IDEAS

Založil Anatyt, 13.01.2023, 15:51:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

fanda

Citace od: Anatyt kdy 12.12.2023, 17:40:36Ale prečo by mal po kolajách jazdiť? Dá sa snáď s Creator Expert autom jazdiť po CITY cestách? Nie všetko je určené na JAZDENIE.
Apropos sú videá (neviem či aj tu vo vlákne nie sú), kde to po kolajách nejakým spôsobom jazdí. Ale je to IMHO znásilnenie poličkového modelu.
Některá legová auta nejsou měřitkem kompatibilní se City městem. To je v pořádku. Pak se s nimi samozřejmě nedá jezdit v City městě. To je také v pořádku.

Ale panebože 8-studové vlaky jsou měřítkem kompatibilní s legovým kolejivem, tak je snad samozřejmé, že chceme, aby po těch kolejích také jezdily a samozřejmě elektricky. A že to jde, dokazují stavitelé po celém světě. Jen ti holt nejsou zaměstnaní v TLG.

Anatyt

Citace od: fanda kdy 12.12.2023, 18:31:53Ale panebože 8-studové vlaky jsou měřítkem kompatibilní s legovým kolejivem,

Rozchodem možná, nikoliv obloukem. ;)

fanda

Citace od: Anatyt kdy 12.12.2023, 18:40:21
Citace od: fanda kdy 12.12.2023, 18:31:53Ale panebože 8-studové vlaky jsou měřítkem kompatibilní s legovým kolejivem,

Rozchodem možná, nikoliv obloukem. ;)
Všichni světoví výrobci vlaků modelových i hračkových je stavějí tak, aby projely kolejivo s extrémně zmenšeným poloměrem oproti reálnému světu. A jde jim to více méně úspěšně.

A proč to nejde TLG? Protože současní manažeři nemají dostatečně kladný vztah k vlakům (původně jsem napsal NENÁVIDÍ vlaky).

Důkazem je absence vlakového okna, simulujícího hliníkový (v rozích zakulacený) rám. Naposled se vyrábělo cca před 11 lety.!!!

Anatyt

S tým oknom ti dávam za pravdu! ;)

Jaky

Tak jsem zakoupil set 21344 - Orient Express a první, co jsem udělal byla kontrola zde zmiňovaných problémových částí. Barva samolepek v pořádku, koleje neprohlé. Pouze nápisy u Mnichova a Bukurešti chybně. Tak jsem v sekci rozbité dílky poslal žádost o nové správné. Během dvou dnů přišla rychlá odpověď.
Vážený pane,
Děkujeme, že jste se na nás obrátil.
Tyto dílky se správným textem budou k dostání na začátku nového roku. Poprosíme Vás tedy ještě o trošku trpělivosti, o dílky můžete zažádat znovu za cca měsíc.
Děkujeme za pochopení.
Krásný den.

Matthes_CS

Citace od: Jaky kdy 14.12.2023, 19:03:53Tyto dílky se správným textem budou k dostání na začátku nového roku. Poprosíme Vás tedy ještě o trošku trpělivosti, o dílky můžete zažádat znovu za cca měsíc.
Děkujeme za pochopení.
Krásný den.

Mě včera ráno napsali, že mi je odeslali. Tak jsem zvědavý, jestli budou stále s chybou.

Anatyt

No tak keď ti posielajú náhradné diely, tak asiže nie tie isté čo máš v sete. ;) Samozrejme, že opravené.

ramsey1

Takže už vyrábí v další várce setů neprohnuté koleje? To fakt nechápu, proč tu první zbastlenou várku radši nestáhli zpět a neodložili vydání setu o měsíc  >:(

Tomik

Citace od: ramsey1 kdy 15.12.2023, 17:42:48Takže už vyrábí v další várce setů neprohnuté koleje? To fakt nechápu, proč tu první zbastlenou várku radši nestáhli zpět a neodložili vydání setu o měsíc  >:(
Buďte rádi, že Orient Express nedopadl stejně jako Osprey... >:D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

Citace od: ramsey1 kdy 15.12.2023, 17:42:48Takže už vyrábí v další várce setů neprohnuté koleje? To fakt nechápu, proč tu první zbastlenou várku radši nestáhli zpět a neodložili vydání setu o měsíc  >:(
To je konstrukční problém. Koleje samotné prohnuté nejsou. Při spojování plate do delších celků dochází u Lega k prohýbání. To není novinka, ví se to. Vědí to i Legu.

