LEGO Snow Challenge

Založil Shmade, 14.11.2009, 18:20:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaké vozítko se Vám nejvíce líbí?

400_malymech
400_mareken
400_vasek
700_jakpet
700_malymech
700_pryb
700_shmade
700_vasek
700_xtepn01

MeNadruhou

a je řazení rukou časově penalizováno?
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Shmade

nevim, v pravidlech je, že jakákoliv pomoc je penalizována a tohle je pomoc s přežazenim. :) Podle toho asi jo, ale já bych jí dal třeba poloviční, možná nulovou...  vyřešíme na místě, teď fakt nevim jak rozhodnout.

MeNadruhou

Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Woyta

A co prevodovku udelat ovladanou dalkove?
Vzduch ci motor.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

vasek

Safra chlapi není jasně v pravidlech - žádná forma pomoci není dovolena a nebo penalizace ?

MeNadruhou

Citace od: vasek kdy 30.01.2010, 18:48:28
Safra chlapi není jasně v pravidlech - žádná forma pomoci není dovolena a nebo penalizace ?

Nevím jak u vás, ale u nás, když v autě nebo traktoru řadíme, tak tomu zrovna "pomoc" neříkáme.
ale když teda dálkově, tak si na tu šaltpáku uvážu špagátek ;)

Bohužel, pro nemoc asi závody nepojedu.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

vasek

Jo ten "špagátek" je dobrej nápad - alespoň metrovej, aby to bylo dost dálkový  >:D.

Shmade

#187
 ::) Škoda jen, že v pravidlech je jasně dáno, že ovládání buď po kabelu, nebo IR a snad je jasné, že kabelem se myslí elektrický vodič a né provázek...

jinak dálkově ovládaná převodovka samozřejmě neni problem

jakpet

Místo špagátu použijem kabel, né? :P

Měch

Citace od: Shmade kdy 14.11.2009, 18:20:59
Pohon vozidla musí být realizován výhradně za pomoci pásů, jiný než pásový pohon není povolen. Pásy mohou být originál, nebo vlastní.

Znamená to teda, že můžu mít pneumatiky jako stabilizační kolečka? Nebude na nich přece pohon, tak myslím, že to pravidla neporuší.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Shmade


Shmade

#191
No snad mě neukamenujete, říkal jsem že soutěž oznámím nejpozději v pondělí příslušného týdne, ale nakonec by se mi hodilo uspořádat
závod již tuhle sobotu, tedy 6.2. Je sice už úterý, ale snad to zvládnete...

Kdyby se to moc lidem nehodilo, tak to přesuneme, ale další možný termín by byl až 20., kdyžtak pište.

Edit: místo bude upřesněno - někde v Praze

jakpet

Jsem naprosto pro. Vim, že teď se to moc nedá říct, ale má LSCH nějakou perspektivu, nebo skončí po prvnim závodě? Já bych klidně jezdil s pásákama i mimo sníh...

Shmade

jednorázová akce, mimo sníh by pásy dostaly asi dost zabrat...

Mareken

Já taky tuhle sobotu můžu,tak se mnou taky počítej. Ale zajímá mě co bude dál, podle mně všechny realizovatelné nápady (závody) ještě nejsou vyčerpány.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

eNTy


vasek

Tak to mne moc mrzí, ale minulá a tahle sobota je pro mne pasé. Tajně jsem doufal, že to bude ta po 12. jak Shmade naznačoval. Každopádně Vám přeji dobrou zábavu . :'(

Sugarfree

Přesunuto do nového tématu!
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Měch

Nevíte co způsobuje padání pásů?
Já s tím svým strojem neujedu ani 2 metry a už mám aspoň jeden pás dole....
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Woyta

Udelat neco co je napne.
Ja zase resim jinej problem.  Akorat, to znamena uplne novej podvozek.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Měch

ne že pásy spadnou, ony se rozpojej a sjedou z vodících koleček, napnutí je v pohodě - nádherná vůle,ale jenom na volno...vodící kolečka jsou taky v pohodě. Spíš nevím jestli mám pás napnout nebo povolit a nebo se možná mezi ozubené kolečko a pás dostal sníh...nevim
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

jakpet

Citace od: Woyta kdy 03.02.2010, 18:18:46
Udelat neco co je napne.
Ja zase resim jinej problem.  Akorat, to znamena uplne novej podvozek.

O co go?

Woyta

Rolba ma 840g a mam jen 90ks pasu takze jsou uzke. Rolba se dost zabori do snehu a jak se dostane snih to prevodu tak to je na...
Subtractor je skvela vec ale bude muset ven, pak zkusim predelat pasy, jestli bych z nich nedostal o neco vetsi plochu.
Prakticky postavit nove vozidlo tyden pred soutezi.
Odlehcit na minimum a zjednodusit.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

vasek

Zdá se, že se budeme moci také zůčastnit, sice jen s jedním mechanikem. Ale nejsem si jistý včasným příjezdem. Byl by problém pokud bych dorazil o půlhodinku později - předpokládám, že začátek bude jako obvykle v jednu.

Měch

už se ví něco konkrétního o místě??
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Shmade

Riegrovy sady jsem nakonec zavrhnul, protože nevím jak je to tam se sněhem a ani se tam teď nedostanu, zároven by tam bylo asi obtížnější se sejít na konkrétním místě. Závod se tedy uskuteční s největší pravděpodobností v centrálním parku prahy 13 (sraz bude kousek od metra Lužiny) Kdo byl na prvním závodě LTR, tak už to tu bude trochu znát, tady aspoň mám přehled o tom jak to tu vypadá se sněhem a můžu případně lépe reagovat změnou místa v případě jeho tání, ale nepředpokládám.

Místo srazu posunu možná víc do parku, ale orientačně to bude prostě tady.

smiky

Tak to je možné že zase příjdu okukovat nýbrž bydlím 4 minuty cesty. V tom případě se už moc těším :D

vasek

to Shmade - V kolik bude sraz ?

Shmade

Zítra závod!

Sraz bude ve 13 hodin na místě jak jsem psal. Kdo pojede mhd, tak vystoupíte na satnici metra B Lužiny, má jen jeden východ, který se nad schody dělí na dvě strany, půjdete do leva, pak skrz cihlový kruh s obchody dolů po dvojich schodech, pak rovně, za přechodem sraz. Kdo pojede autem si cestu nějak najde.   

Nevím kolik se nás má nakonec sejít, takže se mi kdyžtak ještě nahlašte, nebo prostě jen doražte. Kdyby byl někdo na cestě a nestíhal tak volejte 775 303 323. Místo srazu bude opuštěno v 13:10 směr start závodu.

Budu se těšit.

jakpet

Já jedu... Jen doufám, že si neuříznu takovou ostudu jako na LTR... :'(