Vlastní alternativní model k 8048

Založil Tomik, 22.05.2010, 11:01:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Už je rozebranej, takže možná příště... Teď mam poskládanýho vrtulníka, který čeká na parťáka z 8068.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Jsme strašně rád, že můžu toto téma opět po dlouhé době vydolovat na povrch pomocí nového modelu. Trvalo mi celkem dvě rána a jednu noc, než jsem postavil tohoto dragstera. Model nabízí čtyřválcový motor s náhonem na zadní kolo (jen jedno, protože tu není diferenciál) a zatáčení předních kol.





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Tak a je to tu! Co? Výroční desátý model z tohoto setu! :D

   No, abych to uvedl na správnou míru: neni to tak úplně můj model a neni zcela jen z dílů, které obsahuje set 8048. A o čem to tu vlasně mluvím? Mluvím o motorizaci setu 8048. Dříve jsem tu na kostkách a na brickshelfu viděl pár pokusů o motorizaci a většina z nich byla děs a hrůza. S nejlepší verzí přišel, myslím, eNTy. Ten ale použil "NE-Lego" baterii připevněnou gumičkami pod kabinou buginy. Tenkrát jsem motorizaci této buginy prohlásil za neřešitelnou úlohu.

   Pár dní zpátky mi to nedalo a začal jsem to znovu zkoušet. Největším oříškem bylo umístění battery boxu a připevnění motorů. Nakonec se mi to povedlo. Battery box je umístěn na zádi nad motorem pohánějícím zadní kolo (ano, hnané je jen jedno). Díky tomu jsem bohužel musel vyhodit odpružení zadní nápravy a zůstala odpružena jen přední kola. Zatáčení se s pomocí gumičky ze setu 5763 vrací zpět do přímé polohy. A ještě jedna poznámka na konec: jediné díly, které jsem přidal jsou 2x M-motor, 1x battery box, 1x IR reciever, 1x IR ovladač a 1x gumička ze setu 5763 (myslím že je nahraditelná i jakoukoliv jinou), vše ostatní je ze setu 8048.





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Bery

Wow  :o Zatim nejlíp provedená co sem viděl, fakt čumim, bře ty.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

mind storm


Bery

Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

mind storm

Citace od: Bery kdy 03.07.2011, 21:16:00
Sis to asi nepřečetl, co?  ;D
Prečo? Prečítal som si to celé.

OtaH

Citace od: Tomik kdy 24.06.2011, 21:39:32
....motor s náhonem na zadní kolo (jen jedno, protože tu není diferenciál) a zatáčení předních kol...

Rastwo

naaajs :D pridaj video...a poprosim detail foto RTC zatacania :)
Ementál je syr, ktorý má diery. Čím viac je dier, tým menej je syra. Čím viac je syra, tým viac je dier. Teda: Čím viac je syra, tým menej je syra.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=rastwo http://www.youtube.com/user/Rastwo666

Tomik

Díky za uznání. ;)

Citace od: mind storm kdy 03.07.2011, 21:12:40
S diff-om by to bolo lepšie.

Set 8048 diferenciál neobsahuje, ale dal by se tam nacpat, kdyby se motor posunul o jeden stud dopředu...

Citace od: Rastwo kdy 03.07.2011, 22:18:19
naaajs :D pridaj video...a poprosim detail foto RTC zatacania :)

Fotku zatáčení dodám během zítřka, s tím videem to bude horší... Foťákem ho klidně natočim, ale s jeho střihem, editací a uploadem na youtube nemam vůbec žádné zkušenosti, proto zatím nebudu nic slibovat.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Rastwo

a ak s tym budes zavodit tak zatacaj viac do prava pojdes rychlejsie  ;D
Ementál je syr, ktorý má diery. Čím viac je dier, tým menej je syra. Čím viac je syra, tým viac je dier. Teda: Čím viac je syra, tým menej je syra.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=rastwo http://www.youtube.com/user/Rastwo666

Plutoone

Hezké. Jen se zeptám. Kdyby se za dní náprava posunula o kousek dozadu, nešlo by odpružení použít? Podle mě by stačil stud či 2 a celý motor by mohl pružit i s nápravou. BB by možná musel po něco výše.

Plutoone

Fotku zatáčení dodám během zítřka, s tím videem to bude horší... Foťákem ho klidně natočim, ale s jeho střihem, editací a uploadem na youtube nemam vůbec žádné zkušenosti, proto zatím nebudu nic slibovat.
[/quote]
Nevím jak ostatní, já dělam videa ve windows movie maker. Je to jednoduché a přehledné. S uploadem na youtube to taky není kdovíjak složité.

Tomik

Tak tady je slíbený detail zatáčení:



V zásadě to je velmi jednoduché a kompaktní řešení: přímo z motoru jde osa, která má na konci ozubené kolo s 8 zuby a to posouvá "hřeben" s kolama. Na ose je dále přidělanej konektor, kterým je prostrčená gumička uchycená na dvou níže uložených osách. Ta má na svědomí onen vracecí efekt. Funguje to celkem spolehlivě, jen občas to má tendenci trochu zahýbat (nevrátí se úplně do rovné polohy). Jinak, po včerejších zkušebních jízdách po bytě jsem na zadek, pod battery box, narval ještě jednu výztuhu, aby se mi nerozjížděly zadní kola. :)

Citace od: Plutoone kdy 04.07.2011, 09:23:52
Hezké. Jen se zeptám. Kdyby se za dní náprava posunula o kousek dozadu, nešlo by odpružení použít? Podle mě by stačil stud či 2 a celý motor by mohl pružit i s nápravou. BB by možná musel po něco výše.

Problém s odpružením není v tom, že by motor neměl místo pro pohyb, ale v tom, že na zadní nápravě je přidělanej battery box a na něj je chycená kasle. Pokud by tedy byla odpružená zadní náprava, pak by se s ní pohybovala nahoru a dolu i celá kabina...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Alternativním modelem číslo 11 je skútr !
Skútr je poměrně malý model, který zdaleka nevyužívá všechny dostupné dílky setu, ale to mu vůbec neubírá na funkčnosti a detailech:

- jednoválcový motor s náhonem na zadní kolo - píst je vidět skrz "díru" v sedačce
- zatáčení předního kola
- otočný stojánek





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Bery

Toto se mi zatím líbí nejvíce, strašně sympatický prcek.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

grohl


Anatyt

Trocha bych ho skratil, inak super! ;)

Ivansliz

Skútr je teda super. To mě zaujalo.  ;)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Plutoone


Tomik

Děkuji za Vaše ohlasi! Vůbec jsem nečekal, že by skútr mohl takhle zabodovat. :D

Citace od: Anatyt kdy 25.09.2011, 13:09:05
Trocha bych ho skratil, inak super! ;)

Souhlasím s tebou, že skútr je krapet delší, ale to je hold daň za motor s pohyblivým pístem...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

S pomocí buildinstu si můžete nyní poskládat velikonočního zajíčka ze setu 8048. Návod naleznete zde.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr