Husité

Založil linhi, 02.03.2008, 11:44:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

linhi

Potřebuji od někoho poradit jak na upravení a přípravu husitského erbu který bych si chtěl v nějaké reklamce nebo jinde nechat vytisknout na samolepku a vytvořit tak štíty pro mé husitské diorama.Musí být už vše připraveno přesně na míru nebo stačí když jim donesu nebo pošlu předlohu a požedovaný rozměr a oni to udělají sami? Opravdu nevím jak do toho skočit :-)

Jindroush

Hledej na Classic Castle, někde tam byly 'prázdné' předlohy na torza a štíty. Tuším od Tonyho Agieho Savy. Nebo zkus http://www.minifigcustoms.com/
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

linhi

Má někdo někoho známého v nějaké reklamní agentuře? Zajímalo by mě zda by se za rozumný peníz dalo potisknout nějakým způsobem přímo torso figa a nebo přímo nepotištěný štít.Také bych rád nechal udělat několik praporů.Pokud má někdo zkušenost s něčím z toho co potřebuji budu moc rád za každou radu.
Přidávám rekonstrukci hradu Sion který hodlám stavět.

linhi

Ještě jsem našel foto z ABC - ale nevím jak vypadala okolní krajina - podle knížky kterou jsem četl by měl být kolem potok a Hrad by měl být přístupný jen z jedné strany.

Marťan

#4
Ten hrad z ABC je nádherný. Hned bych si ho taky vyzkoušel postavit. Už se těším na to, jak to provedeš a zvládneš.

Aki

#5
Sion v poněkud jiné rekonstrukci. Hlavně kuchyň je tam podle mého vyvedena důvěryhodněji.


a tady je půdorys i s vrstevnicemi:


a ještě vyobrazení předhradí:

Jindroush

Co se týče 'potisku' jako 'potisku', mělo by se to dát fpoho zvládnout komerčně přes kohokoli, kdo dělá sítotisk nebo ještě lépe tampónový tisk - sítotisk je dobrý jen na ploché podklady, jestli se nepletu. Tampónovým tiskem se třeba potiskují tužky nebo zapalovače apod.

Musíš samozřejmě brát v potaz, že pro každou barvu potřebuješ síto, navíc jiné barvy než je torzo se musí podtisknout bíle. A každý síto stojí hafo penězů.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

JardaL

#7
Myslím, že nic levnějšího než vlastní samolepky nevymyslíš.Navíc mají tu výhodu, že až se ti husiti přestanou líbit, strhneš je a uděláš z nich třeba křižáky. :D

Já je připravuju v nejmenovaným editoru (rozlišení minimálně 300dpi), vytiskneš na inkoustový tiskárně na bílou samolepicí folii - stojí v mým případě 30CZK za A4 - pak to ještě lehce stříkám kvůli ochraně proti UV a vlhkosti a omakání bezbarvým lakem ve spreji. nastříháš, nalepíš a je to.
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

linhi

#8
Toto je erb Roháče z Dubé - to co je ve štítu bych chtěl na jeho štít.Nemohl by mě někdo sehnat tento erb ve velkém rozlišení?

Meduin

Nějaké infomrace o Sionu a obrázky z místa jsou např. zde.
Skutečná dispozice by měla být zřejmá z nějaké ortofotomapy. Na uvedené stránce je na ni také odkaz.

jvucka

Citace od: JardaL kdy 02.03.2008, 16:40:08
Já je připravuju v nejmenovaným editoru (rozlišení minimálně 300dpi), vytiskneš na inkoustový tiskárně na bílou samolepicí folii - stojí v mým případě 30CZK za A4 - pak to ještě lehce stříkám kvůli ochraně proti UV a vlhkosti a omakání bezbarvým lakem ve spreji. nastříháš, nalepíš a je to.
Jak přesně to funguje v praxi? Kolik pixelů na šířku bricku je rozumné, aby to nevypadalo zubatě a přitom to nebyl stomegabytový soubor s detaily, které stejně běžná tiskárna nezvládne? A jak nastavit parametry tisku, aby to skutečně vylezlo na šířku bricku (nebo jinou požadovanou)? Já sice s počítačem pracuji denně, i s Photoshopem bych si poradil, ale pokud jde o tisk, tak prostě zmáčku Print, aby mi vylezla stránka napsaná ve Wordu a o víc jsem se nikdy nestaral.  ???

JardaL

Citace od: jvucka kdy 03.03.2008, 09:02:50
Citace od: JardaL kdy 02.03.2008, 16:40:08
Já je připravuju v nejmenovaným editoru (rozlišení minimálně 300dpi), vytiskneš na inkoustový tiskárně na bílou samolepicí folii - stojí v mým případě 30CZK za A4 - pak to ještě lehce stříkám kvůli ochraně proti UV a vlhkosti a omakání bezbarvým lakem ve spreji. nastříháš, nalepíš a je to.
Jak přesně to funguje v praxi? Kolik pixelů na šířku bricku je rozumné, aby to nevypadalo zubatě a přitom to nebyl stomegabytový soubor s detaily, které stejně běžná tiskárna nezvládne? A jak nastavit parametry tisku, aby to skutečně vylezlo na šířku bricku (nebo jinou požadovanou)? Já sice s počítačem pracuji denně, i s Photoshopem bych si poradil, ale pokud jde o tisk, tak prostě zmáčku Print, aby mi vylezla stránka napsaná ve Wordu a o víc jsem se nikdy nestaral.  ???
Pokud já něco takhle dělám, tak postup je následující: něco jako soubor - nový - vlastnosti stránky: A4, pozadí bílé, 300dpi (kolik je minimum nemám zjištěno - zkoušet, zkoušet, zkoušet, ale 98dpi už je tragicky málo) - no a jak máš novou stránku, tak už tvoříš. A rozměry si kontroluješ přímo v programu. Pak to dáš uložit - klidně rovnou do jpgu, komprimace 50% nijak neublíží a Tisk - centrovat do rohu, 100% velikost a tradá.....
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

Jindroush

Tisknu 150 nebo 300 dpi. Obrázek si vytvořím přesně podle rozměrů bricku, provedu zkušební tisk na papír a eventuelně pak při tisku měním procento, i když je pravda, že 'dobrá' tiskárna by měla tisknout správný rozměr automagicky při zadání dpi a rozměru.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

JerryT

Ideální je tvořit vektorově, v programech jako Illustrator nebo Corel.

TomKQT

Citace od: JardaL kdy 03.03.2008, 09:59:03Pak to dáš uložit - klidně rovnou do jpgu, komprimace 50% nijak neublíží
Doufám, že těch 50% je překlep  ;)
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

GNOSIS

Citace od: JardaL kdy 03.03.2008, 09:59:03
Pokud já něco takhle dělám, tak postup je následující: něco jako soubor - nový - vlastnosti stránky: A4, pozadí bílé, 300dpi (kolik je minimum nemám zjištěno - zkoušet, zkoušet, zkoušet, ale 98dpi už je tragicky málo) - no a jak máš novou stránku, tak už tvoříš. A rozměry si kontroluješ přímo v programu. Pak to dáš uložit - klidně rovnou do jpgu, komprimace 50% nijak neublíží a Tisk - centrovat do rohu, 100% velikost a tradá.....
Takže to dělám stejně jak JardaL a v corelu, protože ten mě přesně ukáže jak je malůvka veliká v milimetrech. Seženu si nějaký obrázek, který si dám jako podklad a obkreslím. Pak jen měním velikost jak potřebuji a nechám vytisknout na bílou samolepku A4, kterou vyplním do posledního místečka.
Přikládám foto, některé samolepky jsou takto udělané a ostatní je stejným systémem přes corel vyřezáno do folie, kterou si nalepím kde potřebuji.
Ty chceš jen ten znak ve štítu? Ten je jednoduchý, takže namalovat nebude problém i pro nezkušeného.

Jamesek

Citace od: TomKQT kdy 03.03.2008, 11:55:10
Citace od: JardaL kdy 03.03.2008, 09:59:03Pak to dáš uložit - klidně rovnou do jpgu, komprimace 50% nijak neublíží
Doufám, že těch 50% je překlep  ;)
No flame: Nad 300dpi nemusí ;) Spíše bych řekl, že by prošlo i méně ...

JardaL

Citace od: Jamesek kdy 03.03.2008, 12:53:34
Citace od: TomKQT kdy 03.03.2008, 11:55:10
Citace od: JardaL kdy 03.03.2008, 09:59:03Pak to dáš uložit - klidně rovnou do jpgu, komprimace 50% nijak neublíží
Doufám, že těch 50% je překlep  ;)
No flame: Nad 300dpi nemusí ;) Spíše bych řekl, že by prošlo i méně ...

jasně - aktuálně poslední nálepky na UDSku byly s 600 dpi a komprimace 58% byla v poho. Ani nevim, proč jsem dělat na 600 dpi. :-)) Asi jsem to chtěl zkusit. :-))

A jinak, Gnosis má naprostou pravdu. Kámen, dláto a tesat ....
Akorát s tim omalováváním nesouhlasím - v době internetu, když všechno je někde uložený, jenom se to musí najít ....  ;)
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

GNOSIS

#18
Citace od: JardaL kdy 03.03.2008, 13:32:12
Akorát s tim omalováváním nesouhlasím - v době internetu, když všechno je někde uložený, jenom se to musí najít ....  ;)
Ano jsou databáze log, ale já většinou vytvářím křivky pro vyřezání samolepky a ty nejsou k dispozici. Jednou jsem tiskl na bílý arch a i když jsem použil bílý obrázek tak po tisku se bílá změnila na šedou, proto raději vytvářím své podle podkladu. Navíc někdy je podklad tak mizerný, že stejně musím vytvořit nový. To je i tento případ, kdy Lihni má nekvalitní obrázek.

Colonel32

300 dpi je idealni na cokoli, co se bude tisknout, 600 uz clovek okem nepozna a 150 muze byt prilis zrnite.

u jpeg komprese zavisi nejen na procentech, ale i na kvalite komprimacniho programu, stejna procenta se muzou vzhledove lisit. Ja u fotek na jednorazove ukazani pouziva klidne i 20%, ale u veci k tisku a archivaci ukladam 90% a vice, a jakekoli vystrihovanky ukladam na 100%

linhi

Koukám že se tu rozvířila zuřivá debata o problému samolepek atd :-)
Já osobně jsem se pídil po netu a zjistil jsem že by mě 99 štítů vyšlo tampónovým tiskem na asi zhruba 1200,- což není moc ale ani málo.Zajímala by mě kvalita po takovém tisku? Nejdřív se ale domluvím s JardouL a uděláme pár samolepek.Pak se uvidí.

Hamec

pár obrázků kalichů ke stažení na mých stránkách (klasická červeno-černá kombinace)
samy o sobě nejsou v křivkách, ani na 300dpi, ale jako základ by posloužit mohly  ;)
libo-li, pošlu origo .PSD soubor....
http://sweb.cz/HamacekL/soubory/kalichy.html
Modifikované přísloví: LEGO za LEGO, stud za stud.

linhi

Parádní práce - děkuji,nyní bych se chtěl zeptat zda bych na husitské štíty mohl použít ver.1 ? Co Aki? A pokud by se mohl vyjádřit i JardaL zda by mě s tím tedy nějak pomohl?

TomKQT

Nějak se mi ta komprese nezdá. Na fotky samozřejmě jo, tam se dá použít hodně velká a jpeg artefakty nejdou vidět, ale na grafiku s ostře ohraničenými hranami, resp. ostrými přechody mezi barvami použít 50 %? 50% komprese obrázek totálně zruší, vždyť si to zkuste  :o (Corel Paint Shop Pro, rozdíly mezi programy těžko budou tak zásadní).
Navíc nevím proč šetřit, vždyť se nejedná o desítky megabajtů na soubor.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

JardaL

Citace od: linhi kdy 04.03.2008, 19:03:48
Parádní práce - děkuji,nyní bych se chtěl zeptat zda bych na husitské štíty mohl použít ver.1 ? Co Aki? A pokud by se mohl vyjádřit i JardaL zda by mě s tím tedy nějak pomohl?
JardaL pomůže. Ale omezí svou tvůrčí aktivitu na download "zaslaného" obrázku, hození do měřítka, vytištění, vystřižení  a zaslání poštou.
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

Hamec

Citace od: TomKQT kdy 04.03.2008, 19:52:02
..... na grafiku s ostře ohraničenými hranami, resp. ostrými přechody mezi barvami použít 50 %? 50% komprese obrázek totálně zruší, vždyť si to zkuste  ........

ostré přechody se většinou vyskytují pouze na logách, a pak je lepší použít GIF
Modifikované přísloví: LEGO za LEGO, stud za stud.

linhi

Tak zde je má představa a děkuji tímto Robbedovi a Jardovi.L za pomoc s přípravou.Je to má představa Husitských polních vojsk a křižácké jízdy.Křižácký štít je ale špatně nalepen - teprve se učím Jardo :-)

gearcs

#27
Tak jsem se dokopal konečně k nějakému stavění a poslal do té Battle Contest na www.classic-castle.com "stavbu" Bitva u Sudoměře. Berte to s rezervou, protože jsem tam okolo přidal pár stromečků a skalek, aby se to Američanům líbilo, i když ve skutečnosti tam žádné nebyly...
Děkuju linhimu za poskytnutí předlohy pro vlajky ;)

Celou galerii si můžete prohlédnout zde: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=311581

zakm

Tak tento bojový výjav je naozaj veľmi dobre prevedený. Stromčeky tomu nezaškodia a perfektné prevedenie vozov tam je určite  ;).
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

jida

Ten Žižka je taky povedený. :D