problem s riadiacou jednotkou NXT 1.0

Založil supermachina, 19.02.2012, 20:58:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mate doma mindstorm?

ano
11 (61.1%)
nie
7 (38.9%)

Celkem hlasů: 18

supermachina

Ahojte,
potrebujem pomoc.
1. Mam komp s Windows 7 64bit a neviem si nainstalovat software. Vzdy mi vyhodi, ze je problem s "regsvr32 in msi.dll". Tak som si stiahol oba subory a aj tak ho neviem nainstalovat
2. Od nemca som si kupil mindstorm a problem je v tom, ze sa nerozbehne len pocut take slabe praskanie. Na nete som sa dozvedel, ze asi pri update software-u nenainstaloval poriadne firmware a zablokoval kocku. Tak so si stiahol firmware len je problem v tom, ze neviem akoho  nainstalovat...
dik za odpovede
m

Rastwo

fireware das do nxt-cka (pokial viem) len cez daky program v ktorom to programujes(Lego origo, bricx). No, a mas 64-bit, a neviem ci to podporuje 32-bit programy. Niektore proste nejdu. Skus to na inom pc a ak to nepojde mas zle CD.
Ementál je syr, ktorý má diery. Čím viac je dier, tým menej je syra. Čím viac je syra, tým viac je dier. Teda: Čím viac je syra, tým menej je syra.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=rastwo http://www.youtube.com/user/Rastwo666

Billy Bob Bean

32b prpgramy nepoznají že běží na W7 x64

supermachina

tak momentalne sa nxt jednotka rozbehla...len neviem nainstalovat program...na win7 sa to nerozbehlo, tak som to dal do kompu v robote (tam je XP SP2) a ani tak sa mi to nevie rozbehnut

cigi

Ahoj, vracím se k tomuto tématu, protože jsem nenašel definitivní odpověď, zda lze NXT 2 rozchodit pod 7 - 64bit.
Za ty peníze by snad nějaký up být mohl. ČVUT pořádá soutěže se stavebnicemi NXT 2 a protože mají desítky stavebnic, tak se pravidla jen tak měnit nebudou. Je pravda, že většina programuje v Céčku, ale to na principu nic nemění.
Můj problém je, že mi v SW EV3 nechodí light senzor (je z NXT1) i když se píše, že je to zpětně kompatibilní.

Nebo něco dělám blbě? Existuje něco jako zásuvný modul starších součástí který přidám do SW EV3?

Díky za rady.

cobra47

#5
Tak to je zahada NXT mi v pohode beha vo win7 64 aj win 8,1 64 samozrejme tak isto ev3

cigi

#6
Věc se má tak, že originál CD co mám je NXT1 a ten nemá drajvry pro 64. CD pro NXT2 jsem stáhnul z uložto
(LEGO-MINDSTORMS-NXT-CD-v2.0.ISO) a po spuštění autorun.exe píše toto: obr.1

po spuštění setup.exe píše toto: obr.2


Na Lego.com se mi NXT nedaří stáhnout - neotevře se stahovací ikona a je tam k mání pouze NXT fantom driver. Ten se po chvíli instalace zasekne a vyhodí toto: obr.3

Máte v CD NXT2 ten soubor z obr.3? šlo by ho poslat?
Firmare v kostce mám 1.31 - to šlo natáhnout v starém compu.
EV3 je teda rychlejší prostředí a možno i lepší, ale proč si nerozumí s light senzorem? Neco mám špatně? Píšou, že by to mělo být funkční. Je pravda, že je to jenom senzor na intenzitu světla a v NXT2 už je snad barevný. Kompatibilitu možná ve FAQ myslí EV3 a NXT2. Má někdo zkušenost s tímto senzorem(nxt1) v prgramu NXT2, nebo EV3?

cobra47

#7
Ja som ten program stahoval z internetu :-) skus toto http://www.lego.com/en-us/mindstorms/downloads/nxt/nxt-software/download-software/ popripade este mas aj na toorrentoch education verziu :-) teraz pozeram ze tam maju pekny bordel miesto nxt ti to da tahat ev3 a aj to len pre mac

cigi

Tak přesně tam jsem lovil a až do včerejška mi krok 1 nabízel prázdné ikony. Dnes je tam už možnost postoupit ke kroku 2, ale píšou tam že je to 32 verze. Zatím tahám a pak se uvidí.

cigi

Vyřešeno - mají to tam sice blbě popsaný, ale je to verze pro všechno - to co jsem stahoval z uložto bylo o 20MB menší a asi tam něco chybělo. Díky za rady.