3. kolo soutěže ve stavbě alternativních modelů - prezentace modelů

Založil Tomik, 30.08.2016, 06:15:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Pool

Citace od: Tomik kdy 05.10.2016, 19:20:39
3. xPool: Odtahové vozidlo
Za mě nejpovedenější model v soutěži, co se týká vzhledu a věrnosti předloze. Při instalaci mě překvapilo, že není tak pevný, jak jsem si myslel. Podvozku chybí zpevnění zespodu, takže při zatlačení shora je možné model rozlomit.

Ano, ano, s tímto nedostatkem jsem zápasil od začátku stavění modelu. :D Původně to bylo mnohem horší a v průběhu stavby jsem to znatelně zpevnil, ale i tak jsem to nedotáhl k dokonalosti  :'(

Marty713

Citace od: Tomik kdy 05.10.2016, 19:27:15Neohlídal jsem si hubu a myslel jsem, že když dám na konec smajlíka, tak to vezmeš s nadhledem... Jestli jsem se tě dotknul, tak se ti, Marty, omlouvám. Tvůj model je určitě povedený, ale můj favorit to vzhledem ke zvolenému námětu nebyl. V tabulce jsem upravit bodování tak, že xPool ode mě dostal ještě ten jeden rozhodující bod, takže už jich nemáte stejně.

V pohodě, jen mě zarazila ta argumentace. Díky. :)

Ještě jednou velký dík. Když se podívám na jednotlivá hodnocení, koukám, že nebýt tvé manželky, bylo by pořadí úplně jiné, ale úplně. >:D Takže speciálně jí, prosím, vyřiď mé poděkování za její sympatie. :D

Opět jsem si uvědomil, jak moc rozhodující jsou při hodnocení osobní preference porotců a jejich subjektivní vnímání daných kategorií (např. věrnost předloze, bonusové body). Řekl bych, že na nich záleží daleko víc, než na "měřitelných" kritériích (např. čistota stavby, počet použitých dílů apod.). Pustit se do sci-fi tedy bylo spíš sebevražedné rozhodnutí, a tak mě ve výsledku moje umístění vlastně velice mile překvapuje. :)

Jak by to asi vypadalo, kdybych se pustil do toho Piaggio Ape. 8)

Hroch

Děkuji porotě za ocenění mého modelu, že budu opět na bedně jsem opravdu nečekal. Zejména poté co se objevil Velorex, který byl mým favoritem.

Tomik

Citace od: Marty713 kdy 07.10.2016, 15:11:54
Jak by to asi vypadalo, kdybych se pustil do toho Piaggio Ape. 8)
Na to jsem taky zvědavej, protože s těmi offroadovými pneumatikami si to nedokážu moc představit... ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi


janopr

Také gratuluji vítězům a velké díky Tomíkovi za organizaci soutěže a porotcům za čas, který tomu věnovali.
Sám jsem doufal v lepší než 6. místo, ale tisíc lidí - tisíc chutí. Třeba moje oblíbené modely v soutěži jsou mašinka, dampr a na výstavě mě hodně překvapil hot rod, ten na fotkách vůbec nevyniknul.
Už se velmi těším na další alternativní stavění a jsem zvědavý, z jakého setu se bude stavět, creator, něco s minifigama, technic...? Nebo bude další kolo složeno z několika podkol?   :)

ThomasMorta

Citace od: janopr kdy 08.10.2016, 10:35:58
Už se velmi těším na další alternativní stavění a jsem zvědavý, z jakého setu se bude stavět, creator, něco s minifigama, technic...? Nebo bude další kolo složeno z několika podkol?   :)

A nechceme si něco zorganizovat sami?
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

Citace od: ThomasMorta kdy 08.10.2016, 11:36:48
A nechceme si něco zorganizovat sami?
Marty713 měl nápad udělat spíše takovou stavební výzvu - bez cen a bez poroty. Pokud si dobře vzpomínám, tak to mělo vypadat asi tak, že se vybere nějaký set a někdo z něj postaví alternativní model. Další člověk se z téhož setu pokusí postavit něco lepšího, zajímavějšího nebo odlišnějšího a tak dále. Nikde není vyloučeno, že nemůžeš zkusit trumfnout ostatní i vícekrát. Prostě se staví, dokud to jde a potom, když už nikdo nemá další nápad, co z daného setu postavit, tu zůstane jeden set se spoustou různých alternativních modelů.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Mě zase napadla jako stavební výzva dát si nějaký jiný úkol než je běžné v těchto soutěžích:

  • úplně jiný set než Creator (třeba City, Friends... Teď už máme i odbyt pro figurky :) )
  • jiné parametry hodnocení, např. mě by lákala "hratelnost"
  • ...další nápady
Pán na Žlutém hradě

ThomasMorta

Citace od: milanv kdy 09.10.2016, 08:03:56
Mě zase napadla jako stavební výzva dát si nějaký jiný úkol než je běžné v těchto soutěžích:

  • úplně jiný set než Creator (třeba City, Friends... Teď už máme i odbyt pro figurky :) )
  • jiné parametry hodnocení, např. mě by lákala "hratelnost"
  • ...další nápady

V tom případě bych se zasazoval o nějaké lego Friends. Mým favoritem by byl ten hotdogový stánek 41129 - a klidně od ostatních odkoupím toho hotdogového minidolla (i když chci primárně jen ten hotdogový převlek, abych si mohl postavit potravinové příšery).
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

Když vymyslíte něco s tím hot dog stánkem, tak se klidně přidám. Taky plánuju, že bych si ho pořídil...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

Citace od: milanv kdy 09.10.2016, 08:03:56
jiné parametry hodnocení, např. mě by lákala "hratelnost"

I když je "hratelnost" pro mě u Lega, to nejdůležitější, nedokážu si představit jak jí budeš hodnotit. Je přeci závislá na fantazii každého jednotlivého člověka.
Nebo budeme počítat "kolik částí se hýbe", "s čím se to dá zkombinovat" atd?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

Citace od: Foton kdy 10.10.2016, 10:31:46
nedokážu si představit jak jí budeš hodnoti.
To není tak těžké:

1. kdybych ji chtěl hodnotit, mám úplně stejné možnosti jako Tomik při hodnocení jakýchkoliv jiných subjektivních kritérií. Takže bych postupoval úplně stejně.
2. navíc to nemusím řešit, protože jsme se přeci shodli, že nebudeme soutěžit, je to o výzvě: žádná porota, žádné ceny.

Takže moje vize byla, že bychom se na to zaměřili a pak by každý prezentoval, co pro to udělal, co za nápady za jeho výtvorem vězí. Ať už je to možnost hýbání s něčím, přestavitelnost nebo cokoliv jiného.
Pán na Žlutém hradě

Pool

Navrhoval bych tomu založit nové vláko a i když nebudou ceny, tak pak by se mohlo dát ve vlákně hlasování o nejhezčí model a každý by mohl zahlasovat pro to, co se mu nejvíce líbí  ;)