Výstava v muzeu Svitavy (aneb jak to všechno začalo pozn. peki)

Založil franta, 14.11.2006, 08:03:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaký se vám líbí název výstavy?

LEGO - SVĚT Z KOSTEK
KOSTKY A KOSTIČKY
--nehlasovat--
KOSTKY.ORG
KOSTKY V CZ
LEGO - HRAČKA I HOBBY
LEGO JAKO ŽIVOTNÍ STYL
LEGO - KOSTKY A ZPŮSOB ŽIVOTA
SVĚT Z KOSTEK

Colonel32

mozna bych venoval i jednu vytrinu lego klonum, nebo podobnym systemum -  COBI, MEGABLOCKS, BRICK

a udelat tam neco jako nezavisly test nekolika polozek (cena, kvalita, originalita, hratelnost), s nejakym objektivnim celkovym zhodnocenim - a v principu to samozrejme smerovat jako varovani pred plagiatory od bricku

***Banana.com

Citace od: Colonel32 kdy 02.12.2006, 21:08:40
mozna bych venoval i jednu vitrinu lego klonum, nebo podobnym systemum -  COBI, MEGABLOCKS, BRICK

a udelat tam neco jako nezavisly test nekolika polozek (cena, kvalita, originalita, hratelnost), s nejakym objektivnim celkovym zhodnocenim - a v principu to samozrejme smerovat jako varovani pred plagiatory od bricku

No, já sice chápu Tvůj myšlenkový tok, ale i tak bych zavrhl jakoukoliv prezentaci chinashitu. Nezávislý test například na ftaláty by musela udělat akreditovaná laborka, což je drahý špás. Navíc se obávám, že v zemi, kde kvantita vítezí nad kvalitou, lidem těžko vysvětlíš, že lépe mít jeden LEGO set, než 10 chinashitů. :P

Colonel32

pokud se nekdo rozhodne vedome koupit 10x levnejsi a 100x horsi hracku, je to jeho volba. Ale plagiaty uz koukaji na kazdem rohu, takze lepsi nez tvareni se, ze neexistujou, by byla aspon nejaka osveta.

Blanka

Množí se dotazy ohledně pojištění. Už jsem na to sice reagovala, ale podrobněji. Součástí ročního pojištění muzea je i pojištění výstav proti zničení či poškození do 100.000 Kč. Krom toho budou všechny exponáty umístěny v uzavřených vitrinách, při zpřístupnění výstavy je tu neustálý dozor, po uzavření muzea je budova napojena na EZS (elektronické zabezpečovací zařízení) a EPS (el.požární signalizace) na policii. Navíc je ve všech místnostech umístěn kamerový systém. Strach mít nemusíte, míváme tu běžně výstavy milionových hodnot (měli jsme tu už i orgiginály Piccasa).
Blanka

Aki

Tedy zabezpečení podstatně lepší nežli máme všichni doma.  >:D >:D >:D ;)

***Banana.com

Citace od: Aki kdy 05.12.2006, 09:15:14
Tedy zabezpečení podstatně lepší nežli máme všichni doma.  >:D >:D >:D ;)

Doma jsem já, a lepší zabezpečení než naštvaného Kanála si neumím představit  ;D >:D

Dickie

Citace od: banana.com kdy 05.12.2006, 09:25:11
Citace od: Aki kdy 05.12.2006, 09:15:14
Tedy zabezpečení podstatně lepší nežli máme všichni doma.  >:D >:D >:D ;)

Doma jsem já, a lepší zabezpečení než naštvaného Kanála si neumím představit  ;D >:D

můžeš si dobrovolně vzít denní i noční hlídky po celou dobu expozice, v tom ti nikdo nebrání  >:D
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

