Potřebuji rychlou radu ohledně vláčků..

Založil zuzaa, 31.01.2007, 19:46:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

zuzaa

Ahoj vláčkaři, potřebovala bych poradit.. mám možnost koupit lego

č. 2933 + 2736 + 2740 za 3 000,- Kč nebo

č. 2932+ 3335 + 2735+ 2734 + 2938 za 2. 500,-Kč

a nějak nevím, pro co se rozhodnout a zda se mi to cenově vyplatí (= není předražené..)
Díky za každou radu, musím se rozhodnout do rána!

sam.no

Záleží na tom, čemu hoví děti. Jeden vlak je nákladní a druhý osobní. Cenově by to šlo porovnat se současnejma vláčkama. Původní ceny těchto vláčků neznám, jsou již docela staré. Také záleží na tom, zda jsou nové nebo hrané.

Já osobně pokud bych neměla ještě žádné vláčky, tak bych brala oboje, vždy jsou lepší dvě mašiny než jedna a kolejí není nikdy dost ;) >:D

Petrjr

   Tak tak. Těžko odpovídat. Jsem rozepsal odpověď a pak smazal, protože je to věc silně subjektivní. Souhlasím se sam.no, takřka ve všech věcech.
   Původní ceny. No pokud si dobře vzpomínám, já 2933 kupoval něco pod 4500,- a 2932 bylo snad 2000,-. Tenkrát nové.

-  Kdybych neměl žádné vláčky, koupil bych obojí. Sice mi tam falíruje 3335  - je novější typ, řízení je nekompatibilní s 2933/2932, ale za tu cenu s 2932 je to IMHO dobré. A koleje a příslušenství je stejné pro všechny.

- Dále hraje roli, jestli se budou vlaky časem rozšiřovat nebo jestli ne. Pokud ano (uvažuje se o rozšiřování) a pokud vybrat jen jednu z variant, tak tu druhou - obsahuje dva různé systémy mašinek, takže bude větší šance to později rozšířit.

- Kdybych o rozšiřování neuvažoval (a kupoval jen jednu variantu) tak asi sáhnu po první. Přijde mi to více ucelené.


P.S.: Doporučuji (je-li možné) zkontrolovat zda dobře reagují tlačítka na střechách mašinek a zda jsou v pořádku i spínače vespod. A zda nejsou ulámané krytky baterie (hlavně zobáčky co je drží na mašině).

zuzaa

Tak já vám moc děkuju za radu, nakonec jsem se rozhodla tak, že vezmu sadu 2932 + 3335 + nějaké koleje navíc, výhybky a tunel, což mě přijde na nějakých 2750 Kč, což ještě považuju za snad dobrou cenu  ;D.

Ten první vláček mi přišel předraženej, vzhledem k tomu, co jsem koukala na MMB, tak kdybych ho koupila po kouskách, tak by tak draho nevyšel.
Navíc mi učarovaly inteligentní mašinky, takže se začnu ubírat tím směrem, že pomalu dokoupím další inteligentní vagonky a kameny, ať je nějaká sranda  ;D.

Akrorát mám jeden menší problém - inteligentní mašince zespodu chybí kryt na baterie.. ještě jsem to neviděla, přijdou mi snad někdy příští týden, ale už teď přemýšlím, co s tím  ???

Petrjr

Citace od: zuzaa kdy 03.02.2007, 13:57:34
Akrorát mám jeden menší problém - inteligentní mašince zespodu chybí kryt na baterie.. ještě jsem to neviděla, přijdou mi snad někdy příští týden, ale už teď přemýšlím, co s tím  ???

  Já mám ještě ten starší typ vláčků (2932/2933), ale pokud to je u IntelliTrains stejné, tak to není až takový problém jak by se mohlo zdát. U nás tam všechny tři baterie (3*AA) drží hodně hodně napevno a ten kryt plní svojí funkci snad jen v případě, když děcko bouchne s lokomotivou o zem. Pak zabrání, aby se baterie vysypaly. Takže bych se toho tak nebál. Problémy nastanou, až když se o vláček začnou prát sourozenci či s návštěvou. Běžný provoz to neohrozí.
  Mluvím na základě vlastní dlouhodobé zkušenosti s lokomotivami z 2932 a 2933. Dá se odhadovat, že 3335 na tom bude podobně.

zuzaa

Citace od: Petrjr kdy 03.02.2007, 17:08:29
Citace od: zuzaa kdy 03.02.2007, 13:57:34
Akrorát mám jeden menší problém - inteligentní mašince zespodu chybí kryt na baterie.. ještě jsem to neviděla, přijdou mi snad někdy příští týden, ale už teď přemýšlím, co s tím  ???

  Já mám ještě ten starší typ vláčků (2932/2933), ale pokud to je u IntelliTrains stejné, tak to není až takový problém jak by se mohlo zdát. U nás tam všechny tři baterie (3*AA) drží hodně hodně napevno a ten kryt plní svojí funkci snad jen v případě, když děcko bouchne s lokomotivou o zem. Pak zabrání, aby se baterie vysypaly. Takže bych se toho tak nebál. Problémy nastanou, až když se o vláček začnou prát sourozenci či s návštěvou. Běžný provoz to neohrozí.
  Mluvím na základě vlastní dlouhodobé zkušenosti s lokomotivami z 2932 a 2933. Dá se odhadovat, že 3335 na tom bude podobně.



Ona mi paní psala, že by to neměl být problém, že její syn si bez toho krytu hraje již rok a že tam ty baterie drží.. akorát mám obavy z těch tahaček.. těm se při třech dětech vyhnout nedá  >:D




zuzaa

Ještě bych měla menší dotázek.. za jakou cenu je reálné sehnat duplo most? Našla jsem akorát ten starší typ za nějakých 590 Kč, tak nevím, zdá se mi to trochu moc.. nevíte, kde sehnat za rozumnější cenu?