nápad -"Micropolis" (vhodné pro společný projekt)

Založil Togaran, 09.06.2013, 10:20:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hlasujte prosím jaké chcete stavit měřítko

A) auto = tile 1x1
B) auto = 2x1 (standard micropolis)
C) auto = cca 4x2
nebudu stavit, ale rád bych viděl měřítko A)
nebudu stavit, ale rád bych viděl měřítko B)
nebudu stavit, ale rád bych viděl měřítko C)

Togaran

Ahoj všem,
otvírám po létu Micropolis. Potřebuji vědět, jestli si všichni přijedou pro svůj díl na Lipno?

bourací víkend - info zde:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=45579.0
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

bubutymmy


Togaran

Ahoj,
je potřeba připrvit krátký text k micropolis společnému projektu do knihy z výstavy.
info zde:

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=45609.msg209062#msg209062

Citace od: peki kdy 09.09.2014, 10:43:50
Potřebovali bychom pomoc s nějakým doprovodným textem 2 - 3 odstavce. Zejména:
1) společné projekty
- space
- castle
- western
- mikropolis
- vlaky

2) k velkým MOC 1 m 2 a více
3) k ostatním MOC vypíchnout  1 odstaveček vypíchnout zajímavost
4) k zakázkovým stavbám (i loňským) 1-2 odstavce.

Posílejte texty  SZ na milanv. potřebovali bychom to dokonce příštího týdne. Texty použijeme podle místa které bude k dispozici, nemohu garantovat že se na všechno dostane. Byli bychom rádi pokud bychom moli vybírat. Cílem textů je to trochu oživit.

Díky

Prosím návrhy, co byste chtěli aby se tam objevilo, zítra dopoledne snad něco vytvořím.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Martins

Ahoj,
asi bych to pojal obecně a popsal to jako první, český, společný....

Něco k micro jsem psal zde: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=44848.msg205567#msg205567

Máš plné právo vykrást cokoli...  ;)

Togaran

#154
Citace od: Martins (xtitus) kdy 18.09.2014, 10:42:20
Ahoj,
asi bych to pojal obecně a popsal to jako první, český, společný....
Něco k micro jsem psal zde: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=44848.msg205567#msg205567
Máš plné právo vykrást cokoli...  ;)

Děkuji za povolení, použil jsem dva odstavce z tvého textu a první odstavec o měřítku jsem nahradil krátkým textem o vzniku a micropolis obecně. Koukněte na to prosím:

První Micropolis společný projekt sdružení Kostky.org. Vznikl s cílem spojit stavitele, kteří nemají tolik času nebo materiálu aby sami zastavěli celou vitrínu, ale rádi by předvedli svoje umění v menším měřítku. Micropolis je fiktivní město, které se skládá z modulů různých stavitelů spojených dohromady. Podobné projekty, jak je známe ze světa, se řídí pravidly, která jsme zde také respektovali. Jsou to například velikost modulu města, rozměry a barva silnic, celkový plán města a další.

Pro stavitele je mikro výzvou. Představte si, že dáte na sebe dvě malé kostky a prohlásíte to za ,,auto". Aby Vám to ostatní uvěřili, musíte toto ,,auto" zasadit do reálného mikroprostředí, což je při značné velikosti nejmenších kostek docela problém a stavitel musí projevit dostatek fantazie. Mikro je tak srovnatelné s karikaturou, kdy něco reálného popisujete pár tahy tužky, v našem případě několika velkými hranatými kostkami.

Měřítko mikro je samostatnou disciplínou a i některé tovární sety jsou ve zmenšeném měřítku – např. set MiniModulars (10230) kopíruje velké sety ve zmenšení nebo také celá řada Architecture je typickým mikroměřítkem.


edit by xtitus - a já souhlasím, může to být takto.
během dneška to přihodím do vlákna s popisky

edit na poznámku Akiho - co takto?
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Aki

Citace od: Togaran kdy 19.09.2014, 09:06:55
Micropolis - první společný projekt sdružení Kostky.org. Vznikl s cílem ....
Takto napsané to navozuje dojem, že jde historicky první projekt Kostek a ne jen o první projekt mikropolisu na Kostkách.  :-\

Togaran

Citace od: Aki kdy 19.09.2014, 13:20:02
Citace od: Togaran kdy 19.09.2014, 09:06:55
Micropolis - první společný projekt sdružení Kostky.org. Vznikl s cílem ....
Takto napsané to navozuje dojem, že jde historicky první projekt Kostek a ne jen o první projekt mikropolisu na Kostkách.  :-\
Máš pravdu, zní, změnil jsem tu větu trochu, je to tak lepší?
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Futurion


Togaran

Ahoj,
pro jistotu ještě jednou ověřuji:

Je tu někdo, kdo na bourání nedorazí a potřebuje nějak zařídit zabalení a transport modulu?
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

atasoft

Ahoj, zatím sháním někoho z Plzeňáků, kdo by nám těch pár kousků vzal s sebou a zároveň toho neměl dost svého. Dám případně ještě vědět.

bubutymmy

Ahoj, nakonec jsem si musel přehazovat služby v práci a na bourání nedorazím, čili bych někoho potřeboval poprosit o transport do Prahy... jsou to tři moduly (hrad, statek, zlatej hotel), krabice nebo něco klidně předtím dodám. Díkydík

Togaran

Citace od: bubutymmy kdy 07.10.2014, 15:38:45
Ahoj, nakonec jsem si musel přehazovat služby v práci a na bourání nedorazím, čili bych někoho potřeboval poprosit o transport do Prahy... jsou to tři moduly (hrad, statek, zlatej hotel), krabice nebo něco klidně předtím dodám. Díkydík

Můžu to vzít, krabice mám. A pak si to u mě vyzvedneš v Praze, ok? Můžu to v případě potřeby trochu rozložit pro transport?
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

bubutymmy

rozlož jakkoliv. Jo kromě tří staveb jsme ještě někde do dalších modulů umístili dva moje minifigy, a to sochu svobody a godzillu, a dvě lodičky - jedna je lyže se zubem/drápem jakože surf a druhá je červenobílá z kalendáře, vlevo nahoře http://brickset.com/sets/60024-1/City-Advent-Calendar
Díky moc

Togaran

Citace od: bubutymmy kdy 07.10.2014, 16:24:23
rozlož jakkoliv. Jo kromě tří staveb jsme ještě někde do dalších modulů umístili dva moje minifigy, a to sochu svobody a godzillu, a dvě lodičky - jedna je lyže se zubem/drápem jakože surf a druhá je červenobílá z kalendáře, vlevo nahoře http://brickset.com/sets/60024-1/City-Advent-Calendar
Díky moc
Socha svobody a godzilla snad nebude problém, ale ty lodičky... tu se zubem snad najdu, ale ta z kalendáře mi zatím nepřichází na mozek - myslíš to letadlo? to je jediné červenobílé vlevo nahoře.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

bubutymmy

Mezi letadýlky a mašinkou, je postavená na zadek, takže vlastně moc neni poznat a vypadá jako domeček... Díkes

Togaran

Citace od: bubutymmy kdy 08.10.2014, 13:13:22
Mezi letadýlky a mašinkou, je postavená na zadek, takže vlastně moc neni poznat a vypadá jako domeček... Díkes
Jo máš pravdu  ;D není poznat, vypadá jak nějakej santa  ;D Jasně, vemu to :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Omlouvám se za svou neaktivitu.

Vzdávám se tímto postu vedoucího micropolis. Pokud má někdo zájem uspořádat micropolis 2015, rád mu budu nápomocen jak jen to půjde.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr