(Vlastní) Alternativní modely ze setu 31030

Založil Tomik, 14.04.2015, 20:24:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Po krátkém stavebním půstu jsem se pustil do skládání alternativních modelů z nového setu Lego Creator 31030 - červená motokára. Velikostně je tento setík srovnatelný s povedeným oranžovým kabrioletem 31017, ze kterého jsem poskládal už více než 10 alternativních modelů, takže jsem od něj hodně očekával...

Po rozbalení krabice jsem byl překvapen, z jak málo dílů a hlavně "hmoty" je motokára postavená. Pro rozjezd jsem tedy zvolil námět nevyžadující moc masa - formuli. Model formulky má slušivou červeno-modrou kapotu a dokonce i zpětná zrcátka. :o





Postavit druhý model už tak snadné nebylo. Začal jsem stavět letadlo, ale neměl jsem dost platů na křídla trup. Zkusil jsem tedy vrtulník - postavil jsem hlavní a ocasní rotor, abych zjistil, že nedokážu dát dohromady slušivou kabinu. Následoval pokus o ptáka a rybu, až jsem se nakonec vrátil úplně na začátek. Po několika hodinách spatřilo světlo světa toto vrtulové letadélko. Samozřejmostí je otáčecí vrtule a jako malý bonus jsem pro něj postavil i stojánek, aby se mohlo pěkně vznášet ve vzduchu. Nejproblematičtější částí stavby byl ocas, na který už nezbývalo moc vhodných dílků.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Po počátečních neúspěších se mi podařilo dát dohromady vrtulník, který je už třetím alternativním modelem ze setu 31030. Oba rotory se volně otáčí.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Návody ke všem třem alternativním modelům jsou ke stažení na buildinstu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr