Začínající Lego fanoušek

Založil Andrea, 01.11.2006, 03:49:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Andrea

Tak se musím přiznat, že mě Lego  Duplo vážně chytlo a že ho doma máme už celkem požehnaně. Po přečtení některých příspěvků, ale musím konstatovat, že toho vlastně moc nevím...

...mám 4letého chlapečka a už je vhodný čas (jak jsem se dočetla) pořídit mu "menší kostičky". Můžete mi poradit, prosím, které jsou vhodné a co je potřeba přikoupit? (u Dupla bylo zapotřebí ke kostičkám přikoupit podložku, zvířátka atd. - a pak se to rozjelo  ;) )

... a taky mám muže  :) a ráda bych ho k Legu také přivedla, jen zase nevím které Lego je to pravé mu pořídit... poraďte, prosím...

Předem děkuji a doufám že nejen mě, ale i mé chlapy "malé Lego" chytne stejně jako Duplo  :D

Petrjr

Citace od: Andrea kdy 01.11.2006, 03:49:32
...mám 4letého chlapečka a už je vhodný čas (jak jsem se dočetla) pořídit mu "menší kostičky"...
S tím bych si dovolil nesouhlasit. Mám 3 děti, mám hodně známých s dětmi (LEGO positive) a pevnou hranici nelze stanovit. Některé dítě "jede" po basic/system už od 4 let, některé od 7-8 (pravda, spíše holky, ale ne vždy). A to platí i v případě, že děti mají k dispozici duplo i basic. Takže bych pro začátek doporučoval jen pár menších setů, jestli se chytne a až pak přecházet.


Citace od: Andrea kdy 01.11.2006, 03:49:32
... Můžete mi poradit, prosím, které jsou vhodné a co je potřeba přikoupit? ...
To záleží. Rozhodně podložkou (celozelenou) se toho moc neskazí. A obor? Asi basic, pak town, možná castle/HarryPotter - podle toho co se děcku líbí i v neLEGOvém světě, třeba co zná z filmů, od známých(školky), ...


Citace od: Andrea kdy 01.11.2006, 03:49:32
... a taky mám muže  :) a ráda bych ho k Legu také přivedla, jen zase nevím které Lego je to pravé mu pořídit... poraďte, prosím...
Vláčky, monorail (pozor, už se nevyrábí). Je-li na auta tak model-team, případně nějaký RC model.

Andrea

add 4 let: já mysleta tak, že mu něco pořídím a pokud bude chtít, tak může stavět... a pokud ne tak bude stavět dál z Dupla
Děkuji, hned se půjdeme podívat po doporučovaných sadách... snad něco odhalím  :P

***Banana.com

Citace od: Andrea kdy 01.11.2006, 03:49:32
... a taky mám muže  :) a ráda bych ho k Legu také přivedla, jen zase nevím které Lego je to pravé mu pořídit... poraďte, prosím...

Jednoznačně vlaky, velice pěkné jsou například tyto sety :

http://guide.lugnet.com/set/4558 4558 Metroliner
http://guide.lugnet.com/set/4565 4565 Freight and Crane Railway
http://guide.lugnet.com/set/4512 4512 Cargo Train
http://guide.lugnet.com/set/10027 10027 Train Engine Shed
http://guide.lugnet.com/set/10128 10128 Train Level Crossing

Jindroush

Jednoznačně opravdový Technic  8)

8880 je pěkná přesvědčovací metoda...

Vlaky se akorát všude válej a zaberou děsnýho místa...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jarmila

Mám jedinou radu: běžte na nákup spolu. Pokud to manžela nezaujme již v obchodě, tak doma ho nepřesvědčíš, že zrovna tohle vám chybí k rodinnému štěstí.  ;)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Petrjr

#6
Citace od: Jindroush kdy 02.11.2006, 10:33:40
Jednoznačně opravdový Technic  8)
Pokud už člověk v mládí měl LEGO a bavilo ho, tak ano, Technic je dobré řešení. Ten vlak je obecnější řešení, kterým se, pro počátek, nic nezkazí (resp. nejmenší procento neúspěchu).

Citace od: Jarmila kdy 02.11.2006, 10:39:30
Mám jedinou radu: běžte na nákup spolu. Pokud to manžela nezaujme již v obchodě, tak doma ho nepřesvědčíš, že zrovna tohle vám chybí k rodinnému štěstí.  ;)
Pod to se podepisuji.

primaholka01

ahoj, my máme taky chlapečka- 2,5 roku. Když jsme mu lego půjčili, hned se do něj zamiloval a je to jeho nejoblíbenější hračka. Má lego po nás- takže domeček, kosmická loď,atd. A to ho hrozně moc baví- pořád chce stavět domečky, autíčka..ale táta je taky milovník lega, tak mu staví traktory, bagry, vysokozdvižný vozík...(máme i staré Technic)  ;)
ale je to hodně individuální, někoho bude bavit stavět domky, někdo zase nedá dopustit nad vláčky.
přeju hodně úspěchu a šťastný výběr!!! Ája   :D

