(cizi+vlastni) Santa Fe a svetylka :)

Založil TomG, 06.01.2006, 22:07:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Na kolik kč vyjde takové osvětlení?

do 49 kč
50-99 kč
100-149 kč
150-199 kč
více než 200 kč

TomG

Tak mi to nedalo a rekl jsem si, ze si taky dopreju svitici Santa Fe. V cumaku je vysoce svitiva bila LEDka a v kabine obecejna 3V zarovka. Zatim prvni verze osvetleni, pak to budu jen doladovat po strance technickeho provedeni uvnitr.  Sviti to samozrejme i v klidu, oba okruhy maji vlastni vypinac.
A ted par obrazku:







Only the best can survive.

Micho

Citace od: TomG kdy 06.01.2006, 22:07:55
Tak mi to nedalo a rekl jsem si, ze si taky dopreju svitici Santa Fe. V cumaku je vysoce svitiva bila LEDka a v kabine obecejna 3V zarovka.
To svetlo vpredu je impozantné. Vyzerá tak presvedčivo.  8) To vo vnútri by chcelo také decentnejšie. Vyzerá ako by im tam v kabíne horelo.  ;)

Citace od: TomG kdy 06.01.2006, 22:07:55
Sviti to samozrejme i v klidu, oba okruhy maji vlastni vypinac.
Teda máš vo vnútri mašinky vlastné napájanie - nejaké 2 x 1,5V? Ako to vyzerá v mašinke?

betakaroten

V kabině by nemělo být rozsvíceno - pak by byl fíra oslněn a neviděl by na trať. Stačila by jedna zelená nízkoodběrová LED, jako že tam svítí "budíky".

TomG

Puvodne mela byt v kabine jen oranzova dioda, ale jaksi se mi ji podarilo odpalit, takze sem nouzove pouzil zarovku. Napajeni je samozrejme pro kazdy okruh 3V. Uvnitr je proste hromada dratu, vypinace a boxy s baterkama, to musim jeste predelat a udelat elegantneji. Po tme to sviti cca 50 cm pred sebe a jelikoz to ma vlastni napajeni, tak to sviti za jizdy porad stejne.
Only the best can survive.

TomG

#4
Citace od: betakaroten kdy 06.01.2006, 22:17:45
V kabině by nemělo být rozsvíceno - pak by byl fíra oslněn a neviděl by na trať. Stačila by jedna zelená nízkoodběrová LED, jako že tam svítí "budíky".

Jaksi sem za jizdy nikdy nebyl v kabine strojvudce, takze netusim. Je to jen prvni verze a hlavne sem zkousel predni svetlomet.  Az budu doladovat dalsi verzi, tak tam muzu placnout zelenou diodu.
Only the best can survive.

Honza D.

Vypadá to perfektně.
A ty modrý destičky u kolejí slouží k čemu?
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

Raistlin M

Citace od: Honza D. kdy 06.01.2006, 23:06:08
Vypadá to perfektně.
A ty modrý destičky u kolejí slouží k čemu?
Nejsou ty destičky stabilizátory kolejí v místě, kde by se při ryhclé jízdě mohly lehce nadzdvihovat a pomáhat vykolejení?

Edit: Hm...asi ne no. :)

TomG

Citace od: Honza D. kdy 06.01.2006, 23:06:08
Vypadá to perfektně.
A ty modrý destičky u kolejí slouží k čemu?

Ty jsou tam jen zkusebne, pze nemam navic zadne kostky co muzu postradat a budou v nich vyhledove kontakty + kabliky na pripojeni i jineho trafa nez jen origo legackeho. Pze doma zadne nemam a co sem zkoumal Michovy vypocty s poctem vlaku na kolejich zaroven + co jsem sam meril, tak abych mohl pouzit i neco jine. Peter napriklad s uspechem pouziva "trafo" PIKO co bylo puvodne urcene k napajeni modelove zeleznice rozchodu TT.
Only the best can survive.

otaznik

Ten přední reflektor je super, nezkusíš zapojit i to druhé přední světlo, myslím, že by dojem ještě stoupnul.

TomG

#9
Citace od: otaznik kdy 07.01.2006, 00:56:01
Ten přední reflektor je super, nezkusíš zapojit i to druhé přední světlo, myslím, že by dojem ještě stoupnul.

Bez rezani a vrtani lego kostek by to neslo. Podivej se, jak je to spodni svetlo uchycene.
To horni svetlo je ciste zaintegrovana dioda do technic bricku 1x2.  U toho spodniho bych to tam musel cele prekuchat at to tam nacpu a protahnu draty. Samozrejme me to taky napadlo.
Only the best can survive.

Dansson

Jak no napájíš? vlastní okruh? a na jakou baterku? nebo bereš proud rovnou z kolejí...to asi ne co?

TomG

#11
Citace od: Dansson kdy 07.01.2006, 11:03:55
Jak no napájíš? vlastní okruh? a na jakou baterku? nebo bereš proud rovnou z kolejí...to asi ne co?

Zatim tuzkove baterie, u napajeni z koleji je problem, ze by to svitilo jen pri jizde a taky intenzita by se menila podle rychlosti. Ale uz se kouma nad moznosti, kdy se napajeni z koleji pouzije jako spinac na to svetlo, kde napajeni bude samozrejme opet baterie.
Only the best can survive.

TomG

#12
Tak sem si konecne udelal cas a ponekud jsem to osvetleni predelal. Ted je to narvano do lego kostek, takze je videt vicemene jen lego a kabliky. A ted nejake obrazky.




Hotove osvetleni (jeste z toho udelam jednu verzi, pze me jeste neco napadlo) Ta plate 4x6 k tomu neni nutna. Je tam je pro ukazku.

Takhle je to zadeklovane do lokomotivy, ty dve barevne diody maji simulovat nasviceni v kabine.



Par akcnich fotek. Skoda, ze za tmy maji digitaly problemy s ostrenim.

V ankete si muzete zkusit tipnout kolik vyjde cena pouzitych dilu, vcetne tech LEGO, kdyz byste si to chteli postavit.
Only the best can survive.

niessnet

Teda zase se jednou skláním před šikovnýma českýma ručičkama. Ty světýlka v kabině, to je špica, o předním světle ani nemluvím.
Co takhle natáhnout světýlka i do vagonků?  ;D
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Jindroush

A navrtat troubítka do troubítek!  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

TomG

Citace od: niessnet kdy 19.06.2006, 22:56:06
Teda zase se jednou skláním před šikovnýma českýma ručičkama. Ty světýlka v kabině, to je špica, o předním světle ani nemluvím.
Co takhle natáhnout světýlka i do vagonků?  ;D

Jo osvetleni vagonu je v planu, jen to musim jeste promyslet jak to udelat.
Only the best can survive.