Modely pro nového zákazníka - prezentace modelů - uzávěrka 14.5.2023

Založil Tomik, 02.04.2023, 22:40:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

peki: Akce pro Slovensko řetězec Kaufland[/b]

Toto jsou základní informace a pravidla pro

Soutěže ve stavbě kombinovaných alternativních modelů pro "nového zákazníka"

O co jde?
Každý účastník soutěže dostane sadu stavebnic LEGO - 3 pytlíky, tzv. "polybagy", a vybraní též 6 klasických stavebnic v krabici. Vaším úkolem je postavit model, k jehož stavbě využijete dílky z 1 až 3 stavebnic dle následujícího schématu:
  • 2 nebo 3 libovolné stavebnice (polybagy i krabice) dohromady
  • 1 krabice samostatně (pouze z 1 polybagu stavět nelze)
Cílem je tedy kombinovat dílky různých stavebnic a vytvářet z nich něco jiného.

O co hrajeme?
Každý, jehož model bude vybrán do finálního výběru (hledáme celkem 10 modelů), získá stavebnici LEGO dle vlastního výběru v hodnotě do 4000,- Kč. Zároveň každý účastník, který postaví alespoň 3 modely a žádný z jeho modelů se nedostane do finálního výběru, dostane jako cenu útěchy malý setík (jaký bude upřesněno později). Pokud bude do finálního výběru vybráno více vašich modelů, potom získáváte pouze jednu stavebnici. Zaslané sety vám už zůstávají bez ohledu na to, zda váš model vyhraje nebo ne.

Z čeho budeme stavět?
Zde je seznam stavebnic, které můžete použít ke stavbě soutěžních modelů:

Do kdy na to mám čas?
Termín uzávěrky je stanoven na 14. května 2023. Takže na nic nečekejte a stavte! ;)

Kam mám vkládat fotky svého modelu?
Pro prezentaci svých modelů používejte PŘÍMO TOTO VLÁKNO - slouží POUZE k prezentaci modelů, diskuze probíhá ZDE - je to kvůli přehlednosti.

Jak má vypadat prezentace modelu v tomto vlákně?
Prezentace by měla obsahovat následující:
  • Název modelu
  • Soupis setů, ze kterých je postavený
  • Minimálně tři* fotky / rendery modelu - ze dvou opačných stran a zespodu (viz obrázek níže)
  • Volitelně můžete doplnit popis funkcí modelu (pokud nějaké má)
  • Volitelně můžete přidat soubor z LDD nebo Studia s postaveným modelem - pokud tak učiníte, stačí potom přiložit jen jednu fotku / render modelu
pohledy na model.jpg

A na závěr ještě pár technických detailů k modelům a cíli celé soutěže:
  • Cílem je postavit modely, které si potom budou doma stavět děti a hrát si s nimi. Z toho plynou dvě zásadní věci - modely musí být dostatečně pevné a postavitelné dětmi, tj. žádné "ilegální" stavební techniky (viz níže).
  • Návody budu vytvářet já, nicméně od soutěžících budu potřebovat dostatečné podklady pro stavbu jejich modelu - výše zmíněné fotky či rendery nebo soubor z LDD nebo Studia s postaveným modelem.
  • Je zakázané kombinovat vícekrát stejný set.
  • Z každého setu, který využíváte na stavbu modelu, využijte "rozumné množství" dílů - ideál je polovina a více. Rozhodně to nedělejte tak, že si ze setu vezmete 2 kostky a zbytek nepoužijete.
  • Od soutěžících očekávám, že postaví více než jen jeden soutěžní model (rozuměj 3 a více).

O vítězích soutěže budou rozhodovat zástupci z Lega tak, že ze soutěžních modelů vyberou ty, které půjdou "mezi lidi". S ohledem na výše uvedené technické detaily si vyhrazuju právo upravit nebo vyřadit modely, které nebudou dostatečně pevné a budou obsahovat ilegální stavební techniky.

Co mám na mysli ilegálními stavebními technikami? Je to především rozebírání torz a nohou minifigů, páček apod. a používání jen jejich částí (např. ručičky), vkládání plate kolmo mezi study, spojování kostek vkládáním 2 a více studů do děr v Technic kostkách a vkládání plate do clipů.

Nakonec bych ještě chtěl dodat, že automaticky budou diskvalifikovány modely odporující politice Lega: především zbraně (např. pistole), válečná technika (např. tanky, ozbrojená vozidla, ozbrojená letadla apod.), věci s náboženským, politickým nebo sexuálním podtextem apod. (např. kostel). Proto, prosím, nic takového nestavte.

Pokud vám není něco jasné, nebo se chcete na něco zeptat, tak neváhejte a ptejte se v diskuzním vlákně.

