LEGO Technic Rally - diskuze

Založil Shmade, 08.01.2009, 05:48:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Povolit v letošním ročníku i auta s více nápavami - pro trucky/speciály?

Ano
36 (87.8%)
Ne
5 (12.2%)

Celkem hlasů: 41

Shmade

Tohle klidně udělat můžeš.

Sugarfree

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli už se ví něco víc o 4. Lego Technic Rally??
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Měch

Je zakázáno pohánět každé kolo zvlášť vlastním motorem, je však povoleno pohánět odděleně nápravy (podmínka pro vedení síly na kola z jednoho bodu platí pro každou nápravu zvlášť).

Tomuto pravidlu tak trochu nerozumím. Znamená to, že teda můžu použít 2 motory na přední a 2 na zadní nápravu podobně jako to měli Pteter a Jamesek, tzn. bez použití diferenciálu a propojené oskou?

Abych to trochu zjednodušil, představte si nezávislé zavěšení kol s diferenciálem uprostřed.
Tak ten diferencíál vyndám a místo něj dám 2 buggy motory "zády" k sobě. To mě napadlo u jedné fotky co jsem viděl na BS ale už se mi ji nepodařilo najít-pohánělo to 8466 offroader.
Ty motory budou uprostřed propojeny oskou, ta pak na obou stranách napojena na kardan.
Kdyby to nešlo, mohl bych pak ještě propojit přední a zadní nápravu hřídelí, ale ta mi nepřipadá nutná.
Jinak auto už je hotové, bohužel mi chybí baterky do BB, tak čekám na Vánoce, kdy je dostanu.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

peter

Níže jsem načrtnul co možné je a co ne. Prostě podmínkou je, aby každé kolo nebylo hnáno samostatným motorem.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

...chápeš to správně, můžeš pohánět zvlášť předek a zvlášť zadek, kolika motory chceš, jen né každé kolo zvlášť, kdyby jsi výstup těch dvou buggy motorů jak píšeš nespojil, tak, to je právě to co se nemůže. :)

Shmade

jsem pomalej :) schéma je krásně názorné, díky, z dovolením bych ho hodil na začátek do pravidel...

Sugarfree

a víte tedy už zhruba kdy se bude 4. LTR konat ??   ;)
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Měch

#337
Díky moc, už v tom mám jasno
Tady je auto, které, myslím obstojí, ale ještě jsem s ním nebyl venku.
Ale pokud budou závody po vánočních svátcích, pojedu s něčím dočista jiným a pekelně rychlým >:D

váží to 1330g
takže kvůli hmotnosti asi postavím něco menšího a taky to záleží na počtu dobíjecích baterek, které dostanu k Vánocům
K fotkám, tam na začátku je přední náprava, na té jsem pracoval asi nejdýl, pak jak jsem pokračoval, jsem chtěl aby to vypadalo, jako GMC Topkick 4500 ale vyšel s toho takový podivný VW Brouk, tak mě napadlo, že udělám
Hummer H2 výsledek posuďte sami.

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Shmade

Auto vypadá dobře, jsem zvědavý jak bude jezdit, jen bych trochu zamakal, jak sám píšeš, na odlehčení. Jen kdyby si měl čas, tak zmenši obrázky ať se otevřou ve fóru a né v novém okně, je to příjemnější na prohlížení... :)

Závod bude až po vánocích, jasno se mi zatím udělalo o místě, pojede se s velkou pravděpodobností v Praze na Bílé hoře, v okolí obory Hvězda, možná i uvnitř obory... termín zhruba druhá polovina ledna.

Jamesek

Když na to koukám, tak mě napadla <OT> otázka: už se někomu povedlo ohoblovat na těch nových závěsech ty CV jointy nebo kardany? </OT>

To už jso mohl ty buggy dát rovnou na každou nápravu ke každému kolu na přímo, jak jsi tu prve psal (s propojením osou v rámci náprav).

Měch

#340
to Jamesek: to jsem napřed chtěl, ale napadlo, mě, že když by se auto zastavilo o nějakou překážku (šutr, větev) převedl by se krouťák na přední nápravu ze všech 3 buggy, nevím, jestli je to pravda, ale přišlo mi to lepší
+ na diferáku je převod 12z na 24z = 2:1- zvýšení síly
to Shmade: na foťáku musím ještě hodně zapracovat, až když to vidím tady sem přišel na ten problém s velikostí a patným zaostřením
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

TomB

Citace od: Jamesek kdy 16.12.2009, 16:56:24
Když na to koukám, tak mě napadla <OT> otázka: už se někomu povedlo ohoblovat na těch nových závěsech ty CV jointy nebo kardany? </OT>

To už jso mohl ty buggy dát rovnou na každou nápravu ke každému kolu na přímo, jak jsi tu prve psal (s propojením osou v rámci náprav).
Jj, pár CV jointů bez zoubků mám doma schovaných :-)
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Jamesek

Citace od: TomB kdy 16.12.2009, 17:46:33
Citace od: Jamesek kdy 16.12.2009, 16:56:24
Když na to koukám, tak mě napadla <OT> otázka: už se někomu povedlo ohoblovat na těch nových závěsech ty CV jointy nebo kardany? </OT>

To už jso mohl ty buggy dát rovnou na každou nápravu ke každému kolu na přímo, jak jsi tu prve psal (s propojením osou v rámci náprav).
Jj, pár CV jointů bez zoubků mám doma schovaných :-)
A to byl nějaký s tvých vyhlášeným pokusů (autobaterie a podobně) nebo je rozbila první překážka? Jde mi o to jak velkou sílu vydrží - např. to přípojení přímo na buggy 1:1 by asi nerozchodily co?.

