Bricki

Založil Colonel32, 15.04.2009, 11:15:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

Nutně sháním ke krátkodobému zapůjčení bílého ninju ze setu 3053, který prokazatelně pochází z originálního setu.

http://www.bricklink.com/ML/cas058.jpg

Mám totiž podezření, že jsem koupil padělek, a rád bych ho porovnal s originálem.

EDIT: současně prosím o informace, pokud již někdo máte zkušenosti s vymáháním peněz přez PayPal.

Colonel32

Sháním pouze z Prahy k osobnímu zapůjčení - člověka, který by mi ho případně mohl zaslat poštou už jsem sehnal.

šipka

Z paypalem mám jednu pozitivní zkušenost z nedávné doby, kdy prodejce na ebay po zaplacení paypalem nic neposlal a dělal mrtvého brouka. Prostřednictvím dispute jsem po escalate claim zhruba do tří dnů obdržel kompletní platbu zpět na účet. Celkem jsem byl pozitivně překvapen.

Colonel32

vzhledem k novým informacím tedy mohu rovnou informovat o průběhu kauzy:

nakoupil jsem několik věcí z níže zmíněného:

http://www.bricklink.com/store.asp?p=goldbrick

a při obdržení jsou porovnal 3 nově koupené kusy

http://peeron.com/inv/parts/2335px8

se 4mi poškozenými, které jsem měl doma, a zjistil jsem, že tisk se nepatrně liší, ale hlavně, že nové vlaječky evidentně pocházejí z jiného, novejšího moldu, než byl v té době používán.

Už jsem zadal PayPal dispute na obdržení falešných věcí, na BL udělil negativ, zadal varovaní na komunikaci, zadal varování na prodej falešných dílů a napsal do fóra, a kontaktoval všechny, kteří od něj v minulosti něco koupili, aby si zkontrolovali stav.

Nyní už jen čekám, jak vše dopadne...

PS, myslím, že jsem se nespletl, protože:

http://www.bricklink.com/message.asp?ID=355439



poptávka po bílém ninjovi nadále trvá, rád bych porovnal jak moc je vidět rozdíl.

matny

BL predajca "goldbrick" koncom minulého roka predával na BL pod identitou "aksrhs" plume Dragon v čiernej, šedej a v iných farebných prevedeniach. Posledným 20 klientom zásielku nikdy nedoručil a jeho obchod bol suspendovaný. Takže nie je vylúčené, že biely ninja je custom.

Colonel32

Matny: To je tvoje domněnka, nebo to máš nějak potvrzené?

PS. jako přílohu přikládám fotografii vlaječek, nahoře nové, dole původní.

Shi-So

Uff,
nevim ty vlajky mi vychazi skoro stejne, taky mam par doma a co kus to unikat (a vsechny jsou z mnou otevrenych LEGO setu)
Ale mozna, ze u tech crusade bych vahal.... ::)
Na toho ninju jsem fakt zvedavy.....

matny

#7
Neviem exaktne potvrdiť, že predajca "MAN GON KIM", ktorý prevádzkoval koncom minulého roka shop "aksrhs" je totožný s BL predajcom "goldbrick".
Primárna indícia, ktorá ma presvedčila, že ide o identickú osobu je fakt, že pri zahájení BL shopu "bricki" mal v rámci svojho inventára totožný sortiment ako suspendovaný BL shop "aksrhs".
(t.j. plume Dragon vo farebných prevedeniach, ktoré TLC nikdy nevyrobilo)
Po cca 7 dňoch z neznámých dôvodov nahradil tento sortiment za súčasnú ponuku - zaujímavé je, že momentálne vlajky BF už neponúka!

Colonel32


Colonel32

#9
no, tak jak se při zavádění PayPalu šířily informace o tom, jak s ním mají lidé špatné zkušenosti, bohužel jsem nyní nucen přidat i vlastní - PayPal mojí stížnost naprosto ignoruje se slovy, že "řešíme jen případy, kdy nikdo nic nepošle"
Email byl automaticky vygenerován ještě v té minutě, kdy jsem zadal "escalate claim"... že já vůl rovnou nenapsal, že ten člověk nic neposlal, když to to hajzl poslal obyčejně a né doporučeně...

viz.

Dear Jan Kratochvil,

You have chosen to escalate your dispute to a PayPal claim. By ending
communication with the seller, you are asking PayPal to investigate the
case and decide the outcome. As part of our investigation, PayPal reviewed
any communication you may have had in the Resolution Center.