*Kdo nedodá požadovaný počet fotek / renderů nebo je nenahradí digitální verzí svého modelu, ten bude nejprve požádán o doplnění, a pokud tak neučiní, bude jeho model automaticky diskvalifikován!
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

HD

Kyberpunkový caferacer

30655 +71768

V podsvětí znám též jako Kávasaké Šógun či hustopřísné jednostopé přibližovadlo s funkčním zatáčením a pohyblivou kývačkou.
Nejsem si však jist, zda zadní kývačka projde legislativní homologací pro provoz v soutěži.
3D nahrán.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

HD

Zedův chopper

30655+71768

Další variace na téma Ninja a vysokozdvih.

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

HD

Veselé vrtění vrtulí
30655 + 71768

Ta dračí hlava ke stavbě vrtulníku přímo vybízela. Jestli je vrtulník pilotovaný, bezpilotní, nebo napůl organický, útočný či obranný, vojenský či záchranářský, nechám na představivosti stavitele a pozorovatele. ;)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

HD

Ze života bezobratlých

30641+71768

3D model je. 
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

HD

Robotický oblek

30641+71768

Když se ninja dostal do problémů, musel si postavit s pomocí dílů z kolemjdoucí a nic netušící pandy improvizovaný exoskelet. A rázem bylo po problémech.


Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

HD

Mecha ninja MK2

30641+71768

Robooblek po upgradu nejen softwaru.


Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Transformer: "školák" na skateboardu + přeprava lodi

Od prvotní výzvy (využít míchačku) k velikému dvojmodelu àla Transformers: přestavbou malé části se figura na skateboardu změní v automobil s vlekem. Kufr auta alias hrudník Barškoláka je snadno otevírací a ukrývá vždy pár nevyužitých drobností. Paže a nohy školáka jsou polohovatelné, figura stojí na skateboardu i bez něj. Loď na vleku drží bezpečně zacvaklá v přepravním mechanismu.

3D modely k dispozici

Použité sety: 60325 Míchačka pro nejmenší, 60373 Hasičská loď - použito pravděpodobně více než 90% dílků (nepočítáno)

© Okrašlovací spolek MiDVa

bartformer.png
Pán na Žlutém hradě

samy405

Použitý set : 30638 + 30641
Název modelu : Robotický pomocník
Funkce : lze hýbat "rukama", zadním stabilizátorem, předníma stojnama

Docela výzva mít jen ty polybagy a něco rozumného z toho postavit. Kostek minimálně a technic velice složitě použitelný :) Ale je to výzva !

Foton

Lemur vari a dekorace

30638-Police Bike Training + 30641-Panda

Lemur má polohovatelné nohy a ruce, v omezeném rozsahu i hlavu. A chápavý ocas (dá se vytáčet do stran u zadku a rolovat).

Ze zbytku jsem vytvořil divokou květinu a kmenovou masku (ta je sice spíš do Afriky než na Madagaskar, ale co už)

Studio mi nedovolilo strčit šedivé 20482 Tile Round 1 x 1 with Hollow Bar do axle dír v Plate Round 2 x 2 with Axle Hole Type 1 (+ Opening). V reálu mu to šlo. Nepovolená stavební technika?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

grohl

Venčení (otylého) draka - 71768
Když už jsou v setu kusy draka, proč ho nezkusit celého?
Dráček otevírá tlamu a hlavu lze naklápět, stejně jako zakrslé přední končetiny. Ocas se hýbe též a celý trup od pasu nahoru lze libovolně otáčet.




grohl

Robot - 41755
Lebka v pokoji to celé odstartovala. Robot otáčí hlavou, naklápí paže v ramenou a ohýbá lokty. Nohy se pohupují v kyčlích a kolenou.



Tomik

Název modelu: Vrtulník
Použité sety: 30638, 30641, 30655

Mým prvním modelem je vrtulník kombinující Technic se Systemem. Vrtule se volně otáčí, podvozek je tvořen trojicí průhledných kuželů a celý model je celkem pevný.

helicopter_1.jpg

helicopter_2.jpg

helicopter_3.jpg 
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Název modelu: Čáp a žába
Použité sety: 30638, 30641, 30655

Druhým modelem postaveným ze stejných setů jako vrtulník je čáp. Chtěl jsem postavit nějakého ptáka s nohami z Technicu a ve finále z toho vylezl právě čáp. Hlava a krk jsou pohyblivé. Žába vznikla ze zbylých dílů a řekl bych, že bude pro čápa větším soustem, než jaké dokáže sezobnout. :)

stork_1.jpg

stork_2.jpg

stork_3.jpg   
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Název modelu: Závodní auto
Použité sety: 60325, 60373

U tohoto modelu jsem si řekl, že přijmu Milanovu výzvu na využití toho monstrózního podvozku ze 4+ setů. Zkusil jsem ho tedy zepředu i zezadu trochu prodloužit a zaoblit a nakonec jsem dostal závodní auto připomínající Corvettu nebo Pontiaca. Dovnitř se vleze jeden minifig s helmou v pozici ležmo a nohy druhé figurky drží sklopenou část čumáku (na pohledu zespodu jsou krásně vidět). Ze zbývajících dílů se dá ještě postavit brána se semaforem.

race car_1.jpg

race car_2.jpg

race car_3.jpg   
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Dívčí fitness

Použité sety: 30633, 41755

Velké fitcentrum: posilovna, běžecký pás, tělocvična s hrazdou a plochou na Cvičme v rytme. Po cvičení se dívky mohou upravit v koupelně a odpočívat u občerstvení v hale.

