BrickLink nebude viac rozoznávať odlišnosti dielov

Založil Anatyt, 26.01.2024, 12:00:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Anatyt

Od 1.2.2024 už BrickLink nebude rozoznávať rôzne typové rozdiely u konkrétnych dielov. Čiže ak bude niekto hľadať typ/tvar dielu ktorý sa vyrábal napr. v 70. rokoch a za tie roky sa mierne zmenil, už ho tak ľahko medzi typmi nenájde. Predajca bude môcť uviesť že ide o starší typ, ale nebude sa dať priamo vyhľadať. Škoda.

https://brickset.com/article/105668/bricklink-announces-removal-of-part-variants

milanv

Není to ani zdaleka tak absolutní, ve skutečnosti se jedná jen o velmi specifické kategorie/díly. Aspoň jak tvrdí na stránce se seznamem změn. Ale i tak by to chtělo dát jim zpětnou vazbu, že to opravdu jako zákazníci nechceme, aby s touto aktivitou nepokračovali dál.
Pán na Žlutém hradě

Pool

Citace od: milanv kdy 26.01.2024, 12:37:42Není to ani zdaleka tak absolutní, ve skutečnosti se jedná jen o velmi specifické kategorie/díly. Aspoň jak tvrdí na stránce se seznamem změn. Ale i tak by to chtělo dát jim zpětnou vazbu, že to opravdu jako zákazníci nechceme, aby s touto aktivitou nepokračovali dál.

Specifické kategorie to možná jsou, ale jak tam sami uvádí, půjde min. o 1636 druhů dílků u kterých to odstraní. Což je škoda, že tohle se občas hodilo  :-\ .

otaznik

Z mého pohledu je to nesmyslný krok. V diskuzi na BL pod tím oznámením padlo spousta argumentů proč je to krok špatným směrem. Sám jsem přispěl, protože mě to naštvalo. TLC samo velmi ztěžuje fanouškům a sběratelům dohledání těch správných dílů pro historické sety, a navíc i nakupování, protože ne každý prodejce bude ochoten udržovat o dílu všechny potřebné informace.
Otázkou je, proč to dělá? Spousta lidí přijde o zdroj informací o tom, co v kterém setu bylo za díly.
Doufám, že to není krok tím směrem, ve kterém by TLC začalo přes Bricklink samo díly prodávat, to by byl podle mého začátek konce.
Každopádně na mém názoru, že koupě BL byla nejhorším krokem TLC za posledních 20 let, se nic nemění.

peki

Citace od: otaznik kdy 26.01.2024, 15:06:17Otázkou je, proč to dělá?....... Doufám, že to není krok tím směrem, ve kterém by TLC začalo přes Bricklink samo díly prodávat, to by byl podle mého začátek konce.

To jsi ještě optimista  :)
Taky to jednoho dne může zavřít úplně. Protože to přece z pohledu (LEGO) není potřeba. Proces zavírání bude postupný. A bude pochopitelně prezentován jako modernizace a standardizace (kdy bude nutné provést některé pro uživatele bolestivé změny).

otaznik

Citace od: peki kdy 26.01.2024, 15:23:35To jsi ještě optimista  :)
Taky to jednoho dne může zavřít úplně. Protože to přece z pohledu (LEGO) není potřeba. Proces zavírání bude postupný. A bude pochopitelně prezentován jako modernizace a standardizace (kdy bude nutné provést některé pro uživatele bolestivé změny).
Myslím, že TLC by bylo samo proti sobě. BL je jedním z hlavních zdrojů dílů do MOCů, které jsou velkou součástí (neoficiálního) marketingu TLC (který je v podstatě zdarma).

peki

Citace od: otaznik kdy 26.01.2024, 16:28:05Myslím, že TLC by bylo samo proti sobě. BL je jedním z hlavních zdrojů dílů do MOCů, které jsou velkou součástí (neoficiálního) marketingu TLC (který je v podstatě zdarma).

Otazníku já vím jak to myslíš. Nevím respektive se obávám jak na to pohlíží LEGO.Jde hlavně o prodej setů. To říkal kdysi i Jan. P&B respektive prodej dílků (mimo doplnění ztraceného) je tolik nikdy netlačil. Nákup BL jsem taky nikdy nepochopil. 

Foton

Nebo se zákazníci BL přesunou jinam, třeba na BrickOwl.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

otaznik

Citace od: Foton kdy 26.01.2024, 18:07:57Nebo se zákazníci BL přesunou jinam, třeba na BrickOwl.
Možná, uvidíme, ale byla by škoda to, co se za ta léta na BL, zejména díky komunitě, vytvořilo, takhle zahodit.

Fricoolinek

BTW: Zkratky "TLC" a "TLG" jsou zcela zaměnitelné?

otaznik


Fricoolinek

Spíš mě šlo o to, zda je tam rozdíl ve větvení, zastřešování divizí atp...

fanda

Citace od: otaznik kdy 26.01.2024, 18:25:28
Citace od: Foton kdy 26.01.2024, 18:07:57Nebo se zákazníci BL přesunou jinam, třeba na BrickOwl.
Možná, uvidíme, ale byla by škoda to, co se za ta léta na BL, zejména díky komunitě, vytvořilo, takhle zahodit.
Myslim, ze delame chybu, ze jsme dosud vic nediverzifikovali nase zdroje dilu. Vsadili jsme vse na jednu kartu (BL) a ted budeme sklizet plody. Ja muzu akorat drzet h*bu, jeste jsem nenakoupil na BrickOwl ani jednou, ale na mou obranu musim uvest, ze jsem si v dobe, kdy nefungoval BL, ulozil BrickOwl v prohlizeci G. do hlavni radky zalozek - to je skromny zacatek meho hlasovani nohama.  >:D

otaznik

Citace od: Fricoolinek kdy 26.01.2024, 19:22:10Spíš mě šlo o to, zda je tam rozdíl ve větvení, zastřešování divizí atp...
Tak si to zkus dohledat nejdříve sám. A založ si na to separátní vlákno.

mesje

Citace od: otaznik kdy 26.01.2024, 16:28:05Myslím, že TLC by bylo samo proti sobě. BL je jedním z hlavních zdrojů dílů do MOCů, které jsou velkou součástí (neoficiálního) marketingu TLC (který je v podstatě zdarma).

myslim ze toto je im uplne ukradnute... inak by aj vystavy uplne inak podporovali...
prioritne je pre nich, ci je zisk z bricklinku vacsi ako strata vyplyvajuca z toho, ze ludia nakupia menej novych setov, lebo minuli rozpocet na stare sety na bricklinku... ak im vyjde z nejakej studie, ze na to doplaca ich predaj, tak BL bez milosti zrusia...
ich vztah k nemu je ako nechcene dieta - nechcu ho, ale ked uz je, tak radsej ho maju pod kontrolou. to vidno z ich prvych krokov po kupe - same zakazy a obmedzenia, napr stopli rozne custom vytvory, ktore by ich normalne nemali ako ohrozovat...