Our investigation into your claim is complete. As stated in our User
Agreement, the claims process only applies to the shipment of goods. It
does not apply to complaints about the attributes or quality of goods
received. Therefore, we are unable to reverse this transaction or issue a
refund.


EDIT: máte někdo zkušenosti s tím, jak postupovat dál, aby PayPal začal tuto kauzu skutečně vyšetřovat?

Jindroush

Pokud je v User Agreementu toto, tak nic, ne?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

právě se mi ozval člověk, který od něj nakoupil 30 darth maulů za 200 USD a po porovnání s ostatními seznal, že jsou také falešné. Tak snad se něco začne dít, protože BL moji stížnost doteď ignorovalo.

Colonel32

porovnání originálního ninjy a 3 korejských...

Zoufalec


Ondrej

#14
Na první pohled k nerozeznání, co přesně tě na nich vedlo k názoru, že jsou to padělky?
Z té fotky nic moc nevidím, chtěl by to je vidět v reálu.

muzzo

Citace od: Ondrej kdy 21.04.2009, 09:45:36
Na první pohled k nerozeznání, co přesně tě na nich vedlo k názoru, že jsou to padělky? Z té fotky nic moc nevidím, chtěl by to je vidět v reálu.

Kudla za pasem, oči, pusa? To všechno Ti přijde stejné jako na tom vlevo?

Ondrej

Citace od: muzzo kdy 21.04.2009, 10:18:21
Citace od: Ondrej kdy 21.04.2009, 09:45:36
Na první pohled k nerozeznání, co přesně tě na nich vedlo k názoru, že jsou to padělky? Z té fotky nic moc nevidím, chtěl by to je vidět v reálu.

Kudla za pasem, oči, pusa? To všechno Ti přijde stejné jako na tom vlevo?

Ten červený terčík je větší a pusa menší. Při delším sledování si toho člověk všimne. Jinak je to pěkná napodobenina. Ninju vidím poprvý takhle z blízka, takže jsem nemohl srovnávat z vlastní zkušenosti s ním.

Shi-So

Budu uprimny.At koukam jak koukam, prijdou mi fakt skoro k nerozeznani..... :o


muzzo

Citace od: Shi-So kdy 21.04.2009, 10:47:54
Budu uprimny.At koukam jak koukam, prijdou mi fakt skoro k nerozeznani..... :o



Koukej ještě chvíli a příjdou Ti rozdílné, třeba ty kotlety ( v tomto případě spíš vlasy ) co sahají na padělcích mnohem níž.

Shi-So

Citace od: muzzo kdy 21.04.2009, 10:51:46
Citace od: Shi-So kdy 21.04.2009, 10:47:54
Budu uprimny.At koukam jak koukam, prijdou mi fakt skoro k nerozeznani..... :o



Koukej ještě chvíli a příjdou Ti rozdílné, třeba ty kotlety ( v tomto případě spíš vlasy ) co sahají na padělcích mnohem níž.

Jo na tom se to poznat uz da....
Ale nehledat to cilene, nepoznal bych to....
By me zajimalo, kolik casu stoji vyrobeni jednoho takoveho padelku....
A jak to vlastne tiskne....

Colonel32

no, nakonec se ti ty padělky ještě podaří jako kuriozitu prodat dráž, než kolik stály...

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 21.04.2009, 11:24:58
no, nakonec se ti ty padělky ještě podaří jako kuriozitu prodat dráž, než kolik stály...
O tom v tomto případě pochybuji.

Šejmus

Fool of a Took!

Ravenhorn

Vždyť se mu to nemůže normálně vyplatit je dělat takhle doma. Možná tam někde je továrna Brick apod. a tak si tam vyrábí i pro sebe tajně.
Castle, Pirates a Star Wars.

Colonel32

Citace od: Ravenhorn kdy 21.04.2009, 22:20:59
Vždyť se mu to nemůže normálně vyplatit je dělat takhle doma. Možná tam někde je továrna Brick apod. a tak si tam vyrábí i pro sebe tajně.

Jsem přesvedčený, že se si je nechal udělat na zakázku v nějaké tiskárně tampónovým tiskem, a v dostatečně velkém počtu, aby se vyplatily počáteční náklady na šablonu.

Colonel32


matny

Presne tak ako som predpokladal - historia sa opakuje  ::)

Colonel32


Colonel32

http://www.bricklink.com/message.asp?ID=403026

thanks to muzzo for pointing out da seller...