Power RC systém

Založil Jindroush, 27.02.2007, 19:32:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.


Jonas

Díky, Jindroushi.

Už jsem byl docela nervózní, že se na tu stránku nemůžu dostat. Že by cenzura od Lega nebo autocenzura od moderátorů BS?

Docela jsem zvědav, jaké nové možnosti toto RC přinese. Dálkové ovládání modelů bylo už možné pomocí RCX a ovladače, tady to holt půjde bez programování, ale zato pouze natvrdo.
Jonas - Můj Brickshelf

Jindroush

#2
Citace od: Jonas kdy 27.02.2007, 21:25:05
Už jsem byl docela nervózní, že se na tu stránku nemůžu dostat. Že by cenzura od Lega nebo autocenzura od moderátorů BS?

Mno, on to podle mě dostal od LEGO v rámci nějakýho toho AFOLs-working-for-free-for-multinational-corporation  >:D programu.

Proč se to tak zdržuje na BS, to netuším, třeba furt ty adresáře upravuje...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Pepan

#3
Citace od: Jonas kdy 27.02.2007, 21:25:05
Docela jsem zvědav, jaké nové možnosti toto RC přinese. Dálkové ovládání modelů bylo už možné pomocí RCX a ovladače, tady to holt půjde bez programování, ale zato pouze natvrdo.

No u toto RCX to má jedno podstatné mínus, že je to více méně jako u TV a pod., že ne vždycky RCX signál zachytí, pokud není natočen předkem k ovladači, ale je pod nějakým blbým úhlem, takže 100% se na to spoléhat nedá, tohle snad bude lepší  ;)

peter

Citace od: Pepan kdy 28.02.2007, 09:01:30
Citace od: Jonas kdy 27.02.2007, 21:25:05
Docela jsem zvědav, jaké nové možnosti toto RC přinese. Dálkové ovládání modelů bylo už možné pomocí RCX a ovladače, tady to holt půjde bez programování, ale zato pouze natvrdo.

No u toto RCX to má jedno podstatné mínus, že je to více méně jako u TV a pod., že ne vždycky RCX signál zachytí, pokud není natočen předkem k ovladači, ale je pod nějakým blbým úhlem, takže 100% se na to spoléhat nedá, tohle snad bude lepší  ;)

A v čem by to mělo být lepší, dyk je to také ovládáno přes IR.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Citace od: peter kdy 28.02.2007, 09:09:22
Citace od: Pepan kdy 28.02.2007, 09:01:30
No u toto RCX to má jedno podstatné mínus, že je to více méně jako u TV a pod., že ne vždycky RCX signál zachytí, pokud není natočen předkem k ovladači, ale je pod nějakým blbým úhlem, takže 100% se na to spoléhat nedá, tohle snad bude lepší  ;)

A v čem by to mělo být lepší, dyk je to také ovládáno přes IR.
IMHO má LEGO RC lepší příjem signálu. U RC vlaku se mi nestalo, že by na můj pokyn nezareagoval.

expertik

Citace od: otaznik kdy 28.02.2007, 09:31:43
IMHO má LEGO RC lepší příjem signálu. U RC vlaku se mi nestalo, že by na můj pokyn nezareagoval.

Dodám, že tému by ste mali nazvať "Power IC systém" (snáď je každému jasné, prečo...)

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

expertik

Citace od: Jindroush kdy 28.02.2007, 11:35:17
Není.

(R = remote)

Aha...no mas pravdu, ja som si to prelozil, ze: Radio Control...  ::):-(

merlog

Zdravím, spíše by bylo lepší IR (Infra Red), což je obecně uznávané pro tento druh přenosu.

Pepan

Citace od: otaznik kdy 28.02.2007, 09:31:43
Citace od: peter kdy 28.02.2007, 09:09:22
Citace od: Pepan kdy 28.02.2007, 09:01:30
No u toto RCX to má jedno podstatné mínus, že je to více méně jako u TV a pod., že ne vždycky RCX signál zachytí, pokud není natočen předkem k ovladači, ale je pod nějakým blbým úhlem, takže 100% se na to spoléhat nedá, tohle snad bude lepší  ;)

A v čem by to mělo být lepší, dyk je to také ovládáno přes IR.
IMHO má LEGO RC lepší příjem signálu. U RC vlaku se mi nestalo, že by na můj pokyn nezareagoval.

Netvrdím u vlaků, ale mluvíme o RCX a ten je co se týká spolehlivosti rozhodně horší než třeba http://guide.lugnet.com/set/8539, mám obojí doma, rozdíl tam je docela podstatný, proto říkám, že to snad bude lepší  ;)

otaznik

Citace od: Pepan kdy 28.02.2007, 15:49:53
Citace od: otaznik kdy 28.02.2007, 09:31:43

IMHO má LEGO RC lepší příjem signálu. U RC vlaku se mi nestalo, že by na můj pokyn nezareagoval.

Netvrdím u vlaků, ale mluvíme o RCX a ten je co se týká spolehlivosti rozhodně horší než třeba http://guide.lugnet.com/set/8539, mám obojí doma, rozdíl tam je docela podstatný, proto říkám, že to snad bude lepší  ;)
A já právě píšu, že to bude lepší.  ;)

Pepan

Oki... Tak to jsme si neporozuměli  ;)

Jindroush

Další info:

Ovladač - 3x AAA
Battery box - 6x AA

Celkem 4 kanály, každý přijímač může ovládat 2 motory. Ovládání je jen zapnuto/vypnuto.

Budou k dispozici kabely, které by měly mít nějakou úroveň kompatibility s 9V.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)