Raistlin M

Volba malého Lega je hodně o trpělivosti a času na dítě. Náš trpaslík (5 let) ještě nemá na samostatné stavění z malého Lega moc trpělivost, chce vše postavit hned a rychle a tak má hromady Dupla a je spokojenej ( vlaky jsou hitovka i v Duplu )
Když si ale i na netrpělivé dítě člověk najde čas a staví se dohromady, tak se dá i s malým Legem docela brzo. (Auto na 2. kolo závodů v hospodě si mrňous stavěl sám, pod dohledem, já jen upravoval řízení, aby to drželo)
Známí mají kluka, co si stavěl malý lego už ve dvou letech a seděl u toho, dokud to neměl hotový a nikdo o něm třeba hodinu dvě nevěděl. (Samo, že pod dohledem byl, ale kdyby nebyl, tak ho najdou,kdeho nechali  :) )

Bertik

Souhlasím s tím, že záleží na tom o co má dítě zájem. Máme 3 kluky, u nás to vyhrály auta a city, začínáme technic. Moc bych se nerozplyzával do šířky témat - doporučuji se soustředit na 2 max. 3 témata. Jedno je jisté - Lego na rozdíl od jiných i kvalitních hraček je nezničitelné.

První si hrál s malými kostkami od 3 let a vcelku bez problému, do toho šli postupně další dva a malé kostky byly 5 let ve skříni a na palce bylo duplo. Nyní jde do skříně duplo a na plac malé kostky.

Máme jiný problém - třídění kostek po jejich stavbě. Zásadně ignorují předem připravené přihrádky v krabicích podle typů kostek a vše dávají do jedné velké "žumpy". Z toho se pak ale nedá stavět. Když už to nejde mají z toho perfektní neoblíbený trest - roztřídit v nějakém časovém limitu.

Petrjr

Citace od: Bertik kdy 08.11.2006, 21:46:43
... Zásadně ignorují předem připravené přihrádky v krabicích podle typů kostek a vše dávají do jedné velké "žumpy". ...
;D
Mohu uklidnit, že se nejedná o pouze klučičí výsadu (2 holky + 1 kluk).  ;)

Jarmila

Citace od: Bertik kdy 08.11.2006, 21:46:43

Máme jiný problém - třídění kostek po jejich stavbě. Zásadně ignorují předem připravené přihrádky v krabicích podle typů kostek a vše dávají do jedné velké "žumpy". Z toho se pak ale nedá stavět. Když už to nejde mají z toho perfektní neoblíbený trest - roztřídit v nějakém časovém limitu.

U nás doma je to obdobné. Ale už je náznak změny. Poslední svůj výtvor po rozebrání roztřídil do tří kýblíků. Takže přece jen pokrok.  ;)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

TomG

Citace od: Jarmila kdy 09.11.2006, 07:54:37
Citace od: Bertik kdy 08.11.2006, 21:46:43

Máme jiný problém - třídění kostek po jejich stavbě. Zásadně ignorují předem připravené přihrádky v krabicích podle typů kostek a vše dávají do jedné velké "žumpy". Z toho se pak ale nedá stavět. Když už to nejde mají z toho perfektní neoblíbený trest - roztřídit v nějakém časovém limitu.

U nás doma je to obdobné. Ale už je náznak změny. Poslední svůj výtvor po rozebrání roztřídil do tří kýblíků. Takže přece jen pokrok.  ;)

Asi mate malo kybliku :)
Only the best can survive.

Jarmila

Citace od: TomG kdy 09.11.2006, 07:58:06

Asi mate malo kybliku :)

Dnes na dobu neurčitou  ;D odjelo mé druhé já směrem Morava. Než se vrátí (jestli se vrátí  ;D ) mám volné pole působnosti na třídění. Vyfotím to a fotky vezmu do příští hospůdky. Můžeš si pak počet kýblíků sám spočítat. Budeš-li do tolika umět.  ;D Bez počítače, jen z hlavy.  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Cavelon

Citace od: Jarmila kdy 09.11.2006, 08:11:02
Vyfotím to a fotky vezmu do příští hospůdky. Můžeš si pak počet kýblíků sám spočítat.

A čo tak tie fotky hodiť sem? ::) Nie každý môže dôjsť na stretnutie...

Jarmila

Citace od: Cavelon kdy 09.11.2006, 11:02:25
Citace od: Jarmila kdy 09.11.2006, 08:11:02
Vyfotím to a fotky vezmu do příští hospůdky. Můžeš si pak počet kýblíků sám spočítat.

A čo tak tie fotky hodiť sem? ::) Nie každý môže dôjsť na stretnutie...

Pro nákup lega mi nezbývají volné finance na nákup digifoťáku.  ;D
Že bych napsala Ježíškovi?  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!