*TOP* (Vlastní) Severské království II.

Založil Hardegon, 05.07.2010, 19:37:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Ano, vesnička byla výborná, toto mi přijde trochu sušší, i když co se týče použitých technik není vlastně co vytknout. Možná bych udělal nějaký přechod mezi zdí a vodou (nízkou skálu, trochu zeleně...). Je trochu nepravděpodobné, aby zeď z vody přímo "rostla" a možná bych tam udělal alespoň nějakou část nepravidelnou, jako byla třeba ta věž u vesničky. Ale jak psali jiní, zatím to nejde plně zhodnotit, když stavba není dokončená. Co se mi naopak moc líbí je ten zadní palác, hlavně štít a prasečí výběh ;).

nesquick

Vždyť to sám napsal, jde o malou tvrz :) To čekáte palác ? :D
Mě se to hodně líbí :)

Hardegon

#32
Při úpravě fotek tvrze, kterou jsem zde již ukázal, se mi líbila málokterá fotka, tak jsem to přefotil. Možná už jsem i vychytal pár funkcí foťáku (snad to bude poznat).

Nyní k samotné stavbě... Jedná se tedy o malou tvrz na ostrůvku. Hlavní budovou je zde sídlo jarla. Součástí je i obytná budova (větší) a sklad (menší) s přilehlou dílničkou. Snažil jsem se zakomponovat i stáje, studnu a stoku.

Zmíněná hranatost je záměrná, stejně jako "růst hradeb z vody". Při stavbě jsem počítal s přihlížením k ostatním (například Ryxeho úchvatné a totálně asymetrické hrady), ale nemusí mít každá stavba půdorys bramboroidu.  :)

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=443055


FilipS

Mě se to líbí. Zaujal mě prasečí výběh a terén uvnitř tvrze. Hlavní sídlo také vypadá dobře zejména střecha a štít. Nezdá se mi ta vytilesovaná střecha, příjde mi moc barevná. Je to způsobeno nedostatkem dílů, nebo to má znázorňovat stáří? Poslední věcí je studna, u ní mi přijde střecha moc mohutná a přidal bych navíjecí mechanismus.  ;)

Aki

#34
Vcelku to jde, ale mám k tomu několik poznámek. K čemu studna, když je pevnost na ostrůvku. obyvatelé by zcela jistě brali vodu z jezera.
Stáje bych také očekával spíše na pobřeží v nějakém dvorci a pokud už by byl hrad napojen mostkem, tak by byl dřevěný lehce odstranitelný (pro případ útoku).

Prkenná střecha mi přijde dost dobrá.

Miketuk

Stavba je to velmi pěkná, hranatost mi vůbec nevadí, spíš ta celková "šedost". Určitě by nebylo od věci sem tam šoupnout tmavě šedý kámen do zdi nebo naopak světlý na vydlážděný most. Máš to pěkně uhlazený a žlutý střechy jsou super. Až budu mít příležitost nakoupit je v nějakém BL, tak určitě nějaké vemu, alespoň na vesnické domky či chlívky.

Hardegon

Děkuji za kladné ohlasy.  :)

Citace od: Aki kdy 24.08.2010, 22:07:39
Vcelku to jde, ale mám k tomu několik poznámek. K čemu studna, když je pevnost na ostrůvku. obyvatelé by zcela jistě brali vodu z jezera.
Stáje bych také očekával spíše na pobřeží v nějakém dvorci a pokud už by byl hrad napojen mostkem, tak by byl dřevěný lehce odstranitelný (pro případ útoku).
Prkenná střecha mi přijde dost dobrá.

Se studnou jsem váhal. Ale při obraně by bud házely kbelíky z hradeb nebo brali ze stoky. Stáj je jen pro tři koně, aby Pán domu nemusel daleko pěšky. Most měl být původně padací, ale v hlavě mi neustále vyskakoval obrázek skotského Eilean Donan.
Zároveň jsi i odpověděl Diidymu. Ty barevné střechy jsem měl poprvé v Roztokách a zalíbily se mi na takové chudší/jednodušší stavby.

Rhox

Jak už bylo psáno-rozbil bych jednotvárnost zdi Dark Grey Brickama/2x headlight + tile 1 x 2 a ještě bych vyTiloval chodníčky na hradbách...

otaznik

Mně se naopak více líbí klasické LEGO stavby se study, než vše hladké podle poslední LEGO "tiles" módy.

artus12

Hrozně mě zaujal komín, je hezky "cihlově" propracovaný :) Jinak potom detaily, jako že jedno z oken je otevřené, to je taky velice hezké, a žluté střechy, jsou zajímavé a netradiční, je to myyšleno, jako že jsou senové, nebo normální, nějaké žluté tašky?

Ryxe

Střecha z různobarevných tiles je po žlutých střechách další Hardegonův poznávací znak a mě se moc líbí, má to takovou patinu. Dále se mi na stavbě líbí ten štít u paláce, je velmi zajímavě řešen a dutý komín. Jinak pěkně je řešen život na nádvoří, ten chlápek, co druhého vhazuje do studny je parádní ;D

Hardegon

#41
Doteď byly stavby v tomto vláknu cíleně stavěné pro mé oblíbené Vikingy. Ale protože jsem chtěl zkusit něco trochu jiného (a protože jsem chtěl ubytovat nové dračí vojáky), postavil jsem tento malý hrádek. Zvláště jsem si užil budování dračí sluje.  >:D

Brickshelf, Flickr, MOCpages.