franta

Další informace k výstavě.
Zahájení výstavy 3. února v 9.00. Všichni jste zváni. na sobotu je naproti muzea zamluven salonek, kam se určitě vejdeme.
Instalace výstavy 27. a 28. ledna - ubytování pro instalatéry zajištěno též tak do počtu 10 lidí - někdo v knihovně naproti, někdo u mne.
Ukončení výstavy - ten první víkend v květnu - je otázka zda ne už v sobotu, abychom mohli v neděli výstavu rozebrat.
Název - Lego - hračka i hobby - na plakátě a na pozvánce bude odkaz na spoluautorství výstavy s kostky.org.
Hodně dobrá zpráva je, že po muzeu je, ještě mimo již inzerované, několik kostek 70x70x70 cm - (Mtrone stačí?). Ty lze použít samostatně i spojeně v prostoru ( mezi okny a po ploše).
Pro mne problém je ve vitrinách - ty lze vlastně využít jen do poloviny a nahoru pak lze využít prostor pro katalogy, krabice a tak, ale modely by byly vidět prakticky jen zespodu.
Mimo prostor sálu je k dispozici vstupní místnost.
Jindro, otevřeš výstavu proslovem?
Všechny zdraví Franta

Ondra

Citace od: franta kdy 05.12.2006, 10:49:48
Další informace k výstavě.
Zahájení výstavy 3. února v 9.00. Všichni jste zváni. na sobotu je naproti muzea zamluven salonek, kam se určitě vejdeme.
Instalace výstavy 27. a 28. ledna - ubytování pro instalatéry zajištěno též tak do počtu 10 lidí - někdo v knihovně naproti, někdo u mne.
Ukončení výstavy - ten první víkend v květnu - je otázka zda ne už v sobotu, abychom mohli v neděli výstavu rozebrat.
Název - Lego - hračka i hobby - na plakátě a na pozvánce bude odkaz na spoluautorství výstavy s kostky.org.
Hodně dobrá zpráva je, že po muzeu je, ještě mimo již inzerované, několik kostek 70x70x70 cm - (Mtrone stačí?). Ty lze použít samostatně i spojeně v prostoru ( mezi okny a po ploše).
Pro mne problém je ve vitrinách - ty lze vlastně využít jen do poloviny a nahoru pak lze využít prostor pro katalogy, krabice a tak, ale modely by byly vidět prakticky jen zespodu.
Mimo prostor sálu je k dispozici vstupní místnost.
Jindro, otevřeš výstavu proslovem?
Všechny zdraví Franta

To je škoda já myslel že by to mělo být o velkých prázdninách,aby hodně dětí tu výstavu vidělo. :'(

Aki

Citace od: ONDRA kdy 05.12.2006, 10:53:53To je škoda já myslel že by to mělo být o velkých prázdninách,aby hodně dětí tu výstavu vidělo. :'(

Citace z 21.11. tedy z první strany tohoto tématu:

Citace od: franta kdy 21.11.2006, 11:05:41
Pracovní termín výstavy je od 3. února do 6. května.

::) ::) ::) ::) ::)

Micho

Citace od: franta kdy 05.12.2006, 10:49:48
Další informace k výstavě.
....

Super, kopec dobrých konkrétnych informácii ...  8)

Začínam uvažovať, že aj ja by som si spravil na to priestor, nejakú dovolenku.  ;)

Citace od: franta kdy 05.12.2006, 10:49:48
Jindro, otevřeš výstavu proslovem?

To by bolo super, ak by niekto za fórum otvoril výstavu!   8)

Citace od: franta kdy 05.12.2006, 10:49:48
Zahájení výstavy 3. února v 9.00.
Ukončení výstavy - ten první víkend v květnu ...

V pohode, prázdniny by možno boli lepšie ... Ale aj tak je to OK. Tá dĺžka akcie umožňuje navštíviť a vyčleniť si na to priestor pre každého záujemcu. Je to super akcia o akej by sa ani pred 2 mesiacmi nikomu nesnívalo. Franta to zariadil super! Veľmi dobrá možnosť prvej ohnivej sklúšky AFOLov na tomto fóru niečo zorganizovať a ukázať, čo je v nich. A to z minimálnymi nákladmi.

Franto, keď budú vyrobené nejaké oficiálne materiály, tak šup sem s nimi. Budeme ich všetci šíriť ako sa len bude dať.

peter

#161
Chci se zeptat, jestli je volná ještě nějaká ta vitrína 95x30x165? Pokud ano, chtěl bych se zařadit mezi vystavovatele a jednu vitrínu bych rád zaplnil nějakým MOCem z městského prostředí. Mé reference jsou zde na kostkách, takže pokud máte zájem, dejte mi vědět a já jsem k dispozici ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

TomG

Citace od: peter kdy 05.12.2006, 20:00:15
Chci se zeptat, jestli je volná ještě nějaká ta vitrína 95x30x165? Pokud ano, chtěl bych se zařadit mezi vystavovatele a jednu vitrínu bych rád zaplnil. Mé reference jsou zde na kostkách, takže pokud máte zájem, dejte mi vědět a já jsem k dispozici ;)
Lehnes si do vitriny? :)
Only the best can survive.