Otázka je jestli je to opravdu problém. Stojící vlak to dostatečně zátíží.Jezdit bude na jiných kolejích. A bude to větší složitější zásah do vlaku samotného.

ramsey1

Ale já právě viděl obrázky a recenze, kdy koleje byly ohnuté samy o sobě bez sestavení. Že ta kolejová podsada je velmi špatný a nestabilní build, je jasné, o tom žádná, tu snad nedělal a nevymyslel designer, ale nějaký brigádník  >:D

mesje

ta kolajnicova zakladna je riadna blbost -  zbytocne to dviha pocet dielikov, tj zvysuje cenu, a este sa to aj kriví... cele zle... mohli dat normalnu standardnu kolaj...
vadilo mi to uz pri krokodílovi, tam ten pomer dielikov na zakladnu vs. lokomotivu bol este prisernejsi... s normalnou kolajou mohol stat do 70 eur..

Anatyt

Celoplastové koľaje sú dizajnový odpad. Aj na CITY je to lacné. Krokodýl a Orient sú výstavné exempláre, tak Lego chcelo ten koľajový podklad spraviť priliehavejší k modelu - farebne oddeliť pražce od koľajnice. Druhá vec, ako a či sa to (ne)podarilo.

otaznik

Citace od: Anatyt kdy 12.12.2023, 17:40:36Ale prečo by mal po kolajách jazdiť? Dá sa snáď s Creator Expert autom jazdiť po CITY cestách? Nie všetko je určené na JAZDENIE.
Z pohledu TLC to není poličkový model. Jinak by udělali válec na správném místě a ne tak vysoko. No, snad jsem byl hodný a Ježíšek mi OE přinese, pak to zkusím "poladit".

Anatyt

Ďalšími IDEAS setmi budú Botanická záhrada (PARÁDA) a Súmrak.





https://brickset.com/article/103367/ideas-review-results-revealed!

mesje

Oboje vitam...
Súmrak bude zaujímavý najmä tým moderným domom...

Tomik

A já se těšil, že vyberou Shrecka... :(
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt

Ty si ho postavíš z tej Botanickej. ;)

Matthes_CS

Citace od: Anatyt kdy 15.12.2023, 13:09:50No tak keď ti posielajú náhradné diely, tak asiže nie tie isté čo máš v sete. ;) Samozrejme, že opravené.

Tak přišly úplně stejné, jako mám.

Anatyt

To si děláš kozy! ;D

otaznik

Citace od: Anatyt kdy 20.12.2023, 17:18:36To si děláš kozy! ;D
Počkej, kozy probíráme jinde, ne?  >:D

Anatyt

Akurát som aj tam prispel kozami. :D  Kozy sú už asi všade! ;D

Matthes_CS

Tak jsem dostal omluvu (a 2 000 insiders bodů) a ať to zkusím za 2 až 3 měsíce, že když to zkusím dřív, tak zase dostanu ty špatné.

ramsey1

a dalších 2000 bodů? :laugh:

Tohle je i odpověď pro mě, už nemusím spekulovat a jistota bude koupit to tak za půl roku nejdřív.

Anatyt

Lego opravilo chyby na Orient Exprese a ďalšie vyrobené šarže už budú obsahovať opravené diely a samolepky. Kedy sa tak stane nie je známe, podobne ako nie je známe či bude opravená aj potlač krabíc a návodov.

https://www.brickfanatics.com/lego-corrects-orient-express-errors?fbclid=IwAR041evDZAO0EvClnlXX8C-2Eok4vMAi8RMMiRVZ8I1lGFQfjA--5yBWFPk

Inak ja som sa vďaka tomuto setu dozvedel, ze Bukurešť sa rumunsky píše București a nie Bucarești. Bol som doteraz v tom, že správne je Bucarești. ;)

Colonel32

http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=11&t=14795

Ještě něco k Orient Expressu (byť tedy formálně v tomto případě k Nord Expressu). 

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 16.02.2024, 22:45:22http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=11&t=14795

Ještě něco k Orient Expressu (byť tedy formálně v tomto případě k Nord Expressu). 
Super, díky za odkaz, bude se hodit.

Jaky

Tak mi včera 16.2.2024 (po 2 měsících) přišly s omluvou poštou správné Tile 1x8 s potiskem.