Mindstorm nebo spybotic

Založil osma, 02.12.2007, 11:44:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

osma

Syn se vzhlédl v mindstorm, ale je ještě malý. Od kolika let to tak je? Jak moc je to složité?
Je spybotic jednodušší? Stačí jenom klikat na ikony nebo to používá nějaký programovací jazyk a musí se to psát ? Jsou tam ke čtení složité texty nebo jen lehce pochopitelné příkazy? Angličtina není problém, je dvojjazyčný.
Nemám moc zájem to celé studovat, abych mu s tím pak musela komplet radit. :)
Je software součástí setu nebo se to musí dokupovat zvlášť či se to dá někde stáhnout?
Byla bych moc vděčná za rady.

Jindroush

#1
Spybotics netuším, je určitě jednodušší, ale problém může být s během softu na novějších windows.

Mindstorms IMO vyžaduje člověka, který a) chce, b) má někoho, kdo mu poradí. V žádné verzi nejsou ukázkové programy, co si člověk nenakliká, to nemá. V obou Mindstorms jsou tuším návody na 4 ukázkové roboty - návody jsou elektronické, součástí programového vybavení.

Soft je součástí balení. Programuje se taháním ikon, což jako programátor profesionál nesu značně nelibě, textový způsob (psaní) je naprosto nepřekonatelný.

Takže - podle mě není žádná verze Mindstorms (RCX 2/NXT) vhodná k 'odložení' dítěte.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

yaqwsx

NO doma mam mindstorms(RCX) a i muj 9lety bratr to zvlada(teda ikony)ale je mu nutne vysvetlit nekolik zakladnich pojmu a obcas mu pomoci

osma

Tahání ikon je sympatické. :D Dá se někde na netu najít ukázka toho software či případně si ho někde stáhnout a podívat se na to? Bude to fungovat pod Vista či XP? A soft spybotic - bude fungovat pod XP nebo je to už starší?
Jsou u toho hodně podrobné návody, abych to pochopila? Návody stavění robotů se zrovna včera podařilo klukovi najít na netu. Už mi ukazoval, co by si chtěl postavit.  :) Jestli tam není žádný ukázkový program, dá se někde na webu stahnout příklad?

Spybotic - dá se o tom říct, že je to o hodně jednodušší verze než mindstorm? Taky se tam tahají ikony nebo už to má přednastavené programy?
Ještě jsem viděla nějakou robotickou sadu lega , taková vozítka na marsu. Bylo to hlavně značně levnější, to je co?
Ideálně bych pořídila nějakou nejjednodušší sadu, na které by se to naučil. Existuje něco takového?

Jindroush

#4
Citace od: osma kdy 03.12.2007, 10:18:04
Tahání ikon je sympatické. :D Dá se někde na netu najít ukázka toho software či případně si ho někde stáhnout a podívat se na to?

Nedá.
http://mindstorms.lego.com/
Vpravo je product demo, rozhraní je vidět v bodě 'How do I use it'.

Citace
Bude to fungovat pod Vista či XP? A soft spybotic - bude fungovat pod XP nebo je to už starší?
NXT určitě pod XP, RCX možná, Spybotic netuším. Pod omalovánkama (Cysta) netuším, tam nefunguje kde co.

Citace
Jsou u toho hodně podrobné návody, abych to pochopila? Návody stavění robotů se zrovna včera podařilo klukovi najít na netu. Už mi ukazoval, co by si chtěl postavit.  :) Jestli tam není žádný ukázkový program, dá se někde na webu stahnout příklad?
Pro NXT jsem nenašel ani na LEGO webu, návody jsou ty 4 někde ke stažení.
Něco málo je tady:
http://mindstorms.lego.com/buildinginstructions/

Citace
Ještě jsem viděla nějakou robotickou sadu lega , taková vozítka na marsu. Bylo to hlavně značně levnější, to je co?
Jestli myslíš Exploration Mars, tak je to jen add-on k RCX, tj. nic robotickýho neobsahuje.

Citace
Ideálně bych pořídila nějakou nejjednodušší sadu, na které by se to naučil. Existuje něco takového?

Není. 10 000 nebo nic  ;) (Samozřejmě je holý nerozum to kupovat za tu cenu v obchodě, když Německo je za rohem apod.)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Honza D.

NXT: pokud vím, tak software se oficiálně odnikud stáhnout nedá. Existuje ale docela dobrý tutoriál, z toho se dá poznat, jak to funguje.
Pod XP to běží určitě, ve Vistách nevím, ale předpokládám, že ano.
Mám malý seznam odkazů k programování NXT, jsou tam odkazy i na stránky s ukázkovými programy (např. ty návody na stavbu 4 robotů v PDF).

Jak už říkal Jindroush, není to vhodné k "odložení" dítěte, spíš naopak. Nejlepší jsou aspoň dva stavitelé a pak je ještě potřeba někdo, komu se předvede výsledek :-).
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

TomKQT

Tohle je dost individuální záležitost.
Kolik přesně vašemu synovi je let?
Má raději technické hračky, pozorujete na něm známky lepšího logického myšlení atd.? Jsou totiž případy, kdy by programování Midstorms NXT nepochopil 20letý a naopak případy, kdy to zvládne dítě předškolního věku!
A teď důležitá otázka - má nějaké zkušenosti s LEGO technic? Já jsem inženýr robotiky, vymyšlení a naprogramování robota by pro mě nebyl problém - ale jako Technic začátečník zatím bojuji s tím, jak to z Technic dílků postavit.
Takže jestli váš syn už delší dobu staví z Technic a teď chce jen přejít na "vyšší ligu", tzn. k Mindstorms, je to něco jiného než jestli má zkušenosti pouze s LEGO system či dokonce LEGO nezná vůbec a chce skočit přímo do Mindstorms - to totiž bude muset proniknout jak do principů LEGO Technic, tak do principu programování pohonů a senzorů Mindstorms.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

stambi

Spybotics pod Win XP funguje bez potíží...
je-li mladý, nejvyšší čas mu něco takového pořídit, já si Spybota a RCX pořídil na sklonku života a už skoro nemám čas to ani prozkoumat... štambi _ 34