Aki

Takže zase jeden konkrétní příspěvek.
Mohu na výstavu zapůjčit Bránu středověkého opevnění.
Skádalo by se to ze čtyř spojitelnýchpanelů. Dva mám již dokončené, na dalších dvou ještě pracuji.
Celkové obvodové rozměry stavby jsou 52x64 cm výška je 89 cm. Takže ideální vitrína by byla 80x80x100 a nejlépe přístupná ze všech stran.

peter

#164
Citace od: Aki kdy 17.12.2006, 18:39:48
Takže zase jeden konkrétní příspěvek.
Mohu na výstavu zapůjčit Bránu středověkého opevnění.
Skádalo by se to ze čtyř spojitelnýchpanelů. Dva mám již dokončené, na dalších dvou ještě pracuji.
Celkové obvodové rozměry stavby jsou 52x64 cm výška je 89 cm. Takže ideální vitrína by byla 80x80x100 a nejlépe přístupná ze všech stran.

Co jsem se koukl do historie, tak k tvým rozměrům by byla pouze jedna z vitrín o rozměrech 95x67x205.

Bohužel organizace zase začíná pokulhávat a tak odpověď, jestli můžeš s výstavou počítat a tím i rezervovanou jednou vitrínou se asi nedozvíš. Já jsem se zde 5. prosince ptal jestli se mohu přidat a pro jednu vitrínu udělat MOC ale bohužel odpovědi jsem se zatím nedočkal.

Ostatně nějak celkově mi připadá, že výstava spěje k velkému fiasku. Z celé výstavy se tu řeší jen zbytečně komplikované vlakové kolejiště, resp. jen jak budou vlaky jezdit. Už ale nikdo neřeší to co kolejiště dělá kolejištěm a sice krajina. Potom pár nadšenců uvažovalo o pirátské vitríně a M-Tron by snad donesl část své základny a to je vše! Dejme tomu, že pár vitrín by se vyplnilo originál sety a jedna Duplem, Bioniclem. Další bych mohl zaplnit já a Aki (ovšem to nám zatím nikdo neodsouhlasil) a třeba katalogy, ale min. 10 vitrín je stále prázdných!

Pokud jsem něco přehlédl, tak se omlouvám, ale zatím to vidím takhle. Bohužel už je 17. prosince a jestli se má výstava otevřít 3. února, tak to už moc času není. Jen postavit krajinu co trochu bude vypadat pro to kolejiště se mi už teď zdá skoro nemožné. Dyk jen jak dlouho Aki stavěl tu bránu, nebo já to mé město :-\
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Colonel32

Peter ma jistym zpusobem bohuzel pravdu. Kdyby se v kvetnu usporadala jedodenni vystava afol-only, byli bychom to tak akorat stihali, aby to k necemu vypadalo.

Zatim se ale jednalo pouze o vitrinach s MOCy, hodne vitrin budeme porad moct zaplnit originalnimi lego sety.


Llevelyn

Pořád platí, že můžeme dodat propagační materiály...

Setů se tu taky najde povícero, ale všichni už psali, co vystaví, tak se nebudu předhánět a zaplácnu co zbyde. ;)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

***Banana.com

Myslím, že zaplnit vitríny origo sety nebude problém.

