovných, anglické křižovatky, atd. ...
Naprostej souhlas, presne tohle by to chtelo. Taky jsem nekde na www videla slozitejsi vyhybky. To je taky pekna a chybejici vec.
Nebo treba controll center, ktere by umelo plynule rozjizdet a zastavovat vlacky, s pripojitelnyma senzorama do zastavek, jednoduchou logiku. Na vice nez tri vystupy.
Jestli si chceš hrát s vláčkama, tak LEGO není to pravé. To po nich nemůžeš chtít. LEGO vždycky v Town a Trains obětovalo realitu hratelnosti a ceně a tak to bude určitě dělat dál. A tak je to i IMHO správné.

to je sice fakt, mám doma ještě vláčky v měřítku HO, ale ty u mě víceméně ustrnuly na mrtvém bodě (cena, atd.) ... LEGO Trains mě prostě po delší pauze opět vrátilo do dětství a uchvátilo kombinací hratelnosti, kreativity a některé sety nakonec i dost vysokou modelovou hodnotou  ;D ...

... všechny ty kolejové vymoženosti, na které jsem byl u HO zvyklý nutně nepotřebuji  8), jenom ať zachovají klasické 9V koleje - místo toho aby v nabídce přinejmenším stagnovali, tak ji IMHO degradují ...  :( :( :(
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

otaznik

IMHO ne, podívej se na konec 90. let. To jsou strašné modely (nejen Trains, ale i obecně - brutální vlny juniorizace).

Numbi2

Citace od: otaznik kdy 10.04.2006, 15:42:05
IMHO ne, podívej se na konec 90. let. To jsou strašné modely (nejen Trains, ale i obecně - brutální vlny juniorizace).

že bychom se museli smířit s tím, že je LEGO pro děti  ??? ... nikdy  ;D  >:D
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

Shi-So

Citace od: Numbi2 kdy 10.04.2006, 15:47:30
Citace od: otaznik kdy 10.04.2006, 15:42:05
IMHO ne, podívej se na konec 90. let. To jsou strašné modely (nejen Trains, ale i obecně - brutální vlny juniorizace).

že bychom se museli smířit s tím, že je LEGO pro děti  ??? ... nikdy  ;D  >:D

No a my snad nejsme deti? ;D

betakaroten

#22
Citace od: otaznik kdy 10.04.2006, 15:42:05
IMHO ne, podívej se na konec 90. let. To jsou strašné modely (nejen Trains, ale i obecně - brutální vlny juniorizace).
Podle mě vlaky už jednou takovou juniorizační etapou prošly. "První zlatá éra" byla na přelomu 60./70. let ( http://www.peeron.com/scans/242-2/ slint... asi jsem jedinej úchyl, komu nevadí modrý koleje ;D ), pak přišly otřesně jednoduché slátaniny jako 170, potom druhá zlatá éra, ještě zlatější ( http://www.peeron.com/scans/7777-1 SLINT::: ani to nerealistický vedení mezi kolejema mi nevadí), ta pokračovala až do roku 1995.
Vlastně když půjdeme takhle po historii, tak 4studová autíčka jsou jenom bezvýznamná mezietapa >:D

Ale ať už jsou sety jaký chtěj: MOC to jistí. 8)

otaznik

Citace od: betakaroten kdy 10.04.2006, 20:50:47
Citace od: otaznik kdy 10.04.2006, 15:42:05
IMHO ne, podívej se na konec 90. let. To jsou strašné modely (nejen Trains, ale i obecně - brutální vlny juniorizace).
Podle mě vlaky už jednou takovou juniorizační etapou prošly. "První zlatá éra" byla na přelomu 60./70. let ( http://www.peeron.com/scans/242-2/ slint... asi jsem jedinej úchyl, komu nevadí modrý koleje ;D ), pak přišly otřesně jednoduché slátaniny jako 170, potom druhá zlatá éra, ještě zlatější ( http://www.peeron.com/scans/7777-1 SLINT::: ani to nerealistický vedení mezi kolejema mi nevadí), ta pokračovala až do roku 1995.
Vlastně když půjdeme takhle po historii, tak 4studová autíčka jsou jenom bezvýznamná mezietapa >:D

Je subjektivní, co bylo hezké a co ne, mě se začali LEGO vlaky líbit až od té doby, co začaly 9V.

Bryk

Jak tak na to koukám, když není zcela jasné co LEGO udělá, nezbývá než se vybavit pořádnou zásobou 9V kolejí.

Numbi2

Citace od: Bryk kdy 25.06.2006, 21:03:04
Jak tak na to koukám, když není zcela jasné co LEGO udělá, nezbývá než se vybavit pořádnou zásobou 9V kolejí.

... taky všichni svorně 9V koleje syslíme a stěhujeme nábytek (i chudáky rodinné příslušníky) z bytů, aby bylo více místa  ;D ;D ;D
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

Llevelyn

A viděli jste seriál Dynastie Nováků? Tak šup, vyrábět kladky...  ;D ;D ;D ;D

No, vyrobit desku, na ní nalepit "jeté" plates aby držely koleje na tý desce, a tahat to nahoru dolů ....
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Numbi2

Citace od: Llevelyn kdy 26.06.2006, 12:18:47
A viděli jste seriál Dynastie Nováků? Tak šup, vyrábět kladky...  ;D ;D ;D ;D

No, vyrobit desku, na ní nalepit "jeté" plates aby držely koleje na tý desce, a tahat to nahoru dolů ....

jojo  ;D ;D ... bourat zdi atd., a koukal jsem, že by možná i nějakým tím vrutíkem koleje držely, každá má v prostředním pražci díru  8)
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

Bryk

Jo tak proto nemůžu sehnat rovné koleje. Lidi kupujou jak draci  :)

Numbi2

Citace od: Bryk kdy 26.06.2006, 18:00:24
Jo tak proto nemůžu sehnat rovné koleje. Lidi kupujou jak draci  :)

s takovou nejistou budoucností klasických 9V se není čemu divit :(
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...