Akiho westernové stavby

Založil Aki, 30.10.2014, 06:59:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ohodnoť stavbu!

líbí
nelíbí

Aki

Pro společný westernový projekt na výstavu Lipno2014 jsem postavil několik westernových domečků a jednoduchý kostelík.
Díky milanv si, po půl roce od postavení, máte možnost prohlédnout jejich fotografie.
Domky byly pro účely fotografivání naaranžovány poněkud jinak než byly k vidění na Lipně. Díky tomu tak můžete třeba nahlédnout do kovárny, kam na výstavě vidět nebylo.
Pro pořádek ještě musím uvést, že brus a měch nejsou mé nápady, ale zkopíroval jsem je od jednoho polského kolegy a nápad s trámy zase vymyslel germik. Samolepky s velkou trpělivostí pro mne vyrobil JardaL.
Všem moc děkuji.
Komentáře vítám všechny.

klikni na fotku

Izmael10

Jedna z lepších častí western projektu, ale mám pár výhrad:

1. Škoda, že si pod kostol nepoužil tiles, lebo takto to vyzerá ako keby lietal - je tam medzera.
2. Celému mestečku by prospelo keby sa aspoň trochu zapracovalo na teréne. Stačilo použiť sem tam nejaké dark tan plates a bolo by to o dosť lepšie.

Kuba

Citace od: Izmael10 kdy 30.10.2014, 11:31:09

2. Celému mestečku by prospelo keby sa aspoň trochu zapracovalo na teréne. Stačilo použiť sem tam nejaké dark tan plates a bolo by to o dosť lepšie.

Je to prezentace budov o které na těchto fotografiích jde především.  ;)

Budovy jsou jako z opravdového divokého západu.




šipka

Na to, že finální uspořádání městečka bylo řešeno operativně na místě, byl výsledek perfektní. Město splnilo svůj účel  :)

Aki

Při přípravě na další výstavu jsem musel model trochu opravit, vyčistit atd. Při té příležitosti jsem předělal reklamní ceduli na boku holičství z nápisu na stěně na něco jako bilboard.
Přijde vám to lepší?

otaznik

Citace od: Aki kdy 20.01.2015, 16:36:50
Při přípravě na další výstavu jsem musel model trochu opravit, vyčistit atd. Při té příležitosti jsem předělal reklamní ceduli na boku holičství z nápisu na stěně na něco jako bilboard.
Přijde vám to lepší?
Líbí se mi to, možná bych tu ceduli udělal trochu vystouplou (od zdi).

milanv

Rozhodně to prokouklo, vypadá to mnohem líp.

Když jsi psal o billboardu/ceduli, tak mě taky nejdřív napadlo, že by měla být trochu vystouplá, v tramvaji jsem nakreslil návrh, jak to udělat o pětinu studu. Na ceduli s rámem je to myslím akorát vystouplé - jenže je to westernové? Dělali tehdy cedule nebo spíš malovali přímo na zdi?
Pán na Žlutém hradě

Aki

Citace od: milanv kdy 21.01.2015, 00:52:21
v tramvaji jsem nakreslil návrh, jak to udělat o pětinu studu. Na ceduli s rámem je to myslím akorát vystouplé -
Vypadá to výborně. Dobrý nápad. Bohužel to nyní již nezrealizuji - pár kostek by mi chybělo (např bílé technick bricky).  :-\ Tak třeba až na FM?

Citace od: milanv kdy 21.01.2015, 00:52:21
jenže je to westernové? Dělali tehdy cedule nebo spíš malovali přímo na zdi?
Určitě se víc malovalo na zdi, ale i ty cedule jsou myslím možné. Zvlášť tam kde byly stěny dělány z prken přes sebe "na střechu".

milanv

Citace od: Aki kdy 21.01.2015, 03:41:07
pár kostek by mi chybělo (např bílé technick bricky).  :-\ Tak třeba až na FM?

Jasně, to je na tobě. Ale jak mě to bavilo vymýšlet, udělal jsem verzi i ze samých bricks a plates. Tak můžeš zkusit...
Pán na Žlutém hradě

Aki

#9
Na poslední chvíli, ale stihl jsem.
Díky MilanV za skvělý návod, zdržovat se s vymýšlením řešení tak by to v Lanškrouně nebylo.

A samozřejmě děkuji Hačislavovi za foto modelů. Dík Hači.  :-*

Kuba

Varianta s cedulkou je nejlepší. Vypadá to fakt dobře. Až se někdy v budoucnu zase pustím do westernu, taky nápad na nějaké budově využiju.  ;)