Platba zbozi pres Ebay-zadost radu

Založil Millan, 25.07.2006, 22:20:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Millan



Prodavajici z Ebaye odmita cash v obalce :o >:( a trva na money transfer na jeho bank account.Jen vim,ze slozit penize na ucet do ciziny je dost drahy  :-\  Nebo je nejaka schudnejsi cesta penezniho prevodu???

To,ze mi nechce sdelit svou adresu se mi zda docela podezrely,asi nechce abych si ho prijel najit,az se na me vy... >:(

Jindroush

Co PayPay? (ne, nezkoušel jsem a čekám na vhodnou oběť, která to zkusí jako první)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Poco

Citace od: Jindroush kdy 25.07.2006, 22:31:32
Co PayPay? (ne, nezkoušel jsem a čekám na vhodnou oběť, která to zkusí jako první)
Bez problémov (zatiaľ). Platím cez to vždy, keď to nejde cez Paypal. Dobrý support, odpoveď  do pár minút.

Jindroush

Trestuhodné, že tu není ilustrovaný návod (a to myslím vážně)  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Poco


Jindroush

To nevadí, prostě základní principy, popsat, nastřílet screeny, jak jde o peníze, lidi se bojej...

(základní principy: nabíjení, jakoby převod (protistrana to 'neví' apod.)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Poco


otaznik

Citace od: Millan kdy 25.07.2006, 22:20:56


Prodavajici z Ebaye odmita cash v obalce :o >:( a trva na money transfer na jeho bank account.Jen vim,ze slozit penize na ucet do ciziny je dost drahy  :-\  Nebo je nejaka schudnejsi cesta penezniho prevodu???

To,ze mi nechce sdelit svou adresu se mi zda docela podezrely,asi nechce abych si ho prijel najit,az se na me vy... >:(
Měl napsaný v aukci, že chce POUZE money transfer?

Millan

Mel tam napsáno- cash při převzetí

Tak nevím proč nechce sdělit adresu,když osobní převzetí by akceptoval   ???

otaznik

Já bych mu napsal, že můžu poslat peníze jedině v dopise. Takže jestli nechce, ať to klidně prodá druhýmu.

rdk

Citace od: otaznik kdy 26.07.2006, 10:22:27
Já bych mu napsal, že můžu poslat peníze jedině v dopise. Takže jestli nechce, ať to klidně prodá druhýmu.

No ale tím si (Millan) koleduje o negativní feedback...

otaznik

Podle mě ne. Možná by nebylo špatné prodávajícmu vysvětlit, že Millan pošle peníze, ty mu za 5 pracovních dní dorazí a až pak pošle svoje zboží, tedy žádné riziko pro něj.

Já když to vysvětlím takhle polopaticky, tak to vždycky zabere   ;D

Llevelyn

Je ovšem blbost bidovat na set , který má v popisu aukce, "pouze cash při převzetí", bez předchozí domluvy. Může být rád, že prodávající chce transfer a  ne osobní předání.

Millan tedy nedodržel podmínky aukce... :P
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

otaznik

Citace od: Llevelyn kdy 26.07.2006, 15:55:07
Je ovšem blbost bidovat na set , který má v popisu aukce, "pouze cash při převzetí", bez předchozí domluvy. Může být rád, že prodávající chce transfer a  ne osobní předání.

Millan tedy nedodržel podmínky aukce... :P
Já to pochopil tak, že zmínka o cash je jen v souvislosti s osobním předáním, má tam i jiné možnosti plateb. Pochybuju, že tam měl jako platbu jen "pouze cash a osobní předání".

Raistlin M

Citace od: otaznik kdy 26.07.2006, 16:42:59
Citace od: Llevelyn kdy 26.07.2006, 15:55:07
Je ovšem blbost bidovat na set , který má v popisu aukce, "pouze cash při převzetí", bez předchozí domluvy. Může být rád, že prodávající chce transfer a  ne osobní předání.

Millan tedy nedodržel podmínky aukce... :P
Já to pochopil tak, že zmínka o cash je jen v souvislosti s osobním předáním, má tam i jiné možnosti plateb. Pochybuju, že tam měl jako platbu jen "pouze cash a osobní předání".

Já už pár takových aukcí viděl. Barzahlung bei abholung. (či jak se to píše  ;) ) Nic víc tam němeli. Z těch stovek aukcí (možná už nějakej ten malej tisícíček by to mohl být) co jsem viděl, to bylo tak 5x, ale bejvá to.

Jindroush

No jistě, například u aukce na 100 a více kg Lego to bejvá běžně  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

cembry

Nejsem si stoprocentne jistej, ale neni Barzahlung bei Abholung neco jako nase dobirka?

Raistlin M

Citace od: cembry kdy 26.07.2006, 17:47:05
Nejsem si stoprocentne jistej, ale neni Barzahlung bei Abholung neco jako nase dobirka?

Já umím německy asi tak jako Jindroush, který se kdesi vyjádřil o své větě "Ich bin ein banan", jako o svém celém německém jazykovém bohatství.
Barzahlung je myslím platba v hotovosti a Abholung je vyzvednutí, jak hovoří různé slovníky. Má neznalost němčiny a znalost komplikovanosti jejich různých spojení ovšem zaručuje jistou variabilitu výkladu . ::)

Llevelyn

A i kdyby to nakrásně byla dobírka, je ti to platný jak mrtvýmu brusle. Na český poště musíš platit korunama a to by Fritz asi nevydejchal, kdyby mu přišly český kačky. Jelikož nejde poslat cizí měnu na poště složenkou a banky neberou balíky, vidím v tom drobný logistický problém. ;D ;D ;D ;D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Jindroush

Dobírka je Nachnahme (většinou je Keine Nachnahme  ;))

Barzahlung je platba na dřevo
Abholung je vyzvednutí.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Llevelyn

A opět nám vyplývá ponaučení, než na něco přihodím, přečtu podmínky a pokud se mi tam něco nezdá, vykoresponduju změny. Pak se člověk nesmí divit, že někteří tam mají

"Nach Tschechische Republik necht angegeben", sice si dají říct, ale těch pindů. Jedinej nás teda zatím poslal tam, kam slunce nesvítí. >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

JardaL

Citace od: Llevelyn kdy 26.07.2006, 18:17:44
A opět nám vyplývá ponaučení, než na něco přihodím, přečtu podmínky a pokud se mi tam něco nezdá, vykoresponduju změny. Pak se člověk nesmí divit, že někteří tam mají

"Nach Tschechische Republik necht angegeben", sice si dají říct, ale těch pindů. Jedinej nás teda zatím poslal tam, kam slunce nesvítí. >:D
ANO, nejdřív se zeptám a pak teprve nabízím.
I když v poslední době už jsem tak drzej, že ani to ne.
ALe k tématu: já osobně po zkušeností z českými bankovními ústavy (jé, já jsem tak slušný), řeším veškeré platby tím způsobem, že zajedu do nejblizší Sparkasse na německé straně hranic - v mém případě Altenberg za Cínovcem - tam vysypu obnos + poplatek za poslání - tj. 3€ pokud je platba v rámci Sparkasse nebo 6€ pokud je to do cizí banky a Tradá. Stále je to rychlejší (1den) a zejména levnější než česká banka (cca11-12€). A to nemluvím o tom, jak je někdy těžký z těch němců vyrazit adresu jejich či jejich banky. ZKrátka takhle a nikdy jinak.
Už abychom přešli na EURo.
P.S: moje odpověď nech't je i součástí jiných podobných témat na Foru.
P.S2: To Millan - Doufám, že je ten  člověk taky ochotnej to zboží poslat nach Tschechei?
P.S3: Zrovna dneska se mi stalo, že jsem bidoval na jedno PDAčko a ten němec pro jistotu nedovolil nikomu z Auslandu nabízet, protože prý do čech neposílání. Dvakrát jsem mu vysvětlil že mám minimálně několik možností, jak si zboží nechat poslat do Reichu a tedy že nic neriskuje. Bohužel, nebyla s ním dál rzecz pospolyta.
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

Raistlin M

JardaL: Cena za poslání je asi individuální. U mé citibank je to asi 10 E ale třeba Llevelyn to má za 7E. To mi může celej Reich za hranicema políbit battery box. I úspora 11-3=8 E je dost zoufalá. Kolik času tím strávíš? Kolik projedeš paliva v autě? To si raději pár korun připlatím, pokud bych chtěl zrovna posílat z českého účtu do Reichu a v sedě to za pár vteřin mám vyřízený a pak se zase můžu válet ve vířivce (nemám, ale lavor na nohy je taky fajn ;D ).
Jinak....piš si do liferungadrese tu německou, kam to chceš poslat a neptej se ho. On ti to do Reichu poslat musí.
I pak se mi ale párkrát stalo, že před posledním krokem bidování (ne hned na začátku  ::) ) mě to nepustilo dál. To se stalo ze všech případů ale asi 2x. To je asi nějaká specielní možnost, kdyby někdo neposlechl. ;D Jen nevim, proč to nemaj všichni.

otaznik

Podle mě tam většina Němců nemá napsáno, že posílá do Čech proto, že je to prostě default. Za 2 roky aktivity na Ebayi mi odmítli do Čech poslání 2 lidé (z cca 150 oslovených).

MildaPajda

Citace od: otaznik kdy 26.07.2006, 22:08:32
Podle mě tam většina Němců nemá napsáno, že posílá do Čech proto, že je to prostě default. Za 2 roky aktivity na Ebayi mi odmítli do Čech poslání 2 lidé (z cca 150 oslovených).

Jo, taky se mi to stalo, ze proste napise, ze do asie neposila... tak ho ujistim, ze opravdu zaplatim vsechny poplatky s poslanim spojene a platim PayPalem nebo bank transfer (jiny uz ani nehledam - a preferuju PayPal - on to vidi hned a nemuze to zatlouct jako treba na aukru...)... a kdyz ani to nepomuze, tak hold si myslim o pr*eli a jede se dal....
Jen jednou jsem zkousel asi 50kg a bylo tam osobni predani... nakonec to neklaplo... ale to je asi trochu jiny pripad... ;)
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

hobby

Nějak vám nerozumím, proč ty dohady. Jestli Němec pošle do Čech, či nikoliv, to je přece jasně deklarováno u každé položky! Ona věta "nach Tschechische republik nicht angegeben" se přece vztahuje k poštovnému a říká pouze, že pro nás není uvedeno. Chápu to spíše jako gesto, že to takhle pro nás extra zdůrazňují (prakticky u každé položky), protože asi je českých dražitelů opravdu hodně. Důležitějsí je údaj o kolonku níže, kde je uvedeno, kam posílá (Německo, Evropa, svět) a pak není co řešit. 

rdk

Citace od: hobby kdy 26.07.2006, 23:04:18
Ona věta "nach Tschechische republik nicht angegeben" se přece vztahuje k poštovnému a říká pouze, že pro nás není uvedeno. Chápu to spíše jako gesto, že to takhle pro nás extra zdůrazňují (prakticky u každé položky), protože asi je českých dražitelů opravdu hodně.

Nene, to není "gesto," to je (IMO) feature ebaye. Němec nikde nezatrhne, že neuvádí poštovné extra pro Tschechei.

Předpokládám, že se to každýmu zobrazuje jinak podle toho, odkud je. Polákům se tak zobrazí "nach Poland nicht angegeben"...

betakaroten

Já myslím, že prodejce tam před začátkem aukce vyplňuje nějakej formelář, jestli posílá do Gerdistánu, Evropy, Zeměšišky nebo Jinam a Kam, a potom může zadat poštovné do různých zón (asi ne pro každou konkrétní zem zvlášť). Právě proto na to někteří naši pečliví sousedé zhusta kašlou (komu by se chtělo hafokrát za sebou zaškrtávat pořád totéž) a kdyžtak něco kváknou aspoň do průvodního textu. Např. jsem viděl asi 10 po sobě následujících (rozestupy <5 minut) aukcí od téhož člověka: něco posílal prý jenom do Němec, něco i do Evropy, ale v popisu (který kopíroval stylem Ctrl&C, Ctrl&V včetně překlepů) ujišťoval, že vážně do celé EU. Ještě se divil, že se ptám.

Raistlin M

Tu hlášku v popisu aukce ještě chápu. Varování uprostřed bidování také, ale nevím co má znamenat to zablokování, co se mi už dvakrát, i přez německou adresu, stalo. Má to zjevně jen někdo.

hobby

To rdk: asi to tak bude. Proč bychom měli být výjimkou? Prosím někoho ze slovenských kolegů, aby nám sdělil jak je to u nich. Také je u poštovného napsáno: "nach Slowakei  nicht angegeben" ( t.j., že není uvedeno?)? Díky.