Autor: MilanV

3D modely k dispozici
Foto zespodu ze snad pochopitelných důvodů neprikládám :-)

Cvičení
20230429_100833.jpg

Cvičme v rytme
20230429_101756.jpg

Odpočinek
20230429_101257.jpg

Panorama všech částí
20230429_100705.jpg
Pán na Žlutém hradě

milanv

Moderní 3D kino

Použité sety: 30633, 41755

3D kino v Heartlike city, i se stánkem s občerstvením.

Autor: MilanV

3D modely k dispozici
Foto zespodu ze snad pochopitelných důvodů opět nepřikládám :-)

Celkový pohled
20230429_142441.jpg

Dnešní program
20230429_142637.jpg

Pozorné divačky
20230429_142509.jpg
Pán na Žlutém hradě

HD

Cyklista z bezpečné vzdálenosti odpaluje rakety k oslavě návratu do školy

30641, 30638

To kde se v září vzala u lesa závěj sněhu zůstalo rozjařenému školákovi záhadou, kterou se v nejbližší chvíli nehodlal zabývat. Místo toho začal raději odpalovat z blízkého pařezu přebytky z dožinek.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

HD

Chlapci a děvčata stavějte robokoťata

30633 30638 30641
... Jen pozor, aby takové solidní kotě namísto uklidňování nervů nešlo objevovat, zda je Země skutečně kulatá, a jestli je tu ještě místa dost.  >:D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Petronel

Rychlovlak
Šinkansen Tokio–Ósaka

použité sety: 30641 a 30655

Funkční rychlovlak se plynule pohybuje po dráze a bez problémů zvládá i menší zatáčky na trati.
Na vytvoření dráhy byly použity všechny dostupné díly z Technic a má tedy nejdelší možnou délku. Dalším setem 30655 by však šla zdvojnásobit.

Nejen že byla dráha barevně vyladěna, je ale i funkční, drží pevně pohromadě, nic při manipulaci neodpadává a přitom je tvarovatelná a přenastavitelná. Můžete ji vždy zahnout dle libosti, případně složit na malou plochu kvůli přepravě (poslední foto)

Krátké video zde.

Další fotky (kvůli splnění pravidel) naleznete zde

Petronel

Královský kočár princezny Proměnky a její palác


Použité sety: 30633 a 30638

IMG_20230421_173624.jpg


Další fotky (kvůli splnění pravidel) naleznete zde

Robkteryten

Želva ve vlnách
Použité sety 30633 a 30641
Správná černobílá želvička do každé rodiny!
Hejbe nožičkami a hlavičkou! To prostě musite mit.

Pool

Friends zvířátko - 30633 + 30641

Dá se na něm vozit, nosí si vlastní ekosystém, kde mohou žít i zvířátka a žere málo, no co dodat  ;D

Foton

Policejní buggyna

30655-Forklift with Pallet + 30638-Police Bike Training

Jedinou fičuru, kterou jsem tam dostal byla live axle zadní náprava.

Stud.io mi nechce dovolit napojení "Technic Axle Connector with Axle Hole" mezi 4 study na plate, tak doufám, že to není nepovolená stavební technika (když už jsou tam na to výřezy).
DSC_4164.png
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

Policejní letiště

Kompletně vybavené letiště: řídicí věž, přistávací dráha, hangár, hlavní cvičný letoun. V pozadí další (zmenšené) stroje naší výcvikové letky.

Set je určený ke hraní jako celek, není dokonalý do realistických a funkčních detailů: do hangáru se nedá vjíždět letadlem atp. Věž je japonského stylu: ve větru se mírně kolíbá, ale o to větší hurikán vydrží :)

Fotky jsou z obou stran, 3D model zatím není.

Použité sety: 60369, 30638 (oba policejní)

© Okrašlovací spolek MiDVa

letiste1_s.jpg
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

název modelu: V muzeu
sety: 41755+30633

Izabella08

název modelu: Alegorický vůz
sety: 41755+41715

Izabella08

název modelu: Autíčko Cukrátko
sety: 41715+30633

Izabella08

název modelu: Vesnické závody
sety: 30633+6025

Izabella08

název modelu: Parník
sety: 30655+60373