NXT kostka - problém s displayem

Založil Raistlin M, 23.06.2013, 08:37:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Raistlin M

Včera jsem se rozhodl, po pár měsících, znova něco zkoušet se svým NXT a když jsem zkusmo zapnul kostku, tak zvuk ohlásil naběhnutí ale na displayi se třepou řádky a pořádně nezobrazuje. Zkusil jsem ještě párkrát po určité pauze zapnout a vypnout (vypínám popaměti), ale jen jednou mi slušně naběhlo logo Lego, ale dál zase roztřepané řádky.
Kostky byla u mě v pracovně, kde jsem ale měsíc dva pořádně nebyl a bylo tam trochu vlhko.

Co by mohlo být příčinou? Elektronice nerozumím.
Pomůže kostku rozebrat (udělal jsem) a nechat vyschnout?
Můžu to urychlit třeba fénem? Má cenu to dávat chvilku na sluníčko?

Děkuji předem za trpělivou odpověď, srozumitelnou laikovi.

Jamesek

Mám stejný problém. Dle různých fór, stačí propájet nějaké spoje uvnitř. Pájku nemaje, nezkoušel jsem.

dorfl

Také jsem na návody narazil, např. na tomto videu:

http://www.youtube.com/watch?v=eCZNc7tPop0

Ale má kostka z NXT 2.0 vypadá uvnitř trochu jinak - display je na kabelech ne na samostatné desce. Mne čeká v NXT 2.0 kostce výměna kondíku, sice to zatím běží s roztrženým, ale mohlo by to odpálit něco dalšího.

Raistlin M

Tak já to pájel asi slunečními paprsky.  ;D
Otevřel jsem to a bez toho předního panelu nechal ležet na sluníčku asi 10 minut z jednoho boku  a pak otočil, aby do toho pražilo slunce i z druhého boku 10 minut. Pak jsem to nechal ležet ( ve stínu) půl hodiny na psacím stole, smontoval, zapnul a vše zase běhá. :)

Díky i tak za rady, třeba je ještě budu potřebovat. 8)

Jamesek

LOL nevěřím, jdu to zkusit taky :)

atasoft

Citace od: dorfl kdy 23.06.2013, 14:57:03
Také jsem na návody narazil, např. na tomto videu:

http://www.youtube.com/watch?v=eCZNc7tPop0

Ale má kostka z NXT 2.0 vypadá uvnitř trochu jinak - display je na kabelech ne na samostatné desce. Mne čeká v NXT 2.0 kostce výměna kondíku, sice to zatím běží s roztrženým, ale mohlo by to odpálit něco dalšího.

Tak to video jsem objevil taky, mám stejný HW jako je vidět, propájeli jsme ty 3 kondíky a už to zase "displejuje" :-) A koukali jsme na to pájení a teda "nic-moc", není divu, že to umírá ... asi šetřili cínem :-(

Ale důležité je, že s úspěchem opraveno.

Petr