Robbed

Super, moc hezká práce ;). Nejvíc se mi líbí ta střecha z různých odstínů hnědé (od tan až po černou) a porostlá zeď.
Jenom se mi to zdá takové trochu sterilní, chtělo by to víc života.

artus12

Překrásná stavba. Co se mi nelíbí je jenom rozmanitost bricků na hradbách atd. Působí to na mě strakatý dojem, jinak tu dračí sluj ti musím pravdu pochálit!!

mizdas

Citace od: artus12 kdy 07.09.2010, 15:57:42
Překrásná stavba. Co se mi nelíbí je jenom rozmanitost bricků na hradbách atd. Působí to na mě strakatý dojem, jinak tu dračí sluj ti musím pravdu pochálit!!
Přesně tak, chtělo by to oživit a udělat něco s tou "strakatostí", jinak bezvadný  :o 8).

FilipS

Tahle stavba mě opravdu zaujala, strakatá střecha proti které jsem měl minule výhrady se mi zde líbí. Dále oceňuji skálu, jeskyni a vodopád. Hodně dobrej MOC.

AdamKo

Poslední stavba je pecka :o  Již z náhledu vypadal hrad stylově a po načtení ještě lepší.
Zmiňovaná strakatost model pěkně oživí a jeskyně v podhradí - opravdu romantické zákoutí.   Velmi působivé.     Jednoznačně palec nahoru ;)

Togaran

Ten poslední hrad je opravdu super  :) moc se mi líbí vodopád a skála, už se tším až budou fotky na BS
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Siegnord

  Skvělý hrad.  :D Mě se nejvíc líbí členitost vnitřních prostor hradu. Ty uličky, schodiště, terasy, dveře a okna tvoří pestrou mozaiku. Hned mi to připomnělo malebné ulice městečka Omiš.

Hardegon

Děkuji za kladné ohlasy. Ani jsem nečekal, že se bude hrad tolik líbit.  :D

Konečně galerie...

Brickshelf

Flickr

Marty713

Skvělá práce se všemi odstíny šedé. Strakaté? Vůbec! Živé! Nejvíc se mi líbí kombinace staré a nové světle šedé, která není na první pohled úplně zřejmá. Citlivě poskládáno se smyslem pro kompozici.

K dokonalosti tomu chybí jen občasný sníh a sem tam nějaká ledová kra. Možná by nebylo od věci pokusit se o nějaké detaily, např. orlí hnízdo, psinec, ohniště...

mizdas

Krása, nevyfotil by si tu sluj prosím z blízka  :-*. Teda jestli je vevnitř dodělaná.

Ryxe

Výborná práce, hrad se mi moc líbí. Ta "strakatost" mi tam skvěle sedí, terén moc pěkně provedený a o sluji ani nemluvím. Vypracoval jsi si osobitý styl, podle kterého se dají Tvé stavby poznat ;)

Gibur

Líbí semi ta dlažba,použití všech možných druhů tiles.
Sám jsi smradlaví Elf!
Poslání Trpaslíka: ,,Naostřit sekeru,rozetnou skřeta,vykutat zlato,žít..."

Hardegon

Citace od: Dog-Čum kdy 08.09.2010, 19:04:39
Líbí semi ta dlažba,použití všech možných druhů tiles.

Děkuju. Přesně taková dlažba/cesta byly dlouho mým záměrem. Lugbulk tomu hodně pomohl.

Citace od: mizdas kdy 08.09.2010, 17:53:31
Krása, nevyfotil by si tu sluj prosím z blízka  :-*. Teda jestli je vevnitř dodělaná.

No uvnitř je uzavřená a asi 30 studů hluboká. Ale žádná zajímavá technika uvnitř neni. Jen burpy a nejsou ani moc zakryté jako zbytek útesu. Ale fotku případně udělat můžu.  :)

gearcs

Bezva Hardegone, moc se mi to líbí, skvěle nafocené, připomíná mi to románský sloh a vypadá to reálně. Strakatost i střecha je ok, život by mohl být rozmanitější, ale určitě to zohledníš v dalším MOCu...

Steve23

hrad je to nádherný :-* ale můžu otázečku?Na jedné fotce je rytíř s nějakým brněním mně neznámým, jaké to je?podezřívám atlantis... :D

Hardegon

Citace od: Steve23 kdy 09.09.2010, 08:41:37
hrad je to nádherný :-* ale můžu otázečku?Na jedné fotce je rytíř s nějakým brněním mně neznámým, jaké to je?podezřívám atlantis... :D

Přesně tak. Dostal jsem se k pár kouskům, a vypadají vážně pěkně...

otaznik

Velmi povedená stavba, na můj vkus až příliš "vytileováno" + se přidávám k názoru, že by to chtělo oživit minifigama a případně dalšími věcmi. Ale jinak vynikající!

Hardegon

#59
Po dlouhé době jsem si konečně našel čas nafotit model a upravit fotky, se kterým se chci účastnit CCC VIII. Konkurenci očekávám tvrdou, ale účast se počítá.

Do kategorie "Medieval Maintenance" jdu s modelem přestavby dílny koláře.