MildaPajda

Citace od: Llevelyn kdy 17.12.2006, 21:29:14
Setů se tu taky najde povícero, ale všichni už psali, co vystaví, tak se nebudu předhánět a zaplácnu co zbyde. ;)

s tím souhlasim... psal jsem si s Frantou, že nabízim Technic... není zájem, prý má svého dost...
Takže si myslím, že se dá leccos řešit operativně.... na doplnění má asi každý něco "malého" doma... ;)
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

franta

Snaha o odpověď nejen peterovi. Jednak si považuji všech nabídek, které již byly uvedeny na fóru,  na ty které jsem dostal poštou jistě všem došla odpověď, ty ostatní z fóra registruji a beru v úvahu. Osobně si nemyslím, že výstava spěje k fiasku, bude taková, jakou si ji uděláme, již z nabídnutých lze dovodit, že nebude špatná. Určitě bych přivítal další garanty za oblasti třeba dupla, townu a dalších, na fóru je trochu vidět, co je již nabídnuto. Co se týká vitrin, počty i rozměry jsou už zveřejněné, jiné rozměrry nejsou. Rád bych se s vámi, kdo mohou, sešel třeba v muzeu, číslo na mne je 602 775 803.
Jediné, co mi opravdu schází a znejisťuje, je mi zatím ne úplně známý postoj Jindry k celé akci.
Pěkný den.

***Banana.com

Citace od: franta kdy 18.12.2006, 10:08:26
Snaha o odpověď nejen peterovi. Jednak si považuji všech nabídek, které již byly uvedeny na fóru,  na ty které jsem dostal poštou jistě všem došla odpověď, ty ostatní z fóra registruji a beru v úvahu. Osobně si nemyslím, že výstava spěje k fiasku, bude taková, jakou si ji uděláme, již z nabídnutých lze dovodit, že nebude špatná. Určitě bych přivítal další garanty za oblasti třeba dupla, townu a dalších, na fóru je trochu vidět, co je již nabídnuto. Co se týká vitrin, počty i rozměry jsou už zveřejněné, jiné rozměrry nejsou. Rád bych se s vámi, kdo mohou, sešel třeba v muzeu, číslo na mne je 602 775 803.
Jediné, co mi opravdu schází a znejisťuje, je mi zatím ne úplně známý postoj Jindry k celé akci.
Pěkný den.

Za Duplo bych mohl poskytnout asi 140 figů, každý jiný.

Jindroush

Jindroush přijede na zahájení, mediálně podpoří zde. Pokud je potřeba kopnout do TLC, co se týče poskytnutí materiálů a loga a tak, na to bych se podíval po svátkách. Jsem poměrně výrazně pracovně/rodinně vytížen. Je potřeba nějaké další upřesnění mojí účasti?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jarmila

Citace od: Jindroush kdy 18.12.2006, 10:42:21
Jindroush přijede na zahájení, mediálně podpoří zde. Pokud je potřeba kopnout do TLC, co se týče poskytnutí materiálů a loga a tak, na to bych se podíval po svátkách. Jsem poměrně výrazně pracovně/rodinně vytížen. Je potřeba nějaké další upřesnění mojí účasti?

Byl tu dotaz, jestli tu výstavu otevřeš nějakým proslovem. Si matně vzpomínám.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Colonel32

Proslov muzu klidne udelat ja, myslim, ze me recnicke schopnosti nejsou zase az tak tragicke.


Jindroush

S proslovem se uvidí. Jinak kdo z Kostek nebude mít omluvenku od lékaře/vystavený úmrtní list, a nepřijede na zahájení... xadmin

>:D >:D >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

nemame neco jako 900 registrovanych clenu?  ;D ;D

Jindroush

Citace od: Colonel32 kdy 18.12.2006, 11:17:50
nemame neco jako 900 registrovanych clenu?  ;D ;D

No denně je tu ~150 lidůch, za 14 dní asi 200-250, každej 1-3 rodinní příslušníci, no takže tak 450-600 lidí  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

(jestli se nás sejde 40 tak to bude hodně, imo)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jarmila

Citace od: Jindroush kdy 18.12.2006, 11:16:01
S proslovem se uvidí. Jinak kdo z Kostek nebude mít omluvenku od lékaře/vystavený úmrtní list, a nepřijede na zahájení... xadmin

>:D >:D >:D

To Tvé osobní pozvání na výstavu platí skutečně pro všechny kostkáče?  ;D ;D ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Jindroush

Zval Franta. Já jen vyhrožuju.  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Llevelyn

Duplo sbírá Sam.no :)

Town myslím zde kde kdo... včetně nás.


Došly mi propagační krabice / od setů/ nabízím k dekoraci  :P Je tam Duplo, Technic.... všehochuť, vše letošní sety.
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))