Měch

CV joint je teda to šedé, co se strká za kolo je to v 8466 a 8297.
To TomB :Taky by mě zajímalo, jestli to vydrží napojení na buggy 1:1 na kolech 94.8 popř. na těch větších z 8466 ??
                Zkoušet to nebudu, na to je mám moc rád a moc málo.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

TomB

Toto oholení bylo jen Pure Lego, žádný z mích pokusů jsem nezkoušel...
Jednalo se o Trial Truck, a ne o závoďák...
Napojení na Buggy 1:1 Joint určitě vydrží, ale moje auto mělo 1:144 z rychlejšího výstupu buggy, a Jedno kolo mi uvízlo mezi kameny, já se snažil se dostat z překážky ven, ale joint to prostě neudržel...
Na nápravě nebyly kardany, takže proto joint praskl...
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

jakpet

#345
Chtěl jsem se zeptat: auta musí mít zatáčení přední nápravy, ale směla by být celá přední náprava na točně? Tímto způsobem by byla zatáčená pouze přední náprava, ale byla by spojená a matáčela by se celá...

Shmade

#346
No asi by to šlo, když by jsi to udělal tak, že by střed zatáčení ležel na ose kol, prostě aby opravdu "zatáčela" jen ta přední náprava. Kloub někde uprostřed být nemůže, to je jasné...  Ale podle mě to není úplně dobré řešení. Ale co já vim...


Já jsem dnes dělal rozborku mojeho auta, protože jak víte minulý závod bylo trochu zatuhlé. :) Třetí závod v kuse bez servisu by asi nedalo vůbec. :)  Některý osy a díry byly pěkně obroušené, takový ten jemný plastový prášek, znáte to... Motory proměřeny a běží v pohodě, toho jsem se trochu bál po té vodě a prachu...

V příloze narychlo vyfocené umyté "moduly".

SMYK!

ahoj potřeboval bych prosím moc návod na tuhle dobrou rally snažím se postavit stejnou už asi měsíc káždy den od rana do veečera stavím a furt mi to nejde už mi to leze na mozek prosím moc o návod byl bych moc zavázán díky

Shmade

Jestli máš "touhle dobrou rally" :) na mysli to moje auto, tak návod nemám, kupodivu na něm ale zrovna začínám pracovat, neslibuju však, že ho dokončím...

Shmade

Jo a... S dalším závodem počítejte v sobotu 16.1. Místo bude upřesněno.

Kdyžtak se vyjádřete v anketě... Díky

Měch

#350
To znamená že mám ještě 2 týdny na dokončení svého specialu. Ten starý jsem dneska rozbořil a začal jsem stavit nový  ;). Snad to stihnu to předchozí auto jsem dělal měsíc :P.

To Tomasharna: nemusíš stavět Smadeho auto, musíš si vymyslet vlastní. Já jsem se ho taky jakou dobu pokoušel napodobit a nic ;D, tak jsem vybral to nejlepší ze všech ostatních aut co byly na LTR a.......však uvidíte Muhahahaha
P.S. Bude modré!!
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Mareken

Mně termín vyhovuje, a auto už nebude vypadat jako na 1. rally  :D.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

SMYK!

chci se zeptat ten kdo bude jako první dostane nějakou cenu

SMYK!

Citace od: Troll-hornet kdy 30.12.2009, 18:31:30
To znamená že mám ještě 2 týdny na dokončení svého specialu. Ten starý jsem dneska rozbořil a začal jsem stavit nový  ;). Snad to stihnu to předchozí auto jsem dělal měsíc :P.

To Tomasharna: nemusíš stavět Smadeho auto, musíš si vymyslet vlastní. Já jsem se ho taky jakou dobu pokoušel napodobit a nic ;D, tak jsem vybral to nejlepší ze všech ostatních aut co byly na LTR a.......však uvidíte Muhahahaha
P.S. Bude modré!!


však s tou buggy závodit nebudu budu mět vlastní

Shmade

Citace od: Tomasharna kdy 30.12.2009, 21:11:29
chci se zeptat ten kdo bude jako první dostane nějakou cenu

Zatím pokaždé nějaké symbolické ceny byly, takže teď taky něco bude... ale co to bude to netuším :)

Sugarfree

Tak dej fotky jsem ;) ...já se taky rád podívám..
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Měch

#356
Celý den jsem se nehnul od Lega a tu je výsledek !!
Váha: 977g už jenom dodělám místo na jmenovky a můžu jet.
Takže počítejte se mnou a vidím, že už termín odsouhlasilo 7 lidí, doufám že nás pojede ještě víc.
Jinak přeju všechno nejlepší, hodně zdraví a štěstí na příští rok a na všechny ostatní. Věčná sláva Legu !

PS: furt se mi nedaří změnit nastavení na foťáku, tak sou ty fotky fur velké.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Sugarfree

Nádherný auto, teda mě se aspoň hodně líbí  :-* ...zajímalo by mě jak jezdí? nemáš video? to si asi nestihl co? ...no každopádně jsem zvědav i na ostatní závodní speciály :)
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Měch

pokud se podíváš přes tu masku, je tam vidět pohon z buggy 12z na 24z na diferenciálu - tzn. 2:1 a protože má buggy rychlost 1100 ot/min. tak kola jednou 550ot/min. a když použiješ vzoreček pro obvod kruhu a dáš tam průměr těch kol dostaneš nějakých 9,9 km/h  :D
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Sugarfree

a v reálu si to ještě nezkoušel? ...uvidíme ;)
LEGO TECHNIC ...it´s my style...